Skocz do zawartości

Kotłospaw

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Kotłospaw w dniu 28 Październik

Użytkownicy przyznają Kotłospaw punkty reputacji!

Reputacja

7 Neutralny

1 obserwujący

O Kotłospaw

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Lokalizacja
  Pleszew

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  www.kotlospaw.pl
 • GaduGadu
  0

Informacje o ogrzewaniu

 • Kocioł
  SlimKo, DuoKo, Kovert

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dzień dobry, dziękujemy za tak aktywny udział w poście. Wczorajsza wizyta pokazała Klientowi w jaki sposób urządzenie może działać. W skrócie opisując: został zamontowany regulator pokojowy X80 bezprzewodowy ze względu na brak możliwości montażu przewodu - połączenie między modułem ISM SMART a panelem oscyluje między 35-50% zasięgu - czyli wynik bardzo dobry biorąc pod uwagę na odległość kotłowni od miejsca umiejscowienia regulatora pokojowego. Sam regulator został zaprogramowany w pracy w trybie 'Harmonogram" czyli mamy dwie różne temperatury: dzienną oraz nocną. Dzięki temu użytkownik ma komfort termiczny a w nocy jego mieszkanie jest nie przegrzewane. Klient zdecydował się również na montaż siłownika zaworu 4D - świetne rozwiązanie w tej właśnie instalacji. Serwisant ustawił pracę termostatu na działanie właśnie wspomnianego siłownika - po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu siłownik obniża swoją zadaną temperaturę o 10*. Dodatkowo zostały zamontowane dwa czujniki (mieszacza) oraz powrotu - ich odczyty w porównaniu z termometrami analogowymi przylgowymi są bardzo zbliżone a różnica to maksymalnie 1-2*. Dodatkowo, aby nie musieć regulować temperatury kotła oraz temperatury mieszacza został zamontowany czujnik pogodowy CT6-P - pozwala on po ustawieniu odpowiedniej krzywej grzewczej na automatyczne dobieranie temperatury wcześniej wspomnianych urządzeń. Użytkownik został przeszkolony względem obsługi, zostały poprawione nadmuchy podczas pracy i całość została zwieńczona uruchomieniem i regulacją kotła. Użytkownikowi życzymy jak największego komfortu związanego z kotłem, możliwie najniższych kosztów ogrzewania i przede wszystkim jak najmniej spędzonego czasu w kotłowni - mamy nadzieję, że nasza pomoc przyczyni się do wygody dla Użytkownika. Dziękujemy i pozdrawiamy.
 2. Proponowałbym w Pana wypadku zastosować regulator pokojowy chociażby dwustanowy podłączany do PINów 44/45 lub dedykowany do gniazda G4. Zaletą termostatu dedykowanego jest możliwość ustawienia co ma się zacząć dziać po jego zadziałaniu czyli: - wyłącz pompę - wyłącz palnik - wyłącz wszystko i w Pana wypadku proponuję o zaznaczenie tej ostatniej opcji - dzięki temu w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu wyłączy się pompa - nie będzie dochodzić do przegrzewania mieszkania ale również i kocioł - dzięki czemu woda która pozostaje w kotle nie będzie się wystudzać a sam kocioł nie będzie musiał się zbędnie uruchamiać. W związku, że ma Pan dużo wątpliwości co do działania urządzenia proponuję darmowy przyjazd serwisanta do Pana urządzenia. Serwisant podjedzie, wytłumaczy działanie wszystkich podzespołów. Takie rozwiązanie pozwoli Panu dopytać się o wszelkie szczegóły i wątpliwości a nasza firma będzie zadowolona ze względu na poprawne działanie urządzenia oraz Pana satysfakcję. Szczegóły ustalimy w wiadomościach prywatnych.
