Skocz do zawartości

robin60

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1052
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana robin60 w dniu 10 Kwiecień

Użytkownicy przyznają robin60 punkty reputacji!

Reputacja

98 Doskonały

O robin60

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  podlaskie
 • Zainteresowania
  turystyka rowerowa.

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom kanadyjka 185 m2 pow. grzewczej
 • Instalacja
  14 grzejników zawór 4 d
 • Kocioł
  Robin60 około 18 KW Palnik KIPI 5-20 KW sonda Lambda

Ostatnie wizyty

1945 wyświetleń profilu
 1. Czyli do 4 w sezonie się zmieścisz na 260 m2 to co Ty chcesz wynik 1 liga.
 2. robin60

  Palnik kipi

  Teraz testujemy pellet z 2 lat jaki mu został 2 worki na cyklu 15 s nadmuchy 24/27/35 płomień 100 % niemal CAŁY CZAS
 3. robin60

  Palnik kipi

  Na 6 bobków wrzuconych do wody 3 pływa 3 opada i mają problemy z wchłonięciem wody robią to dopiero po 20 minutach trochę pęcznieją.
 4. robin60

  Palnik kipi

  Więc tak Panowie. TESTY DZISIEJSZE? Czas cyklu podajnika 30 s nadmuchy w dół 24/27/31 jakość płomienia na poziomie 20% w porywach 40 % też go zasypuje lecz jak sam stwierdził użytkownik tyle mu sypie , że sam był w szoku. 25 sekund= nadmuchy takie same podniosłem moc nadmuchu na 16 KW do 35 trochę lepszy płomień też go zasypuje. 20 sekund= nadmuchy bez zmian też go zasypuje. Przekonałem użytkownika @Floro89 by jutro postarał się o inny pellet gdyż uważam , że to ewidentna wina pelletu na 1000 % po teście jaki zrobił z wodą albo taka partia mu się trafiła od tego samego dostawcy. Żałuję bardzo , że nie zaczęliśmy przygody właśnie od paliwa.
 5. robin60

  Palnik kipi

  @palacz66 na kaloryczności większej nie ma różnicy, też go zasypuje.
 6. robin60

  Palnik kipi

  Kaloryczność jest poniżej serwisowej 5,1
 7. robin60

  Palnik kipi

  OK, jutro jak tę rurę założy @Floro89 zrobię cykl pracy na 30s bo taki nie był próbowany jedynie 20 sekund ale efekt taki sam przy 20 s zrobimy na 30s i nadmuchy w dół na max mocy 30 %. Tak takowa próba była robiona jak już go praktycznie zasypało zdjął wtyczkę od podajnika głównego i w tedy ta góra pelletu jest rozpalana przez przód palnika tam gdzie jest żar jeszcze , ale trwa to dość flegmatycznie ale się rozpali , bez oficjalnego procesu rozpalania.
 8. robin60

  Palnik kipi

  @Kordjano więc tak ten panel już podłączony kocioł reaguje na termostat uniwersalny jak i mieszacz i pompa prawidłowo. Po zmianie cyklu rotacyjnego czyszczenia z 255 sekund czyli max jaki można ustawić na 160 i 2 procent , efekt jeszcze gorszy palnik z mocą nie dochodzi do 16 KW i już go zasypuje przy 15 kw a w tedy pracował na mocy 16 KW przez 30 minut. Ja poprosiłem by otworzył drzwiczki w momencie jak spada % płomienia bo to sygnał iż już go zasypuje to przy wylocie z rury palnika bardzo dużo palącego się żaru lecz przy sztokerze rura zasypana przez pellet i foto djoda nie widzi płomienia, i dochodzi do rozpalania. Jutro przyjdzie jeszcze nowa rura spiro która jest połatana bo być może łapie lewe powietrze i przez sztokera ten palący się żar jest przesuwany do środka rury i nowy pellet się nie zapala. To już chyba ostatnia z możliwości dlaczego ten żar tak szybko jest przemieszczany na środek rury palnika. Moc nadmuchu max 35 % na 16 KW. Chyba , że jutro iść po bandzie i jeszcze nadmuchy w dół , jak ta nowa spiro nie przyniesie wymiernych efektów.
 9. robin60

  Palnik kipi

  Jak najbardziej @Kordjano na pewno @Floro89 wyrazi takową chęć pomocy będzie ona nie zastąpiona. Jest tam moim zdaniem dużo do poprawy w samym kotle , bo przeciągi ma zewsząd, łącznie z uszczelnieniem palnika. Ale ma się z nimi uporać , powiedziałem mu jak to ma wyglądać moim zdaniem. Poza tym trzeba by było zmodernizować sam wymiennik by spowolnić przepływ spalin dołożyć 2 półki , bo obecnie wszystko idzie w komin , palnik się męczy, kocioł sam 22 KW jego pojemność wodna to 70 litrów to sprawdziłem to jeszcze nie tragedia. Powinien z palcem w d,,,,, to ogarnąć. Jak czopuchem stłumiłem spaliny to temp w kotle od razu zaczęła rosnąć pomimo chodzącej pompy CO . Poza tym wzrosła temp spalin na wylocie do 125 st. Jak czopuch otwarty to temp spalin okolice 100 st. , także pełen nieograniczony przelot w komin. Do tego jeszcze te przeciągi w kotle. Musi to wyeliminować. I w tedy nie będzie mu tony pelletu palić miesięcznie tylko jak mówi 600 kg jak u sąsiada co mu to montował. Martwi mnie ponadto , że ten sąsiad zamontował u niego zawór 3 D z siłownikiem, zaś u siebie już 4 D. I o ile ten zawór trzyma zadaną temperaturę jaka ma iść na grzejniki to ni jak temp na powrocie nie może osiągnąć 40 st. To jest porażka i to totalna. Poza tym dotychczas nie było termostatu który rozłączał by pompę jak i sterował zaworem oraz kotłem, tak że dziś ma już go otrzymać ma go podłączyć i to ustawimy jak należy. No i musi zainwestować w regulator ciągu najtańszy Darco. Tak , że jak masz nie tak daleko to dobrze jak byście się umówili i wszystko to co wymaga poprawy mógł byś mu to przekazać. Poza tym w tym sterowniku ma jakiś archaiczny stary soft, gdzie przez econeta nie widzę prawie połowy funkcji do których powinienem mieć dostęp i podgląd. Dziś po południu jak będzie w domu zrobimy jeszcze jeden myk z okresowym rotacyjnym czyszczeniem , tzn, ustawię by częściej ten dosypany świeży pellet mieszał z tym zapalonym już, by cały czas się palił, nie mogę tego zrobić przez econeta bo tego właśnie nie widzę.
 10. robin60

