Skocz do zawartości

robin60

Stały forumowicz
 • Zawartość

  574
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana robin60 w dniu 17 Sierpień

Użytkownicy przyznają robin60 punkty reputacji!

Reputacja

38 Bardzo wysoki

O robin60

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Hajnówka
 • Zainteresowania
  turystyka rowerowa

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom kanadyjka 185 m2 pow. grzewczej
 • Instalacja
  14 grzejników zawór 4 d
 • Kocioł
  Robin 60 KW Palnik KIPI 5-20 KW sonda Lambda

Ostatnie wizyty

1299 wyświetleń profilu
 1. Sterownik potrafi wszystko co trzeba tylko obsługujący nie potrafi wykorzystać jego potencjału i myśli twórczej jego inżynierów.
 2. Otóż się mylisz kolego gdyż kocioł też sam się wyłączy i włączy i nie trzeba ingerencji fizycznej - harmonogram pracy kotła .
 3. Powtarzam jeszcze raz jeżeli kocioł się wyłączy i na wyświetlaczu widnieje napis kocioł wyłączony pompa też się wyłączy pomimo temperatury na kotle. Natomiast jeżeli kocioł jest w trybie praca czy postoju i nadzorze pompa może pracować w oparciu o temperaturę przy której jest ustawiona i ma się załączyć i wyłączyć plus histeryza pompy.
 4. Gadżet w postaci sondy lambda jest zabawką drogą , lecz bardzo przydatną pod jednym warunkiem ( Kocioł, piec ) nie może pobierać lewego powietrza z zewnątrz gdyż wtedy praca sondy lambda jest przekłamana i nie spełnia swej funkcji. Osoby których kotły są wyposażone w owe urządzenie muszą dołożyć pełnych starań (nawet doszczelnić kocioł ) by praca z sondą miała jakikolwiek sens, w przeciwnym razie jest one urządzeniem zbędnym.
 5. Nie ma takiej możliwości , chyba , że ją podłączysz na oddzielnym sterowaniu poza ecomax 350.
 6. Nie da się Też mnie interesuje odpowiedź na w/w cytat.
 7. Jest to podstawowy sterownik do obsługi palnika wiec ma i ograniczone funkcje. Ecomax 850 i 860 zrobi już wszystko to o czym Ty piszesz.
 8. Chodzi o to , że jak podepniesz czujnik pogodowy i w sterowniku określisz przy jakiej temp. na zewnątrz sterownik ma przejść w tryb letni czyli nie grzać chałupy a tylko CWU to on tak zrobi np. w automacie. Tylko będzie Ci grzał wodę.
 9. Z tej listy 2 albo 3 , ja innych bym nawet nie brał pod uwagę.
 10. Żadnej. Upewnij się tylko czy jest kompatybilny z Twym ecomaxem.
 11. robin60

  Piec w srodku mokry......

  Niska temperatura powrotu piec nie dogrzany i stąd się bierze te zjawisko.
 12. robin60

  Ustawienie detekcji braku paliwa Ecomaxx

  Ruszt dodatkowy nie obejmuje tej funkcji jedynie paliwa zasadniczego czyli czarnego kruszca. Jeżeli się pali na ruszcie dodatkowym to trzeba mieć kontrolę osobistą nad tym procesem palenia. Trzeba uzupełniać opał. Bądź poprzez econeta 300 wyłączać kocioł tak ja robiłem
 13. robin60

  Ustawienie detekcji braku paliwa Ecomaxx

  Pozostaw te parametry fabryczne nie tykaj ich. Zrób lepiej kalibracje zasobnika paliwa i ustaw wartość 15 %. Przy tej wartości jak opał będzie w zbiorniku alarm przypomni Ci , że trzeba dosypać złotego kruszca.
 14. robin60

  Moderator Moderator Vento Eko - 20 kW

  Gdyby administratorzy tego forum nie usuwali mych postów które kompromitowały producentów kotłów to bym Cię skierował do postu mego opisującego wiarygodność producentów z jakiego wykonują te żelazne pudła , a tak nic się już nie dowiesz . Pozostaje Ci wiara , że blacha ma 6 mm i jest to blacha kotłowa. Szkoda widać , że na takim forum też jest cenzura której być nie powinno ( w tych czasach) a skoro tak się dzieje to znaczy , że wiarygodność tego forum też , nie jest najlepsza.
 15. robin60

  Moderator Moderator Vento Eko - 20 kW

  Są ale z marnym efektem i wyrobem. Z 25 spawaczy zostało 7 jeden zakład zamknięty już na amen a drugi się miota jak mucha w smole.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.