 3. Czy zawór mieszający ma zamontowany siłownik ?
 4. Termostat pokojowy - nawet najzwyklejszy dwustanowy świetnie sprawdza się w każdych warunkach - to on decyduje kiedy kocioł/pompa/siłownik działa i w jaki sposób. Dzięki temu unikamy zbędnych rozpaleń związanych z wystudzeniem kotła, w domu utrzymywana jest temperatura na równym poziomie (plus/minus histereza). Co do ochrony powrotu - zastosowanie zaworu termostatycznego / zaworu mieszającego zawsze ochroni nam powrót przed chłodną wodą z instalacji (są oczywiście jeszcze inne rozwiązania o których nie wspominam). Jednakże, należy pamiętać o włączeniu parametru w sterowniku o nazwie "Aktywna ochrona powrotu - ON" oraz zadaniu minimalnej temperatury powrotu rzędu 55* (im wyżej tym lepiej). Nie zawsze sam siłownik zaworu wystarczy aby ochronić nam powrót kotła.
 5. Wygląda na to, że kocioł szybko się wystudza - można spróbować ustawić pracę w trybie "Nadzór" na okres 15-20 minut.
 6. Witam, prosimy o kontakt z naszym serwisem: Jakub Wroński 512373828 jakub@kotlospaw.pl Jeśli nadal nie rozwiązał Pan tego problemu - pomożemy. Pozdrawiam.
 7. 28,6 kg/h to wydajność podajnika a nie spalanie palnika. Wartość ta to waga paliwa jaką poda podajnik w pracy ciągłej w trakcie 60 minutowej pracy. Zalecałbym zmniejszyć max. moc kotła FL o 10% - 15% pozwoli to na mniejszą pracę w trybie MAX a większą w ŚR oraz MIN.
 8. Dzień dobry, czytając temat padło pytanie - czy sterownik w kotle SlimKo - Plum EcoMax 860P obsłuży bufor? Odpowiedź brzmi - tak ! I to w wersji standardowej, bez dokupowania dodatkowych modułów. Aby bufor był widzialny przez sterownik należy podpiąć czujniki temperatury (bufora górny oraz bufora dolny - są to zwykłe czujniki temperatury które znajdują się w komplecie) pod złącza numer: 38,39,40. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania w związku z w/w kotłem czy sterowaniem.
 9. Witam serdecznie, ze wzgędu na zapytanie które złożył autor postu postaram się przedstawić kilka zalet kotła SlimKo Kotłospaw. Przede wszystkim jest to kocioł który na rynku został przyjęty bardzo dobrze przez duże grono odbiorców. Oczywiście kotły dostępne na rynku różnią się od siebie - ceną, wyglądem, budową czy funkcjonalnością. To Inwestor musi zdecydować jaki kocioł wybrać i jaki spełnia najbardziej jego oczekiwania. Przede wszystkim kocioł SlimKo posiada palnik który poradzi sobie z gorszej jakości pelletem - nie oszukujmy się, ale niestety rynek Polski nie jest gotowy zapłacić za certyfikowany opał 1150 zł brutto. Klienci szukają tańszych rozwiązań. Dzięki zastosowanemu palnikowi, mimo opału gorszej jakości kocioł będzie pracować i nie wyłączy się w najmniej oczekiwanym momencie. Kocioł SlimKo posiada również własny algorytm pracy i wersję oprogramowania - nie jest to gotowy program palnika lecz specjalnie modyfikowany program w zależności od parametrów emisyjno - spalinowych. Takie rozwiązanie gwarantuje niskie spalanie opału oraz wygodę dla użytkownika. Automatyka firmy Plum w kotle SlimKo kotłospaw pozwala na podłączenie 4 pomp; siłownika zaworu mieszającego; obsługę buforu; kocioł rezerwowy; Dodatkowo w standardzie dołączane jest okablowanie sterownika tj. 4 czujniki temperatury, przewody do pomp, przewód do siłownika zaworu mieszającego czy czujnik pogodowy. Dodatkowo, blacha wymiennika jest wykonana o grubości 6mm, stal atestowana kotłowa P265GH. Tej samej klasy są również rury. Kocioł posiada oczywiście certyfikaty 5 klasy i ecodesign. W przypadku pytań o produkty kotłospaw proszę o informację - chętnie udzielę odpowiedzi.
