Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, walczak1974 napisał:

A w Lidi nie ma stary ciepla ?? Czujnik tenperatury spalin jest za wentylatorem wyścigowym średnia to 130st.C rura do komina też jast gorąca, długo dłoni nie utrzymasz Jak się myle to mnie poprawcie?

No przecież to naturalne. Znasz kocioł z wentylatorem wyciągowym gdzie wylot spalin jest chlodny? Zawsze możesz zaizolować przyłącze kominowe. Zapewniam że temperatura w kotłowni spadnie diametralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w peleciaku lubię to, że wkład jest czysty a po sezonie kominiarz przy czyszczeniu mówi że nie ma co robić. W wyczystce komina garstka popiołu a sam wkład (jak to mówi człowiek który mi to składał) jest wieczny. Najstarszy jego materiał na pelecie działa 9ty sezon i nadal nie ma oznak zużycia. Na ekogroszku to mówił 5-8 lat zanim jakiś element będzie do wymiany, w zależności od zawartości siarki i wilgotności opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie ale przydałoby się jeszcze pokazać jak pracuje np na najwyższej mocy oraz jak moduluje.

Poza tym zużycie energii na wyższej mocy jest dużo większe (wyższe obroty wentylatora, częstsza praca motoreduktora oraz praca pompy)

Pomijając wszystko w tej cenie nie ma konkurencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje. Wrzuciłem to co znalazłem w czeluściach internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.12.2019 o 13:39, WENTOR napisał:

Moduł internetowy jest wykonany. Aplikacja jest na ukończeniu. Obecnie trwają testy działania całego systemu. Proszę być cierpliwym. Poinformujemy Was o tym, gdy produkt będzie już dostępny. 

Jak tam postępy z modułem? Zaraz sezon grzewczy się skończy.... Może w oczekiwaniu na ukończenie i wprowadzenie do sprzedaży  Moglibyście podzielić się chociaż informacją  np. jaką funkcjonalność będzie posiadał lub Zamieście jakieś fotki tego modułu, screeny aplikacjii itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałes się dobrze tym "możliwościom"? Bo ja wiem jak to będzie wyglądać, jak we włoskich kotłach. Czyli odczyt temperatury i podgląd ON czy OFF. Cudów się nie spodziewaj z wykresami czy zużyciem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wcześniejszych zapewnień miał być dostęp do statystyk. Odczyt temperatury ( kotła, powrotu i cwu )i zdalne załączenie od termostatu mam bez tego modułu. Zależy mi na ilości rozpaleń, czasu pracy na poszczególnych mocach i szacunkowego zużycia pelletu. Screeny z apki za wiele nie pokazują. Sądząc bo dostępnych opcjach szału raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał tylko odczyt temperatur to się nie opłaca, bo taki moduł będzie kosztować pewnie z 800zl a odczyt przez serwer Supli przez WIFi zrobisz za 60zl. @Trener40 może pokaże jak to wygląda on-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dodatkowo zużycie energii i termostat w supli. Nie patrzcie na wartości z wykresów bo z pod licznik energii podpięta jest też chwilowo pompa ciepła c.w.u. a kocioł pracuje nierowno z racji remontu domu i niekontrolowanego wietrzenia.Screenshot_2020-02-10-20-51-53-792_org.supla.android.thumb.jpg.46fd83b0dc2532d38f33863a4bb00cf9.jpg

Screenshot_2020-02-10-20-54-15-355_org.supla.android.jpg

 

Tu macie zużycie energii kotła przy minimalnej mocy ( trochę przekłamane na ± bo pompa ciepła w stanie czuwania bierze ok 4W.)

Screenshot_2020-02-10-21-02-43-555_org.supla.android.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to komu?Czy do pracy magisterskiej?Czy moze podniecają was takie dodatki.Jak dla mnie to ma grzać i tyle w tym temacie.Reszta jest dla serwisanta on ma wszystko wiedziec i wszystko ustawić .Za to ma płacone .

Juz widzę np. samotną kobietę jak cieszy się z takich drogich i BARDZO jej przydatnych  dodatków do swojego pieca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możnaby powiedzieć po co ci licznik kilometrów, prędkościomierz, wskaźnik poziomu paliwa w samochodzie? Przecież bez tego też się da jeździć. Co do samego serwisu i prawidłowych ustawień kotła to te dane statystyczne są jak najbardziej przydatne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
17 minut temu, johny156 napisał:

Reszta jest dla serwisanta on ma wszystko "" wiedziec "" 

I to " WIEDZIEĆ" jest kluczowe ... Ma wiedzieć, a wiekszosc g... wie haha :) 

BABA bez dodatków wygląda fatalnie, dlatego musi się pomalować :) 

, a spróbuj jej to zabrać :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.