Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Animus napisał:

To się wydało.

Co się wydało?

Zawsze pisałem że mam drewno darmowe i dwa ciepłomierze, poszukaj postów przed 9-8 lat, kiedy specjalnie załatwiłem DS-a aby palić takim drewnem.

Ponadto np w W-wie niektórzy wywożący śmieci z budów żądają segregacji  odpadów budowlanych, więc taki ktoś, kto wywozi za darmo odpady drewniane jest w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z budów to przeważnie iglaste, chyba że palety ale tam gwoździe.  

37 minut temu, sambor napisał:

Co się wydało?

Zawsze pisałem że mam drewno darmowe i dwa ciepłomierze, poszukaj postów przed 9-8 lat, kiedy specjalnie załatwiłem DS-a aby palić takim drewnem.

Ponadto np w W-wie niektórzy wywożący śmieci z budów żądają segregacji  odpadów budowlanych, więc taki ktoś, kto wywozi za darmo odpady drewniane jest w cenie.

A to drewno nie jest przypadkiem zanieczyszczone przez impregnację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Animus napisał:

to drewno nie jest przypadkiem zanieczyszczone przez impregnację?

Weź nie żartuj, takiego się nie tykam, żadnych zielonych, zbutwiałych czy w kreozocie czy betonie nie biorę.

 

39 minut temu, HarryH napisał:

Jest przecież od zawsze rozporządzenie wg którego odpady drewna można przekazywać do spalenia.

Ale komu się w to chce bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko darmowemu drewnu, sam zawsze coś tam przygotuje i jak są duże mrozy najlepiej dwu cyfrowe to wieczorami sobie pale a na noc przełączam na pellet ,oszczędności są spore a ze ostatniej zimy takich nie było to może ze dwa razy drewnem paliłem nie opłacało się trudzić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Animus napisał:

Ale z budów to przeważnie iglaste, chyba że palety ale tam gwoździe.  

Iglaste jest najlepsze do DS-a, gwoździe nie przeszkadzają, przecież gwoździe nie zanieczyszczają powietrza.

1 minutę temu, Kordjano napisał:

a ze ostatniej zimy takich nie było to może ze dwa razy drewnem paliłem nie opłacało się trudzić . 

Ja tak samo, granica opłacalności to -5C, tak było 2 lata temu , przez cały luty spaliłem 1-2 worki pelletu, reszta samo drewno, a mróz był tęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!! Odeszlismy od tematu! Jeśli cena tego kotła powala, rzućcie inne propozycje. Ponawiam pytanie: MPM miał wydać nowego, większego cudaka certyfikowanego na drewno. Kowid go zjadł, czy jednak ktoś coś wie, bo na stronie producenta cisza?

Sent from my H8324 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sambor napisał:

Iglaste jest najlepsze do DS-a, gwoździe nie przeszkadzają, przecież gwoździe nie zanieczyszczają powietrza.

Ja tak samo, granica opłacalności to -5C, tak było 2 lata temu , przez cały luty spaliłem 1-2 worki pelletu, reszta samo drewno, a mróz był tęgi.

dokładnie tej zimy spaliłem 3 tony pelletu a wcześniejszej 2.5 tony paląc wieczorami w styczniu i lutym drewnem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RamZez napisał:

Ponawiam pytanie: MPM miał wydać nowego, większego cudaka certyfikowanego na drewno. Kowid go zjadł, czy jednak ktoś coś wie, bo na stronie producenta cisza?

Cowid go zaraził i ma opóźnienie, ciekają na badania, ma się pojawić pod koniec roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RamZez napisał:

Panowie!!!! Odeszlismy od tematu! Jeśli cena tego kotła powala, rzućcie inne propozycje. Ponawiam pytanie: MPM miał wydać nowego, większego cudaka certyfikowanego na drewno. Kowid go zjadł, czy jednak ktoś coś wie, bo na stronie producenta cisza?

Sent from my H8324 using Tapatalk
 

To jest kocioł z innej planety to i cena jest kosmiczna , osobiście ten kocioł mi się bardzo podoba ale tyle kasy to nie dał bym za niego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o alternatywne propozycje, bo kto wie, może za chwilę zakażą nawet kominków i będziemy czytać wieczorami przy PC. Więc lepiej nosić niż prosić i mieć coś na drewno, na wypadek braku połączenia z elektrownią. Może się okazać, że ten czeski kocioł będzie ostatnim tak zaawansowanym produktem na drewno, reszta producentów przechrzci się na produkcję PC

Sent from my H8324 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Animus napisał:

A to drewno nie jest przypadkiem zanieczyszczone przez impregnację? 

