Skocz do zawartości

Kotłospaw

Stały forumowicz
  • Postów

    111
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana Kotłospaw w dniu 24 Sierpnia 2021

Użytkownicy przyznają Kotłospaw punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    SlimKo, DuoKo, Kovert

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    www.kotlospaw.pl

O sobie

  • Lokalizacja
    Pleszew

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Kotłospaw

  1. Witaj, większość regulatorów pokojowych dwustanowych (tzw. uniwersalnych) posiada wyjścia: NO / COM / NC - w urządzeniach które mają grzać (kocioł pelletowy, pompa ciepła itp.) - wykorzystujemy wyjścia NO i COM (wyjścia 12V) Druga kostka służy do zasilania z sieci samego nadajnika ( i tutaj UWAGA - jest napięcie 230V) a wtyczke od zasilania podłączamy do prądu - gniazdka.
  2. Witaj, parametry które podałeś bardzo mało mówią. Na pewno proponuję podwyższyć temperaturę kotła zadaną do 70*C, aby powrót kotła był możliwie najlepiej dogrzany. Jeśli masz podpięty moduł internetowy do kotła możemy sprawdzić nastawy oraz charakterystykę pracy zdalnie. Pozdrawiam, Kuba.
  3. Narazie zostawmy takie nastawy, niech kocioł popracuje tydzień i będziemy mogli zrobić jakieś podsumowanie. Masz może ecoNET ?
  4. Kolego Baryl, efekt kopcenia i ciemnego wymiennika może być spowodowany nastawami od czyszczenia palnika jakie masz wprowadzona (nie są one fabryczne), dlatego proponuję: Intensywność czyszczenia - 3% Rotacyjne czyszczenie cykl - 170sek Jeżeli pellet jest dobrej jakości, przy tych nastawach nie powinny się pojawiać żadne spieki itp. Następnie poprowadziłbym kocioł w następujący sposób: Min moc kotła [kW] = 4 Min moc nadmuchu [%] - 23 Histereza H2 - 5 Śr. moc kotła [kW] = 6 Śr. moc nadmuchu [%] = 26 Histereza H1 = 3 Max moc kotla [kW] = 10 Max moc nadmuchu [%] = 31 Tryb regulacji: standardowy Kaloryczność zostaw 5,2 Wpisz rzeczywistą wydajność podajnika (nie zawyżaj / nie zaniżaj) Funkcja termostatu pokojowego: wyłącz pompę mieszacza; wyłącz pompę kotła. Daj znać jakie są efekty. Pozdrawiam, Kuba 🙂
  5. Witaj Kolego Barył, czy możesz wstawić zdjęcie kotła jak wygląda w kotłowni ? Chcę coś sprawdzić ze swojej ciekawości. Fajnie jakbyś wrzucił fotki instalacji przy kotle.
  6. Cześć, przepraszam, że odpowiadam tak późno ale natłok prac niestety nie pozwala mi na bieżące śledzenie forum. Temperatura spalin to kilka zmiennych: - nastawy sterownika - ciąg kominowy - pellet - czystość wymiennika Oczywiście polecałbym montaż regulatora ciągu kominowego - na pewno pomoże, przy niewielkim koszcie zakupu. Następnie dobrze byłoby wykonać analizę spalin - prawdopodobnie po prostu za mocno "dmuchasz" przez co wysoka zawartość tlen w spalinach podbija temperaturę spalin. Polecałbym - jak będzie taka możliwość - ustawić zawartość tlenu w spalinach przy mocy nominalnej na poziomie 8%. Oczywiście nie możemy zapominać o najważniejszym: pellet. Jeśli masz dobry i certyfikowany pellet to spoko, natomiast jak masz jakiś "NoName" lub coś co nie do końca w worku zawiera to co jest w certyfikacie paliwa to też ma ogromny wpływ na temperaturę spalania i finalnie na spaliny. Wyślij mi na PW Twój numer telefonu, czasami latam gdzieś po Polsce i jak będę w Twoich okolicach (z tego co widzę Rybnik) to się odezwę i może się uda podjechać z analizatorem 🙂 Pozdrawiam, Kuba.
