Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

...i 300stC w komin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dragster napisał:

Sterowanie podłogówką jak masz zrealizowane?

Zawór 3drożny sterowany ręcznie.

Czyli czarno to widzicie,mały piec i pellet, więc zrobię tak ,na wiosnę wstawię palnik ,popale sezon,jak będzie źle to pewnie trzeba będzie kupić piec a jak będzie dobrze to niech tak będzie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maronka napisał:

150 wg mnie

To też hipoteza. Będzie albo nie będzie. Jest duża szansa, że jednak będzie do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyczułem że zrobisz i tak po swojemu, tyle że możesz potem duży problem. Szkoda że produkcja Vipera 8KW stanęła w martwym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, margor napisał:

Czyli czarno to widzicie,mały piec i pellet, więc zrobię tak ,na wiosnę wstawię palnik ,popale sezon,jak będzie źle to pewnie trzeba będzie kupić piec a jak będzie dobrze to niech tak będzie.

Może by tak od razu zrobić dobrze? Ja już 4ty raz będę przerabiał kotłownię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik można obniżyć, temperatura spalin też będzie niższa, ale będzie słabe spalanie i straty kominowe przez to że palnik będzie chodził na niskiej mocy, a wiemy że najlepszy efekt jest jak palnik chodzi krótko na pełnej mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eliks napisał:

Tak wyczułem że zrobisz i tak po swojemu, tyle że możesz potem duży problem. Szkoda że produkcja Vipera 8KW stanęła w martwym punkcie.

Jak się pomyle ,to albo kupie nowy piec ,trochę będzie bolało ,albo wyciągnę palnik i sprzedam .Wrócę do węgla,czego nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz tak małe potrzeby że nie wiele ryzykujesz,nawet jakbyś spalił 3 tony peletu ,a kupił go po 700-800 to niewiele stracisz do węgla a zyskasz wygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Można zrobić tak, że nic nie trzeba będzie robić. Przy pellecie przewalania tez trochę jest.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, margor napisał:

Jak się pomyle ,to albo kupie nowy piec ,trochę będzie bolało ,albo wyciągnę palnik i sprzedam .Wrócę do węgla,czego nie chce.

Witam, ja u siebie też mam samą podłogówkę+drabinka w łazience, do ogrzania 90m2 Palnik mam kipi 16kw. odpaliłem go 15 września i dzisiaj własnie kończę 1 tone pelletu, w domu mam ustawioną temp.23 stopnie, tylko ze u mnie kocioł 12 kw i powierzchnia wymiennika 1,6m2 a z z tego co widać u ciebie to 0,8m2 czyli o połowę mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przekrój tego kotła i rzeczywiście najlepiej byłoby, gdyby palnik był w górnych drzwiczkach, jak już wcześniej wspomniano. Nie wiem, jak długi jest KIPI, ale czy w górnych czy w dolnych może "ryjem" dotykać do ścianki kotła. Tu lepszy byłby palnik jak najkrótszy ziejący ogniem do góry, np. Viper czy Platinum

Np. takie:image.jpeg.5923e773170c96cf3514ea6b8f9414f6.jpegalbo taki: image.jpeg.dae6ad4442f385fcf1382006169a6177.jpeglub taki:image.jpeg.a124ba5b37b7b4b2eebdc475efc7c5c2.jpeg

2046878434_przekroj_ksgw_zgodawieprz.jpg.4af524482912f3cf25062ebff44cacc8.jpg

 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Viper przy 3KW nie będzie kopcił, ten VG to nie widziałem w akcji więc się nie wypowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich małych ''dolniaczków " ,o ile już ktoś koniecznie chce załozyć palnik na pellet , nie znajdzie chyba lepszego palnika  niż wspomniany wyżej viper ,który "daje" płomień do góry i podobno bez problemowo potrafi pracować na bardzo niskich mocach w okolicy 2-3 KW .Osobiscie mimo ze posiadam kocioł na pellet ,na którego wybór nie mialem zadnego wplywu ,bo wybierała "gmina na dotację " ,to na prośbę kolegi który zamierza w tym roku zakupić jakiś kocioł na pellet ,zrobiłem małe rozeznanie "jaki kocioł na pellet " a raczej z jakim palnikiem , by tu zakupić zeby pózniej nie żałować .  I szczerze mowiąc to wyboru wielkiego nie ma ,bo wyszlo mi ze albo coś z palnikiem viper  ,albo z eko palnikiem  .A to zawęża zakup do doslownie kilku kotłow ,gdzie te palniki zakladają .Reszta w tym "obrotowe " jakoś mnie nie przekonują bo według mnie są zbyt skomplikowane ,maja za duzo opcji do ustawienia i do "odpalenia " wymagany jest serwis ,co  od razu  mnie np .zniechęca

