Skocz do zawartości

SUSPENSER

Stały forumowicz
  • Postów

    1 134
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    8

Ostatnia wygrana SUSPENSER w dniu 15 Czerwca 2018

Użytkownicy przyznają SUSPENSER punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    185 m2 po podłogach, 650 m3 kubatury, ukończony w 2008 ocieplony ściany styro 15 cm, podłoga 10 cm, poddasze wełna 25 cm, strych 15 cm, WM z rekuperatorem
  • Instalacja
    Otwarta, grzejniki 6 m2 podłogówki w łazience.
  • Kocioł
    Skamp-Pv 13, klimatyzator 6,5 kW i 3,5 kW

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://www.suspenser.eu

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Miłoszyce
  • Zainteresowania
    Ogrzewanie, wentylacja domów i hal produkcyjnych, systemy audio Hi-end, sporty walki, nowoczesne techniki łączenia materiałów.

Ostatnie wizyty

5 582 wyświetleń profilu

Osiągnięcia SUSPENSER

Mentor

Mentor (12/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat

Najnowsze odznaki

45

Reputacja

  1. Badanie jest droższe od kotła więc jak Juzef napisał nie ma opłacalnego sposobu.
  2. Dlatego polecam tą bo jest tanio, z gwarancją i serwisem a do tego na miejscu od ręki. Nie wymaga autoryzowanego montażu do gwarancji - możesz to zrobić sam byle prawidłowo. https://o3ozon.pl/pompa-ciepla-bln-006tb1-powietrze-woda-6kw-p-465.html
  3. Dla mnie ważne jest z czego się składa dane urządzenie i jak działa a nie jakie ma logo na obudowie, dlatego mam chińskiego smartfona, a zamiast BMWX5 swego czasu wybrałem Kia Sorento a w 2008 wybierając rekuperator wziąłem Nikol z potężnym wymiennikiem i wentylatorami EBM a nie znane i reklamowane wtedy inne z pięknymi obudowami i marnym osprzętem w środku pokazywane na targach, reklamowane w mediach, kocioł wybrałem Enka, a kolejne Sekom i sam zacząłem je sprzedawać a nie reklamowane marki z pięknymi obudowami za połowę większe pieniądze [które też często serwisuję i wiem z praktyki z czego są budowane i jak to działa]. Te do których linka podałem są zbudowane z bardzo dobrych komponentów, ba sam u siebie taką będę montował więc wgryzłem się w temat wcześniej, mam też do niej zakupiony chiński bojler ze stali kwasoodpornej też świadomie wybrany oraz osprzęt w którym przemawia do mnie stosunek cena/jakość a nie marka. Oczywiście, że podobnych urządzeń jest sporo, na szczęście mamy wybór i dlatego ważne by wybrać świadomie. W każdym przypadku można napisać, że gwarancja jest dopóki firma istnieje, zauważ jednak, że o3ozon to jest producent ozonatorów i rekuperatorów który działa od 2006 roku, na google możesz zobaczyć jak wygląda ich fabryka i z racji tego czym się zajmują wróżę im jeszcze wiele lat działalności - z drugiej strony marki globalne potrafią się zawijać szybko i niespodziewanie więc z gwarancją rożnie bywa. Dodam też, że mam świadomość z jakich komponentów ta pompa jest zbudowana i tego, że są dostępne na rynku w znacznej większości więc w razie czego da się je dokupić i wymienić samemu lub zlecić to dowolnemu fachowcowi od pomp jeśli się nie potrafi, a to znam z własnej praktyki bo od lat serwisuję kotły podajnikowe wszystkich marek. W takim urządzeniu budowanym z dostępnych części w zasadzie tylko obudowa i szkielet są dedykowane a to raz, że się nie psuje a dwa nawet jeśli to nie wpływa na pracę urządzenia, a jeśli wpływa można to szybko naprawić sposobem ala McGyver 😉 Lata serwisowania urządzeń i sprzedawania komponentów do ich budowania nauczyły mnie, że najważniejsze jest niewidoczne dla oka wnętrze i jakość wykonania a w wielu przypadkach znane cenione logo i piękna obudowa skrywają marną jakość komponentów i wykonanie, a potem jest płacz i zdziwienie, że taka porządna marka a taki kiepski wyrób - każdy z nas zna takie przypadki w wielu dziedzinach - zostaje więc kwestia dopuszczenia tej wiedzy do swojej świadomości i używania jej. Gdy komuś zależy na pokazaniu się i logo to oczywiście jego sprawa - w końcu kto bogatemu zabroni, niech tylko pamięta, że chcącemu nie dzieje się krzywda zanim potem zacznie narzekać.
  4. Z tym się całkowicie zgadzam i sam zawczasu zamienię w tym roku kocioł na ekogroszek na PPC przy której będzie zero obsługi. Worki z pelletem są lżejsze bo sam pellet ma mniejszy ciężar właściwy od ekogroszku, w praktyce ekogroszek występuje najczęściej w workach 20,25,30 kg a pellet 15 kg . Pewnym rozwiązaniem stosowanym przez starsze osoby jest zamawianie ekogroszku luzem z wsypaniem do piwnicy przez okienko [gdy jest taka opcja] w potem szuflowanie i wsypywanie do zasobnika małym wiaderkiem. Plusem pellety jest, że nie brudzi jak węgiel, minusem, że nie może złapać wilgoci bo może to blokować podajnik [chyba, że ktoś jak ja spala go w wersji ekogroszkowej razem z węglem to wtedy może być nawet zużyty z kociej kuwety 😉 ]. Wystarczy dołożyć dodatkowy ruszt np. pospawany z prętów zbrojeniowych i na nim palić.
