Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, na pewno tak jest, nie twierdzę że ten "mój" sposób jest mega ekstra fantastyczny. Niemniej jednak serwis u mnie ustawił tak nawiew, że był lepszy od nocnych wiatrów pod kołdrą :) Na 100% mocy kotła wiało jak dobrze pamiętam ponad 70% wentyla. Cały czas się uczę, to 1-sza "zima" na pellecie. Takim to sposobem ustawiłem prędkość wentylatora dla 3 progów mocy kotła, tym bardziej że mogę skorzystać z takiego urządzenia. Podpatrzyłem w tym wątku wartości bodajże jakie podawał robin60 dla tlenu. Wiem, że składa się na spalanie wiele czynników, ale tak czy siak, to  ustawienie jest lepsze niż metoda moich prób i błędów.

Edytowane przez Plot3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam źle podlaczony zawór 4d. Może mi ktoś coś wytłumaczyć?

Mam podłączony jak na zdjęciu poniżej z lewej strony, czyli zasilanie z kotła podłączone z prawej strony zaworu więc kręcąc zaworem maksymalnie w prawo zawór powinien się zamknąć i woda z  kotła powinna wrócić powrotem do kotła prawda? U mnie jak kręcę na maksa w prawo to cała ciepła woda z kotła idzie na instalację a kręcąc w lewo na powrót. Czy oznacza, że mam zawór przekręcony o 90 stopni?

400px_aukcja_3_7554479551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to wygląda. hm, zdjąć siłownik, ustawić odpowiednio głowicę i nałożyć z powrotem. U mnie się da :) ja przypadkiem w akcie desperacji odkryłem, że instalator podłączył odwrotnie fazy na 4d i zamiast otwierać się to zamykało :D

Edytowane przez Plot3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje ktoś Ecoster Ecomax 860? 500zl + 20 wysyłka. Nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może napisać jaka jest przyczyna że piec wygasza się co jakiś czas bez powodu ? zamieszczam wykresy.

 

 

1111.png.57a0bcd070567e2be305f43685e62aa6.png22222.png.5bc7cfe5daf3e424512843b1c74085df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po przerwie. 

To ja z nieszczęsny palnikiem kipi basic, piec heitz 11kw, 80m2 parteru podlogowka. 

Strop nadal nie ocieplony (w 1/3). 

Zakupiłem pellet firmy sylva 1t, popiół napalniku a w zasadzie czarne kupki nadal zostają.. 

Wyregulowalem go tak, że płomień na wszystkich mocach praktycznie jest na 95-100%. 

Obecne nastawy 

Moc max 11kw nadmuch 30%

Moc śr 7kw nadmuch 27%

Moc min 5kw nadmuch 22%

Takie nadmuchy w moim mniemaniu dają odpowiedni płomień. 

Pompka zmieniona z UWAGA nastawionego 6 biegu (circula helio) na 3, potem 2, następnie bieg auto ale optymalnym wydaje mi się jest bieg 1 i taki używam, i uwaga, spalanie z początkowego 225kg tydz, potem 165kg tydz, teraz posiadam troche ponad pół podajnika co daje wynik spalania 75kg/tydz. 

 

Temp cały czas w domu taka sama, (22,5st) na dworzu równiez 1-5st jak wcześniej. 

 Co sądzicie o wyglądu tego palnika po wyczyszczenia i odkurzeniu? Co z tym czarnym nagarem? 

 

Komin po 2 mies palenia wygląda następująco :

 

Pozdrawiam

IMG_20200110_144059.jpg

IMG_20200110_151343.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Gonzus1989 napisał:

Witam czy ktoś może napisać jaka jest przyczyna że piec wygasza się co jakiś czas bez powodu ? zamieszczam wykresy.

 

 

1111.png.57a0bcd070567e2be305f43685e62aa6.png22222.png.5bc7cfe5daf3e424512843b1c74085df.png

Zaobserwowałeś jakąś prawidłowość jeśli chodzi o te wyłączenia, bo możesz mieć ustawienie cyklicznego wygaszania ustawione. Sprawdź sobie poniższy parametr

Zrzut ekranu 2020-01-12 o 19.13.16.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomek0407 napisał:

Zaobserwowałeś jakąś prawidłowość jeśli chodzi o te wyłączenia, bo możesz mieć ustawienie cyklicznego wygaszania ustawione. Sprawdź sobie poniższy parametr

Zrzut ekranu 2020-01-12 o 19.13.16.png

Witaj kolego . Dzięki za zainteresowanie. U mnie w nie mam takiej opcji w sterowniku plum860 p3 palnik kipi . Chyba że źle patrzę ? Nie jest to cykliczne . Kompletne nie znam przyczyny . Temperatura nie przekracza 5 stopni ( tryb FL ) płomień z tego co widać na wykresie był ok

Edytowane przez Gonzus1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, robin60 napisał:

@Crespoo wszystko na 5+

Celuje zejść do 7kg razem z cwu - myślę, że jest to osiągalne, dajcie mi trochę czasu, jeszcze muszę założyć ecoster, strażaka na komin i rck.

