Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet obsługa techniczna nie poda ci trafnych ustawień bo każda instalacja jest inna , pellet też każdy inny , nastawy proponowane przez kipi to takie ogólne są nazywają się fabryczne , na skróty to za bardzo się nie da , każdy z użytkowników dopracowywał je sobie do własnych potrzeb i upodobań korzystając z wiedzy i spostrzeżeń kolegów , dlatego te nastawy często są miedzy innymi rozbieżne , napisz co Cię interesuję to koledzy zawsze coś podpowiedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale naprawdę kontakt do KIPI nie jest jakiś utajniony. Czasem wystarczy tylko chcieć.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku. 

Jaka powinna być temperatura powrotu? Miałem czujnik temperatury tylko za pompą mieszacza(na żółto) . Dzisiaj dołożyłem termometr lcd na powrocie przed mieszaczem(na pomarańczowo) I drugi za zaworem mieszajacym podlogowki. 

Mieszacz 1 mam ustawiony na 50st, puszcza na około 54st. Temperatura na powrocie pokazuje pomiędzy 50-51st.

IMG_20200103_191732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zadana 65st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robin60 napisał:

Daj zadaną kotła 70 , później

537778567_OperaZdjcie_2020-01-03_203118_www.econet24_com.thumb.png.c8065a085888dbac19a38703ec303d16.png

a na koniec to

1241761122_OperaZdjcie_2020-01-03_202902_www.econet24_com.thumb.png.f09c93bb701c740336c03fd9d1aed9c4.png

 i mierz temperaturę tak jak napisałem.

Przelozylem czujnik. Zaraz pójdę zmienić ustawienia. Mam jedno spostrzeżenie odnośnie moich wcześniejszych zmian. Od tygodnia używam termostatu pokojowego, temp. 22.4 histereza 0.4st. Od 22-6 21.4st. Termostat wyłącza obieg wody po osiągniętej temperaturze pokojowej. Od poniedziałku południa do teraz spalilem 8 worków pelletu. Wcześniej gdy grzanie było ciągłe spaliło 10 worków w 7 dni. Planowałem wtedy dokupić głowice termostatyczne automaty do kaloryferow i mieć puszczona podlogowke na stałe. Wrócić do poprzedniej wersji czy ciągnąć dalej temat palenia z termostatem pokojowym? 

 

Znalazłem taką ofertę gdyby ktoś szukał. Zawsze to kilka stówek taniej :) 

 

https://allegro.pl/oferta/panel-sterujacy-ecotouch-ecomax850-plum-8817046151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pingus21 jeżeli masz dwa obiegi grzewcze a masz, to ja na twym miejscu zrobił bym z nimi porządek i je rozdzielił. 

Termostat pokojowy dał tam gdzie grzejniki w najchłodniejszym miejscu, i tu zrobił wyłączenie pompy od termostatu .

Natomiast podłogówka niech by chodziła non stop np, w okolicach 28 st. I w tedy masz komfort cieplny. 

Tak zrobił Kolega @Dragster i jak twierdzi jest bardzo zadowolony. A nawet spadło mu spalanie.

A po co Ty tak kombinujesz z jakimiś termometrami  LCD , nie lepiej kupić dwa czujniki CT4 i zamontować je na stałe jeden na zasilanie drugi na powrót , wtedy masz pełen wgląd. Poza tym jak masz zawór 4 D na siłowniku lepiej on pracuje w oparciu o stałe odczyty tych dwóch czujników.

Wierz mi i przekonasz się sam.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Trener40 napisał:

@g69 Ja tak "jade" od ponad miesiąca. Do takiej konfiguracji najlepszy będzie zasobnik poziomy dwupłaszczowy. 

Czyli testujesz bojler jako wymiennik ciepła.Ja jak zaczynałem przygodę z pelletem to w tym wątku przeczytałem,że taką metodę stosuje  @Darek21.Też tak zrobiłem u siebie:

965288365_Beztytuu.jpg.e1198cb8bd2a9a6e5a35e03167b7bd5e.jpg.1362f123e94f7dbf7a57e4f27af2f968.jpg

Palnik wygasza się przy 70 stopniach a odpala przy 40 stopniach.

Temperatura na powrocie kiedy odpala się palnik 37 stopni i wzrasta wraz z temperaturą na kotle.

Pompa grzejnikowa elektroniczna pracuje cały czas  na proporcjonalnym ciśnieniu.

Pompa  OP pracuje od termostatu na stałym ciśnieniu.

Ale jeśli dobrze zrozumiałem kolegę @gmaj22 to chodzi o to by zwiększyć pojemność wodną kotła przez zalanie bojlera wodą kotłową.Dlatego wcześniej pytałem jak by to podłączyć.Jak ktoś ma pomysł to poproszę o uwzględnienie w  schemacie mojej instalacji.Innym problemem chyba są wejścia do wnętrza bojlera  mufa 20.Lepiej może jakby były 25.

Jeśli by to wypaliło to mam 70 litrów wody w kotle plus 140 litrów w bojlerze.Razem ponad 200 litrów wody kotłowej.Wtedy palnik może pracować na wyższej mocy i z większymi postojami.

Ps.Temat warty rozważań dla osób,które nie mają miejsca na większe zbiorniki w kotłowni.

 

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić mały bufor? Jest tańszy niż zasobnik CWU i problem co z tym zrobić znika. No chyba, że koniecznie musi wisieć ale to też da się obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, g69 napisał:

  @Darek21.

@gmaj22Innym problemem chyba są wejścia do wnętrza bojlera  mufa 20.Lepiej może jakby były 25.

Jeśli by to wypaliło to mam 70 litrów wody w kotle plus 140 litrów w bojlerze.Razem ponad 200 litrów wody kotłowej.Wtedy palnik może pracować na wyższej mocy i z większymi postojami.