  5. Wybierz Skamp-Pv 15 PEL i będzie na pallet, a jak chcesz to możesz kombinować i w prosty sposób spalać w nim drewno.
  6. To już problem kupujących Panasonica, że tam wymagają autoryzowanych czytaj płatnych dlatego podałem alternatywę tego nie wymagającą. Doczytaj z czego ta pompa którą podałem jest zrobiona a się zdziwisz, a do tego dodam, że pompa obiegowa w niej jest Wilo, ma podgrzewaną tacę ociekową i karter. Co do wydajności ma certyfikaty Keymark i inne od niezależnych firm certyfikujących. Mam chińskiego smartfona i markowy telewizor zbudowany z chińskich części [a może nawet zmontowany w chinach z logo markowym - dzisiaj już trudno powiedzieć], sprzęt AGD w domu też masz z chińskich części choć pewnie nie dopuszczasz do świadomości takiej wiedzy. Tajemnicą poliszynela jest, że 95% podzespołów z których budowane są urządzenia i maszyny pochodzi dzisiaj z Azji, Turcji itp. więc mając nalepkę Daikin, Mitsubishi czy Panasonic baaardzo prawdopodobne, że płacisz za logo +1000% marży "producenta" który okazuje się w praktyce monterem lub nawet nie i żyjesz w błogiej nieświadomości. Od wielu lat zajmuję się dostarczaniem części na produkcje w kraju i europie więc dobrze wiem skąd pochodzą tak naprawdę i tyle mogę tu publicznie napisać, reszty się domyśl. Za brandowany logo Panasonic itp. ludzie płacą 2-3 razy więcej to dopiero cuda są ...
  7. Można bezpośrednio ale gdy coś kiedyś padnie będziesz miał problem bo wątpię by dystrybutor polski wtedy część Ci sprzedał lub serwis przysłał dlatego lepiej kupić od dystrybutora bo wtedy to on zapewnia.
  8. Ja tam garaż sobie cenię podwójnie - raz, że żona korzysta i trzyma w nim auto, dwa - ja mam mały warsztat w którym mogę różne rzeczy naprawiać, budować. Wolałbym teraz mieć nawet podwójny garaż. Przy budowie nowego domu obecnie od razu bym planował ogrzewanie klimatyzatorem kanałowym plus spięcie tego z podłogówką wodną w kuchni i łazienkach.
  9. Polecam też wziąć pod uwagę taką pompę https://o3ozon.pl/pompa-ciepla-bln-006tb1-powietrze-woda-6kw-p-465.html
  10. Jak teść ma czas na palenie i dostęp do taniego drewna np. z uszkodzonych europalet to najlepiej wziąć zgazowujący drewno np. KDS+ 15 z Sekomu + bufor https://sekom-pleszew.com.pl/kds-zasypowy-15kw/
  11. Dobra cena na 10 kW to jest np. tu https://o3ozon.pl/pompa-ciepla-bln-010tb1-powietrze-woda-10kw-p-466.html jak widzę ma 7,3 kW przy -15 także z zapasem da radę i mają od razu do niej własny system antyzamrożeniowy https://o3ozon.pl/system-antyzamrozeniowy-af1-do-pomp-ciepla-p-634.html Monoblok jest jeszcze o tyle lepszy od splita że możesz go zamontować samemu lub dowolny instalator to może zrobić bez F-gazów a co ważniejsze bez ryzyka błędów w połączeniach pomiędzy jednostkami a jak kiedyś czytałem 80% awarii klimatyzacji wynika z takich właśnie błędów.
  12. Pytanie brzmi czy warto schodzić niżej ze spalinami skoro 30 stopni to około 1% sprawności - wolę więc kosztem tych 2% sprawności nie musieć montować wkładu kominowego za kilka tys zł i dlatego polecam Skamp-Pv bo w nich można temperaturę spalin podnieść gdy jest zbyt niska - sam u siebie w domu robię to od kilku lat i mam zero kondensatu i problemów z kominem zarówno przy paleniu ekogroszkiem jak i pelletem [palnik SV200n spala jedno i drugie jakby ktoś nie wiedział i z nim są budowane kotły na pellet oraz na ekogroszek]. Nie trzeba i zarówno sam jak i wielu moich klientów nie zamontowało wkładu, i od kilku lat nikt nie zgłasza problemu z kondensatem.
  13. Może na rozdzielaczu jest dławienie ? Jaka tam jest grubość ścianki otuliny rur na dworze ?
  14. Przy takim domu nie dziwię się, że więcej stoi niż pracuje. Podtrzymanie bardzo często jest ustawione, ja bym dał 1200 s wyjściowo i nadmuch 30s, jak nie będzie wygasał wydłużałbym przerwę ile się da bo w nim tylko opał się marnuje. Jak masz dobry sterownik to w nim ustawisz histerezę kotła i możesz dać 10C. Napisz więcej - jaki to kocioł, palnik, sterownik, czy komin jest z cegieł czy z wkładem, jakie są temperatury spalin gdy kocioł pracuje na 100% mocy to podpowiem czy w ogóle zmieniać parametry pracy.
  15. Nie wiem jaki tam jest sterownik, ale z doświadczenia wiem, że to się dało ustawić by działało jak należny w każdym jaki spotkałem więc masz rację, że nie dajesz się ściemniać - niech ten kto sprzedał i zamontował ten kocioł się doinformuje i ustawi to jak należy, wziął za to pieniądze to jego obowiązkiem jest wykonać usługę .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.