Skocz do zawartości

Juzef

Stały forumowicz
 • Zawartość

  695
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  25

Ostatnia wygrana Juzef w dniu 15 Październik 2017

Użytkownicy przyznają Juzef punkty reputacji!

Reputacja

65 Doskonały

O Juzef

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz
 • Urodziny 01.01.1989

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  http://czysteogrzewanie.pl

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Chaupe
 • Instalacja
  Stara
 • Kocioł
  Camino

Ostatnie wizyty

11385 wyświetleń profilu
 1. Juzef

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Zazwyczaj nie chcą wiedzieć. To by czasem musiało oznaczać przyznanie racji tej drugiej stronie, którą się uważa za zbrodniarzy i degeneratów (to palacze) lub agenturę wpływu tzw. lobby węglowego (to ludzie, którzy mają jakieś pojęcie o technicznej stronie spalania węgla). Ludzie to debile – tak najłatwiej orzec, po czym rozsiąść się na tronie wyższości, bo oczywiście ja w tych 15%. Ja z takiej informacji wyciągnąłbym wniosek, że rozkłady są bardzo źle zaprojektowane. Podobnie ze spalaniem węgla. Skoro potrzeba pewnej wiedzy, by to zrobić dobrze w urządzeniach jakie istnieją, a się tej wiedzy ludziom nie dostarcza na żadnym etapie edukacji ani nawet przy zakupie kotła czy opału, to trudno wymagać, by ją posiadali.
 2. Juzef

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Jak się człowieka szkoli, że kopcą opony, pampersy i zły ruski wungiel, a potem widzi dym wyłącznie z uczciwego dobrego węgla, to mu się obwody grzeją od dysonansu poznawczego.
 3. Juzef

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Oczywiście. W zawodowej spalarni odpadów. Gdyby tłumaczyć jak jeździć to kodeks drogowy, policja i mandaty byłyby zbędne? Nie. Czy to oznacza, że tłumaczenie wszystko załatwia? Nie. Czy to oznacza, że wcale nie należy tłumaczyć? Nie. Trzeba zacząć używać rozumu a przestać myśleć czarno-biało.
 4. Juzef

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Mówi się, że media to czwarta władza, ale tak naprawdę to pierwsza – tam się ustala, jaką narrację lansujemy, kogo do głosu dopuszczamy, kogo nazywamy ekspertem. Wszyscy się pastwią nad złym miałem tak jakby co najmniej 90% ludzi nim paliło.
 5. Producent podaje, że wężownica ma 4kW (innych parametrów nie ma). Na kolektorach samoróbkach nie było z nią najmniejszego problemu. Jeśli przyczyna jest w ograniczonej ilości energii łapanej przez absorbery, to większa wężownica z pustego nie naleje. @drayverek – nie przerzucił, bo jeszcze gdzieś trzeba PV zamontować i nie wiem, czy aby kolektory na ścianie jednak nie zostaną gdyby się wszystkiego nie udało na dachu pogodzić.
 6. Juzef

  palnik na pellet Energooszczędny Palnik na Pellet

  Chyba waść nas nie poważasz. Tu nie jest słup ogłoszeniowy, gdzie się wiesza marketingową broszurkę a ludzie biegną kupować. Palnik wygląda oryginalnie, pomysł z dopasowaniem w miejsce retorty jest ciekawy, ale chętnie bym ja i pewnie też inni zobaczyli, jak to jest zbudowane a jeszcze lepiej jak działa w praktyce, czyli np. emisje i sprawność na tych 3% mocy (bo pracować na 3% "jakoś" – to prawie każdy palnik potrafi).
 7. Juzef

  Piec na pellet

  Czyli jest drożej, ale trzymasz się dzielnie. Nadziwić się nie mogę, że też wszyscy oszuści skupili się na węglu a pellet zawsze jest piękny i uczciwy.
 8. Juzef

  Kocioł Własnej Produkcji - Wasza Opinia

  Jak już wywołujemy podajnik Jurgonki z lasu, wrzucam coś w zasadzie podobnego. Poniżej amerykański kocioł na antracyt. Ta czarna rura po lewej to podajnik paliwa. W jej wnętrzu jest zamontowana na stałe spirala jak w podajniku do pelletu. W lewo w dół jest hałda węgla, z której tą rurą wędruje on do kotła (po prawej u góry). Ten podajnik jest bardzo trudny do zablokowania, gdyż – w przeciwieństwie do klasycznych obrotowych ślimaków w stałej rurze – nie jest napełniony paliwem w całym przekroju, lecz transportuje węgielki w górę "po podłodze" obracającej się rury, czyli to co spirala w trakcie tego obrotu zatrzyma. Nadmiar w każdej chwili może spaść niżej pustym środkiem spirali. To niejedyne ciekawe rozwiązanie w tym kotle. Na filmie na pierwszym planie widać mechanizm przypominający bardziej snopowiązałkę, sprzed czasów wszelkiej miniaturyzacji, o elektronice nie mówiąc. Jeden silnik napędza podajnik, odpopielacz rusztu i wentylator wyciągowy (zabudowany w wymienniku za tym przyrdzewiałym deklem). Kocioł powstał w roku 1948. Ten egzemplarz jakoś tyle lat ma.
 9. Juzef

