Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Kliper

Skoro termostat już działa, to piec ma w parametrach taki "myk" do współpracy z termostatem:

Parametr Aktywacje

A01 =

0 - praca / gaszenie

1 - praca / modulacja

2 - praca / czuwanie

To są te podstawowe według mnie. Są też dalsze możliwości ustawień pracy pieca w sterowaniu poprzez termostat pokojowy.

3 - Termostat pokojowy blokuje pompę (aż do osiągnięcia termostatu Th21 )

4 - Tryb pracy / czuwanie i blokada pompy

5. 6 i 7 dotyczą już pracy w trybie drewna więc chyba Cię nie zainteresują

 

Jako ciekawostkę, dodam jeszcze jeden parametr:

Priorytet CWU jeśli P26= 1 lub 3

A54=

0 - CWU ma pierwszeństwo przed ogrzewaniem

1 - CWU i ogrzewanie są włączane razem

 

 

 

 

Kolega Pulawiak narzekał na "grzebanie" w parametrach.

Ja z kolei zachęcam do szczegółowego zapoznania się z zasadą działania pieca, do zapoznania się z parametrami itd.

Po zainstalowaniu pieca należy go "dopasować" do naszych wymagań. Każda instalacja jest inna, każdy z nas ma inne mieszkania. A to wpływa na dobór parametrów pracy pieca, żeby nie spalać już w listopadzie tony pelletu.

Ja mam na ten przykład małe mieszkanie, dociepliłem je i stwierdziłem, że nie są mi potrzebne wszystkie "moce" pieca. Mój ma ich pięć (5).

Chciałbym też, żeby piec pracował w trybie Auto i sam sobie modulował. Przy wykorzystaniu wsztstkich mocy, piec nie nadążał z modulowaniem i niepotrzebnie pracował na najwyższej mocy i spalał dużo opału.

Doszedłem do wniosku, że wystarczy mi moc około 8Kw i ze trzy moce do modulowania spalania.

 

Do tego służy parametr

Ustawienia Serwisowe

P03

Jeśli komuś nie są potrzebne wszystkie pięć, tam sobie zmienia.

Ja zmieniłem na trzy.

Spalam tym samym jeden worek pelletu na trzy dni.

Temp zadana na piecu 70 stopni

Temp CWU 55 stopni

Temp w domu ustawiona na 24 stopnie od 14:00 - 22:00

Od 22 do 14 ustawione 21 stopnie

W celu podgrzanie przed wyjściem do pracy od 04:00 - 05:00 ustawione na termostacie 24 stopnie.

Każdy orze jak może i szuka oszczędności a forum jest po to, żeby sobie pomagać i wymieniać się doświadczeniami

 

Pozdrawiam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co chwilę coś. Teraz mechanizm czyszczący zabrał ruszt do tyłu do samego końca i już nie wrócił i sobie bucy. Rozkręcałem, stukałem młotkiem co by pomóc ale nic. Tak jakby silnik działał już tylko w jedną stronę.

Edytowane przez yepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś tego wyłączać.

Spróbuj wyregulować czujnik zaznaczony na zdjęciu. Powinien świecić na czerwono.

Jeśli uprzesz się, żeby wyłączyć, to ustaw P49, 50 i 51 na 0

PastedImage1.jpg.e064501a65975dc70c131a9cd9156a5b.jpg

 

IMG_20220314_093830833_HDR.thumb.jpg.c7dbe4201e5039dca32e2531a3123b3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dzień dobry wszystkim 

Stalem się posiadaczem ferroli premium 12kw i mam z nim cały czas problem polegający na zasypywaniu koszyka co jakis czas. Dwa dni chodzi na trzeci dzień koszyk zasypany na full. Próbowałem zmieniać na wszelkie sposoby ilość peletu i moc nadmuchu. Moc pieca też w różnych kombinacjach ustawiana. 

Termostat ustawiony na sterowanie pompą wody.Domek 70m2 -5 grzejników,Bojler 120l na osobnej pompie. 

Proszę o pomoc. Może macie namiar na jakiegoś dobrego serwisanta zachodniopomorskim ,okolice Kamienia Pomorskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 2.04.2021 o 22:56, Edferroli napisał(a):

Dokładnie to takie coś do hasła sie tylko uruchamia.

20210402_221203.jpg

Witam. Czy doszedł Pan jak wpisać hasło z podanych liczb, bo za każdym razem się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.