Skocz do zawartości

CV6

Stały forumowicz
  • Postów

    125
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez CV6

  1. CV6

    Kocioł DS MPM

    Na taką odpowiedź liczyłem. Dzięki. Nie myślę tutaj tylko o samej kondensacji ale również o jakiejś nieszczelności itp.
  2. CV6

    Kocioł DS MPM

    Okej jedyna sprawa, która mnie męczy to właśnie wprowadzanie przez rck chłodnego powietrza do nagrzanych spalin. W tej chwili pale peletem i rurę ze spalin można trzymać, a komin suchy także myślę, że spaliny na węglu cieplejsze od tych jakie ma teraz nie spowodują nagle kondensatu. Rusztowanie można dorobić automatyczne to akurat najmniejszy problem. Tutaj chodzi o sytuację całkowitego zablokowania/zatkania palnika i duszenia opału żeby się nie zatruć i nie zrobiła się cofka na piwnice. Smartflow nie ma oznaczeń jaki masz ciąg w kominie także zastanów się nad tym bo regulujesz na wyczucie. W tej chwili mam nieocieplone i kompletnie nic się nie dzieje. Jeżeli ocieple i będzie się coś lało z komina zobaczę to dopiero w części mieszkalnej więc jaki jest tego sens? Żeby szkód sobie narobić większych? Zmarnować kasę na wełnę, która potem będzie zniszczona i remontować dom w części mieszkalnej? Nie rozumiem czemu tak sobie życie utrudniać? Lepiej zostawić nieocieplone i szybko reagować niż potem płakać, że pół domu trza remontować i śmierdzi.
  3. CV6

    Kocioł DS MPM

    Jeżeli ocieple komin na poddaszu to nie będę widział czy leje się kondensat czy nie oraz czy cokolwiek dzieje się z kominem. Okej czyli zestaw startowy to miarkownik, termometr i rck.
  4. CV6

