Skocz do zawartości

Andrzej_M_

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1657
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  32

Ostatnia wygrana Andrzej_M_ w dniu 28 Grudzień 2017

Użytkownicy przyznają Andrzej_M_ punkty reputacji!

Reputacja

82 Doskonały

O Andrzej_M_

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

12370 wyświetleń profilu
 1. Andrzej_M_

  Jaki piec do 60-letniego małego domu? (pow. 65-70 m2)

  Podają taki zakres mocy kotła, ponieważ producenci kotłów na paliwa stałe zostali zobligowani do przeprowadzenia badań certyfikacyjnych kotłów. Producent kotła przystępując do badań atestacyjnych kotła podaje jego moc nominalną. W trakcie badań atestacyjnych, kocioł badany jest na mocy nominalnej (zadeklarowanej przez producenta) a następnie na mocy obniżonej wynoszącej 30% mocy nominalnej. Nie tylko badana jest sprawność przetworzenia energii chemicznej zawartej w paliwie, ale także wartości emisji zanieczyszczeń powstałych w trakcie procesu spalania.
 2. Andrzej_M_

  Jaki piec do 60-letniego małego domu? (pow. 65-70 m2)

  Każdy kocioł z automatycznym podawaniem opału, może pracować na mocy poniżej 3 kW.
 3. Andrzej_M_

  Grill gazowy, jako wybrać?

  Oprócz tych barbarzyńskich metod obróbki żywności, są jeszcze metody miej inwazyjne, na przykład duszenie. Proponuje zamiast tego grilla, zakup kociołka.
 4. Andrzej_M_

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  To przypomnijmy sobie dzień 26 styczeń roku pańskiego 2018, godzina 20:07. Mapa Małopolski i Śląska z naniesioną siecią sensorów jakości powietrza Airly. https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25588-wczoraj-kocioł-ekologiczny-dziś-kopciuch/?do=findComment&comment=353256 Dziś, czyli 2018.05.06 o godzinie 20:52 mapa prezentuje się tak:
 5. @vrs2010 witaj na forum. Nie wiem czy wysokość, która podałeś nie będzie zbyt niska do uprawy konopi. Weź także pod uwagę, rozmieszczenie pod sufitem oświetlenia oraz wentylacji pomieszczeń. ps. Czyżby Forum w nowej odsłonie wkraczało w nową erę ?.
 6. Andrzej_M_

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Z ciekawości przeszukałem zasoby internetu i okazało się, że ten bezobsługowy kocioł na zrębki można także kupić u nas w kraju. Cena podstawowa kotła o mocy 24 kW wynosi 81 160 zł.
 7. Andrzej_M_

  Termeko - Prośba O Opinie

  Mamy dwudziesty pierwszy wiek i dostępne "rewolucyjne" narzędzie w postaci internetu. W tej globalnej społeczności można znaleźć sporo ważnych i ciekawych informacji. Na początek rozważań adres: 63-300 Pleszew ul. Armii Poznań 7 Firma: "STALKOT" "KOM-STER" "Termeko" Osoba: Walendowski Waldemar Walendowski Michał Walendowska Violetta To w temacie różnic pomiędzy kotłami "STALKOT" i "Termeko". Co do tego kotła, to polecam zaznajomić się procesem spalania palnych par i gazów w komorze spalania kotła, wyposażonego w ruszta wodne.
 8. Andrzej_M_

  Termeko - Prośba O Opinie

  Oczywiście, że to są różne firmy. Podmiot gospodarczy od którego chcesz zakupić kocioł, rozpoczął działalność dnia 2016.01.15. Siedziba tej prężnej firmy mieści się w Poznaniu na osiedlu Kosmonautów numer bloku 15 mieszkanie 107. https://www.google.pl/maps/place/Osiedle+Kosmonaut%C3%B3w+15,+Pozna%C5%84/@52.4370862,16.9433499,126a,35y,357.24h,45t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47045caff2b37b39:0xfff1da4f132809a3!8m2!3d52.4382419!4d16.943683
 9. Andrzej_M_