  7. Zdjęcie 1 w stanie "spoczynku" - przyciski boczne się nie świecą a ekran podświetla się na 10% Zdjęcie 2 w stanie "kliknięcia" - przyciski boczne się zapalają a ekran rozświetla do wartości ustawionej w ustawienia ogólne > jasność ekranu (domyślnie 80%) Pozdrawiam, Kuba 🙂
  8. Jeśli chodzi o kompaktowe rozwiązania poleciłbym kocioł SlimKo Plus 12kW: https://kotlospaw.pl/slimko-plus/ Jednakże warto jakbyś wrzucił projekt kotłowni / pomieszczenia w którym ma znajdować się kocioł.
  9. Gosiu, na początek podstawa: przeważenie pelletu. Wykonaj to. Jeśli nie wiesz jak, proszę oto instrukcja: https://drive.google.com/file/d/1knlUary6Ws0iJtxjDYe6PTM0rCEk4zPB/view?usp=sharing Jak coś to pisz 😉 !
  10. Witam, mam nadzieję, że nie za późno udzielam odpowiedzi i że przyda się to autorowi postu jak i przyszłym Użytkownikom. 1. Wyłączanie kotła Na głównym ekranie naciskamy lewy górny przycisk sterownika - zapyta się on "Wyłączyć regulator?", potwierdzamy "Tak". Jeśli kocioł był w trakcie pracy, musi przejść przez fazę czyszczenia i wygaszania - z reguły zajmuje to koło kilku minut. Jeśli kocioł był w trakcie postoju praktycznie w przeciągu chwili wyświetli się ekran "Kocioł wyłączony" i będzie napisana aktualna godzina. 2. Otwieramy drzwiczki kotła, ściągająć rurę spiro z palnika 3. Czyścimy ścianki boczne kotła, rury w środku i wszelkie elementy które po prostu widać. Najlepiej do tego wykorzysta się odkurzacz przemysłowy bądź do kominków. 4. Cały nalot spada do popielnika, który wystarczy wysunąć z kotła i opróżnić. 5. Po czyszczeniu kotła, montujemy z powrotem szufladę popielnika, zamykamy drzwiczki, nakładamy rurę spiro na palnik. 6. Wciskamy lewy górny przycisk. Sterownik się zapyta "Włączyć regulator?" - potwierdzamy TAK. Co roku obowiązkowo serwis, wtedy właśnie przy okazji wizyty serwisu najlepiej wyczyścić wyczystkę która znajduje się pod zasobnikiem.
  11. https://kotlospaw.pl/serwis/zgloszenie-serwisowe/ prześlij tutaj zgłoszenie i odeślemy to do najbliższego serwisanta
  12. Oj coś mi się wydaje, że to nie problem ze sterownikiem a z nastawami. Nie masz włączonych jakiś obniżeń nocnych (menu / obniżenia nocne - sprawdź wszystkie). Może masz jakiś regulator pokojowy zamontowany ? Można również przywrócić nastawy fabryczne i zobaczyć co wtedy się będzie działo. Ale w razie czego daj znać, podeślemy ogarniętego jednego z naszych chłopaków 😉
  13. Witaj, prześlij do mnie maila na [email protected] podam Ci namiary na naszego serwisanta z Twoich regionów, na pewno ogarnie temat hydrauliki i automatyki.
  14. Masz bardzo zapchany palnik od środka - zobacz jak powinien wyglądać palnik po zakończonej pracy: I nie jest tutaj palone pelletem jakimś certyfikowanym, tylko klasy A1. Być może wcześniej stosowałeś jakiś pellet co Ci tak zapchał to palenisko ? Jak będziesz miał wygaszony kocioł, szczotką drucianą wyczyść palenisko palnika od środka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.