Skocz do zawartości

Maciejsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem początkujący na tym forum i zakładam ten temat gdyż nie udało mi się znaleźć żadnych informacji i opinii na temat sterownika skzp-04p produkcji Timela,poza tymi które producent umieścił na swojej stronie. Liczę na odzew osób,które miały,mają lub zamierzają zakupić ten sterownik aby podzieliły się spostrzeżeniami lub radami co do użytkowania i ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam sterownik TIMEL'A SKZP-03, nie wiem jakie są różnice, oba są do peletu i nie tylko, obudowa ma inny układ wyjść więc pewnie płyta główna inna, możliwość podłączenia modułu internetowego w jednej obudowie, oprogramowanie graficznie znane już z poprzednich sterowników.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam właściwie niedawno kupiłem taki sterownik skzp-04p jest mało posiadaczy i producent odstawił Go na bok. Używam go niecałe 2 tygodnie a już nam kilka błędów i brakujących funkcji. Chętnie wymienię się doświadczeniami.

Pozdrawiam sylwiusz11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę na tym sterowniku od stycznia i jak na razie błędów się nie dopatrzyłem. Obsługi tak jak   każdego sprzętu trzeba się chwilę uczyć . Za wiele na obecną chwilę nie jestem w stanie powiedzieć ponieważ piec i rozwiązania w kotłowni mam takie a nie inne i dopiero po zmianie pieca na ten który obecnie spawam będę się doktoryzował nad precyzyjnymi ustawieniami bo teraz spalanie mam bardzo duże w porównaniu z innymi użytkownikami pieców pelletowych w podobnych do mojego domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Byłem trochę zapracowany i nie zaglądałem na forum. Pierwszy błąd na jaki trafiłem to już przy uruchomieniu w kalkulatorze potencjału podajnika ,a mianowicie po ustawieniu wydajności i zapisaniu wszystko było OK do zaniku napięcia po powrocie ustawiona wartość kasuje się i ustawia się wartość fabryczna tutaj 12kg , nie zaobserwowałem tego podczas ustawień ręcznych , miałem małą wydajność podajnika, której nie można  ustawić ręcznie bo tam jest najmniejsza wartość to 5 kg, a u mnie było 3,8 kg. Wiem ktoś na pewno powie że to za mało ale przy kaloryczności 4,8 kWh/kg i mocy palnika 15 kw to w zupełności wystarczało. Zwiększyłem wydajność podajnika do 9 kg no i narazie się nie kasuje. Kolejna rzecz to myślę że powinno być możliwość ustawienia ''czasu przekroczenia'' jak to jest w sterownikach na ekogroszek bo palnik się wygasza a za chwilę odpala ponownie po spadku temperatury (histereza 4 stopnie) może jesienią i wiosną to mało przeszkadza ale zimą to zbędne podwyższa zużycie prądu. Następna rzecz to obniżenie nocne u mnie w porze wiosennej jest ustawione 10 stopni i normalna to 55 a obniżenie to 45 i w czasie obniżenia został załączony obwód co 2 bo było zapotrzebowanie na ciepło temperatura na piecu 38 a palnik się nie odpalił zmieniłem sterowanie czasowe z obniżeniem na stale włączony i palnik odpalił.

Na razie tyle co zaobserwowałem ,sterownik SKZP-04p wersja 2.40 z sierpnia 2018 

Pozdrawiam sylwiusz11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam , temat trochę ucichł ale sezon się zaczął wiec  mam nadzieje że i wpisy się pojawią , obserwując doświadczonych użytkowników kotłów pelletowych postanowiłem dokonać pewnych zmian w ustawieniach , krótko mówiąc po starcie kotła moc idzie na maxa ,  grzejniki idzie temperatura 55 stopni zaraz jak się włączy pompa CO1 grzejniki nagrzewają pomieszczenia kocioł daje stop , cały ten proces jest pilnowany przez harmonogram pracy kotła jak i start stop pomp , ten opis oczywiście jest okrojony bo dużo tu pisać ale czy ktoś z was ma podobne ustawienie , proszę o opinie 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam Szanownych forumowiczów!Widzę że temat SKZP 04 wygasł totalnie !Obserwuję forum od ponad roku i postanowiłem napisać post poraz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość!Aktualizacji brak do sterownika !Zainwestowałem w sterownik ,potem w zmianę instalacji w poprawnie wykonaną instalację ,pracującą że sprzęgłem i pompą kotłową ,a w sporcie brak sterowanie ową pompą!Pan Tomek w starszych sterownikach wprowadził aktualizację z taką pompą a w Skzp04P mimo że po premierze nie ma żadnej aktualizacji i brak tego i pewnie nie tylko mi!!!Proszę o wypowiedź innych członków forum w tej sprawie i Pana Tomka o jakieś kąkrety np. kiedy możemy liczyć na aktualizację ?Czy mam kupić sprzęt innego priducęta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SKZP-04 najnowsza wersja softu to 3.03. Nie udostępniamy na zasadzie publikacji, ale zawsze chętnym wysyłamy emailem wraz z opisem procesu aktualizacji. Trzeba napisać na  sterowniki(at)timel.pl

