Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz gorzej to widzę. Ceny Blaze na rynek niemiecki (25kW ok.30k!), a MPM nie jest samograjem.

Sent from my H8324 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "samograj" , bo Blaze sam się nie załaduje. Rąbać drewna, ani go nosić też nie potrafi. Cena drewna nie wiadomo jaka będzie w następnym sezonie? - bo jest zbyt duży popyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RamZez napisał:

Coraz gorzej to widzę. Ceny Blaze na rynek niemiecki (25kW ok.30k!), a MPM nie jest samograjem.

Za 30k to niezła pompa ciepła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cena drewna nie wiadomo jaka będzie w następnym sezonie? - bo jest zbyt duży popyt.

Skoro tyle naszego drewna idzie na export a dla nas zostają oflisy to czego się spodziewać. Zakłady meblarskie stoją bo nie ma towaru. To do palenia będzie? Nie zdziwię się jak pelletu społeczeństwo nie będzie miało gdzie kupić.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gadałem z leśniczy na szlaku nad swieradowem papierówka świerkowa po kornikach idzie do Niemca ale  tylko ta gruba drobne na Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzyny sosnowe grube były u nas po 50 PLN/mp,teraz żądają 65,ale i bukowe można wyhaczyć za 80-90 pln. W zeszłym roku kupiłem 6 mp sosnowego /300 PLN do mojego pieca. Tartaków kilkanaście w okolicy,więc z towarem nie ma raczej problemu. Ludzie przerzucają się na gaz, nie znam nikogo,kto miałby bufor razem z kotłem zasypowym,króluje gaz i podajnik. Moda na kominki przeminęła, a drewno ludzie spalają w kopciuchach jak już.

Za 30k to rzeczywiście kocioł z innej planety.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaze z Czech, jakoś trzeba go promować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
14 godzin temu, Piecuch19 napisał:

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "samograj" , bo Blaze sam się nie załaduje. Rąbać drewna, ani go nosić też nie potrafi. Cena drewna nie wiadomo jaka będzie w następnym sezonie? - bo jest zbyt duży popyt.

Ale ma dobrą nazwę taką mądrą 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co i skąd pochodzi, byle by nie wydrążyło nam kieszeni podczas użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma żadnej bezpiecznej opcji. Wszystko drożeje, gaz prawie 15% w górę, drewno w górę, węgiel na cenzurowanym, prąd już zapowiadają 40% w górę (pompy ciepła? ). Pozostaje spróbować wycelować deleko w czasie z wymianą źródła ogrzewania. Cena 30k za Blaze, którą podałem była oczywiście za wersję full z lambdą, czyli samograj, gdzie samograjem uważam brak konieczności doglądania, co się dzieje w kotle, bo mnie nie ma w domu.

Sent from my H8324 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 19:29, Animus napisał:

Za 30k to niezła pompa ciepła. 

Za 30 tys koron? W przeliczeniu na zł okolo 5400 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten kocioł  , jesli jest prawdą  to co piszą w opisie i instrukcji  to jest lepszy od wszystkich polskich , chodzi mi o to że można spalać w nim  brykiet ,polana i nawet wilgotne drewno , jeszcze jest możliwość palenia w razie braku prądu . Oczywiście papier wszystko przyjmie  ,ale czytając instrukcje palenia innych kotłów ,producenci wymagają palenia określonym rodzajem  paliwa i wszyscy zalecają palenie drzewem liściastym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30 tys koron? W przeliczeniu na zł okolo 5400 zł 
30 tys PLN za 25kW z lambdą. Jak szaleć to szaleć ;)

Sent from my H8324 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za 12 czy 14 kW, gdzieś około 17 tys.zl. Cenę podali mi w czerwcu. 

W Czechach kosztuje około 9 tys zl, nie lepiej osobiście z Czech sprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest,wszystko drożeje,jak są dotacje do wszystkiego,a wolny rynek tylko na papierze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
21 godzin temu, dino49 napisał:

A za 12 czy 14 kW, gdzieś około 17 tys.zl. Cenę podali mi w czerwcu. 

W Czechach kosztuje około 9 tys zl, nie lepiej osobiście z Czech sprowadzić?

Pompa ciepła panasonik 9kw kosztuje ok 17 tys ,jak to miałby sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 08:14, berthold61 napisał:

Pompa ciepła panasonik 9kw kosztuje ok 17 tys ,jak to miałby sens ?

9 kW na 185 m2?

Tymczasem w Szwecji zatęsknili za ogrzewaniem drewnem, widocznie poompy ciepła za malo wydajne w zimnym klimacie.

Wg mnie, w niedalekiej przyszlości, ogrzewanie elektryczne akumulacyjne przewodami grzejnymi plus fotowoltaika perowskitowa.... krzemowa będzie przeżytkiem, problem z recyklingiem !

Narazie mam kociołek dwu paliwowy drewno-peletowy z buforem 400 l.. Drewno zagazowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.