Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kociołek nie stygnie do tak niskich temperatur między odpaleniami. Z tego co zaobserwowałem to start kotła około 60 stC  na kotle.

Zrzut ekranu 2020-01-5 o 16.38.25.png

Zrzut ekranu 2020-01-5 o 16.43.17.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się czyta na forum o ustawieniach kotłów na pellet/palnikach itp. Mi się rodzi jedno pytanie. Ile jest osób palących tylko paliwem typu pellet przez cały sezon czyli zima i lato cwu? Bo to że ktoś potrafi napisać że spalił 3 tony w domu 250m2 a w piwnicy sterta drzewa i węgla albo kominek w domu do wspomagania to już inna bajka...Potem właściciele nowo wybudowanych domów 150m2 spać nie mogą z powodu tego bo spalają 4 tony peletu ale rocznie z zapotrzebowaniem cwu/co i kombinują jak zejść ze spalaniem bo na forum albo w internecie się czyta o niższych wartościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CV6 napisał:

Ile jest osób palących tylko paliwem typu pellet przez cały sezon czyli zima i lato cwu?

Ja tak palę.Tylko pelletem i nie mam kominka.I wody nie dogrzewam solarami ani prądem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi o to że jest nas garstka. Są tutaj ludzi co mówią jedno podczas rozmów ze kocioł powinien być w postoju tyle albo tyle a sami nie mogą tak długich postoi osiągnąć. Nie będę mówił tutaj kto co ile i jak nie o to chodzi kompletnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas postoju wynika z typu instalacji, a że każdy z nas ma inną to czas postoju się różni.  Jeden może mieć długie przerwy w pracy , inny nie może mieć wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 17:26, krzyhar napisał:

Czy nie będzie tak że najchłodniejszy pokój będzie nagrzany do zadanej temp na termostacie , a inne cieplejsze będą przegrzane z wyższą temp. niż zadana?

Jeśli chcesz mieć jak największy komfort możesz sobie sprawić Tech WIFI 8S. Sterownik ten obsługuje 8 stref, czyli np pomieszczeń, a do każdej strefy można podłączyć do 6 siłowników na grzejniki. Komfort automatyki będzie duży, ale tanio nie będzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kordjano napisał:

Czyli zabezpieczyłeś powrót tak jak ja od samego początku grzania bez żadnych zaworów temperaturowych , siłowników czy innych wynalazków i działa ,da się ?

Pewnie,że się da.Tylko to jest niezgodne z ogólnie przyjętym nurtem.Można powiedzieć,że jesteśmy takie kombinatory.Ciekawe jak takie rozwiązanie by się sprawdziło u kolegi @palacz66.Może by nie był narażony na takie stresy jak obecnie.

 

@Darek21 jak oceniasz obecnie komfort cieplny obecnego rozwiązania w porównaniu z poprzednim prowadzeniem instalacji? Bo to,że spalisz mniej pelletu to  było tu już przedstawiane  na wykresach kolegów.

Edytowane przez g69
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu utrzymuję temperaturę ok 20 stopni . Palnik załącza się gdy na termostacie jest 19,8 stopnia wyłącza przy 20,2 z racji dużej bezwładności po wyłączeniu palnika sama pompa zanim  temperatura CO spadnie do 50 stopni podnosi jeszcze temperaturę do 20,6. W innych pomieszczeniach temperatura jest regulowana głowicami na grzejnikach. Komfort oczywiście nie jest tak idealny jak przy ciągle pracującym kotle ale dla mnie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 11:29, Kordjano napisał:

Czyli zabezpieczyłeś powrót tak jak ja od samego początku grzania bez żadnych zaworów temperaturowych , siłowników czy innych wynalazków i działa ,da się ? @eliks 

Możesz przybliżyć jak to działa u Ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cezar76 napisał:

Jeśli chcesz mieć jak największy komfort możesz sobie sprawić Tech WIFI 8S. Sterownik ten obsługuje 8 stref, czyli np pomieszczeń, a do każdej strefy można podłączyć do 6 siłowników na grzejniki. Komfort automatyki będzie duży, ale tanio nie będzie... 

To jest na pewno fajne rozwiązanie, tylko w moim przypadku to się nie sprawdzi. Krótki obieg, brak korytarza, grzejniki są prawie obok siebie..... Doszedłem do wniosku że najlepiej na początek zamontuję głowice termostatyczne na grzejniki i będę obserwował jak to się będzie zachowywało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrębka spalała by się dobrze , ale nie nadaje się zablokuje się podajnik zwłaszcza ten w palniku pelet się skruszy złamie zrębka nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66 U mnie mniej więcej tak , starałem się narysować jak umiem choć rysownik ze mnie kiepski , ale tak woda porusza się w instalacji u mnie .

IMG_20200106_133825.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kordjano napisał:

Zrębka spalała by się dobrze , ale nie nadaje się zablokuje się podajnik zwłaszcza ten w palniku pelet się skruszy złamie zrębka nie .

Jestem w trakcie robienia rozdrabniacza, który pracować będzie z 2-u sekundowym opóźnieniem od sterowania podajnika

Podajnik fi 110 z innym zbiornikem

Mam nadzieję że będzie ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrębka w podajniku przy palniku dostanie się między ślimak a obudowę i w najlepszym wypadku zerwie klin lub inne mocowanie ślimaka. A jak rozdrobnisz do postaci trociny to się zapcha.

Edytowane przez rm132
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rm132 napisał:

Zrębka w podajniku przy palniku dostanie się między ślimak a obudowę i w najlepszym wypadku zerwie klin lub inne mocowanie ślimaka. A jak rozdrobnisz do postaci trociny to się zapcha.

jest duże prawdopodobieństwo że nic się nie zerwie a zablokuje i spali się silniczek reduktor , albo co gorsza coś w sterowniku . Nie był bym sobą gdybym nie spróbował , kiedyś ściągłem rurę spiro i dosypywałem ręcznie zrębkę do palnika paliło się fajnie , ale nagle sztoker się zablokował , szybko wyłączyłem z gniazdka i dopiero śrubokrętem odblokowałem , na tym zakończyłem doświadczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz tej zrębce, żeby nie weszła między slimak a obudowę, bo jak wejdzie to wygnie ślimak, spali silnik zrobi dziurę w korytku. Kordiano już powiedział. Zrębka jest za twarda, aby ją ten podajnik podał do komory.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik jest dostosowany do średnicy pelletu, czyli luz między ślimakiem a rurą jest mniejszy niż średnica pelletu, i dlatego się nie zapycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.