Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Tomek0407 napisał:

To jestem zaskoczony, mam dwa razy wiekszą powierzchnie do ogrzania domu, instalacja na grzejnikach, temperatura w domu też na 23stC ( ciepłolubni rodzice), a mam spalone do teraz około 1200t. Przypuszczam, że masz dom ocieplony?

Ja was również zaskoczę nie mam bufora a spaliłem podobnie co Tomek instalacja grzejnikowa odpalanie kotła od termostatu pokojowego , na dodatek mam obniżenia nocne o 0.5 st a mówią że to nie ekonomiczne dom parter piętro poddasze z pola kwadrat 10 na 10 metrów .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest płaszcz wodny to nie wypali ale spalanie będzie zaburzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kordjano napisał:

Ja was również zaskoczę nie mam bufora a spaliłem podobnie co Tomek instalacja grzejnikowa odpalanie kotła od termostatu pokojowego , na dodatek mam obniżenia nocne o 0.5 st a mówią że to nie ekonomiczne dom parter piętro poddasze z pola kwadrat 10 na 10 metrów .

Ja mam już 2t spalone ale dopiero w grudniu doszedłem do akceptowalnych wyników w spalaniu i to własnie przy paleniu od termostatu. Zresztą opisywałem.

1 minutę temu, robin60 napisał:

To niech założy i się pochwali za ile czasu woda zagasi palnik.

No dobra, zawsze można dać wermikulit ale to kolejne 3cm mniej.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szumik83 napisał:

 

tak dom mam ocieplony, ale nie mam bufora i nie będę  go miał bo nie mam miejsca,  ale i tak  wole spalić 3 tony pelletu niż 2 tony węgla :)

Nie żebym coś krytykował ale się zastanawiam ile bym spalił przy całościowym ogrzewaniu podłogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Zastanawiam się nad palnikiem Kipi do mojego kotła przerobionego na DS. Ale ponieważ tata mi już niedomaga a ja z rodziną 10 godzin poza domem to myślę o pellecie .Do ogrzania 200m dobrze ocieplonego domu .kocioł to Defro Optima Plus 30 zmniejszony szamotek o połowę. Gdzie wstawić palnik i jakiej mocy.

Przekrój poniżej

Działa to teraz w układzie otwartym z pompa na zasilaniu i pompa Cwu.

Zadana 65, powrot 55 a spaliny do 150 stopni.

Pojemność wodna kotła 96l a wymiennik 2,4m. Proszę o sugestie czy warto i czy wkład do komina konieczny bo komin murowany 45 letni.

kociol-piec-co-defro-optima-plus-18-kw-rzeszow-2328976634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagana odległość minimalna to 30 cm pięć cm na palnik 25 zostaje na plomień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek0407 napisał:

Nie żebym coś krytykował ale się zastanawiam ile bym spalił przy całościowym ogrzewaniu podłogowym

ja jeszcze cały czas ustawiam,zmieniam dochodzę do ustawień bo to moj pierwszy sezon z pelletem,teraz palę od termostatu ale wcześniej paliłem na histerezie kotła i fajnie to wyglądało bo pogodówka puszczała w podłogę 27-28 stopni aby zachować w domu 23 ale dużo odpaleń miałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kris19760817 napisał:

Dobry wieczór

Zastanawiam się nad palnikiem Kipi do mojego kotła przerobionego na DS. Ale ponieważ tata mi już niedomaga a ja z rodziną 10 godzin poza domem to myślę o pellecie .Do ogrzania 200m dobrze ocieplonego domu .kocioł to Defro Optima Plus 30 zmniejszony szamotek o połowę. Gdzie wstawić palnik i jakiej mocy.

Przekrój poniżej

Działa to teraz w układzie otwartym z pompa na zasilaniu i pompa Cwu.

Zadana 65, powrot 55 a spaliny do 150 stopni.

Pojemność wodna kotła 96l a wymiennik 2,4m. Proszę o sugestie czy warto i czy wkład do komina konieczny bo komin murowany 45 letni.

kociol-piec-co-defro-optima-plus-18-kw-rzeszow-2328976634.jpg

Palnik w drzwiczki środkowe, pojemność kotła masz ładną więc wraz z dobrym ociepleniem układ będzie mógł chodzić w cyklach, ale za to wypadało by dać wkład do komina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomek0407 napisał:

Nie żebym coś krytykował ale się zastanawiam ile bym spalił przy całościowym ogrzewaniu podłogowym

wydaje mi się ze byś spalił jeszcze mniej ale i tak masz fajny wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szumik83 napisał:

ale wcześniej paliłem na histerezie kotła i fajnie to wyglądało bo pogodówka puszczała w podłogę 27-28 stopni aby zachować w domu 23 ale dużo odpaleń miałem 

A to ciekawe, pewnie przez pojemność wodną kotła. U mnie wręcz odwrotnie. Podłoga bardzo wolno wyciąga ciepło z wymiennika.

