Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, eliks napisał:

Próbowałem @radik81 drugiego sposobu. Jak Ci spala 15kg to dolicz jeszcze 5. U Ciebie to i tak jedzie prawie cały czas na 3KW.

Zwiększyłem jakiś miesiąc temu bieg pompy na 3. Teraz cały cykl, od momentu rozpalenia do osiągnięcia temperatury zadanej w pomieszczeniu i wygaszenia trwa jakieś max 1,5 godziny (wcześniej nawet dochodził do 3 godzin) a Laguna schodzi do Power 2 (wcześniej Power 1).

Zastanawiam się czy ta "opcja" będzie lepsza. Spalanie jest porównywalne w obu przypadkach. Teraz kocioł po prostu krócej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały przepływ musi pójść wyższa temperatura w grzejniki żeby uzyskać zadana w pokojówce, większy przepływ niższa w grzejniki. Moim zdaniem niższy przepływ jest lepszy szybciej reaguje na zmiany zewnętrzne a najlepszy jeżeli pompa moduluje przepływem i w zależności od zamkniętych grzejników ustawia przepływ. Na jednej pompie w instalacji najlepiej to widać. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadoRado

Moim zdaniem rozsunął bym powietrze na 1850,1900,1950,2000,2050.Po zdjęciach było już widać na minimalne przetlenienie bo robiło się biało ,możliwe że trzeba będzie ustawiać od 1800 w górę ale chyba z tym dołem najwięcej było zabawy i jest dobrany pod dawkę.Poczekajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dołem jak zejdę niżej jest opcja, że prestostat wył kocioł. Czasem tak się działo dlatego ten dół jest tak ważny.

Mam wylot zrobiony z 1,5m w bok od komina dlatego ten parametr muszę tak pilnować.

Generalnie na cuda nie liczę, bo i tak jestem baaardzo zadowolony z całego układu grzewczego jak i z obsługi bezawaryjnej i bezstresowej jak do tej pory, ale zawsze powtarzam, że  jest to taki prosty kocioł zresztą jak każdy termokominek, że aż dziwne, że ludzie pchają się w tematy skomplikowanych konstrukcji takich jak kotły z palnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biopellet i Biopellet TechSC są lepiej wykonanymi kotłami od Biopelleta Pro i tu też jest sukces tylko kosztują trochę więcej .Zostaje Ci tylko pompa którą mimo wszystko proponuje wymienić w wolnej chwili na jakąś alphę 2-3 grundfosa z auto adaptem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Ci zwrócił uwagę z tego względu że w Buopellecie już jest dobra pompa i nie trzeba jej zmienia jak w Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem jaka to pompa ? 

Polecam wymieniać pompę na Grundfosa ze względu że pokazuje nam przybliżony przepływ i łatwiej mi ją ustawić.

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospiszU mnie siedzi pompa elektroniczna Wilo coś takiego, ale nie jestem pewny co do identycznych  parametrów tych ze zdj. Oznaczenia regulacji i wygląd identyczny...

Myślałem nad wymianą (auto adept), ale póki dobrze się sprawuje nie ma co szukać sobie roboty. Ustawiona na pierwszy bieg z hakiem i fajnie to pracuje.

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-wilo-yonos-para-25-60-130-wyprzedaz-i7515090368.html

 

 

 

@Kristian spokojnie, bądż świadomy, że naprawdę kupiłeś dobry kocioł i stosunek cena-jakosć bije wszystkie firmy dostępne w tym momencie na rynku. Zwróć uwagę, że masz pełnoprawny kocioł na pellet a nie śmieciucha z palnikiem udającego taka konstrukcję w cenie jakiegoś tam jednego z tańszych kotłów na ekogroszek...

Edytowane przez RadoRado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest do doopy?  To że Ferroli w ogóle nie udziela się na forach. Normalnie jakby nieistnieli...

Firma widmo a kotły się sprzedają :)

Serwisantów brak a jak już są, to w ogóle niekumaci. Tłumaczą się, że Oni tylko piecyki gazowe robią i jak Pan coś będzie chciał zrobić i jak potrafi to w porządku a ja podbiję... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa Wilo Yonos Para jest wystarczająca, na zmiennym przepływie na termostatach dobrze reaguje. Ja u siebie pompę mam na 4 i 7m nad kotłem mam ostanie kaloryfery. Daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz 

 

W temacie, nie w temacie...

Jak już tak mocno wchodzimy w konstrukcję tych kotłów i ustawienia, to warto też wiedzieć, czy są tutaj jakieś człowieki od nich. Ty rozumiem jesteś serisantem, czy jako pracownik Ferroli?

Edytowane przez RadoRado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RadoRado napisał:

czy są tutaj jakieś człowieki od nich.

No tu masz dwóch, Wojtek i Tomek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks to jest super sprawa, że mamy serwisantów, ale przydałby się jeszcze ktoś z Firmy.

Sam widzisz jak konkurencja ich działa i jaka jest namolna, wszędzie od jajkiegoś czasu jest ich wysyp i jeszcze się obrażają jak dzieci :)

@Puławiak jest niekwestionowanym mistrzem w temacie a @pospisz wcale wiedzą mu nie ustępuje, więc chwała Wam za to, że macie ochotę i w ogólę chcecie się odezwać :)

Znasz sytuację mojego wujka jak i Wojtek i myślę, że jakby ktoś z Ferroli tutaj był można by załatwić takie tematy, bo naprawdę w mojej okolicy nie ma z kim rozmawiać a i marketingowo lepiej by to też wyglądało, ale o tym może kiedyś w innym wątku :)

Edytowane przez RadoRado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos blokowania przez zawór VTC, u mnie w systemie z dużym zładem wody wygląda to następująco. Zagrzanie wody z temperatury 45,5* do 55,5* zajmuje 10 minut. Kolejne 19 minut zajmuje zagrzanie wody do 66* więc to się pokrywa z tym co pisałem wcześniej że 20 minut po odpale kotła grzejniki robią się ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że łatwiej jest zagrzać wodę w krótkim obiegu tylko w zależności od temperatury zewnętrznej nie jest potrzebne wrzucenie 55 i więcej w grzejniki żeby pokojowka wyłączyła kocioł. Często bywa tak że po 15 minutach wrzucenia wody o temperaturze 40 stopni też da sygnał stop. Na sprzegle woda krąży też w krótkim obiegu a instalacja tylko kradnie wodę. Miałem atv i spalanie miałem wyższe a temperaturę powrotu niższą. Wszystko kwestia ustawienia przepływów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.