Skocz do zawartości

Kotłospaw

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Kotłospaw w dniu 28 Październik 2019

Użytkownicy przyznają Kotłospaw punkty reputacji!

Reputacja

11 Wysoki

1 obserwujący

O Kotłospaw

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Lokalizacja
  Pleszew

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  www.kotlospaw.pl
 • GaduGadu
  0

Informacje o ogrzewaniu

 • Kocioł
  SlimKo, DuoKo, Kovert

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zachęcamy również do sprawdzenia amatorskiego filmu z pierwszego uruchomienia:
 2. Użytkownik przy pomocy serwisu poradzi sobie z regulacją instalacji. Przy okazji ostatniej wizyty - przeglądu rocznego został zamontowany moduł EcoNET wraz z usługą wsparcia Kotłospaw SUPPORT. Opiszemy jak przebiegł serwis: Z racji stosowania dobrej jakości opału przez Klienta (pellet certyfikowany), rozebranie oraz czyszczenie palnika przeszło bez problemów. Zweryfikowano czujnik optyczny, zapalarkę oraz wyczyszczono i nasmarowano komorę łożysk obrotowych palnika. Cały kocioł został sprawdzony i serwis w ramach gwarancji wymienił uszczelkę zasobnika. Zamontowano moduł EcoNET do zdalnej kontroli kotła. Zmieniono nastawy - między innymi nastawy o których pisze Klient w poście. Klient skarżył się, że po zadziałaniu termostatu w pokoju (czyli po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu) kocioł się rozłącza przez co grzejniki momentalnie robią się zimne. Serwis zmienił to, i zamiast wyłączać kocioł po zadziałaniu termostatu, obniża się temperatura zadana na mieszaczu o 10* a pompa nadal pracuje. Dzięki temu grzejniki są ciągle "letnie" a w domu nie ma znaczących skoków temperatury. Oczywiście nastawy te są weryfikowane i mogą wymagać dodatkowych poprawek tak aby Klient uzyskał maksymalny komfort.
 3. Panie Gacek, zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej - wskażę osoby które taki kocioł posiadają. Mogę również wysłać zdjęcia kotła po dwóch latach użytkowania, oraz jeśli jest Pan zainteresowany pokazać wykresy spalania i pracy z modułu internetowego.
 4. Dzień dobry Panie Krystianie :) Dla przyszłych użytkowników może postaram się opisać w całości co się działo u Klienta i jakie były jego spostrzeżenia i problemy. Kocioł: SlimKo 20kW Kotłospaw. Problemem było duże spalanie rzędu 35 kg/doba przy obecnych temperaturach. Dom o pow. 240m2 nieocieplony. Dwa zawory mieszające które sterowały ogrzewaniem grzejnikowym na parter i piętro. Do tego dwa regulatory dwustanowe. Co zrobił serwis? Dzień przed wizytą, dzięki modułowi EcoNET zweryfikowaliśmy nastawy sterownika zdalnie - część z nich była bardzo rozbieżna. Między innymi bardzo wysoko ustawione nadmuchy, niepoprawny czas otwarcia siłowników oraz co bardzo ważne - bardzo duża ilość rozpaleń kotła na dobę. Zdalnie nastawiliśmy kocioł wg. własnego doświadczenia. Taki zabieg okazał się strzałem w 10 - dzięki zdalnej konfiguracji w dzień przyjazdu serwisu nie pozostało nic innego jak pomiar analizatorem oraz weryfikacja instalacji. Co do instalacji - brak zastrzeżeń. Jedynym problemem okazał się brak zaworu zwrotnego na mieszaczu 2, przez co "podciąga" on temperaturę z CWU przez co ją podbija. Co do pomiaru analizatorem - tak jak użytkownik pokazał - jest bardzo wysoki ciąg kominowy - rzędu 45Pa. Jest to zdecydowanie za wysoki ciąg przez co jest wyższe spalanie. Nadmuchy zostały ustawione możliwie