  Termeko - Prośba O Opinie

  Nieco więcej optymizmu. Jeżeli będziesz sprawnym operatorem, to te cztery lata przemnóż przez pięć. Kocioł którym jesteś zainteresowany, produkowany jest (prawdopodobnie) w firmie "STALKOT" . Można to zweryfikować po NIP-ie i Regonie właścicielki firmy "Termeko". Na stronach tego producenta dowiesz się więcej o budowie tego kotła.
 10. Andrzej_M_

  Termeko - Prośba O Opinie

  Witaj na forum. Pytanie, czy jest sens kupować kocioł, który nie posiada żadnych certyfikatów. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę antysmogową dla Mazowsza i według przepisów ten kocioł (który podałeś w linku) będzie mógł być użytkowany, tylko do końca 2022 roku.
 11. Andrzej_M_

  Jak Grubość Ocieplenia Ściany?

  Tak, to prawda co napisałeś. Ale jestem pewny, że przeciętny odbiorca tak sformułowanej treści nie zada sobie trudu, by sprawdzić wytyczne do danego rozwiązania. źródło: http://www.wago.pl/serwis/wymagania-i-dyrektywy/montaz-przewodow-aluminiowych/
 12. Andrzej_M_

  Jak Grubość Ocieplenia Ściany?

  Jeżeli istniejąca instalacja elektryczna jest wykonana przewodami miedzianymi, to możesz bez obaw przedłużyć przewody za pomocą złączek WAGO.
 13. Andrzej_M_

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Nie tylko na wyspach mogą się pochwalić dobrymi wynikami w OZE. W ubiegłym miesiącu (marzec roku pańskiego 2018) po raz pierwszy działające w Portugalii źródła OZE wyprodukowały więcej energii niż wyniosło miesięczne zapotrzebowanie tego kraju. źródło: http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/3807/w-marcu-energia-z-oze-pokryla-calkowicie-zapotrzebowanie-portugalii
 14. Andrzej_M_

  Wm Mój Pomysł Na Wentylację.

  Nie potrafię ustosunkować się do sytuacji, gdy w pomieszczeniu jest otwarte źródło ognia. Musisz pamiętać o tym, że w procesie spalania gazu z przestrzeni pomieszczenia (budynku) zużywane jest powietrze (tlen) a w zamian powstają gazowe produkty spalania gazu. To jest pojęcie abstrakcyjne, nie do zrealizowania przy założeniu kierunku przepływu powietrza, z pomieszczeń "czystych" do "brudnych". Kubatura pomieszczeń "czystych" jest zazwyczaj sporo większa od pomieszczeń "brudnych". Jeżeli przyjmiemy całkowitą wymianę powietrza co godzinę z pomieszczeń "czystych", to w pomieszczeniach "brudnych" przepływ powietrza będzie większy.
 15. Andrzej_M_

  Wm Mój Pomysł Na Wentylację.

  Witaj @reded, niespokojna duszo, podjąłeś się realizacji nowego wyzwania. W pomieszczeniu nr.1, dwa przewody PE-FLEX to za dużo. Przyjmując tylko jeden przewód, to przy prędkości powietrza 2 m/s dostarczymy do pomieszczenia 20 - 24 m3 powietrza na godzinę. Kanały wywiewne: Kuchnia - 1 przewód Łazienka - 3 przewody Powstaje pewna dysproporcja pomiędzy ilością kanałów nawiewowych a kanałami wywiewnymi. W niczym to nie przeszkadza, w kanałach wywiewnych prędkość powietrza będzie nieco większa. Podliczając objętość pomieszczeń "czystych" (oprócz korytarza), uzyskujemy wynik 83,5 m3. Taką ilość powietrza musimy przetransportować kanałami wywiewnymi. Przeliczając 83,5 / 4 = 20,9 m3 powietrza na godzinę. Co moim zdaniem warto dodatkowo zrobić: Pre-filtr i zabudować go przy czerpni (jak najbliżej). Podgrzewacz powietrza przed rekuperatorem. Energii elektrycznej u Ciebie pod dostatkiem. Przewodów wentylacyjnych nie musisz izolować oddzielnie, można grupowo.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.