Zanieczyszczone to zanieczyszczone tamto nawet drewno zanieczyszczone nie długo to i gówno za przeproszeniem będzie zanieczyszczone.

Przyznaj się , że handlujesz tymi pompami ciepła czy tam kotłami z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RamZez napisał:

Panowie!!!! Odeszlismy od tematu! Jeśli cena tego kotła powala, rzućcie inne propozycje. Ponawiam pytanie: MPM miał wydać nowego, większego cudaka certyfikowanego na drewno. Kowid go zjadł, czy jednak ktoś coś wie, bo na stronie producenta cisza?

Sent from my H8324 using Tapatalk
 

Czekają na certyfikacje z Łodzi. Ze trzy różne moce chcą certyfikować. ...'Kovid' zrobił kolejki w Łodzi. Perspektywa przełomu roku, ale mówią, żeby zadzwonić w październiku to może coś więcej będą wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątek o ograniczeniach wydzielony tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I co w temacie kotła z innej planety,nikt sobie nie kupił ,jeden z kolegów był bardzo napalony i cisza ,pewnie za drogi się okazał ,ale oni je na niemiecki rynek szykowali i dla tego z ceny zejść nie mogą,zgodnie z zasadą że jak za tanie to pewnie do niczego,może cena trochę spadnie jak wejdą na polski rynek,czas pokarze ,mi osobiście się podoba ,szczególnie do tej mojej kostki sosnowej za 50złm/p ,odpalasz zasypujesz 2xna dzień i cześć pieśni ,prawie jak podajnik na eko ,raz rozpalony na jesień zgaszony na wiosnę ,ale czy to jest realne w praktyce,może jednak ktoś go już ma i podzieli się tą praktyką w użytkowaniu ,bo ja na niemieckim forum czytałem że 4 h średnio spala a zrębkę to i 1,5h ,i ciekawe jak z tym żarem jest ,czy tak długo trzyma jak go reklamują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to z innej strony, kupując ten kocioł odpada ochrona powrotu i bufor, więc instalacja jest dużo prostsza i tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maronka napisał:

I co w temacie kotła z innej planety,nikt sobie nie kupił ,jeden z kolegów był bardzo napalony i cisza ,pewnie za drogi się okazał ,ale oni je na niemiecki rynek szykowali i dla tego z ceny zejść nie mogą,zgodnie z zasadą że jak za tanie to pewnie do niczego,może cena trochę spadnie jak wejdą na polski rynek,czas pokarze ,mi osobiście się podoba ,szczególnie do tej mojej kostki sosnowej za 50złm/p ,odpalasz zasypujesz 2xna dzień i cześć pieśni ,prawie jak podajnik na eko ,raz rozpalony na jesień zgaszony na wiosnę ,ale czy to jest realne w praktyce,może jednak ktoś go już ma i podzieli się tą praktyką w użytkowaniu ,bo ja na niemieckim forum czytałem że 4 h średnio spala a zrębkę to i 1,5h ,i ciekawe jak z tym żarem jest ,czy tak długo trzyma jak go reklamują

Kupił i bardzo sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na info co kupił i co sobie najbardziej chwali....:)

 

Ja dzwoniłem wczoraj do MPM. Okazuje się, że tę nową 25kę mają dopiero wysyłać do Łodzi do certyfikacji. Tym razem ocenili sprawę, że to może potrwać dwa, trzy miesiące...

 

W międzyczasie odkryłem, że Ciechowicz proponuje zastosowanie czegoś w rodzaju 'cyklonu' do zmniejszenia zanieczyszczeń z komina. Rozumiem, że idea jest taka, żeby zmniejszyć emisję cząstek PM. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na razie najbardziej podoba się ten w temacie-blaze nawet comfort,najtańszy 15kw ,80 litrów komory ,spalanie czysto z mocy i kw z opału na wsadzie tej mojej kostki sosnowej powinien wynieść na pełnej mocy 4-5h na połowie 2x tyle,a średno na automacie pewnie 6-7 h co by mnie już satysfakcjonowało ,żar niechby trzymał ze 4h i w zasadzie w zimie od końca listopada do połowy marca bez rozpalania można jechać,ale to jest zbyt piękne by mogło być prawdziwe,wtedy sezon bym zamknął w 1,5 tys zł,teraz 2,5tys,więc po 14 latach by się zwrócił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.