Skocz do zawartości

Juzef

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  874
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  28

Ostatnia wygrana Juzef w dniu 29 Październik

Użytkownicy przyznają Juzef punkty reputacji!

Reputacja

89 Doskonały

O Juzef

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz
 • Urodziny 01.01.1989

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  http://czysteogrzewanie.pl

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Chaupe
 • Instalacja
  Stara
 • Kocioł
  Camino

Ostatnie wizyty

11977 wyświetleń profilu
 1. Juzef

  ekogroszek a zakazy

  Jasne. A w razie czego psem poszczuć kontrolę... Nikt nie będzie nawet próbował niczego wynosić. To obywatel ma wynieść stary a wnieść nowy. I za niego zapłacić. Nie będzie chciał się dostosować? Mandacik. Nie zmądrzał? Wyższy mandacik. I tak dalej.
 2. To jest Twoja opinia. Prawo mówi co innego. Właśnie takie kozaki, co wiedzą lepiej a kontrolę psem poszczują, będą teraz mandatowane i po sądach ciągane. Już są. Na obrazku jest prognoza z ekspertyzy z 2010, jak miało być po zakazie. Można porównać ze średnimi za ostatnie parę lat. Bardzo zbliżone wartości.
 3. Na szczęście to, że Ty i sporo ludzi ma podobne uprzedzenia wobec otoczenia, to jeszcze nie oznacza, że wszyscy i zawsze są źli i najgorsi.
 4. Głupotą jest podnoszenie takich tematów i pompowanie stereotypu jakoby każdy posiadacz kotła tylko czekał aż władza odwróci wzrok żeby wrzucić kalosza i pampersa. Zaraz urzędnicy pomyślą: coo, można spalać śmieci?! No to jednak trzeba im tych pieców zakazać w ogóle!
 5. Straszliwie go skasztanili względem pierwotnych założeń.
 6. To elementarne. Czy z jakimś zasypowcem było kiedyś inaczej? Montują bez bufora – sami sobie winni. Wnioskując po tym, jak jest we Wrocławiu w kwestii kominków: przepis wejdzie, ale nikt o nim nie będzie wiedział ani nikt go nie będzie egzekwował. Przynajmniej do czasu kontroli bo np. było kopcone i ktoś zadzwonił.
 7. To czemu żaden z Was nie dokleja ludziom kilku płytek i tabliczki kasując za to np. 50%?
 8. Pokaż jeden kocioł podajnikowy na drewno. Spróbuj kiedyś cofać się do przodu.
 9. To, że u Ciebie tak zawsze było, nie oznacza, że nie da się tego zrobić lepiej i wydłużyć spalanie samego żaru. I o to chodzi.
 10. Tylko że kupując taki kocioł masz od razu wszystko na gotowo i elegancko. Nie musisz rzeźbić, poprawiać fabryki, łykać pył i sadzę w kotłowni. To jest gotowiec dostępny dla Kowalskiego (czy raczej Novaka) a nie tylko nerdów, co wszystkie fora zjedli.
 11. Jest taki czeski kocioł na drewno bardzo ciekawy. Wręcz wygląda jakby z kosmosu spadł. Przede wszystkim spełnia wymogi Ecodesign na 30% i 100% mocy. Producent zaleca bufor ciepła, ale o pojemności do max. 50% tego co przewiduje norma. Bo więcej nie trzeba. Poza tym: kocioł akceptuje drewno, brykiet, zrębkę, trociny jest mądrze wysterowany – nazywają to "stałą warstwą żaru" – kocioł potrafi wybadać, kiedy wsad mu się kończy i przechodzi w tryb "podtrzymania", dopalając resztkę żaru tak długo jak się da, a jeśli użytkownik nie uzupełni paliwa, to wygasza się z pozostawieniem warstwy węgla drzewnego. Minimalizuje to liczbę rozpaleń w ogóle a jeśli już rozpalenie się trafi, to z użyciem warstwy węgla drzewnego jest łatwiejsze i czystsze. jest wbudowana ochrona powrotu – temperatura w wewnętrznym obiegu wodnym kotła jest utrzymywana na min. 60 st. komora zasypowa nie jest zasmolona – jest izolowana od wymiennika jednocześnie paliwo nie rozpala się w całej objętości kocioł jest w stanie pracować w instalacji z obiegiem grawitacyjnym Można rozwiązać podstawowe problemy zasypowców? Można. Navod+BH.1.pdf BC_certificate_of_test_ecodesign.pdf
 12. Szeroką i wieloletnią kampanią informacyjną, w którą zaangażowana zostanie branża, kominiarze, sprzedawcy drewna i klienci. Tak zrobiono w Szwajcarii ponad 10 lat temu (fairfeuern.ch) i dziś widzą wyraźne efekty na plus. Na wszystko są sposoby tylko komuś musi zależeć.
 13. Tak - błędnie, ponieważ niczego takiego tam nie było. Nie czytasz tego, co jest napisane, ale dopowiadasz sobie wedle uznania. Ja nie oceniam faktycznego stanu powietrza w Mosinie. Zwracam natomiast uwagę, że jest on nagminnie błędnie opisywany za pomocą źle zastosowanej normy.
 14. Nic takiego nie ma miejsca. Chyba że Pan sobie jakąś swoją normę ustaliłeś. Jedyna obowiązująca norma stężeń jest dobowa. Więc nie może być czegoś takiego jak "1400% normy w danej chwili" bo norma nie tyczy się chwili ani średniej godzinowej, ale średniej dobowej. Zatem ile % normy było, można mówić co najwyżej o poprzedniej dobie. Należy jeszcze zadać sobie pytanie o jakość sprzętową i poprawność montażu takich amatorskich czujników. Jest taki czujnik LookO2 we Wrocławiu, który zawsze pokazuje cudaczne stężenia choćby wszędzie indziej było zupełnie normalnie. Jakiś frustrat musiał go spuścić na sznurku do komina żeby pokazywał rekordy. Innego wytłumaczenia nie widzę. Po to dostajesz dotację, żeby on trwale zniknął i jak władza odwróci się plecami, żebyś nie miał możliwości porąbać i spalić meblościanki – a zdaniem władzy tylko o tym marzysz. Myślałem, że to elementarne.
 15. W woj. pomorskim jest właśnie konsultowany projekt uchwały antysmogowej z przymusowym uszczęśliwieniem ludzi za pomocą gaz-rurki. Oczywiście gazu nie będzie za darmo ani nawet pół-darmo – po prostu będzie obowiązek przyłączyć się do rurki a w rachunki można się wypłakać (jeśli papierowe przychodzą), ale zapłacić trzeba będzie samemu. Kto nie chce być tak uszczęśliwiony – uprasza się o zabieranie głosu w konsultacjach. Szczegóły: https://czysteogrzewanie.pl/2019/11/konsultacje-pomorskiej-uchwaly-antysmogowej/
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.