nisko tak aby pracowało to jak najoszczędniej lecz niestety nie obędzie się bez montażu regulatora ciągu kominowego. Od teraz temperatura zadana na mieszaczach sterowana jest czujnikiem pogodowym - dodatkowe oszczędności w spalaniu. Pompy wyłączane są od termostatu parter i piętro. Chyba największym problemem w tej układance okazał się pellet "od lokalnego dostawcy". Pellet ten nie leżał prawdopodobnie koło trociny drzewnej. Zawierał bardzo dużo pyłów, przez co cała komora podciśnieniowa palnika była mocno zatkana - oczywiście serwis to wyczyścił. Dodatkowo otwory napowietrzające w palniku były częściowo pozaklejane - nierównomierne rozprowadzanie powietrza w palenisku. Po czyszczeniu i odpowiednich nastawach widać, że jak na pellet "NoName" wypala się bardzo dobrze. Klient przez najbliższy okres będzie pod opieką serwisu i zdalnie weryfikowane nastawy tak aby jeszcze bardziej zoptymalizować spalanie. Jak sam Klient to określił - jest bardzo zadowolony. Spalanie dobowe spadło o 15kg - chyba wynik dobry ;) Pozdrawiamy i polecamy się na przyszłość :)
 5. Witam serdecznie, w kotłach nie jest zalecane podłączenie wody z hydroforu ze względu ponieważ w sytuacji montażu kotła w układzie zamkniętym z zaworem schładzającym i rozłączeniu prądu instalacja / kocioł nie mają jak schłodzić urządzenia. Proszę pamiętać, że zalecany zawór schładzający do naszych kotłów to SYR5067.
 6. Witam, proszę wysłać maila ze zgłoszeniem Pana problemu: https://kotlospaw.pl/serwis/zglos-problem-on-line/ Szef serwisu - Jakub - ma na najbliższy tydzień zaplanowany wyjazd w te regiony. Przyjedziemy do Pana bezpłatnie w celu weryfikacji problemu.
 7. Przepraszam administrację, że piszemy post pod postem. Chciałbym zwrócić się do Klienta - czy problem został rozwiązany ? Nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi a zależy nam na prawidłowej pracy urządzenia. Pozdrawiamy.
 8. Najprostszym rozwiązaniem będzie kontakt z nami: 512-373-828 serwis Kotłospaw lub przesłanie zgłoszenia poprzez formularz: https://kotlospaw.pl/serwis/zglos-problem-on-line/ wysłanie na miejsce odpowiedniego serwisanta, wykonanie rocznego przeglądu i skonfigurowanie parametrów spalania i rozpalania zagwarantuje pracę na najwyższym poziomie. Jeśli nie jesteście Państwo zainteresowani wzywaniem serwisu proszę podesłać zdjęcia palnika, opału, instalacji i samej kotłowni - być może uda się pomóc zdalnie.
 9. Jaki jest stosowany pellet ? Można prosić nazwę producenta / zdjęcie produktu lub opakowania ? Czy nawiew w kotłowni jest wykonany ?
 10. To raczej problem nie jest z samą zapalarką a z regulacją palnika / podawaniem pelletu / nawiewem w kotłowni. Jaka jest Państwa lokalizacja ?
 11. Raczej takie tematy nas nie zaskakują :) Tak jak koledzy wyżej wymieniają: w pierwszej kolejności sprawdzić zapalarkę w trybie ręcznym czy pracuje jeśli działa zobaczyć czy główny podajnik podaje paliwo, a następnie czy podajnik wewnętrzny usypuje złoże na palenisku. Kolejny etap to sprawdzenie nadmuchu. W przypadku problemów prosimy o kontakt.