  Kocioł Własnej Produkcji - Wasza Opinia

  Oni najwyraźniej nie wiedza, że coś takiego robią. Albo też chcą przechytrzyć Rzymian: twarde prawo ale dziurawe prawo. Jednocześnie: zadowolić zielonych i UE, bo przecież mamy ekstra normy (Niemcy zdaje się od stycznia 2018 weszli na 4. klasę dopiero a my jak perszing już w piątej i ecodesign!), nie zrobić krzywdy ludziom, bo te normy są dziurawe i/lub ich nikt nie egzekwuje, więc kto chce tani kocioł, ten go kupi. Jeden powszechnie dostępny model czystego i taniego kotła "na wszystko" rozwiązałby te problemy w kilka lat drogą naturalnej wymiany staroci za środki własne ludzi. Czy to jest zbyt trudne dla naszej na-łuki, techniki i biznesu? Czy może obecny bordello jednak wszystkim leży i się opłaca? Bo coś tak mi się zdaje.
 10. Juzef

  Ekogroszek vs gaz

  Raz wyjdzie a raz nie wyjdzie – bo się czegoś pod uwagę nie weźmie. Co do tematu: jeśli wyniki z cieplowlasciwie jest bliski obecnemu zużyciu opału, to jest duża szansa, że można z tego trafnie ocenić zapotrzebowanie budynku na energię. Ale to jeszcze nie gwarantuje w punkt konkretnego zużycia gazu. W wyniku masz 3300zł. Ale weź pod uwagę, że tam jest jakaś przybliżona cena gazu ujęta, która teraz u Ciebie może być trochę inna. I też może się z czasem zmienić. Jest jeszcze kwestia instalacji grzewczej w budynku: jeśli wstawisz kocioł kondensacyjny a instalacja jest na małych grzejnikach z dawnych czasów, to będzie jechać na wysokich temperaturach, więc z kondensacji mogą być przeważnie nici, co też się nieco na zużyciu gazu odbije. Na pewno? Przecież to rzecz niezbędna dla zainstalowania samego kotła. Rozumiem, że mogliby do wymiany grzejników nie dopłacać, ale do przystosowania komina...
 11. Juzef

  Ekogroszek vs gaz

  A dasz na to gwarancję na piśmie? :) Każdemu się łatwo gada póki nie odpowiada za to majątkiem.
 12. Juzef

  Moderator Moderator Vento Eko - 20 kW

  Tego to akurat nigdy nie rozumiałem – dotyk w kotłowni, gdzie człowiek i tak w rękawicach działa. Ale kwestia gustu. Jak na nieocieplony – na oko wygląda OK. 15kW raczej byłby za mały już a 25kW na pewno za duży, więc chyba nie ma pola manewru.
 13. Juzef

  Moderator Moderator Vento Eko - 20 kW

  Tak niestety ten rynek cenowo wygląda teraz. Za ok. 7k masz +/- to, co dwa lata temu stało w markecie za ~5k. Trudna decyzja, ale nikt jej zbytnio lepiej za Ciebie nie podejmie. Coś zawsze będzie niedogodne, byle się kocioł na pół nie rozpadł po roku. Dobrze by było warunki gwarancji przejrzeć, bo zdarzają się płatne przeglądy albo inne kwiatki. Defro Komfort Eko ma podobny wymiennik, nawet więcej żelastwa mu tam nastawiali w kanałach spalinowych. Ale on jest bliżej 8k nawet w tej tańszej wersji i ma podstawowy bardzo sterownik. Droższa wersja jest ciekawsza, ale już ponad 8k. Firma duża, co do jakości pudła można spać spokojnie – ale szału z osprzętem nie ma.
 14. Juzef

  Moderator Moderator Vento Eko - 20 kW

  Tu zbieram to, co mi się wydaje jak najlepsze a przy tym możliwie tanie. Nie produkuję, nie sprzedaję, nie instaluję kotłów, nie zarabiam na tym zestawieniu – ale też nie miałem każdego z tych kotłów na dotyk, do poużywania. To jest raczej przegląd oferty i tego, co wiadomo "na sucho". Za 7k nie sądzę byś coś ogólnie lepszego znalazł.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.