Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy dodać do tego w pliku tekstowym "czytaj to!" krótką, dwu, trzy zdaniową instrukcję i po problemie. Każdy świadomy użytkownik komputera to przeczyta. Zresztą myślcie co chcecie. Dla mnie to żadna filozofia. 

Jeśli można z poziomu windows zaktualizować bios zachowując środki ostrożności, to tak samo można zrobić odpowiednio bezpieczne oprogramowanie do aktualizacji sterownika plum.

Edytowane przez Gość
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojej oceny. Ale jak wgranie nowego softu niczym jest nie skomplikowane , to już nie do końca tak jest jak opisuje to kolega @cezar76.

Bo może się okazać kolego , że soft wgrasz , a palnik nie będzie pracował tak jak powinien.

I podejście KIPI w tym temacie jest jak najbardziej jedynym słusznym  rozwiązaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nie lubię niedomówień. Co masz na myśli @robin60, mówiąc, że palnik nie będzie działał? Sztoker nie będzie działał, palnik przestanie się obracać? Wentylator przestanie działać, będzie za dużo sypać? I może się to stać w sytuacji,gdy updater pozwoli nam wgrać soft? 

Zresztą, możesz nie odpowiadać. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można unieruchomić sobie kocioł. Ja akurat rozumiem podejście producenta czy to PLUMa czy KIPI.  99% ludzi po fuckupie już sobie nie poradzi a w sezonie na serwis trochę się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację, nie twierdzę, że nie, może swoją błędną opinię opieram na tym, że u mnie poszło bezproblemowo,  Tylko, że aktualizacja softu w plumie w połączeniu z kipi to jakieś tabu. Tylko serwis... A zdarzają się serwisanci, którzy są na bakier z komputerami. Potrafią zamontować palnik, ustawić, a o aktualizacji nie mają pojęcia. I wtedy co? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na starym sofie. Często przecież jest tak, że lepsze jest wrogiem dobrego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 wysłać do PLUM i zapłacić za 10min roboty ponad 400zl plus wysyłki w obie strony. Tylko problem z tym, że to trwa ok tygodnia jak ktoś ogrzewa CW to czajnik i miska zostaje do kąpieli. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palacz, ale on nie może sam tego zrobić, bo ma plomby... 

1 minutę temu, Dragster napisał:

Jedziesz na starym sofie. Często przecież jest tak, że lepsze jest wrogiem dobrego. 

Taaa. Cudownie. Najlepiej w sytuacji, gdy plum podobno pracuje nad innowacyjnym oprogramowaniem palnika, które zapewne dostępne będzie tylko na procesory 256. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, robin60 napisał:

I tu nie ma się co stroszyć , taka jest rzeczywistość.

Ja się nie stroszę robin. Kiedyś miałeś inne podejście. I byłeś w innej sytuacji, bo miałeś pod ręką zaprzyjaźnionego serwisanta. A teraz sam sobie ogarniesz. Inni też chcieliby w pełni wykorzystać możliwości palnika, ale czasem nie mają możliwości. Kiedyś do każdej pierdoły też nie wzywałeś serwisu, bo sam sobie ogarniałeś. Jak to mówią "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się zmieniaja @cezar76 i w większości przypadków na gorsze. Ciekawe czy wzywał serwis jak robił sobie smarowanie palnika też zrobił sam bo po co wzywać serwis jak mógł sam to wykonać bez problemu. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robi z ludzi idiotów tylko nie każdy jest odpowiedzialny. Wielu ostrzeżenia ignoruje i instrukcji nie czyta. Aktualizację można można wgrać tak, że do panela kotła już się nie dostaniemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytasz instrukcji? ignorujesz ostrzeżenia? Robisz coś o czym nic nie wiesz?

Wtedy płacz i płać jak spierniczysz.

Kazdy kto wgrywa nowy firmware musi liczyć się z tym, ze coś pójdzie nie tak. Nawet serwisant. Tylko wtedy to on się z tym buja a ty masz spokój(teoretyczny, bo jak okaże się, ze serwisant polegnie na miejscu, to czekasz aż on załatwi sprawę).