    Kocioł DS MPM

    Mam zamówiony kocioł 10kw i nasunęło mi się kilka pytań. Czy wkładać do komina z cegły wkład z kwasowki? Czy dokładać od razu przed montażem kotła rck? Jak wygląda sprawa czyszczenia kotła mianowicie po ilu godzinach pracy trzeba przerusztować żeby w kotle się paliło albo wygasić kocioł i wybrać wszystko z przed palnika żeby nie zgasło?
  5. Panowie jak u was ze sterowalnością instalacji? Interesuje mnie czy stosujecie pracę kotła ciągłą, mianowicie rozpalanie o histerezę kotła czy stosujecie wyłączanie palnika od termostat od pokojówki? Może ktoś stosuje prace ciągła palnika z niską mocą 24/7 i stała temperaturę na obieg grzejnikowy i steruje termostatami przy kaloryferach?
  6. Mój palnik przepalił ponad 30ton paliwa. Komora ma być jasno-szara to świadczy o odpowiednim składzie mieszanki paliwo-powietrze.
  7. Tak, tak, źle ustawione powietrze, źle dobrane paliwo, źle ustawiona kaloryczność itp. Wiem wszystko może mieć wpływ na te zużycie, wina tylko i wyłacznie użytkownika... Producent nic sobie nie zarzuci bo był by to strzał w kolano jednak czy sam producent nie reklamuje się z tym, że palnik spali paliwo gorszej jakości? Co do ustawień swoje w kotłowni przesiedziałem i mam dobrze dobrane także nie tędy droga.
  8. Tylko takie zjawisko nie powinno mieć w ogóle miejsca. Nie rozumiem czy producent w tym momencie jest świadomy, że takie coś to bubel? Nieodpowiedni materiał zastosowany i nieprzewidziany na takie temperatury widocznie...
  9. Niestety tak to wygląda u mnie. Przy wylotach powietrza zrobiły się takie kratery/wulkany. Ubytek przy tym ma ponad 2mm także już niedługo przepali mi się to na wylot. Palnik czyszczony po każdy sezonie zimowym i letnim czyli dwa razy do roku. Teraz co czyszczenie kotła można powiedzieć, że widać różnicę w tych ubytkach. Dzieje się tak w miejscu palenia sie największej ilosci pelletu i wychodzi na to, że materiał jest zbyt słaby.
  10. Panowie jak u was z komorą spalania? Dokładnie z tą rurą na której pali się pelet? Mianowicie moja jest "zjedzona" nie wiem czy do końca sezonu uda mi się w niej palić. Śmieszne to jest bo palnik reklamują jaki to on nie jest a w trakcie 5 sezonu rura wygląda jakby nie była zrobiona z odpowiedniego materiału.
  11. Rozumiem bo mam problem z najzimniejszym pokojem gdzie jest umiejscowiony termostat. Gdy wyjdzie słońce to najzimniejszy pokój robi się sztucznie dogrzany przez słońce w wyniku czego długo trzyma ciepło i wieczorem termostat działa z dość sporym opóźnieniem. Gdy nie ma słońca i w zimę to pokój jest najzimniejszy aż do momentu sztucznego nagrzania go znowu. Zastanawiam się czy w takim układzie grzać pogodówką z termostatami na kaloryferach i możliwie jak najniższa temperatura na obiegu grzejnikowym? Kocioł ustawiony w tej chwili pod termostat czyli uruchomiony raz grzeje tak długo aż pompy się zatrzymają i kocioł dobije do zadanej i stoi. Nie wiem jak ustawić kocioł pod termostaty czy powinien większymi mocami pracować i mieć jak największe pauzy między cyklami pracy? Z drugiej strony pompa, która bedzie pracowała w trybie ciągłym może szybko wychładzać wymiennik (50l). Tak źle tak niedobrze...🤷🏻‍♂️
  12. Mam regulator ale inaczej rozwiązany a interesie mnie typowo podłączenie do Ecomax 350
  13. Proszę o konkretne odpowiedzi na moje pytania, ecomax 350 styk regulatora pokojowego wystarczy wpiąć zwykły Zwierno-rozwierny dwużyłowy tak? Jak działa wtedy palnik i jego rozpalanie? Co dzieje się po osiągnięciu temperatury w pokoju gdy na kotle Hk spadnie poniżej zadanej? Następuje ponowne rozpalenie w celu dogrzania samego kotła? Czy dopiero grzeje gdy osiągnie sygnał z pokojówki albo z cwu?
  14. Kto poleci sprawdzonego dostawcę? Śląsk, Rybnik, Wodzisław Śląski, Gliwice, Żory, Racibórz?
  15. Zgodzę się, że przepalone kilkanascie ton peletu jest ale logiczne chyba że różne paliwa będą tam spalane i jako producent takiego urządzenia nie pozwolilbym sobie żeby coś takiego miało miejsce. To główny element tego palnika i powinien być wykonany z odpowiednio dopasowanej stali. Być może ja jestem zbyt pedantyczny i do życia źle podchodzę bo kupując coś to ma chodzić bezawaryjnie, a nie psuć się pokolei. Guzik już kolejny raz zawiódł. Szukam na internecie i nie mogę znaleźć tego.
  16. Będę szukał i organizował coś bo masakra. Dzięki za info. Wiesz to tak jak z samochodem, byś kupił nowy i główny element zawiodl. Dalej nie wiem co ze sterownikiem będzie bo już jest na takim etapie że ten guziczek mi się zapadł i nie "klika" kwestia tygodnia, dwóch i mam problem kolejny. Rozbiórek posprawdzamy i wymienię jak będę wiedział na co.
  17. Gadałem z gościem z serwisu i powiedział, że za tyle ostatnio ściągal klientowi. Nie, wydając 5500zl spodziewałem się, że będę co 4 sezony wydawał 1000zl żeby mieć czym palić. Może dla ciebie to kwota niska ale dla mnie kupując nowy sprzęt to ma on być dobry a tutaj kipi przygrało w mola z tym i to mocno a cenę jaką sobie życzą to kpina i celowe zagranie żeby mieć na czym zarobić...
  18. Czyli to wada fabryczna tych palników na to wychodzi. Producent nie przewidział wysokich temperatur na palniku. Bez sensu to jest płacisz tyle pieniędzy za palnik i jeszcze po 4 sezonach wydajesz następny tysiąc żeby móc kolejne 4 sezony palić. Może ktoś polecić palnik za normalną kwotę, który wytrzyma dłużej?
  19. Tak myślałem, powoli będę myślał chyba o innym rodzaju ogrzewania tylko nie mam pojęcia jakie. Sieć ciepłownicza, życzą sobie chore kwoty za przyłącze, gaz jedynie albo jakaś pompa ciepła. Palnik służy 4 lata tylko cwu takze cały rok ogrzewa i jestem zaskoczony tym faktem z czego był wymieniany na gwarancji sterownik przez guzik i po czasie znowu niedomaga... Nie chwalę ale grzałka dalej siedzi oryginalna także przynajmniej tyle...
  20. Panowie dziś kolejna rzecz, która mnie zaniepokoiła. Rura wewnętrzna (palenisko) ta z otworami napowietrzającymi jest wyżarta. Miał ktoś taki przypadek? Można to jakoś dokupić?
  21. Czy ktoś rozbierał sterownik? Moja 350-tka ma znowu problem z głównym pokrętłem, a w zasadzie z jego zatwierdzaniem. Po wciśnięciu go nie odbija do pozycji wyjściowej. Na gwarancji po niecałym roku został wymieniony z tym samym problem, a teraz po 1,5 roku od wymiany znowu to samo. Czy ktoś jeszcze się z tym użerał czy tylko ja mam takie "szczęście" ? Jest szansa zakupić sam mikrostyk/guzik, nie wiem co tam włożyli ? Ma ktoś do nich dostęp albo chociaż napisałby jaki to model?
  22. Panowie tak czytam o tych laddomatach i czy na pewno to daje takie oszczędności? W ogóle te trzymanie temperatury na powrocie tak wysokie powyżej 55, przecież to kocioł musi zagrzać najpierw sam powrót do takiej temperatury a dopiero potem stopniowo puszczać wodę w obieg po czym znowu ładuje sam siebie i dalej w obieg. Wydaje mi się, że to jest mocno naciągane. Kocioł musi dwa razy więcej pracy włożyć w to żeby ogrzać sam siebie i dopiero potem resztę obiegu. Możliwe, że moje przemyślenia są, złe więc proszę o naprowadzenie na dobre tory.
  23. W takim razie ile masz na cwu ustawione? Ja mam cwu na 50' i minimalnie na kotle mogę ustawić 55. Ile masz na obieg grzejnikowy?
  24. Nie wiem jakie powinny yc histerezy H1 i H2 na standardzie na razie mam 3 i 6 ale nie wiem czy prawidłowo. Wiadomo mrozy to ciągle dostarczenie ciepła wręcz wskazane. Jaką temperaturę nastawić na kotle? Wyczytałem że nie ma sensu trzymać 65-70 jest to prawda? Może trzymać właśnie gdzieś w okolicy 50'? Może jeszcze niżej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.