Skocz do zawartości

Juzef

Stały forumowicz
 • Zawartość

  685
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  25

Ostatnia wygrana Juzef w dniu 15 Październik 2017

Użytkownicy przyznają Juzef punkty reputacji!

Reputacja

65 Doskonały

O Juzef

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz
 • Urodziny 01.01.1989

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  http://czysteogrzewanie.pl

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Chaupe
 • Instalacja
  Stara
 • Kocioł
  Camino

Ostatnie wizyty

11325 wyświetleń profilu
 1. Juzef

  Ekogroszek vs gaz

  Raz wyjdzie a raz nie wyjdzie – bo się czegoś pod uwagę nie weźmie. Co do tematu: jeśli wyniki z cieplowlasciwie jest bliski obecnemu zużyciu opału, to jest duża szansa, że można z tego trafnie ocenić zapotrzebowanie budynku na energię. Ale to jeszcze nie gwarantuje w punkt konkretnego zużycia gazu. W wyniku masz 3300zł. Ale weź pod uwagę, że tam jest jakaś przybliżona cena gazu ujęta, która teraz u Ciebie może być trochę inna. I też może się z czasem zmienić. Jest jeszcze kwestia instalacji grzewczej w budynku: jeśli wstawisz kocioł kondensacyjny a instalacja jest na małych grzejnikach z dawnych czasów, to będzie jechać na wysokich temperaturach, więc z kondensacji mogą być przeważnie nici, co też się nieco na zużyciu gazu odbije. Na pewno? Przecież to rzecz niezbędna dla zainstalowania samego kotła. Rozumiem, że mogliby do wymiany grzejników nie dopłacać, ale do przystosowania komina...
 2. Juzef

  Ekogroszek vs gaz

  A dasz na to gwarancję na piśmie? :) Każdemu się łatwo gada póki nie odpowiada za to majątkiem.
 3. Juzef

  Moderator Moderator Vento Eko - 20 kW

  Tego to akurat nigdy nie rozumiałem – dotyk w kotłowni, gdzie człowiek i tak w rękawicach działa. Ale kwestia gustu. Jak na nieocieplony – na oko wygląda OK. 15kW raczej byłby za mały już a 25kW na pewno za duży, więc chyba nie ma pola manewru.
 4. Juzef

  Moderator Moderator Vento Eko - 20 kW

  Tak niestety ten rynek cenowo wygląda teraz. Za ok. 7k masz +/- to, co dwa lata temu stało w markecie za ~5k. Trudna decyzja, ale nikt jej zbytnio lepiej za Ciebie nie podejmie. Coś zawsze będzie niedogodne, byle się kocioł na pół nie rozpadł po roku. Dobrze by było warunki gwarancji przejrzeć, bo zdarzają się płatne przeglądy albo inne kwiatki. Defro Komfort Eko ma podobny wymiennik, nawet więcej żelastwa mu tam nastawiali w kanałach spalinowych. Ale on jest bliżej 8k nawet w tej tańszej wersji i ma podstawowy bardzo sterownik. Droższa wersja jest ciekawsza, ale już ponad 8k. Firma duża, co do jakości pudła można spać spokojnie – ale szału z osprzętem nie ma.
 5. Juzef

  Moderator Moderator Vento Eko - 20 kW

  Tu zbieram to, co mi się wydaje jak najlepsze a przy tym możliwie tanie. Nie produkuję, nie sprzedaję, nie instaluję kotłów, nie zarabiam na tym zestawieniu – ale też nie miałem każdego z tych kotłów na dotyk, do poużywania. To jest raczej przegląd oferty i tego, co wiadomo "na sucho". Za 7k nie sądzę byś coś ogólnie lepszego znalazł.
 6. Juzef

  Moderator Moderator Vento Eko - 20 kW

  Po co mają sobie brać na garba problemy? Niezależnie, czy piszesz prawdę, oni mogą mieć zawracaną gitarę przez tych, o których piszesz. Trudno, by źle mówił o czymś, co montuje. Może i mówi w dobrej wierze, bo nie odbiera jakichś większych pretensji od ludzi. Ale też może nie mieć pełnego oglądu. Jak dla mnie wymiennik poziomy z zawirowaczami by taki kocioł skreślał, raczej bym brał coś z większościowo pionowym wymiennikiem i "systemem" jego czyszczenia w biegu. Ale ja to ja. Ponadto dobra cena niekiedy czyni cuda i może przesłaniać niedogodności.
 7. Juzef

