Skocz do zawartości

Andrzej_M_

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  2225
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  40

Ostatnia wygrana Andrzej_M_ w dniu 25 Sierpień 2019

Użytkownicy przyznają Andrzej_M_ punkty reputacji!

Reputacja

145 Doskonały

O Andrzej_M_

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

13450 wyświetleń profilu
 1. Przesadziłeś z tą uszczypliwością. Nie podam Ci rozwiązania na tacy, bo rozwiązań technicznych jest mnóstwo. Zacznijmy o inteligentnego domu. Gniazdka elektryczne typu Sonoff. Możesz je wysterować nawet z smartfona. Koszt, na znanym portalu, gniazdko wraz z pilotem kosztuje 13 zł.
 2. @papug013 mamy XXI wiek. Nie namawiam do systemu inteligentnego budynku. Natomiast jest sporo rozwiązań opartych na czujnikach ruchu z przekazem radiowym, czy też czujnikach ruchu mikrofalowych.
 3. Ja dla potomnych nic nie naszkicuje, bo to nie są proste zagadnienia. Natomiast zapodam dla potomnych link do artykułu o ochronie przepięciowej i odgromowej systemów fotowoltaicznych. DEHN to lider w dziedzinie ochrony przepięciowej i odgromowej. źródło: https://www.dehn.pl/sites/default/files/uploads/dehn/DEHN-PL/druki/ds109_fotowoltaiczne_pl.pdf ps. 1 Proszę zwrócić szczególną uwagę na rolę GSU głównej szyny uziemiającej w budynku. Także zwracam uwagę na różnice w ogranicznikach przepięć po stronie AC w zależności od typu sieci zasilającej (TNC, TNS, TT). ps. 2 Dlatego w poprzednich moich postach wspomniałem o pomiarach elektrycznych.
 4. @piastun nie musisz zaliczać żadnych kursów. Natomiast musisz posiadać odpowiednie kwalifikacje do wykonywania czynności związanych w poszczególnych grupach elektroenergetycznych. Twoje kwalifikacje oceniane są przez uprawnioną komisję, która to wydaje Ci Świadectwo Kwalifikacyjne.
 5. @Mark29 przepraszam, że się wtrącam, ale nie podoba mi się Twoje "zaangażowanie" w wyjaśnienie Twoich problemów z nowym kotłem. Ciężko Ci było narysować schemat instalacji ?.
 6. @mik90 w prosty sposób możesz sprawdzić dokładność pomiaru czujnika w okolicach 100 *C. Myślę, że więcej podpowiadać nie muszę. Ostrożnie z pomiarami, nie poparz się.
 7. Zareagowałem odruchowo, na post, który w mojej ocenie zawierał treści nieprawdziwe. Moim zdaniem autor postu pomylił Ery Kalendarzowe (Geochronologia), a także rąbnął się w nazewnictwie związków węgla z tlenem. ps 1. Odczekam 61 minut i napiszę dalszą część posta. Ps 2. Brytan nie lubi wycieczek.
 8. Bardzo ciekawe porównanie socjologiczne. ps. U nos na Śląsku to z reguły starzyki na dole a młodzi u góry.
 9. Ciekawy temat. Raz jedyny uczestniczyłem w przeniesieniu linii produkcyjnej, która miała służyć do brykietowania słomy zbożowej. Inwestorzy poszli z torbami. 1 - problemy technologiczne 2 - konkurencja (produkcja pieczarek) Mnie bardziej interesują problemy, jakie napotkałeś w wdrożeniu produkcji peletu.
 10. Ja pójdę o krok dalej i zapytam, czemu służy ten temat "Zużycie prądu w domu jednorodzinnym".
 11. @Pablos14 mylisz pojęcia. Poniżej temat z tego forum, co prawda rozważanie dotyczy węgla, ale w przypadku drewna jest podobnie. źródło: ps. Dla osłody wierszyk Andrzeja Waligórskiego z cyklu "Bajeczki Babci Pimpusiowej" . ,,,, Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska. Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała, Stąd brak światła i węgla. Ale system działa! ,,,, źródło: https://www.waligorski.art.pl/liryka.php?litera=b&nazwa=7
 12. @Daniel12345 pozdrów przy okazji wujka i przekaż mu, że miał węglowy będzie dopuszczony do sprzedaży detalicznej do końca czerwca 2020 roku.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.