 

13 minut temu, Tomek0407 napisał:

Nie żebym coś krytykował ale się zastanawiam ile bym spalił przy całościowym ogrzewaniu podłogowym

No miałbyś na pewno dłuższe postoje :) Choć nie pamiętam jaką temperaturą zasilasz swoje grzejniki.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że kocioł na ruszt wodny i światło w drzwiach środkowych jest 17cm .

Widok przez środkowe drzwiczki  poniżej , na tą chwilę na wprost jest palnik wirowy podobny do MPM.

IMG_20191027_130641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2122029564_OperaZdjcie_2020-01-02_205532_forum.info-ogrzewanie_pl.png.65fa90495c7712bc010bf4f2701785af.png

Palnik czerwona strzałka. żółta dotniesz na wymiar cegły szamotki 3 cm i ustawisz je na tej półce wymiennika szczelnie.

Palnik ma wystawać jego końcówka tuż za początkiem ściany wymiennika. Jeden palnik wstawiłem do podobnego  kotła 20 KW i spokojnie daje radę, 

Zostało tylko przerobione przyłącze kotła . Obowiązkowo wkład do komina i regulator ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kris19760817 napisał:

Zapomniałem dodać że kocioł na ruszt wodny i światło w drzwiach środkowych jest 17cm .

Widok przez środkowe drzwiczki  poniżej , na tą chwilę na wprost jest palnik wirowy podobny do MPM.

IMG_20191027_130641.jpg

17 cm. to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kris19760817 napisał:

Dobry wieczór

Zastanawiam się nad palnikiem Kipi do mojego kotła przerobionego na DS. Ale ponieważ tata mi już niedomaga a ja z rodziną 10 godzin poza domem to myślę o pellecie .Do ogrzania 200m dobrze ocieplonego domu .kocioł to Defro Optima Plus 30 zmniejszony szamotek o połowę. Gdzie wstawić palnik i jakiej mocy.

Przekrój poniżej

Działa to teraz w układzie otwartym z pompa na zasilaniu i pompa Cwu.

Zadana 65, powrot 55 a spaliny do 150 stopni.

Pojemność wodna kotła 96l a wymiennik 2,4m. Proszę o sugestie czy warto i czy wkład do komina konieczny bo komin murowany 45 letni.

 

Jak najbardziej kipi nada się do tego kotła ,jaka moc ? myslę że 20 kw wystarczy skoro dom dobrze docieplony , a buforem kolega nie zainteresowany , widzę że kolega nie daleko mnie mieszka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60

Jak zostało przerobione przyłącze?

Mam tylko grzejniki i Cwu.

A wkład chciałem fi 130 włożyć do komina- wystarczy?

I jaka moc palnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20kW, średnica komina wydaje mi się ze nie mniej niż 16cm. Koniecznie wkład i regulator ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordjano

Mieszkam w okolicach rezerwatu Kajasówka.

Wymyśliłem sobie że kupię palnik, kocioł jest z 2009 to może do 2023 dociągnięcia wtedy kupię tylko wymiennik z papierem na uchwałę antysmogowa w Małopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koło restauracji Kajasówka czasami jeżdżę do Balic na lotnisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku, wszystkiego Najlepszego !

 

@margor

pisaliśmy na pw w marcu 2018 r. Wysyłałem Ci wtedy foty jak u mnie jest zamontowany palnik 20 kW w DS Zgoda - Wieprz 20 kW. Wg mnie i kolegów wyżej którzy już pisali, będziesz miał za małą odległość palnika nawet 16 kW od ścian tylnej i bocznych. Musiałbyś szukać innego palnika albo zakupić sam wymiennik większy i dostawić jakiś bufor tak jak było powiedziane.

Dla przypomnienia i pokazania innym jak to wygląda (palnik w środkowe drzwiczki) - temp. spalin 90 - 140 st - w zależności ile czasu minęło od ostatniego czyszczenia.

 

kipi1.jpg

 

kipi2.jpg

kipi3.jpg

Edytowane przez wojtas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.