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obrotowym niema aż tak dużo ustawień, a możliwości pod kątem spalania różnej jakości pelletu jest dużo. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to przychylam się do opinii kolegów ,którzy tak jak ja ,jakoś nie wróżyli  zadowalajacych efektów pracy z kipim w tym kociołku z tak skromnym wymiennikiem .Jedynym "zadowolonym " będzie chyba tylko Twój komin ,gdzie z powodu slabego odbioru ciepła przez wymiennik kotła  , będą panowały na pewno wysokie temperatury

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margor, ja chyba bym się tak nie bawił. Mieszkasz na 80m2, rozumiem że to Twój domek?

Palnik swoje kosztuje - lepiej moim zdaniem dołożyć kasy i w Twoim przypadku zmienić na kocioł pelletowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margor jaka jest odległość od tej cienkiej linii pionowej czyli początku wymiennika za drzwiczkami do tej ściany zęba. Podaj wymiar.

Powiem Ci tak Litwa na dolniakach stoi swoich Kalwisach i je uzbraja w palniki właśnie w taki sposób montując je w te drzwiczki , ale tam są większe wymienniki.

To samo jest w dolniakach Zębca ,

2034134208_OperaZdjcie_2020-01-02_194453_www.zebiec_pl.png.3fae243b1a11bbc2c3913b326644b324.png

gdzie nasz kolega forumowy ma taki kocioł i palnik 16 Kw ale u niego temp spalin 90 st. i jest mega zadowolony.

Ale u Ciebie wszystko zależy od tej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szumik83 napisał:

Witam, ja u siebie też mam samą podłogówkę+drabinka w łazience, do ogrzania 90m2 Palnik mam kipi 16kw. odpaliłem go 15 września i dzisiaj własnie kończę 1 tone pelletu, w domu mam ustawioną temp.23 stopnie, tylko ze u mnie kocioł 12 kw i powierzchnia wymiennika 1,6m2 a z z tego co widać u ciebie to 0,8m2 czyli o połowę mniej

To jestem zaskoczony, mam dwa razy wiekszą powierzchnie do ogrzania domu, instalacja na grzejnikach, temperatura w domu też na 23stC ( ciepłolubni rodzice), a mam spalone do teraz około 1200t. Przypuszczam, że masz dom ocieplony?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @margor kocioł pelletowy najbardziej ekonomiczny jest w postoju. Od razu wybij sobie z głowy modulację przy takich palnikach jak KIPI. U ciebie zapotrzebowanie cieplne jest bardzo małe. Szczególnie w okresach przejściowych. 

Czym dłużej kocioł jest w postoju tym lepiej. Jeśli bardzo chcesz pellet to najlepiej dać palnikowi grzać na mocy nominalnej i zmagazynować energię. Można to zrobić na dwa sposoby albo w wymienniku o odpowiednio dużej pojemności wodnej albo w buforze. Twój wymiennik się do tego nie nadaje. Nawet po dołożeniu małego bufora strata kominowa będzie na tyle duża, że ekonomiczność będzie słaba.

Jeśli nie masz miejsca na bufor to nasuwa mi się jeden kocioł Biwar PELLUX 200. Mimo że ma 20kW ale przy pojemności 200l i podłogówce będzie miał bardzo długie przestoje. Pozostanie ewentualnie rozwiązanie problemu grzania CWU latem.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomek0407 napisał:

To jestem zaskoczony, mam dwa razy wiekszą powierzchnie do ogrzania domu, instalacja na grzejnikach, temperatura w domu też na 23stC ( ciepłolubni rodzice), a mam spalone do teraz około 1200t. Przypuszczam, że masz dom ocieplony?

 

9 minut temu, Tomek0407 napisał:

To jestem zaskoczony, mam dwa razy wiekszą powierzchnie do ogrzania domu, instalacja na grzejnikach, temperatura w domu też na 23stC ( ciepłolubni rodzice), a mam spalone do teraz około 1200t. Przypuszczam, że masz dom ocieplony?

tak dom mam ocieplony, ale nie mam bufora i nie będę  go miał bo nie mam miejsca,  ale i tak  wole spalić 3 tony pelletu niż 2 tony węgla :)

Edytowane przez szumik83
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.