Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o monobloku Haier 8kW


Henrykz

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, tadpa napisał:

Co z ociepleniem pompy?

W pompie ciepła Haier warto ocieplić przynajmniej pompę obiegową jak również niektóre rurki w których płynie czynnik z CO .Pompa ciepła folansi to model on-off a haier ma inwerter który coś tam jednak moduluje mocą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Haierze lepiej wstawić zamiast pompy "łącznik", a pompę umieścić w budynku.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadam takie trochę dziwne pytanie 😉 czy można pompę ciepła Haier 5kW zamontować w piwnicy? czy wystarczyła by ta pompa na 60m2 mieszkania-parter,nieocieplone z zewnątrz (ale od wewnątrz w ponad połowie tak)i podłączona bezpośrednio pod c.o. z grzejnikami żeliwnymi-żeberkowymi?

Dlaczego pytam o montaż w piwnicy? Albowiem mieszkam na Dolnymśląsku w rejonie podgórskim,w poniemieckim 6 rodzinnym bloku/ kamienicy gdzie piwnice są zimne nawet w lecie,pomimo że mam w niej dwa okienka piwniczne (z dopływem powietrza z zewnątrz),mury około 60cm grubości i przy -25*C czy -35*C (kupę lat temu) nigdy nic nie zamarzło (słoiki z kompotami,warzywami) to w tej piwnicy było ok.2*-6*C w lecie chyba +14*C jest.Co do wilgotności to tego akurat nie sprawdziłem ile jej jest,ale to sprawdzę.Czy można by tam zamontować tą pompę ciepła?

Wiem,wiem-szalony pomysł,ale czemu nie wypróbować...😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? Najefektywniejsz praca grzania tej pompy to w granicach +6* +7*C

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba załapałem/zrozumiałem😉 najlepiej dla pompy ciepła jest jak pracuje na zimnym powietrzu (ale nie za bardzo zimnym/ekstremalnym) wtedy ma lepszą wydolność grzewczą...

W sumie to co pisałem wcześniej to tylko w kontekstcie tego co wyczytałem na forum,że może zamarznąć przy braku prądu,że zalewają glikolem,czy kombinują z jakąś osłoną na wypadek większych mrozów,itd...

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o pompę ciepła Haier to rozwiązanie budżetowe z którego jestem zadowolony. Prosty, póki co dobry produkt bez zbędnych wodotrysków. Problemem jest słaby sterownik i brak możliwości wgrania krzywej grzewczej - czy jest może jakiś inny sterownik do tej pompy, albo moduł wifi żeby sterować z aplikacji?

Dla grzejących pompą w nowych dobrze wyizolowanych budynkach na podłogówce które powoli oddają ciepło polecam zmianę taryfy energetycznej na G12W. Ja tak zrobiłem i sam zaprojektowałem KG ustawiając pracę pompy 100% w taniej strefie. Przy takiej pracy podczas silnych mrozów w domu 22-23 stopnie. Obecnie włącza się co drugą noc i rano mam w domu 24 stopnie.

Koszt ogrzania zimy w tym systemie to 50% oszczędności w stosunku do kotła pelletowego. 

Nie rozumiem po co ten UPS na pompie?

Po to żeby pompka obiegowa pracowała cały czas i nie zadziałały zawory przeciwzamrozeniowe? Przy trybie pracy 8h w nocy i 2 razy po 2h w dzień nawet przy temperaturach zewnętrznych -12 stopni się nie otwarły. Podłogówka ma dużą bezwładność i przy tak skrajnych temperaturach pompa musiałaby nie uruchamiać się przez pół doby żeby spuściła wodę. Poza tym haier ma w oprogramowaniu zabezpieczenie- nie ruszy bez wody - po włączeniu najpierw włącza na 2-3 minuty pompkę obiegowa i jeśli temperatura wody w układzie się nie zmienia (bo woda zamarzła lub jej nie ma) to wywala błąd i pompa nie wystartuje.

Podsumowując- za te pieniądze jestem zadowolony i mogę polecić tą pompę, jednak zaznaczę że mam nowy dom i ani jednego grzejnika. Nie wiem jak sprawdzi się w słabo docieplonych domach na instalacji grzejnikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Nowe pompy 8 kw mają zasilanie na dole, a powrót na gorze.. po co tak ? 

