Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koleżeństwo! Macie łączność z serwerem econetu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty u mnie jest dramat z połączeniem Econet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zatrybiło. Przesyłanie i front działają. Fakt, że od pewnego czasu zdarza się kłopot ze zdalną kontrolą. Szkoda, że nie uprzedzają o pracach, bo nie wierzę że się tak często ostatnio wywala... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mierzył ktoś z was faktyczny pobór prądu palnika z podawaniem w czasie pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://www.google.com/search?q=miernik+poboru+prądu&client=ms-android-lge&hl=pl&prmd=inv&sxsrf=ACYBGNRHn4uNhxhIUtv4EZ_b0aor-8BBuA:1579622923326&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiPguX5iZXnAhVGAxAIHXLzCRkQ_AUIFSgB

Cały czas używam jednego z nich... 

Motoreduktory włączają się co chwilę na przemian i widać jaki jest pobór prądu. Nawet niech ten miernik "oszuka" na parę KW w sezonie, to pikuś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od początku pazdziernika 140 kw,  pompa CO,CWU, +pompka kotłowa, siłownik zaworu 3d, econet

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, cinas napisał:

Nie mierzyłem poboru prądu ale mam zużycie

od 21 listopada do 21 stycznia 113 kWh

Palnik 26 kW + 2 x pompa elektronik + 1x pompa zwykła pracuje na 40W CWU , 2 x siłownik do zaworu

Wychodzi 80wat średni pobór 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są nowsze aktualizacje? Jeśli tak to jak to zrobić? 

20200122_230158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są nowe aktualizację , ale nie wiadomo czy Twój sterownik je przyjmie, ponieważ może mieć słabszą pamięć. 

Masz jedno z pierwszych oprogramowań, więc zakładam , że jedynym skutecznym unowocześnieniem Twego regulatora będzie wysłanie , go PLUM w celu tzw. regeneracji, po sezonie grzewczym bądź teraz jak Ci to nie robi żadnego problemu. 

Taki lift trzeba z nimi uzgodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Scichy napisał:

Czy są nowsze aktualizacje? Jeśli tak to jak to zrobić? 

20200122_230158.jpg

Jak Twoja płyta znaczy panel obsłuży najnowszy soft możesz wykonać to sam nawet. Ale trzeba uważać bo może zniknąć wszystko. 

Na początek sprawdź jak masz płytę 128 czy 256 w panelu np tu:

IMG_20200123_171939.jpg

lub przez ecoUdapter.

Ty masz panel dotykowy w ecomax? 

@robin60 jak ma touch to do ogarnięcia w domowych warunkach. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, palacz66 napisał:

Jak Twoja płyta znaczy panel obsłuży najnowszy soft możesz wykonać to sam nawet. Ale trzeba uważać bo może zniknąć wszystko. 

Na początek sprawdź jak masz płytę 128 czy 256 w panelu np tu:

IMG_20200123_171939.jpg

lub przez ecoUdapter.

Ty masz panel dotykowy w ecomax? 

@robin60 jak ma touch to do ogarnięcia w domowych warunkach. 

@palacz66 to jest ecoster touch, panel mam taki z pokrętłem, na tym procku jest napisane jaką jest pamięć?

 

2 godziny temu, palacz66 napisał:

Jak Twoja płyta znaczy panel obsłuży najnowszy soft możesz wykonać to sam nawet. Ale trzeba uważać bo może zniknąć wszystko. 

Na początek sprawdź jak masz płytę 128 czy 256 w panelu np tu:

IMG_20200123_171939.jpg

lub przez ecoUdapter.

Ty masz panel dotykowy w ecomax? 

@robin60 jak ma touch to do ogarnięcia w domowych warunkach. 

 

Edytowane przez Scichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić można w panelu przy kotle. 

A najlepiej tak jak @robin60 pisze wysyłasz do PLUM na lift. Ewentualnie kupujesz nowy panel 256 i wgrywasz nowe softy ja tak robiłem i np. @cezar76

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

9 godzin temu, Scichy napisał:

Czy są nowsze aktualizacje? Jeśli tak to jak to zrobić? imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5

20200122_230158.jpg

Witam wszystkich.  jeśli  najnowsza wersja serowników ecoNet 300  jest taka jak powyżej , to ja mam wersje 3.2.3678. Czy to możliwe że do różnych wersji  sterowników  palnika    podłączane  akcesoria typy ecoNet, ecoSter otrzymują inne wersje aktualizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, palacz66 napisał:

Sprawdzić można w panelu przy kotle. 

A najlepiej tak jak @robin60 pisze wysyłasz do PLUM na lift. Ewentualnie kupujesz nowy panel 256 i wgrywasz nowe softy ja tak robiłem i np. @cezar76

Rozumiem że to panel, ja nie mam opcji rozkrecenia panela bo mam plomby gwarancyjną, jest jakiś inny sposób sprawdzenia jaką pamięć posiada panel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za pomocą programu ecoupdater, do którego mają dostęp serwisanci. Potrzebny jest też ecolink, chyba że masz econet, to wtedy ecolink jest w komplecie. A jak nasz plomby na panelu to nici z wymiany panela czy też wysłania do pluma na "tuning".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją obsługi interfejsu ecoLINK2, cyt. "Program ecoUpdater jest dostępny na stronie internetowej producenta regulatorów PLUM Sp. z o.o. lub po konsultacji z działem handlowym firmy PLUM."  Czy Plum ogranicza możliwość  otrzymania tego programu do posiadanego interfejsu ecoLink ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na stronie www nie ma programu, jak i wielu innych rzeczy. :)  ale po kontakcie z działem handlowym powinien być dostępny - chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Ponieważ jak każdy by robił co chciał i wgrywał co chciał to takim sposobem rozłożylibyście KIPI na łopatki.

Uważam , że za taką procedurę powinni odpowiadać serwisanci i tak to zostało wdrożone przez KIPI oraz serwis producentów kotłów tych którzy stosują palniki w swych produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robin60 napisał:

Uważam , że za taką procedurę powinni odpowiadać serwisanci

Gorzej jest ,gdy w promieniu 50km mamy jednego serwisanta, który może mieć mniejsze pojęcie o aktualizacji oprogramowania, niż użytkownik kotła. Owszem, możemy wezwać serwis z drugiego końca Polski, ale jaki będzie wówczas koszt takiej usługi? 

Moim zdaniem to wyolbrzymianie problemu. Ecoupdater jest tak skonstruowany, że nie pozwoli nam zainstalować nieodpowiedniego oprogramowania. Pozostaje kwestia dostępności tego oprogramowania. Aktualizacja softu w tym przypadku, to nie programowanie startu rakiety kosmicznej. Każdy przeciętny użytkownik komputera, który potrafi podłączyć drukarkę i zaktualizować sterowniki w razie potrzeby oraz potrafi w ręku trzymać śrubokręt i przełączyć dwa kabelki, poradzi sobie również z operacją aktualizacji sterownika. Owszem, jak ktoś jest niemota, to niech lepiej zostawi to fachowcom. 

Co by to  było, gdyby Microsoft też miał takie podejście : "drogi użytkowniku windows, mamy dla ciebie aktualizację systemu operacyjnego. W tym celu udaj się do najbliższego serwisu i zapłać za usługę aktualizacji.. " 

Nie widzę przeszkód aby plum udostępniał aktualizację po podaniu np modelu procesora i nr aktualnie posiadanej wersji oprogramowania, co jest łatwe do oczytania podłączając ecoupdater. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie zachowując np odpowiedniej kolejności aktualizacji oprogramowania możemy już się nie dowiedzieć czy nasz panel ją przyjmie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.