Skocz do zawartości

Maciejsz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Klaudiusz3 napisał:

HI . Start Stop sygnał z kotła , chyba każdy tego chce .

Start, sprawa oczywista jak oczywistość. Ale jeśli chodzi o stop pompy kotłowej, ten temat jest już dyskusyjny. Czy mając swoje wieloletnie doświadczenie przewidujesz jakąś sytuację w której kocioł powinien dać pompie kotłowej komendę stop? Czy może lepszym wyjściem jest ciągła praca pompy kotłowej? Czy w cfhwili wyjścia z instalacji sygnału "grzać" jest lepiej gdy kocioł jest nagrzany, czy lepiej jak na początek musi nagrzać sam siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek , moje kilku letnie doświadczenie podpowiada mi że Twoje pytanie jest podchwytliwe i bardzo sprytne ( taka mała prowokacja ) a oboje doskonale wiemy czego potrzebujemy , aczkolwiek mam swoje przemyślenia co do pracy pompy kotłownie a nie do końca polega ona na start/stop tak jak napisałem wyżej . Start/Stop to jak dla mnie minimalne wymagania dla tej pompy . Mam nadzieje , że Ty masz też inny pomysł na jej pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też w temacie pompy kotłowej mam swoje jedno zdanie (praca non stop). Dlatego w skzp-02 w ustawieniach dla pompy kotłowej 1. wył gdy zbędna ->0 2. minimalna temp. powrotu -> 75°C, Histereza, zbędna. 4. temp załączenia 35°C. Czyli każda z pomp zadeklarowanych w skzp spełnia dla mnie wymogi pompy kotłowej. I posty typu, Tomek ratuj, mam kotłownię, mam kocioł, mam sterownik, zbliża się palenie, a w sterowniku nie ma pompy kotłowej. Co począć, Tomek ratuj !! Zmienię sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sterownie pompy mam uproszczone do minimum, ręka-wtyczka-gniazdko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMoje przemyślenie jest takie!Start stop nie załatwi sprawy i jeśli ja mam dwa czujniki tęperatury i dwa osobno pracujące obwody CO to kotłowa ma prowadzić tak obwody co1 co2 jak niezależnie się zachce tam grzać i nie ma chodzić non stop tylko jeśli obwody się wyłączną to ma stanąć z wygaśnięciem palnika,a histereza to logiczne że powinna być po to aby kotłowa kilka stopni wcześniej startowała niż któryś obwód Co! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś nieporozumienie, chyba coś źle zrozumiałem. Jak pompa kotłowa ma prowadzić spalanie w dwóch oddzielnych obwodach CO ? Dwa czujniki temperatury, a gdzie one mają być podpięte? Pierwsze słyszę aby skzp "obsługiwał" dwa czujniki pokojowe. Dwa czujniki pokojowe mają sterować jednym sterownikiem? Hmm, widocznie wszystko jest możliwe. Muszę wypić jeszcze jedno piwo 07.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Jesteś posiadaczem tylko A instrukcji i możliwości sprzętu nie znasz tylko potrafisz gasić kogoś i krytykować ,że się kryminałów naczytałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Oldek pali wunglem , więc dla niego nie ważne jak pracuje pompa kotłowa , natomiast przy pellecie ma to bardzo duże znaczenie .

Jak kolego Oldek mam ustawić Pompę CO żeby nie mieliła rozgrzanego zładu w kotle po tym jak palnik się wygasi ?

Po co ta pompa ma mielić i wychładzać kocioł jak w chacie ciepło i następne odpalenie palnika będzie za 3 godziny ?

Po co mi sterownik z dostępem przez internet jak mam dygać do kotłowni żeby wetknąć wtyczkę do gniazdka ?

Jak odpowiesz sobie na te pytania to może zrozumiesz, że palnik pelletowy wymaga trochę innego prowadzenia niż ekogroch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mądre spostrzeżenia!Jeśli chodzi o aktualizacje ,to też wysyłka na maila dla tych którzy się upomną tylko i mają sprzęt do wygrania softu A co z tymi co nie upominają się, lub nie potrafią sami sobie poradzić z wydaniem softa ?Inni producenci robią aktualizację przez dostęp Internetu bo przecież jest podłączony sterownik !Ja sobie poradzę z wgraniem aktualizacji  tylko niech się pojawi !Użytkowników sprzętu powinno się szanować i choć potrafić sprecyzować kiedy taka powstanie ,bo może też trzeba się będzie upominać mailowo !Wypowiedzi tych użytkowników pseudo co nie znają sprzętu i nie znają znaczenia i pracy kotłowej pompy i piszą o wtykaniu wtyczek nie powinni zajmować głosu ,tylko niech Pan Tomasz okroi im oprogramowanie A fizyczne wyjścia pozaślepia i niech prztykają biegają do kotłowni !A do Pana Tomka jeszcze raz pytanie !Kiedy możemy spodziewać się aktualizacji zawierającej pompę kotłową?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam podpiętą pompę jako przewalową i oprócz ustawienia progu startu tej pompy mam jeszcze próg tem. powrotu. Pompa startuje np. od 45° i jak powrót osiągnie 58° (w moim przypadku) to się wyłącza. Włącza się o chistereze 2° i podgrzewa powrót do 58°

