Skocz do zawartości

Dragster

Stały forumowicz
  • Postów

    1 616
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    20

Treść opublikowana przez Dragster

  1. Pamiętacie może hasło do ustawień serwisowych dla 860P3? Dawno tam nie wchodziłem i wyleciało z głowy 🙂
  2. No to zwiększ parametr: Czas cyklu w trybie PRACA. Może musi trochę dłużej się wypalać.
  3. To co piszesz mniej więcej by się zgadzało. U mnie postój trwa 45-60minut przy 86l wody w kotle ale mam jeszcze kilka l wody w obiegu sprzęgła gdzie jest trochę grubszych rur, wężownica schładzająca, sprzęgło i trochę szamotu w samym kotle.
  4. Pytanie ile zaoszczędzi? Jaka jest różnica pomiędzy powiedzmy 4-5 rozpaleniami od termostatu a 8-9 rozpaleniami na dużej histerezie. 2-3kg?
  5. Kolega ma kocioł z w miarę sensowną pojemnością wodną. Z 85l da radę wyciągnąć 8-9 rozpaleń na dobę w średni dzień zimy.
  6. Testowałem tylko w okresie przejściowym i różnica polegała na ilości rozpaleń 2 vs 6 - 7. Więc jak najbardziej możliwe. Niestety komfort cieplny dla mnie nieakceptowalny był.
  7. Przy podłogówce pompa ma chodzić cały czas. Koniec i kropka. Duża bezwładność wyklucza. Podłogówką najlepiej sterować pogodowo. To u mnie zdaje najlepiej egzamin. Natomiast obieg grzejnikowy steruje tak jak mówisz @palacz66. Wyłączam pompę od termostatu na histerezie 0.2.
  8. Ustaw maks moc na 20kW, H2 14kW Min moc na 7kW. Histereza kotła na minimum 20stC. Histereza H1 na 5st, Histereza H2 na 7st. Nadmuchy ustaw na oko. Pompa podłogowa na stałe. Sterowana najlepiej krzywą grzewczą. Takie kotłowanie na małej mocy jest najmniej ekonomicznie. No chyba, że masz kocioł z małą pojemością wodną i rozpaleń było by dużo. W Twoim przypadku nie jest źle tym bardziej, że masz samą podłogówkę, która wolniej wysysa ciepło z kotła. Traktuj kocioł tak jak mały bufor.
  9. Czyli dokładnie tak samo jak u mnie. Ja mam 8-9. Nie jest źle. Z tym, że spalanie nie przekracza 2 worków. Dopiero przy -18stC dwa dni pod rząd miałem 33kg i 37kg. Z czasem powinien budynek się wygrzać i będzie lepiej. Sprawdź jeszcze temperaturę spalin. Nawet analogowym termometrem do 500stC. Będziesz wiedział czy kominem nie ucieka.
  10. Zgadzam się z Tobą. W okresie przejściowym też widziałem różnicę może nawet 1/3 w spalaniu, nie pamiętam dokładnie. Jednak komfort cieplny w zimniejszej porze byłby dla mnie był nieakceptowalny. Widzisz, od razu lepiej z uzupełnionym profilem. Wyczytałem, że Twój kocioł ma 85l pojemności czyli podobnie jak u mnie. Ile masz rozpaleń na dobę?
  11. Tak ale w okresach przejściowych. Jak jest zimno chcę mieć komfort.
  12. Kodu serwisowego nie ma gdzieś w wątku? Szukałeś? 5worków to sporo. Uzupełnij profil bo mało wiadomo co ogrzewasz.
  13. Na tabliczce znamionowej palnika sprawdź jaki masz palnik. 4996 to jest kod do ustawień serwisowych dla sterownika 860P3. Dla 920tki widocznie jest inny. 4096 to kod zmiany palnika. Taki sam jest u mnie. Pamiętaj że nowy dom musi się "wygrzać". Wilgoć robi swoje. Musisz się liczyć, że pierwszy sezon może być x2.
  14. 4996. W ustawieniach palnik ma być taki jaki jest fizycznie. Nie sądzę by był nieskonfigurowany. Ja mam dokładnie taką konfigurację. Pompa wymiennika chodzi na stałe, Pompa od podłogówki chodzi na stałe. Pompa od grzejników startuje od termostatu. Spalanie z CWU dla 4 osób przy ~0stC około 25kg/24h. Kocioł w trybie dużej histerezy.
  15. No to jest na pewno nie ten kod. W pierwszym sezonie idzie dużo więcej opału. Czyli czujnika temperatury spalin nie masz. Szkoda bo byśmy wiedzieli więcej.
  16. No to masz nie ten kod 🙂 Czy to pierwszy sezon grzewczy w nowo wybudowanym domu? Jaki masz kocioł? Jaka temperatura spalin?
  17. Zazwyczaj duży kocioł ma duży wymiennik. Czyli to co mają typowe "pelleciaki" 🙂 Wcale nie musi być wadą.
  18. Tak naprawdę nie wiemy co będzie za rok, dwa czy trzy. Mój kocioł z ekologią ma mało wspólnego 🙂
  19. Oczywiście. Bufora mi się nie chciało dołożyć do instalacji (teraz to już chyba się nie opłaci) a FL zużywa nieco więcej w moim przypadku. Popatrzcie ile jestem w plecy 🙂 Prawie tona peletu.
  20. + ~3000 rozpaleń przed aktualizacją oprogramowania 🙂 U mnie kocioł pracuje cały rok. Latem to 2 rozpalenia dziennie do CWU.
  21. Moja zapalarka ma ok 9000 rozpaleń. 😀 2022 to już piąty sezon będzie...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.