Skocz do zawartości

Darek21

Stały forumowicz
  • Postów

    353
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Treść opublikowana przez Darek21

  1. Ja jak wkręciłem 3 lata temu to tak siedzi. Pracuje prawidłowo.
  2. Kolego Baku06 sonda powinna być zainstalowana zresztą czujnik temperatury spalin też u góry czopucha jak najbliżej wylotu z kotła. Instalacja z boku mierzy nie wiadomo co.
  3. Panowie pellet wygląda w porządku. Nie ma co się czepiać. Ten kawałek to równie dobrze może być kawałek miazgi albo wiórek.
  4. Ja u siebie napawałem końcówkę tak żeby szczelina była minimalna. Od tego czasu spokój . Kiedyś regularnie skrzypiało.
  5. Już to przerabialiśmy. Zakleszczył się pellet miedzy ślimakiem a obudową od strony silniczka. Kiedyś zwracałem na to uwagę do Kipi ale widać nieważne dla nich.
  6. Generalnie zauważyłem że nie ma jednoznacznie optymalnej zawartości tlenu. Trzeba obserwować wymiennik. W zeszłym roku paliłem pelletem z 3 % domieszką płyty mdf wg producenta , wg mnie to raczej 97% mdf i reszta sosna :) Palił się generalnie dobrze i można było zejść z tlenem do 6 % bez smolenia. Teraz mam pellet z czystej sosny i zawartość tlenu przy mocy maksymalnej 8 % a wymiennik i tak lekko przykopcony.
  7. Wyższa zawartość tlenu przy mniejszych mocach wynika ze spadającej sprawności spalania.
  8. Będzie tak jak kol. Cezar pisze. Ja chodzę raz w tygodniu dosypać pelletu. No czasem tak zajrzę z ciekawości.
  9. Kol Crespo moje gratulacje u mnie idzie mniej niż 7 kg ale tylko na rozpalanie. A potem hulaj dusza diabła nie ma :)
  10. W domu utrzymuję temperaturę ok 20 stopni . Palnik załącza się gdy na termostacie jest 19,8 stopnia wyłącza przy 20,2 z racji dużej bezwładności po wyłączeniu palnika sama pompa zanim temperatura CO spadnie do 50 stopni podnosi jeszcze temperaturę do 20,6. W innych pomieszczeniach temperatura jest regulowana głowicami na grzejnikach. Komfort oczywiście nie jest tak idealny jak przy ciągle pracującym kotle ale dla mnie wystarczający.
  11. Jeszcze tylko dodam że w obiegu mam ok 250 litrów wody i bez tego bypassu pompy na powrót, pompa z powodu zalewania kotła zimną wodą włączała się i wyłączała po kilka razy zanim jakaś cieplejsza wróciła z obiegu. CWU tak się waha ponieważ posiadam tylko jedną pompę obiegową wspólną dla CO i CWU . Pompa startuje od 52 stopni.
  12. Witam szanowne grono. W tym roku przeszedłem na grzanie za pomocą termostatu pokojowego. Jestem zadowolony tylko pojawił się problem zimnych startów kotła. Rozwiązałem to tak że z odlotu pompy wyprowadziłem dodatkową rurą calową na powrót na kocioł . Problem kondensatu w kotle zniknął. Jak to wygląda można zobaczyć na wykresach.
  13. Kol. baku06 napisz jak zrobiłeś tę homemade rurę i z czego?. Może są jakieś zdjęcia. W jaki sposób była czyszczona stara rura.
  14. Świadczy to o tym że czujnik spalin pt1000 do wymiany, przekłamuje minimum 10 stopni.
  15. Na pewno spełnia swoją rolę. Jaka czysta komora spalania ! KWKD idealnie nadaje się do zainstalowania palnika na pellet. Ze względu że palnik jest osadzony w komorze spalania wymiennik znacznie zwiększa swoją powierzchnię. Ja przy mocy palnika 15,5Kw spaliny mam poniżej 100 stopni.
  16. Kol. Gucio możesz przekręcić cały silniczek z reduktorem o np 90 stopni w odpowiednią stronę. Najpierw trzeba zobaczyć jak jest ustawiona końcówka rury w podajniku.
  17. Halo Robin trzymam kciuki spal to wreszcie i zacznij palić pelletem.
  18. Kolego super wynik. Ja tyle pelletu potrzebuję na samo CWU , może dlatego że jest wanna :)
  19. U mnie jest dodane 1% do wszystkich mocy. Kwestia jaki ma kolega pellet musi się ładnie wypalać.
  20. Nie pamiętam dokładnie jaki to gwint ale używany jest w hydraulice siłowej możesz kupić odpowiednią mufkę na allegro albo tam gdzie zaciskają węże hydrauliczne a nie z Zoo :)
  21. Kol. Gonzo nie filozofuj odejmuje lub dodaje 5% obrotów. Czyli jak ustawisz nadmuch 30 % to moduluje od 25% do 35%. Z sondy jestem zadowolony.
  22. Kol. Darbatt . Po podłączeniu sondy pojawi się ona automatycznie w opcjach sterownika. Na początek wybierasz opcję kalibracja sondy co potrwa kilka minut. Potem sonda jest gotowa do regulacji nadmuchu. Dodatkowe opcje to zakres regulacji nadmuchu fabrycznie 20% ja ograniczyłem do 5% . W menu sterownika Pojawi się tez procent tlenu dla mocy maksymalnej , pośredniej i minimalnej. Spróbuj na ustawieniach fabrycznych jak by coś zawsze możesz doregulować do swojego kotła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.