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw strażaka plus rck ma sens? Mam w wyczystce rck, komin fi200 bo taki mailem przy smieciuchu. Myślicie że strażak albo popularny smart flow jeszcze bardziej by pomógł w zatrzymaniu ciepła w kotle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gonzus1989 napisał:

Witam czy ktoś może napisać jaka jest przyczyna że piec wygasza się co jakiś czas bez powodu ? zamieszczam wykresy.

 

 

1111.png.57a0bcd070567e2be305f43685e62aa6.png22222.png.5bc7cfe5daf3e424512843b1c74085df.png

Może po prostu ma ustawione czyszczenie co 24 godziny, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
55 minut temu, Crespoo napisał:

Celuje zejść do 7kg razem z cwu - myślę, że jest to osiągalne, dajcie mi trochę czasu

Pierdziele. Dla mnie nieosiągalne.

6 minut temu, cezar76 napisał:

Ogrzewać się będziesz siłą woli, a nie pelletem... hehe

Heh... musiałby jeszcze przejść kurs jogina trzeciego stopnia wtajemniczenia. I wtedy kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek30 napisał:

Może po prostu ma ustawione czyszczenie co 24 godziny, 

Jest tam taka opcja. Po zmianie jej na co 1h nie wygasza gdy minie godzina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 860 P3, zobacz w danych historycznych np. w ostatnim tygodniu co jaki czas Ci się wygasza i wtedy zobaczysz czy to było z tym ustawieniem np. co 24h wygaszanie związane. Chociaż co 24h jest to nie możliwe by palnik szedł cały czas, ale co ja tam wiem, są rzeczy które się filozofom nie śniły

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cezar76 napisał:

Uważaj, żebyś nie przesadził, bo okaże się, że ogrzewać się będziesz siłą woli, a nie pelletem... hehe

Chciałeś wezwanie, masz wezwanie. 

7 kg, z cwu przy temp trochę powyżej 0 st, kapisi? Za rok to osiągnie, bo dopiero zacząłem grzać 3ci miesiąc mój nowy dom. 80m2 podłogówki. Temp w domu 22-23st

Jak dołożę poddasze to dam znać ale w ciągu roku - dwoch się nie zanosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Crespoo napisał:

Chciałeś wezwanie, masz wezwanie.

Spokojnie kolego, nic nie chciałem i nic mi nie musisz udowadniać. Ten wynik, który teraz osiągnąłeś jest już bardzo dobry. To dobrze, że okiełznałeś palnik. 

Trochę więcej luzu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu, Ciebie to szanuję i przepraszam, jeśli tak to odebrałes. 

Nie okielznalem tylko tych górek na palniku które występują przy ostatnich fazach (tak sądzę) dorzuca pelletu przez podajnik po czym następuje wygaszanie. Czas wygaszania wydluzylem i po 11-12min żaru już nie ma, wygasza z siłą 30 %nadmuchu, no i te górki są czarne, jakby niedopalona... 

 

 

Pellet miałem już biomasy excellent, poltarexu, Olimpu, teraz sylva, hmmm

.. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam  pytanie odnośnie sterowników do palników kipi, bo mamy ecoster 850, 860 i 920 i chyba 320 ale tego pomijam, jakie są podstawowe różnice między nimi?? jak ze wsparciem producenta który z nich jest najnowszy i najbardziej rozwijany jeśli chodzi o oprogramowanie?? i czy do prostej instalacji  z jednym obiegiem na mieszaczu potrzebuje modułu "B". To co wiem to jednostki centralne sterują chyba jednym mieszaczem, więc w moim przypadku moduł "b" chyba zbędny??. Wolał bym zainwestować zamiast w niego to w sondę lambda. W przypadku gdy myślę o sprzęgle hydraulicznym z pompą kotłową i zaworem temperaturowym na powrocie ,tylko jeden obieg na grzejniki z zaworem 3d na siłowniku i do tego wszystkiego cwu to który najlepiej wybrać??

Edytowane przez gacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gacek napisał:

jakie są podstawowe różnice między nimi?

https://www.plum.pl/wp-content/uploads/2018/07/Portfolio_Pellet_PL.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.