Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem i namówiliście mnie tutaj na bufor. 

Wykorzystam gdzieś ten 3d z rozdzielnicy? 

Edytowane przez arturwin87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arturwin87 napisał:

Jeśli zdecyduje się na wymianę to w ogóle mi się tam zmieści? 

zmiesci, ale sporo roboty, prościej dokupić grupę pompową z zaworem 3D i siłownikiem i umieścić w kotłowni koło pieca, a od tego co masz wykorzystać pompę.

35 minut temu, arturwin87 napisał:

Czy będzie to ferroli czy biawar to warto twoim zdaniem na wymianę na zawór z siłownikiem?

zdecydowanie tak

28 minut temu, sambor napisał:

A kocioł jaki by nie był przy tym metrażu co podajesz będzie i tak za duży, tobie potrzeba jakiegoś maleństwa ok 5-6kW,

albo dołożyć bufor :)

13 minut temu, arturwin87 napisał:

Pogodowo czy pokojówki? 

pogodowo, chyba, ze dasz osobne obiegi z własna grupą pompową i 3d+siłownik do każdego pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobne obiegi bo grzejniki nie wpięte w podłogówkę. 

@Gonzo19 rozwiń temat. Jak to zrobić? Wymontować 3d i pompę z rozdzielnicy? 

W dniu 26.08.2020 o 18:17, Gonzo19 napisał:

zmiesci, ale sporo roboty, prościej dokupić grupę pompową z zaworem 3D i siłownikiem i umieścić w kotłowni koło pieca, a od tego co masz wykorzystać pompę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że będą... Tam jest najprawdopodobniej PP25, co dla mieszacza jest wystarczajace, ale do bezposredniego zasilania podłogówki przy tej odległości może już być za mało. Dodatkowo trzeba do rozdzielacza doprowadzić zasilanie siłownika 230V oraz przewód czujnika temperatury za zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 100m2 dom tak że nie straszył był chłopaka a podłogowki jest raptem 65m2. Po drugie pełna moc raczej nie będzie wykorzystywana. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 20:08, pospisz napisał:

Teraz wyświetlacz,

Odpalałeś już ten kociołek? Można w nim palić bez termostatu, tylko na podstawie temp. wyjściowej? Czy są problemy z termostatem jak w wersji Pro? Nie pamiętam o co dokładnie tam chodziło, ale termostaty nie chciały za bardzo współpracować z wersją Pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za dwa tygodnie odpalę ale jeżeli chcesz w ten sposób grzać to musisz obciąć moc żeby nie mógł za bardzo dochodzić do zadanej taki jest mój pomysł. Ewentualnie grzebać w dawkach tak jak to zrobił @RadoRado

PS. Jaki skutek chcesz uzyskać w czym jest problem. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, emigrant napisał:

Odpalałeś już ten kociołek? Można w nim palić bez termostatu, tylko na podstawie temp. wyjściowej? Czy są problemy z termostatem jak w wersji Pro? Nie pamiętam o co dokładnie tam chodziło, ale termostaty nie chciały za bardzo współpracować z wersją Pro. 

Tam nie ma problemu z termostatami tylko z wiedzą instalatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pompka jest zarządzalna oddzielnie? Termostat pokojowy może nie wyłączać pompki? Myślałem, że jak gaśnie palnik to i pompka się zatrzymuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to nie tajemnica gdzie kupiłeś kocioł i jakiej mocy? Wersja Premium to nowość i chyba nie każdy jeszcze ma go w sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto dopłacić widać lepsza jakość wykonania. Starego Pro w czwórke bez problemu na pasach przenosisz, w Premium zastanawiasz się o co chodzi że nie możesz podnieść przez te parę szamotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @pospisz że mnie wywołąłeś dzięki temu będę śledził temat :)

No co ja patrzę, nowy ferroli, no no...

Cena jak zwykle zabija konkurencję a kocioł się rozwija...

Zobaczycie, na drugi rok będzie PRO PREMIUM i za dwie stówki dorzucą kompresję popiołu,  ja Wam to mówię  :)

Jeeezu,  czemu Oni nie idą w marketing i reklame?

Edytowane przez RadoRado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała 12kw Ferroli Biopellet Premium jakaś taka zgrabniejsza miła dla oka. Biopellet Premium 18kw odpalony ale nie miałem czasu sprawdzić tego czyszczenia. Pracuje normalnie jak Pro, obsługa dotykowego sprawniejsza. 

IMG_20200908_122204.jpg

Edytowane przez pospisz
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie cwu, ale osobno chodzą i grzejniki i podłoga, grzeje dobrze. Podłoga były próby robione. W tej chwili z czujnika pokojowego grzejniki i dogrzewanie cwu na histerezie 10 stopni. Podłoga odpali się dopiero na stałe z automatu (dodatkowy sterownik) jak zrobi się między 5-8 na zewnątrz jeszcze nie ustalił klient chce zobaczyć do ilu wystarcza grzejniki. Ale uważasz że jest ok. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.