  Palnik kipi

  Kolega @Floro89 jest tak załamany wraz ze swoją mamą , że nawet już nie ma sił na odpisywanie na posty. Ja go rozumiem , bo znam całą historię tego palnika jego podłączenia itp. Ale problem jest i co najgorsze Panom z serwisu skończyły się pomysły. A wodę CWU puki co trza grzać.
 11. robin60

  Palnik kipi

  @Kordjano ja wiem co jest grane . Pellet w komorze spalania wypala się na tyle szybko jego żar jest transportowany do wylotu rury z palnika , że nowy jak spada do komory to spada na gołą rurę paleniska nie ma co go zapalić jest sukcesywnie dosypywany robi się ogromna góra zanika płomień , pomimo , że na wylocie z rury jest jeszcze żar ale foto djoda go nie widzi . i tak w kółko. a tak wygląda praca palnika Zmierzyliśmy też czas pracy podajnika głównego podaje 4 sekundy stoi 10 zaś ten w palniku obraca się przez 10 sekund zaś 5 st. Oba zachowują czas cyklu praca postój 15 sekund
 12. robin60

  Palnik kipi

  Tak @pastor dokładnie gaśnie pompa cały czas zabiera i i nie jest w stanie osiągnąć. @palacz66 rura jest w poziomie. lecz palnik nie jest uszczelniony jak i same drzwiczki palnika brakowało sznura w dolnej części drzwiczek.
 13. robin60

  Palnik kipi

  Pellet swój przywieźli serwisanci i to samo więc diagnoza zła. Komin sprawdzał i czyścił kominiarz niespełna 2 tygodnie temu włącznie z przyłączem kotła OK. Poza tym kocioł wyczyszczony przez właściciela jak i przez Panów z serwisu OK Okno w kotłowni było otwarte czyli tlenu wystarczająco a skutek taki sam . Z rozmowy z autorem wygląda mi na to , że dostarczony pellet do komory spalania za szybko się wypala i jego resztki żaru siłą wiatru jak i obrotu komory przesuwają się ku środka, rury palnika , przez co spadający świeży pellet spada do złoża paleniska pozbawionego już żaru , w wyniku czego następuje jego kumulacja bez procesu spalania , prowadzi to do zasypania palnika , zaś resztki tego żaru w środkowej części palnika uległy już dopaleniu i nie są w stanie zapalić pelletu dostarczonego. Dziś wieczorkiem zrobimy jeszcze jedną próbę, ograniczymy ciąg kominowy , szybrem w czopuchu bo takowy jest. oraz zmniejszymy moc nadmuchu na mocy 16 KW, oraz wydłużymy czas okres, rotacyjnego czyszczenia oraz zmniejszymy jego intensywność. Zobaczymy.
 14. robin60

  Palnik kipi

  Ta kupa pelletu która zasłania żar leżący z przodu rozpala się na nowo, oczywiście jest też dosypana kolejna dawka pelletu przez podajnik, w ramach rozpalania, ale to wszystko się rozpala jak należy palnik w stabilizacji po rozpaleniu pracuje OK przez 2 minuty płomień 100 %. Następnie palnik przechodzi w tryb praca cały czas zwiększa swoją moc aż do 16 KW , płomień przeważnie 100 % cały czas jak osiągnie 16 kw z taką mocą pracuje przez około 30 minut płomień 100 % potem pomału lecz sukcesywnie spada 70,50,30,20 15 , aż do 0 % i następuję rozpalenie. To moje obserwacje na econecie ale dobrze by było być tam na miejscu i zobaczyć jak to wygląda. Ale dzieje się to na jego palniku i nowym palniku który zostawił serwis. Mało tego to samo było na jego palniku i nowym sterowaniu, zostawionym przez serwis. Serwis przywiózł swój pellet i to samo. Ja też skłaniam się ku temu by wezwać kominiarza który zrobił by przegląd komina przyłącza kotła zmierzył ciąg , oraz dla świętego spokoju zrobił bym Z czyli dostarczył tlen do kotłowni. Ponieważ kotłownia przeszła modernizację po małym zdarzeniu. Choć teraz wygląda bardzo ładnie i według mnie spełnia określone normy , choć jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Wystarczy uchylić okienko , ale autor @Floro89 poinformował mnie , że okno było otwarte i to samo , komin czyszczony i wszystko jest OK.
 15. robin60

  Palnik kipi

  Tak @Trener40 można to zrobić ale musi być właściciel na miejscu przy kotle. By stał ze stoperem. Kocioł coś takiego już nie produkowany.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.