Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Powtarzam jeszcze raz jak to się ma do kopciuchów.Tam mogłem dotknąć gołą ręką drzwiczki od paleniska/Zębiec/.Gdzie sa Normy,gdzie ekonomia,gdzie ekologia?Producenci i instytuty nadające certyfikaty chyba nie stanęły na wysokości zadania w tych wszstkich kotłach Eco z 5klasa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johny156 napisał:

Powtarzam jeszcze raz jak to się ma do kopciuchów.Tam mogłem dotknąć gołą ręką drzwiczki od paleniska/Zębiec/.Gdzie sa Normy,gdzie ekonomia,gdzie ekologia?Producenci i instytuty nadające certyfikaty chyba nie stanęły na wysokości zadania w tych wszstkich kotłach Eco z 5klasa itd.

Masz rację te klasy 5 to wszystko pic na wodę fotomontaż, to tat jak z nowymi autami dizla , UE naz wykończy!!!

 

1 godzinę temu, Puławiak napisał:

 Ale widziałeś w ferroli czy w lagunie temperatura obudowy jest prawie taka jak otoczenia

"Prawie "robi wielką różnicę.  Ale tu jest problem z LIDIĄ nie ferroi czy  laguna  Proszę wszystkich o pompc ,i pisanie tylko o lidi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, walczak1974 napisał:

Czy możemy zająć się narazie  tylo Lidia czy nie ?? Czy będziemy się tylko tak przepychć ? Pulawiak szanuję Cię pomogleś mi ,Teraz są kolejne tematy do rozwiazania ,proszę wszystkich o wyrozumiałość 

 Załóż sobie kółko wzajemnej adoracji z wentorem i swoim instalatorem albo zdemontuj ten kocioł i na taczce im go zwróć, bo albo z Tobą jest coś nie tak albo z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Grzeje się, to się grzeje, ale jak ludzie na odległości mają znaleźć przyczynę, że w kotłowni masz ciepło od kotła. 

Masz gwarancję? Jak tak, to trzeba im to zgłosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks.Wygląda na to ,że twoja Laguna ma o niebo lepsza izolację.Tak na moje oko to widać z Twoich zdjeć grubszą wełnę a i pomiary o wiele niższe.Laguna -Lidia ,1:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z waszymi lidkami ale moja jest letnia choć kocioł ustawiony na 70 stopni. Niestety pirometr który posiadam pokazuje głupoty to nie mam jak wstawić zdjęć z tempertaurami. Po dotyku to temp odczuwalna to max 20 parę stopni, poprostu letni. To że w kotłowni ciepło to normalne. Przecież rura z kotła do komina grzeje. Sam kocioł też coś tam promieniuje ciepłem to normalne. A że śmieciach był zimny to kwestia jego sprawności. Tam większość ciepła szła w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wlasciwie ustawic wspolczynnik emisyjnosci - co moze byc trudne.

Tasma czarna i matowa, wspolczynnik emisyjnosci w pirometrze "na oko" 0,95-0,97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. No i kąt pomiaru. Ale takie informacje i inne powinny byc zawarte w dtr pirometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pokazuje Ci Fahrenheity? Zmień na Celsjusze (to ten przycisk na środku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż tak głupi nie jestem :) reasumujac kocioł wszędzie jest chlodny (max 20 parę stopni). Najcieplejsze miejsce to element nad drzwiami. Temperatura odczuwalna jakies 35-40 stopni max, obudowa drzwi ok 30, od góry max 25 stopni. Temperatura osiągnięta  na kotle 69 stopni przy pomiarze. Jak dla mnie kocioł jest bardzo dobrze wyizolowany. 

 

Johnny156 może ty masz zdjętą tą izolacje u góry przy szarpakach, bo niemożliwe jest aby była taka rozbieżność między naszymi kotłami? U mnie na serio kocioł w koło ma temperaturę zbliżona do otoczenia. Tylko nad drzwiczkami nieco ciepłej ale tu wiadomo bo dzrzwi nie mają izolacji z welny, zresztą podobnie jak w innych kotłach tej konstrukcji. Kotłownie najbardziej ogrzewa przyłącze kominowe które ma temperaturę spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johny156 napisał:

Kocyl z tą sprawnością to święta prawda.W kopciuchu większość ciepła szła w komin.

A w Lidi nie ma stary ciepla ?? Czujnik tenperatury spalin jest za wentylatorem wyścigowym średnia to 130st.C rura do komina też jast gorąca, długo dłoni nie utrzymasz Jak się myle to mnie poprawcie?

 

 Tak wygląda izolaci lidi od strony luku tech.?? A te szarpaki u góry to wszyatko gorące, ta blach z izolacją terz dłoni nie wytrzymasz??

20200126_171047.jpg

20200126_171125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta blacha z izolacją od góry jest chłodna ( 20 parę stopni) u ciebie jest coś nie tak. Po samym wyglądzie klapy (zrzułknieta -przypalona) u mnie tego nie ma. Szrapaki są dość cieple/ gorące ale to naturalne bo mają bezpośredni kontakt ze spalinami. W każdym innym kotle tez na pewno są gorące (przewodnictwo cieplne stali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.