W/g mnie producent powinien udostępniać nowy firmware/oprogramowanie na stronie, chociażby po to, aby każdy kto sie tym interesuje wiedział, ze coś takiego jest i jakie są zmiany i sam oceni czy mu to potrzebne. 90% użytkowników różnych urządzeń(dane z moich obserwacji), nawet nie ma pojęcia, ze jest taka możliwość(nowy firmware)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Pomijając aspekt ryzyka jakie niesie programowanie kości ATmega - bo na tym polega.aktualizacja oprogramowania , przynajmniej w sterowniku. To warto zaznaczyć że firma plum w swoich produktach podkreśla jako jedną z funkcji. możliwość aktualizacji sprzętu poprzez wbudowane złącza  wyprowadzone na zewnątrz - tak jest w ecomax 920 i w innych pewnie też. Kupując zestaw palnik i sterownik czytam o funkcjach i możliwościach sprzętu. Więc dlaczego ktoś ma to sztucznie ograniczać  te funkcje twierdząc być może że moja wiedza jest za mała do wykonania czynności zgodnie z instrukcją ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fliper napisał:

Więc dlaczego ktoś ma to sztucznie ograniczać  te funkcje twierdząc być może że moja wiedza jest za mała do wykonania czynności zgodnie z instrukcją ?

To pytanie do plum-a. Zresztą robin wytłumaczył, jaka jest polityka. A jak nie wiadomo o co chodzi, to najczęściej chodzi o pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fliper napisał:

Więc dlaczego ktoś ma to sztucznie ograniczać  te funkcje twierdząc być może że moja wiedza jest za mała do wykonania czynności zgodnie z instrukcją ?

bo producent(kotła, bo plum robi to co każe producent kotła) uważa ze jesteś idiotą i trzeba Ciebie doić z kasy jak tylko wlezie. W końcu zapłaciłeś za ich urządzenie, gdzie producent kotła musi sie nachapać kasy. nie dosć ze zdoił Cie na kotle, to jeszcze chce  zdoić na obsłudze. Dobrze, że chociaż pozwolili pelettu dosypać i kocioł wyczyścić.

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja kupiłem sterownik sugerując się funkcjami i jego możliwościami. Wymiennik mam własnej produkcji . Abstrahując od wszystkiego jak ktoś chce to zdobędzie i dostęp do aktualizacji i samego oprogramowania. Ale twierdzenie że ktoś sobie nie poradzi z aktualizacją jest nie na miejscu . Idąc dalej są aktualizacje lepsze i gorsze.  skoro się ich nieudostepnia to miło by było aby podano do wiadomości jakie są  i jakie zmiany przynoszą aby klient mógł zdecydować czy są dla niego przydatne czy też, nie decydując się na poniesienie opłaty za aktualizacje. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fliper napisał:

Tylko że ja kupiłem sterownik sugerując się funkcjami i jego możliwościami.

Ale te możliwości nadal są. Użytkownik może sobie zaktualizować oprogramowanie.... Ale rękoma serwisanta/instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam już nie przesadzajcie z tym obrażaniem się na producenta. Ze wszystkim tak jest. Takie czasy. Dojenie to podstawa. Strzelacie fochy jakbyście pierwszy raz się z taką polityką spotkali. Jak ktoś chce to sobie załatwi ten soft i sam sobie wgra za darmo na własną odpowiedzialność. Dodam jeszcze, że pewnie 95% użytkowników palnika KIPI nawet nie wchodzi na to forum.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jak jest i nic tego nie zmieni , na szczęście macie to forum i jak ładnie poprosicie kolegę @robin60 lub @palacz66 to wam pomogą z aktualizacją , ja na przykład prędzej bym kocioł pospawał i instalacje zrobił niż wgrał soft ( taki ze mnie idiota ) , ale za pomocą syna i robina takie zmiany miały miejsce niestety mam procek 128 i najnowszego softu panel po prostu mi nie przyjął .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie oto chodzi , ale korzystając z tego wątku nie widzę problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dragster napisał:

Dodam jeszcze, że pewnie 95% użytkowników palnika KIPI nawet nie wchodzi na to forum.

I tyle samo nie na pojęcia o większości funkcji w sterowniku. Dlatego ster powinien być prosty żeby użytkownik dużo w nim nie mógł nagrzebać a spalanie zautomatyzowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.