Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kris19760817 napisał:

 

Wymyśliłem sobie że kupię palnik, kocioł jest z 2009 to może do 2023 dociągnięcia wtedy kupię tylko wymiennik z papierem na uchwałę antysmogowa w Małopolsce.

Nie ma takiej opcji że zrobisz legalnie składaka z papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gmaj22 napisał:

Taki "buforek" nie musi być duży. Wystarczy używany  zasobnik/wymiennik CWU 140-200 l. Chodzi tylko o to, aby pojemność wodną kotła (nie wymiennika) "powiększyć". J

Podoba mi się ten pomysł.Ale mam pytanie.

Czy dałoby się zrobić tak by pompa wyciągała ciepełko zarówno z kotła jak i tego małego buforka?

W typowych schematach kocioł-bufor po nagrzaniu bufora kocioł stygnie bezproduktywnie.A mnie by zależało,żeby kocioł z buforkiem się nagrzewał i oddawał ciepło na instalację.Jak temperatura by spadła w całym zładzie wody(kocioł + buforek) o zadaną histerezę to palnik by się odpalił.

Czy ma to sens i jest możliwe do wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pompę kotłową na stałe. (Wymiennik ciepła: TAK w Plumie) Przy takim małym raczej o warstwowym rozkładzie temperatury nie ma mowy, chyba nawet lepiej jak woda miesza się cały czas. W końcu mały buforek to takie większe sprzęgło.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g69 Ja tak "jade" od ponad miesiąca. Do takiej konfiguracji najlepszy będzie zasobnik poziomy dwupłaszczowy. Oddaje całą energię równomiernie. Stojący z węzownicą może się nie sprawdzić, ponieważ woda się rozwarstwi i z górnej części tego zasobnika wężownica już nie odbierze energii. ( takie moje przemyślenia)

Opisywałem to w temacie o  Tekli od strony 233.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak prosto i tanio można zwiększyć { pojemność wodną } kotła. zasobnik jako bufor i sprzęgło w jednym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Trener40 napisał:

Do takiej konfiguracji najlepszy będzie zasobnik poziomy dwupłaszczowy. Oddaje całą energię równomiernie.

Potrzebny jest też dobry przepływ pomiędzy kotłem a bojlerem, bo nie w każdym przypadku to się może sprawdzić... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, palacz66 napisał:

Można jak najbardziej. 

Co można? Badania masz na konkretny zestaw, palnik + korpus kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks mój kocioł ma już prawie 10lat i nie przechodził żadnych badań, bo wtedy tego nie było, ale kiedyś zadzwoniłem do Kostrzewy z zapytaniem. Czy jak kupie od nich wkład ceramiczny+ nakładkę ceramiczną na palnik i zawirowacze, to cz mój osobisty kocioł będzie kotlem 5-ej klasy. Odpowiedz brzmiała TAK. Nawet papier na to dostanę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy można było by podłączyć taki mały bufor do powrotu kotła, zwiększa się wtedy ilość wody w układzie, więc jest dłuższy czas postoju. Poprawcie mnie jak się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trener40 napisał:

@eliks mój kocioł ma już prawie 10lat i nie przechodził żadnych badań, bo wtedy tego nie było, ale kiedyś zadzwoniłem do Kostrzewy z zapytaniem. Czy jak kupie od nich wkład ceramiczny+ nakładkę ceramiczną na palnik i zawirowacze, to cz mój osobisty kocioł będzie kotlem 5-ej klasy. Odpowiedz brzmiała TAK. Nawet papier na to dostanę. :) 

Ale ja mówiłem o legalności tego przedsięwzięcia. Bo tu dostaniesz papier gdzie będą badania z 2018r. a kocioł z 2010r. Przy kontroli może być różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, misiek30 napisał:

A ciekawe czy można było by podłączyć taki mały bufor do powrotu kotła, zwiększa się wtedy ilość wody w układzie, więc jest dłuższy czas postoju. Poprawcie mnie jak się mylę. 

Ilość wody to jedno, a sposób jej nagrzewania i dystrubuowania to drugie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dragster napisał:

Podłącz pompę kotłową na stałe. (Wymiennik ciepła: TAK w Plumie)

Okazuje się, że nie zawsze ta pompa może działać. W "starej" wersji oprogramowania, przy uruchomieniu wymiennika ciepła, pompa kotłowa działała przy grzaniu pomieszczeń oraz przy grzaniu CWU (przy ustawieniu priorytetu CWU). Na "nowej" wersji softu niestety to nie działa. Przy włączeniu wymiennika, pompa kotła działa podczas grzania CWU, natomiast nie działa, gdy grzeje chałupę. Gdy wyłączy się wymiennik - jest odwrotnie... Z takim problemem teraz się zmagam na "nowym" sofcie, nie potrafię zmusić pompy kotła, aby działała cały czas...

Kolejna sprawa- w nowym sofcie pojawiły się nowe opcje: "pulsacja" w ustawieniach rozpalania, oraz "wyjście H". W ustawieniach "wyjścia H" mogę ustawić: czyszczenie lub pompa cyrkulacyjna lub alarm.

Czy ktoś wie, co z tym wyjściem H?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dragster napisał:

Podłącz pompę kotłową na stałe. (Wymiennik ciepła: TAK w Plumie) Przy takim małym raczej o warstwowym rozkładzie temperatury nie ma mowy, chyba nawet lepiej jak woda miesza się cały czas. W końcu mały buforek to takie większe sprzęgło.

Nie inaczej :) Jeśli jest to nawiązanie do mojego postu o wykorzystaniu bojlera do zasilania drabinek, to wtedy należy zastosować zasobnik CWU beż wężownicy. 

Z wężownicą to mamy wymiennik ciepła, bez niej - większe sprzęgło.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezar76 napisał:

Na "nowej" wersji softu niestety to nie działa. Przy włączeniu wymiennika, pompa kotła działa podczas grzania CWU, natomiast nie działa, gdy grzeje chałupę. Gdy wyłączy się wymiennik - jest odwrotnie...

Kurcze to jakiś babol jest. Nielogiczne. Co prawda nie mam najnowszej wersji ale tą ze słupkami i jak pompę ustawię w trybie wymiennika to działa cały czas. 

1 godzinę temu, gmaj22 napisał:

Nie inaczej :) Jeśli jest to nawiązanie do mojego postu o wykorzystaniu bojlera do zasilania drabinek, to wtedy należy zastosować zasobnik CWU beż wężownicy. 

Z wężownicą to mamy wymiennik ciepła, bez niej - większe sprzęgło.

Masz rację, nawet nie pomyślałem o tym :)

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos posiada może kontakt do obsługi technicznej kipi? Bądź moze ktos mógłby pomóc w nastawach drogą telefoniczną. Na forum jest wiele informacji, ale czeato bardzo rozbieżnych. Chcialbym zaoszczędzić czas kontaktując się z kimś po prostu telefonicznie. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam Patryk 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.