 12. Dzień dobry, dziękujemy za tak aktywny udział w poście. Wczorajsza wizyta pokazała Klientowi w jaki sposób urządzenie może działać. W skrócie opisując: został zamontowany regulator pokojowy X80 bezprzewodowy ze względu na brak możliwości montażu przewodu - połączenie między modułem ISM SMART a panelem oscyluje między 35-50% zasięgu - czyli wynik bardzo dobry biorąc pod uwagę na odległość kotłowni od miejsca umiejscowienia regulatora pokojowego. Sam regulator został zaprogramowany w pracy w trybie 'Harmonogram" czyli mamy dwie różne temperatury: dzienną oraz nocną. Dzięki temu użytkownik ma komfort termiczny a w nocy jego mieszkanie jest nie przegrzewane. Klient zdecydował się również na montaż siłownika zaworu 4D - świetne rozwiązanie w tej właśnie instalacji. Serwisant ustawił pracę termostatu na działanie właśnie wspomnianego siłownika - po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu siłownik obniża swoją zadaną temperaturę o 10*. Dodatkowo zostały zamontowane dwa czujniki (mieszacza) oraz powrotu - ich odczyty w porównaniu z termometrami analogowymi przylgowymi są bardzo zbliżone a różnica to maksymalnie 1-2*. Dodatkowo, aby nie musieć regulować temperatury kotła oraz temperatury mieszacza został zamontowany czujnik pogodowy CT6-P - pozwala on po ustawieniu odpowiedniej krzywej grzewczej na automatyczne dobieranie temperatury wcześniej wspomnianych urządzeń. Użytkownik został przeszkolony względem obsługi, zostały poprawione nadmuchy podczas pracy i całość została zwieńczona uruchomieniem i regulacją kotła. Użytkownikowi życzymy jak największego komfortu związanego z kotłem, możliwie najniższych kosztów ogrzewania i przede wszystkim jak najmniej spędzonego czasu w kotłowni - mamy nadzieję, że nasza pomoc przyczyni się do wygody dla Użytkownika. Dziękujemy i pozdrawiamy.
 13. Proponowałbym w Pana wypadku zastosować regulator pokojowy chociażby dwustanowy podłączany do PINów 44/45 lub dedykowany do gniazda G4. Zaletą termostatu dedykowanego jest możliwość ustawienia co ma się zacząć dziać po jego zadziałaniu czyli: - wyłącz pompę - wyłącz palnik - wyłącz wszystko i w Pana wypadku proponuję o zaznaczenie tej ostatniej opcji - dzięki temu w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu wyłączy się pompa - nie będzie dochodzić do przegrzewania mieszkania ale również i kocioł - dzięki czemu woda która pozostaje w kotle nie będzie się wystudzać a sam kocioł nie będzie musiał się zbędnie uruchamiać. W związku, że ma Pan dużo wątpliwości co do działania urządzenia proponuję darmowy przyjazd serwisanta do Pana urządzenia. Serwisant podjedzie, wytłumaczy działanie wszystkich podzespołów. Takie rozwiązanie pozwoli Panu dopytać się o wszelkie szczegóły i wątpliwości a nasza firma będzie zadowolona ze względu na poprawne działanie urządzenia oraz Pana satysfakcję. Szczegóły ustalimy w wiadomościach prywatnych.
 14. Czy zawór mieszający ma zamontowany siłownik ?
 15. Termostat pokojowy - nawet najzwyklejszy dwustanowy świetnie sprawdza się w każdych warunkach - to on decyduje kiedy kocioł/pompa/siłownik działa i w jaki sposób. Dzięki temu unikamy zbędnych rozpaleń związanych z wystudzeniem kotła, w domu utrzymywana jest temperatura na równym poziomie (plus/minus histereza). Co do ochrony powrotu - zastosowanie zaworu termostatycznego / zaworu mieszającego zawsze ochroni nam powrót przed chłodną wodą z instalacji (są oczywiście jeszcze inne rozwiązania o których nie wspominam). Jednakże, należy pamiętać o włączeniu parametru w sterowniku o nazwie "Aktywna ochrona powrotu - ON" oraz zadaniu minimalnej temperatury powrotu rzędu 55* (im wyżej tym lepiej). Nie zawsze sam siłownik zaworu wystarczy aby ochronić nam powrót kotła.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.