Tak jak piszą koledzy bez sensu (też w moim przypadku) mielić tą gorącą wodę. Jak już wszystko się wygrzeje pompa przewalowa stop, ale powrót i tak mam wysoki z zaworu 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz!Obserwując Twoje filmy na YT. czytając Twoje wypowiedzi na forum i spostrzeżenia ,wiem że jesteś doświadczonym instalatorem ,znając nie jeden sterownik myślę ,że dużo mógł byś podać propozycji!Pompa kotłowa to już wiemy czego chcemy reszta w rękach producenta ,który widocznie nie śledzi tematu i nie chce podać w przybliżeniu kiedy będzie taka aktualizacja czy za rok ,czy za miesiąc!Ważne że sprzedaż idzie ale inni klienci być może śledzą temat zanim kupią i wybiorą taki sterownik !Przyznam szczerze że gdybym miał dziś dokonać wyboru wachał bym się czy SKZP-04P wybrać czy sterownik pello v3,5 który też jest ciekawym rozwiązaniem i tam producent już od dawna ma zmianę wyboru charakteru pracy pompy !Zresztą Klaudiusz też testowałeś ten sterownik !Tam jest moduł rozszeżenia sterownika o dodatkowe sterowanie zawodami mieszającymi ,który współpracuje z głównym sterownikiem i dużo innych ciekawych żeczy!Myślę że jest na czym się wzorować bo konkuręcji wyprzedza nasze sterowniki ,co piszę z wielkim żalem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiu3314 przestań już tak narzekać, nie wiesz z jakich powodów są opuźnienia, napisz do producenta na adres firmowy, będziesz miał czyste sumienie :-) , a przykłady które podałeś, co tu dużo mówić są kosztowne a i tak znajdzie się coś do poprawy.

Pozdrawiam RedEd 

PS nie tylko Ty "ciśniesz" temat oprogramowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !

Panowie jest jedna prawda mało jest tak zboczonych ludzi jak my i nie mówię tu o tęczy tylko o nas tych którzy są bardzo dociekliwi i bardzo wymagający , prawda jest taka że dużo palaczy nie ma porównania z innymi sterami i uważają że tak ma być i mają super wszytko dopracowana . Druga sprawa to SKZP 04 on nam użytkownikom i tak pozwala na bardzo dużo ustawień i korekt wiec nie ma co narzekać tylko cierpliwie czekać a producent na pewno ten temat rozwiąże . Są na rynku kotły wyposażone w sterowniki pal wygaś i ludzie chwalą wiec myśle że na spokojnie się doczekamy tej opcji , ja bardzo liczę na pana Tomka bo w 90% montuje sprzęgła które sam robię i nie chce podłączać to pod cyrkulacją ale typowo jako pompa kotłowa .

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś z Was ma info na temat dodania do SKZP-04 opcji pompy kotłowej jak to jest w SKZP-02 ?  Chodzi mi o to, że można wybrać w ustawieniach czy funkcję tą ma pełnić gniazdo pompy CO 2 czy np. pompy cyrkulacyjnej. No i żeby były do wyboru funkcje związane z pracą takiej pompy. Noszę się z zamiarem zamontowania takiej na powrocie z zaworu 4D do powrotu z pieca i w sumie bym mógł ją zwyczajnie podpiąć do sieci na stałe, jednak nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie ? Nie lepiej np. podłączyć taką pompę ochrony powrotu do tego samego gniazda co pompy CO (na grzejniki) ?

Zastanawiam się też co w sytuacji kiedy pompa kotłowa na powrocie jest sterowana tak jak w SKZP-02 i włącza się przy konkretnej temperaturze powrotu. Co wtedy kiedy pompa jest wyłączona ? Musi być chyba jakiś bypas żeby woda wracała z zaworu 4D do kotła bo jak ?

Może ktoś coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam kolegów

Od wiosny posiadam skzp 04p z palnikiem Vipera, wszystko ładnie działa ale nurtuje mnie 1 kwestia a mianowicie ażeby po osiągnięciu zadanej temperatury sterownik nie wygaszal palnika ale modulować, po zasięgnięciu opinie w Timelu, zmieniłem moc maksymalna z 25kw na 10kw a modulację z 30% na 60%, obecną moc maks to 6kw, aczkolwiek zdążają się jeszcze momenty że kocioł osiągnie zadana następuje wygaszenie a po chwili termostat uruchomi pompę co i palnik od nowa startuje czy ktoś ma na to jakiś patent żeby kocioł ciągle modulować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.