 

I tu pytanie... Czy te dodatkowe 140 L zdąży się podgrzać do takiej samej temp  jak kocioł przy dość małym przepływie. Zastanów się czy gra warta świeczki na takie kombinacje, bo jak się okaże lipa, to szkoda kasy. 

No chyba, że będziesz wycinał i wspawywał takie wej/wyj z zasobnika  jak masz w kotle ( średnica) , ale to kolejna robota, a skutek niewiadomy, choć bardziej możliwy do osiągnięcia , niż przy mufie 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60 piszesz:

"Termostat pokojowy dał tam gdzie grzejniki w najchłodniejszym miejscu, i tu zrobił wyłączenie pompy od termostatu ."

Czy nie będzie tak że najchłodniejszy pokój będzie nagrzany do zadanej temp na termostacie , a inne cieplejsze będą przegrzane z wyższą temp. niż zadana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenia z grzejnikami szybciej się wychładzają jak nie pracuje pompa, ( wył od termostatu), więc lepiej  jest  na ten obieg zmniejszyć  przepływ, ale niech pompa cały czas pracuje i tam zamontować termostat. Reszta pomieszczeń z podłogówka podczas postoju niech stoi... Podłogówka będzie podtrzymywać temp. Przy ponownym rozpaleniu rusza wszystko... Podłogówka ponownie się nagrzewa, a także obieg grzejnikowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to łobuz niedobry jest , trza mu koryto przykręcić .))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danex napisał:

Palnik Kipi 16kw wartość ważenia  3000g za dużo spala

@Kordjano dobre haha. 

Może groszkiem palisz? 

A poważnie opisz problem bo nie pamiętam o co chodzi? 

Edytowane przez palacz66
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 05:46, g69 napisał:

Czyli testujesz bojler jako wymiennik ciepła.Ja jak zaczynałem przygodę z pelletem to w tym wątku przeczytałem,że taką metodę stosuje  @Darek21.Też tak zrobiłem u siebie:

965288365_Beztytuu.jpg.e1198cb8bd2a9a6e5a35e03167b7bd5e.jpg.1362f123e94f7dbf7a57e4f27af2f968.jpg

Palnik wygasza się przy 70 stopniach a odpala przy 40 stopniach.

Temperatura na powrocie kiedy odpala się palnik 37 stopni i wzrasta wraz z temperaturą na kotle.

Pompa grzejnikowa elektroniczna pracuje cały czas  na proporcjonalnym ciśnieniu.

Pompa  OP pracuje od termostatu na stałym ciśnieniu.

Ale jeśli dobrze zrozumiałem kolegę @gmaj22 to chodzi o to by zwiększyć pojemność wodną kotła przez zalanie bojlera wodą kotłową.Dlatego wcześniej pytałem jak by to podłączyć.Jak ktoś ma pomysł to poproszę o uwzględnienie w  schemacie mojej instalacji.Innym problemem chyba są wejścia do wnętrza bojlera  mufa 20.Lepiej może jakby były 25.

Jeśli by to wypaliło to mam 70 litrów wody w kotle plus 140 litrów w bojlerze.Razem ponad 200 litrów wody kotłowej.Wtedy palnik może pracować na wyższej mocy i z większymi postojami.

Ps.Temat warty rozważań dla osób,które nie mają miejsca na większe zbiorniki w kotłowni.

 

Witam szanowne grono. W tym roku przeszedłem na grzanie za pomocą termostatu pokojowego. Jestem zadowolony tylko pojawił się problem zimnych startów kotła. Rozwiązałem to tak że z odlotu pompy wyprowadziłem dodatkową rurą calową na powrót na kocioł . Problem kondensatu w kotle zniknął. Jak to wygląda można zobaczyć na wykresach.

EQM9MB4Q30D9M1ZCG04Z0_2020-01-04 10_35_2020-01-05 10_35.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten powrót nie powinien być bardziej "płaski"? Jak tutaj? Też kocioł odpalany od termostatu

Screenshot_20200105-112304.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zabezpieczyłeś powrót tak jak ja od samego początku grzania bez żadnych zaworów temperaturowych , siłowników czy innych wynalazków i działa ,da się ? @eliks płaski będzie jak będzie stała temperatura kotła .

Edytowane przez Kordjano
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd na VTC weżnie się stała temperatura 50 st jak kocioł wystudzony do 30 st ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są długie postoje to sinusoida musi być, no chyba że się ma bufor. 

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2020-01-04 11_49_2020-01-05 11_49.png

Edytowane przez misiek30
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał:

A skąd na VTC weżnie się stała temperatura 50 st jak kocioł wystudzony do 30 st ?

Oczywiście masz rację. Ale z 30* zagrzać sam kocioł do 50* to jest chwila. Potem utrzymanie temperatury to już dłuższy okres czasu więc sinusoida nie powinna wyglądać tak ostro. 

Tutaj po 2,5h postoju temperatura powrotu spadła z 58* do 39*. Podgrzanie wody do 53* trwało 6 minut. Więc takie ostre skoki na wykresie nie powinny mieć miejsca.

Screenshot_20200105-133529.png

 

 

 

Edit: @misiek30 pewnie macie rację, może po prostu źle czytam te wasze wykresy. Jeden ma co kilka godzin, inny dane z 24h i inaczej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam że w obiegu mam ok 250 litrów wody i bez tego bypassu pompy na powrót, pompa z powodu zalewania kotła zimną wodą włączała się i wyłączała po kilka razy zanim jakaś cieplejsza wróciła z obiegu. CWU tak się waha ponieważ posiadam tylko jedną pompę obiegową wspólną dla CO i CWU . Pompa startuje od 52 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.