Nad pompą kotłową w tym sterowniku pracujemy i taka aktualizacja się ukaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Tomku !Mógł by Pan choć w przybliżeniu podać czas kiedy możemy liczyć na Soft z pompą kotłową?Modernizacja kotłowni sporo kosztuje !Wydałem sporo pieniędzy na instalację A brakuje tylko Softu!Liczę na Pana że zrobi Pan wszystko i postara się Pan jak najszybciej !Bardzo mi na tym zależy i pewnie nie tylko mi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym praca pompy kotłowej ma się różnić od pracy innych pomp które są dostępne w sterowniku. Wyjść na nowe pompy, nowym softem producent nie doda. Czyżby chodziło tylko o graficzne pokazanie że to jest pompa kotłowa. Jako pompa kotłowa może pracować CO1, CO2, CWU, cyrkulacyjna. W czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład  tym że startuje pierwsza A po osiągnięciu temperatur startują dopiero co1 i co2 to chyba ma znaczenie A pompa cwu to cwu i ładuje zasobnik czyli ma znaczenie !Dodam że jeszcze hustereza różniące się od pomp obiegowych!Gdyby nie było różnicy inni producenci nie twożyli softów do pompy przewałowej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu naczytał się kryminałów i teorie spiskowe wypisuje ! Tak jak pisałem wcześniej, żaden nowy soft nie doda nowego wyjścia na pompę. A każde z istniejących wyjść ze sterownika można wykorzystać jako pompa kotłowa. A jak to nie pasuje, to można włączać pompę kotłową bezpośrednio do zasilania, bez sterownika. I co takiego inni producenci zaproponowali dla pompy kotłowej, poza tymi które są w sterowniku skzp dla każdej z pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega Oldek udziela się więcej niż sam producent i twórca oprogramowania!Wyjścia że sterownika oczywiście zostają te same zmienia się opcja i znaczenie pompy !Widzę że nie ma sensu dyskusja bo ktoś w prymitywny sposób próbuje wyjaśnić że najlepiej włożyć wtykę pompy bezpośrednio do gniazda 230v to jest na poziomie rozwijających się technologii sterowników zaawansowanych,ale ery kamienia łupanego !Kolega oldek ?Może mieć wystarczy dużo wtyczek od pomp,zapalarki palnika stokera   ,podajnika i w porę je wkładać i wyciągać!Dzięki za mądre podpowiedzi i proszę zachowaj je dla siebie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak przychylam się do zapytania Krzysia. Włączając i wyłączając ręcznie pompę przewałową trochę się uwsteczniamy a idąc dalej można dojść do tego, że w sumie sterownik do kotła też nie potrzebny bo można przecież stać przy nim i szufelką pelletu sypac a resztę pomp na pstryczkach zrobić i jakoś to będzie działało. Tak czy siak sterownik jest w porządku, pracuje w miarę stabilnie i nie mam jakiś większych zastrzeżeń co do funkcjonalności. Niemniej funkcji pompy kotłowej brakuje i mam nadzieję, że uda się taką zaimplementować do tego sterownika.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danotrans brawo i dziękuję i proszę o większe zainteresowanie i dołączanie do mojej prośby do Pana Tomka!A jeśli ktoś ma uruchomione dwa obwody CO I CWU I rozumie  jak to powinno pracować to wie o czym mowa i myślę że producent będzie dążył do spełnienia prośby niż mamy przesiadać się na sprzęt konkuręcji który dba o rozwój i aktualizuje swoje Softy!

Chodziło mi o dwa obwody Co1 i CO2 +CWU Dla jasności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykorzystujesz obwody CO1 i CO2 i CWU zostaje jeszcze do wykorzystania wyjście na pompę cyrkulacyjną która może pracować jako kotłowa. Jak te 4 wyjścia masz zajęte, zostaje tylko bezpośrednie włączenie do sieci, lub zmiana sterownika na taki który ogarnie więcej niż 4 pompy. Ja nie mam nic przeciwko temu aby producent dodał do skzp-04 ikonkę która będzie symbolizowała pracę pompy kotłowej, ale to nie jest powodem larum które podnosisz, bo każda z pomp w sterowniku może pracować jako kotłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o ikonę!!! Tu chodzi o odpowiednie start, stop,odpowiednią histerezę,możliwość zaadoptowania pompy cyrkulacyjnej w pompę przewałową z odpowiednimi nastawami charakterystycznymi  dla odpowiedniej pracy,a nie o graficzną szatę!Cyrkulacyjna będzie chodzić w programie czasowym jeśli wszystko w owym programie chodzi a,tu chodzi o prowadzenie kotła i obwodów na czujnikach tęperatury i inną zupełnie pracę!Kto chce płacić za ciągle za energię którą zżera pompą która powinna pracować tylko wtedy gdy zachodzi potrzeba !Myślę że producent wie o czym mówię!Podstawą jest też ochrona powrotu!Wiem że są mądrzejsi na tym forum co potrafią to lepiej przedstawić ode mnie ,więc może zajmie ktoś głos w tej sprawie !Nie chce oglądać grafik ikonek bo brak mi czasu na to ,poprostu niech spełnia swoją funkcję tak jak powinno A ja zajmę się tym co robię na codzień i śpię spokojnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy czekać długo !Może rok !Podejrzewam że zmodyfikować oprogramowanie dla takiego człowieka to kilka godzin, ale prośby użytkownikow którzy  kupili sprzęt miej ważne ! Z całego forum wychyliłem się i widzę że wiecej nikomu nie jest to potrzebne !Przykro mi !Reakcja i odpowiedzi Pana Tomka też są niezadowalające!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów , rozmawiałem z panem Tomkiem pare dni temu i mi też obiecał że ten parametr się pojawi już na ten sezon wiec czekamy wszyscy , wnioskowałem o ustawiania pompy kotłowej oraz o przekopiowania ustawień mieszacza z skzp 02 oraz wszystkiego co 02 ma już w sobie . Mi tez nie chodzi o ikony i grafikę tylko o dopracowanie softu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.