Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, albodek napisał:

To wyliczenia, 2000 kg pellet x 4 kWh (dane gdzieś z internetu) z kg =8000 kWh : przez 9,11 kWh (współczynnik z fv ) = 878,15 M3 gazu x 1.75 zł za m3 brutto =1536,77 zł brutto. Lub 2000 x 4.8 kWh (z worka pellet)= 9600 kWh : 9.11= 1053.78 M3 x1.75 = 1844.12 zł brutto. Pytanie czy takie przeliczenie jest prawidłowe. 

Należałoby również uwzględnić faktyczną sprawność urządzeń gdzie jak wiadomo w przypadku kotła gazowego kondensacyjnego jest sporo wyższa.

Nadal chcesz pchać się w pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, albodek napisał:

Pytanie czy takie przeliczenie jest prawidłowe. 

Tak,są.

Wartość kalorii z worka razy sprawność Twojego kotła i wyjdzie gdzieś 4.2kWh.

Przy gazowym kondensacyjnym możesz pozostać przy 9.11kWh 

Patrząc na cenę obu paliw+robota wkoło ciut korzystniej wychodzi gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobrze dobrane grzejniki to kondensatem na kaloryferach masz 107% sprawności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johny156 napisał:

Eliks ten pellet za 700zł to chyba pół na pół piasek i zmielona psia buda.Palę GOLD Pellet Energy za 1050,-.I bankowo na nowy sezon będzie droższy.Za 900zł wyciagałem takie spieki ,że grzałka nie odpalała.Dobrze ,ze szlag jej nie trafił .To są pozorne oszczednosci.

W mojej okolicy w bigbagach jest po 590 / T  i po 690 - 720/T workowany - sprawdzałem go bo moi klienci mi go polecili i ma parametry na poziomie Barlinka, także kwestia jak poszukasz i czy masz w okolicy dobre źródło - linki:

https://www.olx.pl/oferta/eko-pellet-wlasny-transport-szybka-realizacja-zamowien-CID628-IDxtipF.html#0ee7aa44f6;promoted

https://www.olx.pl/oferta/pelet-pellet-CID628-IDD6ZxZ.html#0ee7aa44f6

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze nie tak dawno, kolego @SUSPENSER, nie chciałeś wierzyć, że można kupić dobry pellet za 700 Zł :-):-). 

Przez koronawirusa ceny pelletow certyfikowanych mocno spadną ) już to widać w niektórych miejscach)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Johny156, ja w lidce pale pellecikiem którego kupiłem za 700zł i zero problemów. Popiół jak z papierosa i zero spieków. Ruszt zawsze czyściutki, czyszczenie przedmuchem wystarcza w zupełności.

Jestem niemal pewny że masz zbyt duży nadmuch skoro powstają Ci spieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER dzieki za info.Miałes racje ,dawno nie zagladałem na OLX i ceny rzeczywiscie spadły a i ofert przybyło .Cieszy mnie to bardzo bo znalazłem mój najlepszy pellet po 945,-za palete a nie jak chcieli w Dzierzoniowie 1050,-.Są tez blisko mojego domu duzo tańsze bez certyfikatów,musze je tylko przetestować.Cieszy mnie ten urodzaj na producentów pelletu.

 

20 minut temu, kocyl napisał:

Kolego Johny156, ja w lidce pale pellecikiem którego kupiłem za 700zł i zero problemów. Popiół jak z papierosa i zero spieków. Ruszt zawsze czyściutki, czyszczenie przedmuchem wystarcza w zupełności.

Jestem niemal pewny że masz zbyt duży nadmuch skoro powstają Ci spieki.

Może z tego powodu jest tak duże zużycie /ok.3 worki dziennie/.A spieki miałem nawet przy Olimpie.Czy da sie to samemu wysterować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, johny156 napisał:

.Czy da sie to samemu wysterować?

Da się. Obniż nadmuch. Przy mocno zbitych i kalorycznych peletach musisz mniej dmuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, johny156 napisał:

Kurczę wszedłem w ustawienia serwisowe i nic z tego nie kumam.Jak zmniejszyć nadmuch bez serwisanta?

image.png.0d147b4c2f44cf4ad277aee3c4625e7f.png

Prędkość wentylatora spalin proszę regulować wyłącznie dla Mod1 i Mod5. Wartości pomiędzy (Mod2 - Mod4) zostaną dobrane automatycznie poprzez PID. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wszystko się zmienia :-)  - w mojej okolicy takich nie było, a jeździć po nie daleko nie było sensu. Teraz przy tych cenach stosowanie peletów nabrało opłacalności i dlatego więcej kotłów na nie polecam klientom - gdy ktoś ma miejsce do przechowywania chociaż 1 palety z big bagiem to ma ogrzewanie tańsze niż ekogroszkiem, do tego kotły na pelety tanieją i np. 11 kW za 9500 zł można kupić, a niebawem wejdzie Skam peletowo ekogroszkowy to już w ogóle będzie super i da możliwość wyboru paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, albodek napisał:

Do Wentor ,  na mieszkanie 96 m2 to jaki Państwo proponujecie piec gazowy.

Proponujemy kocioł 2-funkcyjny Enerwa 24 Plus lub Minerwa 25. Nasze kotły doskonale ogrzewają CWU przepływowo. Są bardzo małe i ciche. Idealne do mieszkań. Maja też automatyczny system, dostosowywania spalania do kaloryczności gazu.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, wezmę to pod uwagę.

 

W dniu 6.03.2020 o 10:13, kocyl napisał:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

A ja właśnie widziałem nowe rozporządzenia z 2019 r podpisane przez Panią Emilewicz, czyli zaczęło coś się zmieniać jeśli chodzi o przepisy dotyczące kotłów do ogrzewania w mieszkaniach i domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u klienta od biopellet pro12. Domek 100m2 w trakcie wykończenia, ustawione 19 stopni na pokojówce bo za gorąco podczas pracy i spala 60 kg na tydzień. Więcej stoi  niż pracuje. Klient mega zadowolony. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 8,5 kg dziennie?U mnie to trzeba by było razy 2,5 =21,25kg/doba.OK tylko do tego grzanie wody i o 1st. wiecej w nocy i3st.wiecej w dzień robi róznicę.I tym sposobem ,,żywy "dom spala o niebo więcej.No chyba ,ze ktos jest stałym klientem biedronki i na wszystkim czego nie widzą sąsiedzi oszczędza.Za wyjatkiem samochodu .Bo to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko domek stumetrowy a za oknem wiosennie , to ile ma spalać ? przy takim domku to i rachunki za gaz były by znikome .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 21:20, albodek napisał:

To wyliczenia, 2000 kg pellet x 4 kWh (dane gdzieś z internetu) z kg =8000 kWh : przez 9,11 kWh (współczynnik z fv ) = 878,15 M3 gazu x 1.75 zł za m3 brutto =1536,77 zł brutto. Lub 2000 x 4.8 kWh (z worka pellet)= 9600 kWh : 9.11= 1053.78 M3 x1.75 = 1844.12 zł brutto. Pytanie czy takie przeliczenie jest prawidłowe. 

10000kw x 0,23zł gaz =2300 za gaz ,,2,5tony x 4kw =10000kw

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.