Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do altoro było

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu brałem golda  kaloryczność   na sterowniku 28  korekta - 2, powietrze  min 7 max 27    ,temp  podajnika  27-28 st.Przewaga  twardych błyszczących bryłek.

Teraz na sterowniku 22  korekta +1, powietrze  min 5 max 24    ,temp  podajnika  40 -42 st.Przewaga matowych  bryłek  (Błyszczące to rzadkość)

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres nie jest tragiczny daj z 12h a co do zwalniania przed zadana to zwalnia i to jest fakt niezaprzeczalny i to widać na wykresie gdyby nie zwalniał to z fuzzylogik zrobił by się dwustan nic nie chcę mówić ale ja bym spróbował nim mod 15% i ta prosta kreska na na wykresie czyżby założony kaganiec modulacji tylko po co? żeby wyprostować wykres to nie tędy droga są pewne że czy i warunki które trzeba spełnić a wykres sam się wyprostuje i spalanie też będzie niskie i w domu ciepło będzie i oczywiście czysto w kotle

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aikon91 napisał:

Bardziej czarno niz siwo. Jak jest kopczyk zapadniety to go podnoszę manualnie. Ekoret do tej pory na kaloryczności 28 miałem ustawiony a teraz 24 i nadal dziura na retorcie

Zrób tak jak pisałem dolne na 4% i zobaczysz czy się będzie dalej zapadał. Jak ustawisz w miarę dół to potem górę.

Jak pali się na wyższej mocy to zapadlisko się podnosi czy jest bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność w dół  najprawdopodobniej ma ok. 22.W pażdzierniku brałem Bartex gold  27- 29 MJ  - niby   ,a faktycznie  ok.22 MJ
Kwestia odpowiednich ustawień sterownika nie tylko potencjał jest ważny wystarczy za mocno dmuchać i już kaloryczność z tą z worka nie będzie się zgadzać tam gdzie biorę opal mam bezpośredni wgląd do papierów z badań opału i dla mnie to jest podstawa moich ustawień kaloryczności jak do tej pory błąd między wynikiem z badań a tym co wychodzi na sterowniku to jest max 0,3Mj u mnie zawsze na minus od podanej kaloryczności w badaniach

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aikon91 napisał:

Dam sobie rękę uciąć, że nie ma takich róznic w kaloryczności. Prawdopodobnie w grę wchodzi zabawa powietrzem ale niby opał taki sam lecz z innej dostawy i takie dysproporcje

To może być też kwestia ciągu który się zwiększył bo zimno się zrobiło (u mnie już -8C i spada). Też musiałem obniżyć powietrze, bo to co wcześniej było dobrze teraz wypalało mi palnik na tym samym paliwie pomimo RCK i świeżego zasypu (potencjał).

U mnie modulacja hamuje w momencie jak temp kotła przestaje spadać. Przez chwilę się "rozgląda" a jak temp kotła zaczyna rosnąć to modulacja zaczyna spadać zanim jeszcze kocioł osiągnie zadaną.

Edit. Złapałem (czas na sterze + modulacja i temperatura).

IMG_20191203_232610.jpg

IMG_20191203_232835.jpg

Edytowane przez krisgie
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mogę potwierdzić że bartex gold schodzi na psy . Ubiegły rok a partia z wrzesnia jest różnica . U mnie kaloryczność to te 28(chyba 1 nie pamiętam pisze z pracy ) plus do tego korekta+5 . W popiele wiecej kamykow oraz jakis syfow . W tamtym roku popiol był poprostu drobny , czasem coś się tam trafilo ale nie tak jak jest teraz. Chyba im sodowa uderzyła I kombinują :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, że tak pozwolę sobie wtrącić, jestem użytkownikiem SKZP od roku i liczę że producent obserwuje to forum ponieważ doskwiera mi kilka problemów związanych z ich produktem. 

Po pierwsze, obsługa tylko jednego zaworu mieszającego, dla mnie powinny być 2.

Po drugie, brak możliwości zrobienia backupu ustawień, co przy aktualizacji softu mocno komplikuje cały proces i pożera mnóstwo czasu. 

Po trzecie, względy estetyczne panelu pokojowego, jest on lekko mówiąc brzydki oraz nie ma możliwości montażu na puszcze podtynkowej. 

 

Cała reszta na razie jest okej, ale jak mówię narazie. Z pewnością jeszcze coś znajdę do poprawienia i liczę że koledzy z forum mnie poprą, przez co producent weźmie sobie te słowa do serca i coś z tymi problemami zrobi.  