 10. Właśnie dostaliśmy raport od serwisanta - był u autorki posta. Problem okazał się być bardzo banalny - zabrudzony wymiennik kotła. Brak drożności w wymienniku płomiennicowo - rurowym powodował utrudniony przepływ spalin. Kocioł został wyczyszczony, uruchomiony i problem się nie pojawia. Piszemy ten post aby na przyszłość wiedzieć jak zachować się w takiej sytuacji.
 11. Dzień dobry, czytając post widzimy problem z miejscem w kotłowni oraz sam autor wątku o tym wspominał. Zachęcam do sprawdzenia również produktu SlimKo Kotłospaw o mocy 16kW/20kW: *** Bardzo małe wymiary przy zachowaniu dużej pojemności zasobnika. Kocioł z palnikiem Kipi, samoczyszczące palnik, intuicyjna automatyka.
 12. Dzień dobry, W pierwszej kolejności proszę pamiętać o naszej infolinii serwisowej: Pan Jakub Wroński tel. 512-383-828 jakub@kotlospaw.pl Serwisant na pewno pomoże rozwiązać problem lub podeśle najbliższego serwisanta. jeśli jest możliwość prosimy podać numer fabryczny kotła oraz rok produkcji - dane z tabliczki znamionowej. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić historię produktu. Co do samego problemu powodów może być kilka: - brak regularnego czyszczenia wymiennika kotła - zmiana pelletu bez zmian parametrów pracy kotła - zaburzenie ciągu kominowego (zabrudzony komin, zatkany wylot) W pierwszej kolejności zalecamy dokładne wyczyszczenie wymiennika kotła, płomieniówek oraz opróżnieniu szuflady popielnika. Ważne aby wyczyścić go w sposób możliwie jak najdokładniejszy gdyż ma wpływ to na sprawność kotła (brudny wymiennik to gorsza sprawność). Jeśli była zmiana opału - pelletu konieczne jest wykonanie tzw. testu podajnika. Umożliwia to parametr w menu sterownika: MENU / MODULACJA MOCY/ PODAJNIK / TEST PODAJNIKA Opcja ta służy to wprowadzenia wydajności podajnika w celu poprawnego dawkowania paliwa podczas pracy paliwa. Być może była zmiana pelletu przez co wydajność się zwiększyła i palenisko palnika jest "zasypywane" paliwem przez co proces spalania jest niepoprawny. Kolejnym etapem jest już sam komin - czy przypadkiem nie były prowadzone może jakieś remonty bądź budowa i ktoś nie zatkał komina? Spotykaliśmy się z sytuacjami, że podczas tego typu prac został przewód kominowy zatkany właśnie przez budowlańców. Proszę o odpowiedź.
 13. Dzień dobry, prosimy o kontakt z działem serwisu: 512-373-828 lub e-mail jakub@kotlospaw.pl
 14. Dzień dobry, nasza firma nie wymaga uruchomienia przez autoryzowanego serwisanta. Jest napisana instrukcja krok po kroku co należy przy takim uruchomieniu zrobić. Jednakże uruchomienie przez autoryzowanego serwisanta przynosi wiele korzyści - poprawne działanie urządzenia, wysoką sprawność a przede wszystkim dłuższą gwarancję na palnik. Firma kotłospaw posiada rozbudowaną sieć serwisantów którzy gwarantują w całej Polsce taką usługę.
 15. Może dochodzić do sytuacji, że świeża dawka paliwa zasypuje przód paleniska i przez to zakrywa czujnik natężenia płomienia. Sprawdź, czy szkiełko czujnika nie jest zabrudzone lub zmniejsz dawki paliwa.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.