Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

U mnia silownik esbe ara 661 min.0,2 max.3 s wzm.3 i czas jest 120.Trzyma CO na dziesiecinu stopnia.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bercus napisał(a):

Plus troche z wzmocnienia.1,5 jest minimalny krok i to jest dla minimum dužo,poki chcesz miec tak na wlos ustawienie.Ale poki jestes madrzejszym,to zapomnij o tym.

Gwoli ścisłości, wzmocnienie to jest podbicie T.zadanej mieszacza. Za zwiększenie czasu pojedynczego ruchu mieszacza odpowiada parametr proporcja. 🙂

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także na siłowniku ESBE. Jak to mówią kocioł w stanie ZEN. Jest zimno, wieje wiatr i w końcu kociołek może wykazać się mocą. A jak jest ciepło to szoruje po mocy minimalnej i byle pierdnięcie wywala temperaturę na kotle w niebo.

SKZP02_IMG_20240115_100748.thumb.jpg.d9ba8c1e7ebae9d7d8ea118437fd59d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50% w porywach nazywasz wykazywanie się mocą? No weź nie żartuj.

50% to dla mojego kotła jest minimum. Niezależnie czy na dworze jest +2 czy -15. 🙂 Ale im cieplej tym dłuższe i częstsze robi sobie przerwy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dozy napisał(a):

Gwoli ścisłości, wzmocnienie to jest podbicie T.zadanej mieszacza. Za zwiększenie czasu pojedynczego ruchu mieszacza odpowiada parametr proporcja.

Mowisz o proporcjonalnym wzmocnieniu ruchu silnika? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja nie wiem o jakim wzmocnieniu ruchu piszesz. Na myśl przychodzi mi moment obrotowy. Ale akurat ten parametr zależy od samego siłownika. 😄

Tak jak napisałem wcześniej, to proporcja (nie wzmocnienie) zmienia czas trwania pojedynczego ruchu siłownika.

_20240115_194627.JPG.ba5bf9de229d50208f3c1b5868bb01a5.JPG

 

Edytowane przez Dozy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dozy napisał(a):

50% w porywach nazywasz wykazywanie się mocą? No weź nie żartuj.

50% to dla mojego kotła jest minimum. Niezależnie czy na dworze jest +2 czy -15. 🙂 Ale im cieplej tym dłuższe i częstsze robi sobie przerwy.

Moc to odpala jak musi grzać ciepłą wodę. Wtedy leci na 100% przez jakieś 25min. Tutaj to po prostu zwykłe grzanie w trakcie "normalnych" mrozów. A kocioł jest ciężko przewymiarowany, ale był kupowany dawno temu kiedy nikt jeszcze normalnie nie myślał o poprawnym dobraniu do zapotrzebowania i brało się moc na zapas (jakby bardzo zimno było).

A żeby sobie zrobić przerwę to trzeba go wyłączyć, a żeby włączyć to trzeba mieć zapalarkę. No i bufor do tego. Trochę kosztowne i w moim kotle niemożliwe do zrealizowania. Bo kto by palnik wymieniał w czymś co ca niedługo będzie musiało wylecieć na złom - klasa 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z ciekawości zapytam czy jakieś zmiany zostały wprowdzone w sofcie konfiguracyjnym pod sv200 9 Kw? Poprawiony był algorytm czy coś w ty stylu pod ten palnik? Sterownik SKZP 02.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam pytanie .Czy mozna zmieniać ustawienia pieca przez internet ,inną aplikacja niż timel monitor ,ponieważ tam jest mało funkcji.Chcę zmieniać np moc dmuchawy itd.W tej aplikacji timela się nieda moze ktoś korzysta z innej.Jest jeszcze viewer ale u mnie nie działa prawidłowo.

Edytowane przez Mateuszbe
Bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

strona wojszym2244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sterownik włącza pompę na chwilę, kilka minut. Jeśli minimalna temp. na kotle to 55°, to jaką utrzymujesz na bojlerze, że wystudza ci w nim wodę? Chyba, że mówisz o buforze.

Jest aktualizacja z nowszym programem, w którym jest to zmienione (niedostępna na stronie Timela). Była opisana nie tak dawno. Musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.