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szelest napisał:

Kaloryczność w dół  najprawdopodobniej ma ok. 22.W pażdzierniku brałem Bartex gold  27- 29 MJ  - niby   ,a faktycznie  ok.22 MJ

U mnie jakby się uparł, to musiałbym zmieniać kaloryczność co jeden pełny zasyp zbiornika. W każdym worku co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zieciu977 napisał:

...Po trzecie, względy estetyczne panelu pokojowego, jest on lekko mówiąc brzydki oraz nie ma możliwości montażu na puszcze podtynkowej. 

Kiedyś poruszałem delikatnie ten temat. Ale to z polecenia żony. Na razie zapomniała, to nie pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały w tym roku wejść dwa urządzenia do sterowania dodatkowym zaworem jedno na 1 mieszacz a drugie na 3 ale na razie ciszą a jeśli chodzi o zapamiętywanie ustawień też miało to być w jakiejś aktualizacji ale kiedy niewiadomo też czekam na sterowanie dodatkowym zaworem i wstrzymałem modernizacje obecnego układów co.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa dodatkowych mieszaczy ponoć na etapie testów i możliwe że na gwiazdkę( ciekawe którą) dostaniemy w prezencie. Co do wyglądu panela, mi tam nie przeszkadza, żona nic nie mówi, tylko jakiś czas temu jak się nauczyła przestawiać temp w chacie ciągle ją przestawia bo jej zimno. I tak każdy jak zobaczy to myśli że tablet powiesiłem na ścianie tylko jakiś mały.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach CWU -> Tryb pracy są dwie opcje. Na szczęście opisane w dokumentacji. Tylko ich nazwy są wg. mnie kompletnie mylące:

Stale wł. - obwód jest aktywny przez cały czas. Pompa jest wyłączana po uzyskaniu temperatury zadanej

Pompa włączona - pompa CWU pracuje cały czas.

Czy nie uważacie, że to powinno ulec zmianie?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pochłaniacz napisał:

U mnie zadana 53,  i przy tej temperaturze pali na ok. 28-30 % modulacji,  a modulacja ustawiona 15- 100.  Dopiero jak przejdzie 53,5 , to modulacja schodzi do minimum.  

Ja mam ustawione na 55 i problem polega na tym, że sterownikowi udaje się zatrzymać obniżanie się temperatury dopiero przy 51C. W drugą stronę jest tak samo. Modulacja zmniejsza się dopiero gdy jest 54C i schodzi do 10 jak na piecu jest już 57C, piec wyłącza się przy 60 a i tak temperatura dalej rośnie prawie do 61C. Normalnie Titanic, ciężko rozpędzić i trudno wyhamować.

Dmuchawę mam WPA120 z klapką. Śrubę ustawiłem tak, aby na prędkości minimalnej klapka się uchylała. Inaczej, mimo tego że wentylator chodzi, to żadnego ciągu na retorcie nie ma.

Co do tego przestrzeliwania, to chyba przykręcę maksymalne obroty. Co o tym sądzicie?

PS. Normalnie kapliczkę sobie w piwnicy postawiłem. Grzech straszny, modlę się teraz do cudzych bogów ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mkwapisz napisał:

W ustawieniach CWU -> Tryb pracy są dwie opcje. Na szczęście opisane w dokumentacji. Tylko ich nazwy są wg. mnie kompletnie mylące:

Stale wł. - obwód jest aktywny przez cały czas. Pompa jest wyłączana po uzyskaniu temperatury zadanej

Pompa włączona - pompa CWU pracuje cały czas.

Czy nie uważacie, że to powinno ulec zmianie?

Stale wł. - obwód jest aktywny przez cały czas. Pompa jest wyłączana po uzyskaniu temperatury zadanej - a załącza się ponownie po spadku temperatury bojlera o wartość ustawionej histerezy, czyli pompa jest stale włączona i gotowa do pracy, o jej wyłączeniu decyduje ustawiona temperatura CWU, a o jej  ponownym załączeniu decyduje wartość ustawionej histerezy.

Pompa włączona - pompa CWU pracuje cały czas. - pompa CWU jest włączona i pracuje niezależnie od wszystkich innych ustawień w karcie CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkwapisz klapka w wentylatorze jest używana tylko do pracy dwustanowej,  jesli palisz w PiD musisz klapke zablokować w pozycji otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartex ogólnie się psuję jakoś w ostatnim czasie, miałem partię z maja i z października to dwa różne węgle i mają problemy z wysyłką bo f-my kurierskie nie chcą wozić towaru. 

Od jutra chyba wchodzę na Varmo, tylko nie wiem czy moja ekoenergia to ogarnie bo rok temu był mały problem z zbyt gorąca rurą podajnika ale to jeszcze na starym wariujacym sterowniku, protestować trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu widać?? Kręcić powietrzem czy modulacją??

Powietrze 4-26% a modulacja 10-60

Dziwna sprawa bo potencjał zmierzony, kaloryczność bardzo dziwna 17 , 

IMG_20191204_194633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.