Skocz do zawartości

Andrzej_M_

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1920
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  34

Ostatnia wygrana Andrzej_M_ w dniu 13 Luty

Użytkownicy przyznają Andrzej_M_ punkty reputacji!

Reputacja

113 Doskonały

O Andrzej_M_

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

12681 wyświetleń profilu
 1. Autorzy Poradnika dla Użytkowników kotłów CO dopisali erratę dotyczącą wpływu nadmiaru powietrza na straty kominowe. ,,, W odpowiedzi na częste pytania o siłę wpływu temperatury spalin wylotowych z kotła (efektywności wymiennika ciepła) i zawartości tlenu w spalinach wylotowych (nadmiaru powietrza) na wielkość strat kominowych kotła, przygotowaliśmy poglądową tabelę z wyliczeniami względnej straty kominowej na podstawie popularnego w literaturze empirycznego wzoru Siegerta. ,,,, źródło: https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/straty-kominowe/ ps. Polecam ten blog wszystkim mało doświadczonym użytkownikom kotłów CO, jako pozycje obowiązkową.
 2. Właśnie na to chciałem zwrócić uwagę. Tylko nie jest to jakiś tlen resztkowy, tylko zbędny balast. Ten zbędny balast, najprościej jest obmierzyć, mierząc zawartość tlenu w spalinach wylotowych. Tlen w spalinach tak bardzo nie wpływa na stratę kominową, ale towarzyszący mu azot w nadmiarowym powietrzu już tak.
 3. No to mamy już pierwszą propozycje, codzienne zasypywanie zasobnika po 25 kg opału. Należy także mieć przygotowany plastykowy pojemnik (jako czerpak) na godzinę "W". Czekam (czekamy) na dalsze propozycje.
 4. Chciałem nieśmiało zaznaczyć, że z wyników zawartych w tej tabeli nie zachodzi bezpośrednia relacja pomiędzy stratą kominową a temperaturą spalin wylotowych. Największa strata kominowa jest przy najniższej temperaturze spalin wylotowych.
 5. Zasygnalizowałem błąd jaki kolega @janosh popełnił przy wymianie zerwanej zawleczki podajnika śrubowego. Błąd polegał na zbędnym opróżnieniu opału z zasobnika. Czynność ta została wykonana przed publikacją informacji, więc moja pomoc była zbyteczna. Zaproponowałem w ramach edukacji, przemyślenie w jaki sposób można wykonać tę samą czynność, bez zbędnego opróżniania zasobnika z opału. Ja uważam, że jest to nietuzinkowa forma pomocy.
 6. Nie będę Ci nic podpowiadał, przemyślisz zagadnienie to nam opiszesz (myśl nietuzinkowo).
 7. Nie łapie za słówka, chciałem tylko coś zasugerować. Mianowicie przy każdej pracy, nawet przy tej najbardziej prostej, należy zawsze posiłkować się umysłem. Pomyśl jak można było to wykonać, bez przemieszczania tych 100 kg opału z zasobnika.
 8. Nie rozumiem tego co napisałeś. W podajniku nie mieści się taka ilość opału.
 9. Andrzej_M_

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Dziwie się, że te ogrodzenie w ogóle powstało, miało go nie być.
 10. Andrzej_M_

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Od czego mamy grawitacje. Pokażę jeszcze jedną perełkę, wyróżnioną na jakim konkursie. W trakcie budowy. https://www.google.com/maps/@50.6745956,18.6733497,3a,75y,29.45h,87.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1sviSJPtgP25QlRHfoRd4knw!2e0!7i13312!8i6656 Efekt końcowy (moim zdaniem lokalizacja beznadziejna). http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,17652082,Jest_jak_czarny_glaz__Jednorodzinny_dom_w_Lublincu.html
 11. Andrzej_M_

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Ważne by słońce nie padało bezpośrednio na przeszkloną ścianę. Pierwszy od przodu to komin kominka, ten z tyłu od kotła gazowego.
 12. Andrzej_M_

  Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

  Narzekacie na architekturę, brak przeszkleń, balkony od południa. Poniżej obiekt, który przeczy tym zasadom. Prosta konstrukcja, przeszkleń dużo oraz balkon i taras od strony południowej. Dodam jeszcze, że w tym domu nie ma ani jednego wyłącznika. Pokazał bym więcej projektów tego architekta, ale z reguły są usytuowane na uboczach miast (wiosek), gdzie Street View jeszcze nie dotarło. https://www.google.com/maps/@50.7162007,18.4526949,3a,60y,40.55h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2f0AhBcRu__YQsdTcWraGQ!2e0!7i13312!8i6656
 13. Andrzej_M_

  Czy umiesz palic w piecu, 1953

  Pani Anno czy drzwi i okna są szczelne ?.
 14. Czy to jest sukces ?. Ciężko jest uformować drobiny węglowe do pierwowzoru, jaki stworzyła natura. Stąd te mikropory powstałe w trakcie ciśnieniowego sklejania (formatowania). Chce jeszcze zwrócić uwagę na jeden aspekt, mianowicie w skład tego paliwa wchodzi składnik glicerol. Gliceryna ma bardzo dużą higroskopijność, więc zapewne (nie mam pewności) oprócz właściwości łatwo palnych, magazynuje część wody i uwalnia z odpowiednim opóźnieniem.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.