Mam wrażenie że przy grawitacji z bufora 300 litrow zamarznięcie w tej sytuacji jest mniej prawdopodobne w przypadku braku napięcia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,moj Haier 8kw chodzi od polowy grudnia 21r dom sredno ocieplony 160m2.Zbiornik kombi 250l plus bufor 135l.Podlogowka 40m2.Jestem bardzo zadowolony zuzycie od uruchumienia to 1200KW na podliczniku,temp23st.Prosta konstrukcja i obsluga teraz pracuje w trybie Quiet na 40st ponizej 0st ustawiam na Eko na 44st.Zostawilem kociol na pellet jako wspomaganie, 2 dni w grudniu byl uruchomiony.Przy wlasnej instalacji fotowoltaicznej grzanie i ciepla woda za darmo.Cena za tone peletu teraz 1700zl razy 4tony 6800.Koszt pompy 10500 z gwarancja na 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz rewelacyjny wynik ja też mam od połowy grudnia i zużyła do dziś 3256 kWh .1200 kWh to zużyła w jednym miesiącu styczniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 4 ton pelletu 1200kWh od początku praktycznie zimy, cos mi tu nie gra.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym niezwykłego COP ponad 10  to u Haiera  norma.

Chyba że kolega ten  pellet wysypywał  obok kotła. 

47 minut temu, sambor napisał:

Chyba że brak 1 zera.

To wtedy COP  w okolicy jedynki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

Ja z 3,5t pelletu wg ciepłomierza mam ok 15000kW

Bardzo dobre  uzyski  -  90 proc z 17 Mj    - czyli i pellet bardzo dobry i kocioł.  Ale to  i tak przy cenie jak kolega wyżej pisze 1700 za tonę daje około 60 groszy za kilowatogodzinę.  Mocno drogo się robi. To ten Haier o ile miał COP chociaż 1,5 robi troche taniej te energię. Kolega Huron coś tam jednak pomylił z odczytami. Przy pompie ciepła uzyskanie jednej kilowatogodziny za 20 groszy nie jest niczym niezwykłym a sądze że raczej na porządku dziennym. Jednak przy tej pogodzie najtańsze ciepło to kilimatyzator.   Kilka godzin ledwo na dobę potrzebny i dokładnie tam gdzie trzeba grzeje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200kWh zakładając COP nawet 4 daje 4800kWh energii cieplnej.

 

Dobry żart, jak się paliło 4t pelletu.

 

Skont klikash? 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 14:41, huron napisał:

Witam ,moj Haier 8kw chodzi od polowy grudnia 21r dom sredno ocieplony 160m2.Zbiornik kombi 250l plus bufor 135l.Podlogowka 40m2.Jestem bardzo zadowolony zuzycie od uruchumienia to 1200KW na podliczniku,temp23st.Prosta konstrukcja i obsluga teraz pracuje w trybie Quiet na 40st ponizej 0st ustawiam na Eko na 44st.Zostawilem kociol na pellet jako wspomaganie, 2 dni w grudniu byl uruchomiony.Przy wlasnej instalacji fotowoltaicznej grzanie i ciepla woda za darmo.Cena za tone peletu teraz 1700zl razy 4tony 6800.Koszt pompy 10500 z gwarancja na 5l.

Będzie druga część tej fascynującej bajki? 😜

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

Jak pompa Haier 8kW sprawdzi się z grzejnikami ?  palę eko-groszkiem dom 130m2 ocieplony. Typowe zużycie roczne do 3 ton ( grzanie+CWU). Teraz koszt groszku to prawie 7000zł/sezon . Zazwyczaj na piecu ustawiam temp. do 53C.

Nie chcę całkowicie wywalać pieca na ekogroszek. Co radzicie ? Jakie doświadczenia i koszty użytkowania po zainstalowaniu ?

Czy bufor jest potrzebny ? Ile litrów ? Układ będzie musiał być zamknięty ?

 

Zenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura pieca nic tu nie mówi ważniejsza jest temperatura która idzie na grzejniki jeżeli nie da się zejść poniżej 40 *C  to lepiej celować w pompy wysoko temperaturowe albo rozbudować kaloryfery  lub przerobić na podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dojść do takiej sytuacji że jeżeli temperatury na zewnątrz przez parę dni będą na większym minusie to pompa nie będzie w stanie utrzymać ciągle tych zadanych 40 *C  bez pomocy grzałki temperatura będzie spadać np na 37 *C szczególnie gdy będzie wymiennik oblodzony , oczywiście jest to też uwarunkowanie odbiorem ciepła przez budynek .Proszę sobie sprawdzić w tabeli jak wygląda moc pompy w zależności od temperatury na zewnątrz i temperatury czynnika który idzie na zasilanie wtedy znając zapotrzebowanie na energię przez budynek można łatwo określić czy nam taki model akurat będzie odpowiadał .Tabelka jest na poprzedniej stronie .

15 godzin temu, Zenek112 napisał:

Czy bufor jest potrzebny ? Ile litrów ? Układ będzie musiał być zamknięty ?

Bufor raczej tak pytanie czy równolegle czy szeregowo wpięty ja mam szeregowo 100 l na powrocie cały układ ma około 200 l wody.Układ u mnie jest otwarty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.