Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle nie patrzyłem na schemat jest 3d i będzie sterował krzywa grzewcza w grzejniki wg temperatury pokojowej. Tak samo jak 3d podlogowki sterował krzywa wg zewnętrznej. Tak można, oba obiegi będą chodziły wg swoich krzywych. Na pokojowym trzeba dobrać temperatury przepływu, minimalnie większe nie zaszkodzą tylko temperatura przepływu powyżej zadanej pokojowej musi być dużo niższa tak jakby z obniżeniem z techa żeby nie przegrzewał pokoju gdyby termostaty nie były ustawione w punkt i zapewniały stały przepływ. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam:

V16 Blackstar będzie 7 wolnych wyjść np  CWU   Mieszacz Mieszacz pompa pompa lub CWU i 3 mieszacze = tryb lato

V16 RTB Fenix jest 5 wolnych wyjść i jeśli mamy kaloryfery bez mieszacza to pompą steruje obieg grzewczy = tryb lato

                     a jeśli 2 mieszacze a pompy uwspólnione to przy grzaniu CWU latem ustawiamy mieszacz na 0% = tryb lato

 

Widzę, że dyskutujecie już od dłuższej chwili, czy coś pominąłem lub czegoś nie dostrzegam?

Poniżej zdjęcie co ma robić zawór w trakcie przygotowywania DHW ( czyt CWU ) 

 

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam takie pytanie czy jest juz w sprzedazy kociol black star ze sterownikiem v16

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli licznik załadunku Trip1 Trip2?

Jeśli tak to, jest to poprostu licznik pracy kotła ( ile spalił kg pelletu ) Ten licznik można resetować

(np od wczoraj mam zupełnie nowego dostawce pelletu - wbijam 0 i kocioł zlicza kg od nowa w tym miejscu)

Zazwyczaj ludzie używają tego przy silosach i pneumatyce z zasobnikami 2 3 4+ tony    Bo tak rzadko jest zasypywany pellet i tak rzadko sprawdza się poziom paliwa w zasobniku, że ciężko jest porównać poszczegolne okresy ( trasy ) pracy kotła. Ten wskaźnik bardzo w tym pomaga.

 

Można też ten licznik ustawić na "inną sumę: np wiemy że kocioł spalił mniej o tonę niz pokazywał przez ostatnie pół roku:

Zmniejszamy wtedy licznik z np 3500 na 2500 i zostawiamy go w spokoju - będzie nam od tej pory zliczał paliwo po poprawce (a wg parametru korekcja pelletu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powiedzmy spala Ci mniej niż pokazuje wtedy używasz korekcja pelletu i obniżasz ją o np 30  50 90 g w górę

jesli np spala Ci w rzeczywistości więcej niż kocioł pokazuje na ekranie wtedy korekcję podnosisz

Jeśli po wielu tygodniach widzisz że zliczanie było złe możesz sobie nadpisać prawdziwą wartosć w T1 i Trip2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ładnie schodzi z mocą, pozazdrościć:-). Napisz co ogrzewasz i jaka instalacja

Nie widać wartości płomienia, nie wiem czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na swojego bs 16kw juz jakis czas. Opuznienia w dostawach zbiornikow. Powininen byc w polowie tygodnia.

 

Ktos wie czy v13 posiada procedure wygrzania posadzek? 

Podobno za to odpowiedzialny jest hydraulik co piec /kotlownie robi?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ustawić harmonogram, co dwa dni o5° zwiększać temp . Az do 45,50°.Potem zmniejszać w ten sam sposób.

Trzeba wyłączyć pogodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. 

Spotkalem sie z opinia ze sie robi cos na zasadzie hartowania czyli kilka dni na srednio a pozniej jednego dnia na maxa a drugie gwaltowne wystudzenie. 

 Ile w tym prawdy? nie znam sie dlatego dopytuje zeby pozniej plytki mi nie pekaly :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mirekx napisał:

Link do mojego kociołka chętnie poznam wasze zdanie odnośnie ustawień 

Jaka temperaturę w domu chcesz uzyskać konkretnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Benton661 napisał:

Nie widać wartości płomienia, nie wiem czemu?

Trzeba dodać w opcjach ekranu. 

@mirekx faktycznie ile metrów ogrzewasz. Jak jest zabezpieczony powrót bo bardzo fajnie to wygląda. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.