Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że to będzie związane ze złym doborem nadmuchu , albo paliwo wyjątkowo kiepskiej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rm132 napisał:

Tylko powiedz tej zrębce, żeby nie weszła między slimak a obudowę, bo jak wejdzie to wygnie ślimak, spali silnik zrobi dziurę w korytku. Kordiano już powiedział. Zrębka jest za twarda, aby ją ten podajnik podał do komory.

W sztokerze, rozdrabniaczu i podajniku będzie zastosowany przełącznik przeciążeniowy który przełączy na 0.3 sekundy w kierunek wycofania zrębki 

Na zdjęciu paliwo po rozdrobnieniu

IMG_20200106_181624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ten system podawania peletu (rozmiar rury względem wielkości ślimaka, materiał z którego wykonany jest ślimak oraz transport zrębki z zasobnika pod górę) nie sprawdzi się w przypadku zrębki. Może gdyby ślimak chodził w kwadratowej rynnie, i był odlewem na zasadzie ślmaka z maszynki do mięsa o zaokrąglonych krawędziach. Ale to moje dywagacje. Nie chcę zaśmiecać głównego tematu dot. palnika kipi i uważam, że piec na pellet nie ma żadnych wad -prócz jednej. Pellet jest za drogi.  Także życzę powodzenia, może przez to spadnie jego cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60, rura w stanie masakrycznym.  Jak widać "czyszczenie rury" w każdym przypadku wychodzi na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje informacji na temat porównania paliw. Kiedyś w tym temacie poruszaliśmy kwestie wyższego spalania od węgla o ileś % Jak to się ma do rzeczywistości załóżmy roczne zużycie pelletu 6t z letnim podgrzewem cwu. Załóżmy kaloryczność na poziomie 17MJ Jak to porównać do ilości spalonego węgla albo gazu?

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 17:41, robin60 napisał:

Panowie kolejny rodzynek palnik 16 kw , palone pelletem przemysłowym fi 8

IMG-20200106-WA0000.thumb.jpg.880c8a788e460cd4e751b172d424a025.jpgIMG-20200106-WA0001.thumb.jpg.7b7198a55f0a83d7fb37a51cff0991c6.jpg

 i brak serwisu pozaklejane otwory w początkowej części komy spalania.

Robin jeśli chcesz to mogę wrzucić jakieś inne zdjęcia, nie musisz kopiowac tych które były juz parę stron temu :)

Owszem, palnik nie miał łatwo 90% swojego życia przepracował na pellecie przemyslowym, natomiast bez spiekow czy zatykania palnika. Co do czyszczenia raz w miesiącu szczotka druciana oraz przed każdym sezonem grzewczym demontaż rury paleniskowej i czyszczenie otworów.

palnik spalil 27 ton.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was posiada ecomax850i nie p? 

Mam ecoster touch dla tej osoby w dobrej cenie ;) 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, CV6 napisał:

Panowie poszukuje informacji na temat porównania paliw. Kiedyś w tym temacie poruszaliśmy kwestie wyższego spalania od węgla o ileś % Jak to się ma do rzeczywistości załóżmy roczne zużycie pelletu 6t z letnim podgrzewem cwu. Załóżmy kaloryczność na poziomie 17MJ Jak to porównać do ilości spalonego węgla albo gazu?

6 ton pelety = 24000kw ,5 ton węgla =5x 8000kw x60% sprawność spalania = 24000kw ,2400 m gazu = 24000kw,z gazem jest tak że jeden zmetra wyciąga 9kw a inny prawie 11kw ,ja dałem średnią,spawność gazu liczyłem 100% ,peletu z wyliczeń z ciepłomierza kolegi sambora 4kw z kg,w moim ds-e sprawność spalania węgla jest dużo większa więc spaliłbym 4 tony węgla,a mam właśnie takie potrzeby 24000kw

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 przechodził z grocha na pellet, może o tym wiele napisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grochem wg moich obserwacji jest różnie ,niektórzy mają normalne spalanie stosowne do sprawności swoich kociołków ,ale w wielu przypadkach zauważyłem dużo większe spalanie niż powinno być,nie mam pojęcia czym to jest spowodowane,czy ustawieniami czy czym innym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Żeby porównać spalanie grochu i pelletu trzeba wziąć pod uwagę dany budynek. W moim przypadku powierzchnia jest niewielka. Węgla przez sezon spaliłem w podajnikowcu zależnie od zimy powiedzmy 1,8 tony , czasami więcej. Do tego dochodziło CWU przez lato jakieś min 600 kg. I tak pi razy drzwi zamykałem rok max do 2,5 - 2,7 tony. Z tym ze, kocioł miał 15 kW. Palnik 25. Mniejszych w 2007 roku nie było. Węgiel był spalany napewno z niska sprawnością. Teraz mam kocioł 12 kW z małym buforem i osiem paneli PV, które grzeją CWU latem, a jesienią i wiosna wspomagają CO. Kocioł odpala się na chwile obecna cztery razy na dobę pracując tylko na mocy max. Poprzedni sezon ucząc się palenia w tym kotle schajcowalem jak dobrze pamietam trochę ponad 2,7 tony. W tym sezonie liczę ze wystarczy 2,4 tony. Przy węglu i pellecie stosowałem zasadę stałego grzania cała dobę. Instalacja jest ta sama z mieszaczem sterowanym pogodowo.

edit: ten sezon zacząłem ósmego września.  Spaliłem ok 1200 kg pelletu. Średnio dziennie zbliżam się do 10 kg. 