  Kocioł na pellet, a komin - wymagania

  Czyli czeka nas epidemia zalanych kominów, bo o tym wie pewnie promil ludności.
 8. Juzef

  Kocioł na pellet, a komin - wymagania

  Decydujące powinno to, co producent zapisał w DTR. Jeśli wymaga wkładu, to wkład musi być – inaczej sam się prosisz o biedę. Jeśli nie wymaga wkładu, to wkład też najlepiej gdyby był. 5. klasa z definicji balansuje nad krawędzią kondensacji wilgoci ze spalin. U jednego bez wkładu fartem będzie dobrze a u innego z brakiem fartu będzie się lało. Ale zawsze to lepiej wygląda kiedy wkładu wg DTR nie trzeba, bo koszty mniejsze. W razie "w" odpowiedzialność i tak się zrzuci na klienta – bo komin był zły i paliwo też było złe. A mało komu chce się kopać z kombinatorami.
 9. Juzef

  Jak się żyje z kotłem dolnego spalania?

  Tu nie chodzi o to, czy jest "eko". Cała uchwała jest na fałszu zbudowana – twierdzą, że wg ekspertyz konieczny był zakaz a z ekspertyz nie wynika, że wymiana wszystkich kotłów na nowoczesne by nie wystarczyła, bo takiego wariantu nie sprawdzano. Tylko nie wiem, czy do walki z tym nie trzeba by zainwestować w fachmanów i stracić trochę czasu. Ale samo zaskarżenie jest dość proste i sprowadza się do paru pism. Nawet jak napisać słabe argumenty, to sąd ma obowiązek przetrzepać uchwałę pod kątem wszelkich niezgodności z prawem.
 10. Juzef

  Jak się żyje z kotłem dolnego spalania?

  Owszem, na trzeźwo, ale o Wrocławiu. W woj. mazowieckim bezklasowce na wylocie do 2023 a od 2028 5. klasa / ecodesign tylko.
 11. Juzef

  Jak się żyje z kotłem dolnego spalania?

  Palnik na pellet nijak się do tego ma. Stanęło na tym, że jak masz dostęp do gazu / sieci ciepłowniczej, to od 2024 będziesz musiał się podpiąć. Jak nie masz – to wtedy węgiel albo drewno w kotle 5. klasy dozwolone.
 12. Juzef

  Co sądzicie o tym piecyku?

  To może nie być takie hip-hop, ale na pewno warte spróbowania. A tu jeszcze najnowsza wersja kociołka dla Mongolii. Tym razem ceramika jest inna, 40-milimetrowe odlewy z... no właśnie, nawet nie umiem znaleźć, jak to się po naszemu by nazywały te materiały. Autor powiada: Ponadto we wszystkich tych piecykach jest pewien cwany patent na dolniakowe problemy z rozpalaniem i ciągiem w ogóle. Element, który robi za klapkę krótkiego obiegu, jest celowo zrobiony nieszczelnie – część gorących spalin zawsze omija wymiennik. To na tyle mało, że nie jest wielką stratą na sprawności, ale na tyle dużo, że nakręca ciąg i piec nie "zamula" nawet z prawie żadnym kominem.
 13. Juzef

  Co sądzicie o tym piecyku?

  Dorysowałem rurę kominową (na czerwono). Z ceramicznej części spaliny idą w dół wymiennika i potem do góry już bezwodną rurą kominową.
 14. Juzef

  Co sądzicie o tym piecyku?

  Styknie?
 15. Też mi doświadczenie podszeptuje, że może wyniknąć coś całkiem innego niż się wydaje. Ale się kończą możliwości. W sprawę zamieszane są: słońce, kosmos, atmosfera, szyba, absorber, ciecz, wężownica w bojlerze. Słońce, kosmos i atmosfera są sprawne (nie ma wiadomości, by coś się zmieniło). Ciecz świeża, przepływ gdyby był za mały to temperatury by skakały wzwyż a nie były zbyt niskie. Podobnie gdyby wężownica w bojlerze straciła sprawność. Szyba i absorber są takie same u innych, szczególnie że nie kupiłem dwóch sztuk na raz, które by mógł ktoś akurat zepsuć na produkcji, ale w odstępie ponad pół roku. Więc nic poza kątem ustawienia nie pozostaje.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.