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 13:27, Darek21 napisał:

U mnie bypass wygląda tak:

IMG_20200106_140426.jpg

Panowie jakie jest lepsze rozwiązanie, pompa przewałowa na bypasie pomiędzy wyjściem kotła a powrotem czy może pompa bezpośrednio pomiędzy zaworem 4D a powrotem do kotła? Nie ukrywam że ta druga opcja bardziej mi pasuje ze względu na ograniczone miejsce na wyjściu z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założysz na powrocie 4D poprawa zapewne będzie. Ja wybrałem pierwsze rozwiązanie, ponieważ zastanawiałem się, co się stanie, gdy zawór 4D otworzy się maksymalnie.  Efekty mojej przeróbki głowy nie urywają, przy pracy od termostatu. Ale gdy testowałem pracę na stałej pompie, to efekty były bardzo dobre. Wtedy różnica temp pomiędzy zasilaniem a powrotem utrzymywała się w granicach 5st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawioną pracę pompy od termostatu i właśnie jak pompa C.O. pracuje to temperatura powrotu leci na łeb. Jak pompa stoi to temperatura powrotu około 60 stopni. Dodam jeszcze że nie mam siłownika na zaworze 4D. Zastanawiam się czy w takim przypadku taka przeróbka ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam sterowanie temperaturą podłogówki tylko za pomocą regulatora trójdrogowego a chciałbym zrobić obniżenia nocne , jak zrobie o te 20 stopni na kotle co mi pozwala sterownik to za wiele sie mi nic nie zmieni nawet gorzej bo czesciej bedzie sie właczac palnik  - jade na duzej histeriezie kotła 75 - 45   . Czy mogę recznie na noc wyłaczac palnik czy nic mu nie bedzie przez to ?  chyba ze jakies inne sugestie macie jak zrobić żeby kociioł w nocy produkował mniej ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może komuś econet zawiesza regulator? na wyświetlaczu pokazuje np. że chodzi podajnik i nadmuch a tak naprawdę nic nie chodzi i nie rozpala się, zasięg wi-fi 47% jeśli to ma jakieś znaczenie, dopiero po wciśnięciu resetu na regulatorze wszystko wraca do normy, po odpięciu enonetu wszystko jest ok już drugi tydzień i wcześniej nic się takiego nie działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldimajster A poco ręcznie wyłączać palnik ? jest praca według harmonogramu , a jak nie masz to można kupić ecoster i odpalać palnik od spadku temperatury w pomieszczeniu tam też jest harmonogram temperatury pokojowej palnikowi nic nie będzie i tak ci się odpala i gasi za pomocą histerezy kotła , gorszy moze być kocioł jak nie masz pożądnej ochrony powrotu .                                                                                                                                                                                                                                      @Scichy U mnie takie rzeczy nigdy się nie miały miejsca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano możesz sprawdzić jaką masz siłe zasięgu wi-fi? może to jest przyczyna

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Scichy napisał:

Witam, czy może komuś econet zawiesza regulator? na wyświetlaczu pokazuje np. że chodzi podajnik i nadmuch a tak naprawdę nic nie chodzi i nie rozpala się, zasięg wi-fi 47% jeśli to ma jakieś znaczenie, dopiero po wciśnięciu resetu na regulatorze wszystko wraca do normy, po odpięciu enonetu wszystko jest ok już drugi tydzień i wcześniej nic się takiego nie działo. 

Nigdy nie zdążyło się coś takiego u mnie, sygnał wi-fi 63%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie kipi ale chce się pochwalić bo temat sondy był tutaj poruszony. Jeśli ktoś ma urządzenie tzw stag afr - szerokopasmowa sonde lambda to może fajnie ustawić kocioł. Co prawda nie kontroluje pracy śmigła, a jedynie pozwala na ustawienie +- właściwych wartości. Pomijam fakt że każda dawka paliwa jest rózna ale tak czy siak pozwala to lepiej ustawić spalanie niż na tzw oko :) 

Dzięki temu zdziwiłem się jak bezsensownie miałem ustawione parametry. Dużo wydmuchiwalo w komin. 

IMG_20200109_231158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scichy jakość  sygnału 53% siła sygnału 72 dBm  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Plot3k napisał:

Co prawda nie kipi ale chce się pochwalić bo temat sondy był tutaj poruszony. Jeśli ktoś ma urządzenie tzw stag afr - szerokopasmowa sonde lambda to może fajnie ustawić kocioł. Co prawda nie kontroluje pracy śmigła, a jedynie pozwala na ustawienie +- właściwych wartości. Pomijam fakt że każda dawka paliwa jest rózna ale tak czy siak pozwala to lepiej ustawić spalanie niż na tzw oko :) 

Dzięki temu zdziwiłem się jak bezsensownie miałem ustawione parametry. Dużo wydmuchiwalo w komin. 

 

Fajna sprawa, ale. .......

Ja mam rck i sondę. Sonda steruje wentylatorem i w zależności od ciągu czyli jakie wiatry wieja inaczej ustawia obroty wentylatora. Raz w granicach 2300-2400 (jak mało wieje albo wcale) a raz 1850-2000 (jak mocno wieje i rck jest mniej lub więcej otwarty).

Owszem, taka niezależna sonda sporo podpowie, ale trzeba by było siedzieć w kotłowni albo obserwować zdalnie i na bieżąco zmieniać siłę nadmuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.