Skocz do zawartości

Andrzej_M_

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  2071
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  38

Ostatnia wygrana Andrzej_M_ w dniu 3 Maj

Użytkownicy przyznają Andrzej_M_ punkty reputacji!

Reputacja

124 Doskonały

O Andrzej_M_

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

13078 wyświetleń profilu
 1. Oczywiście tego typu klimatyzatory przenośne są także dostępne. Wyznacznikiem opłacalności, jest CENA zakupu takiego urządzenia (zdecydowanie taniej i dużo efektywniej jest zakup i montaż splita). Muszą być dwa oddzielne przewody wentylacyjne lub dwie oddzielne "dziury". Ale jakoś, nie wyobrażam sobie zasysania powietrza znad rozgrzanego dachu (rozchodzi się o efektywność).
 2. Można. Tylko jaki jaki to ma sens ekonomiczny?. Objętość powietrza, którą mechanicznie wymusisz do opuszczenia danego obiektu, zostanie natychmiast uzupełniona taką samą objętością powietrza zewnętrznego.
 3. Przesadziłem nieco, ale to jest zapewne efekt upalnej pogody. Nie Ożarów a Ożarowice. Z Ożarowa do Pyrzowic jest około 230 km a z Urzędu Gminy Ożarowice do Portu Lotniczego Pyrzowice tylko 3 km.
 4. Taki detektor wskazuje tylko ilość pyłu o określonej wielkości w jednostce objętości powietrza. Pyły a także krople cieczy (pary) w powietrzu, są to tylko nośniki. To tak samo, jak różnego rodzaju środki transportowe. Niektóre mogą przemieszczać materiały bezpieczne a niektóre niebezpieczne lub bardzo niebezpieczne. A my dalej liczymy tylko ilość i wielkość pojazdów. Przy takim prostym pomiarze wielkości cząstek stałych w powietrzu, zmuszeni jesteśmy na pewną interpretacje wyników pomiaru. Bo z tych wyników nic nie wynika, o ilości metali ciężkich i wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych transportowanych na rozwiniętych powierzchniach pyłów. ps. A co do ceny i wartości takich mierników, to uważam, że nie warto. Za chwile taki detektor cząstek stałych w powietrzu, będziemy mieli w każdym smartfonie.
 5. Marcin jeszcze nic straconego, byś się pojawił w jednym z programów informacyjnych TVS. Marcin rusz tyłek, spotykamy się w następną sobotę na kole przy Autobanie A1 w Woźnikach. Po zakończeniu rajdu rowerowego w Pyrzowicach, zwiedzanie ciekawych miejsc w Ożarowie. źródło: https://dostartu.pl/biegan1e-po-autobanie-v3494.pl.html ps. Ja przed chwilą zrobiłem pierwszy krok, zarejestrowałem na liście startowej.
 6. Pierwsza inicjatywa uruchomienia "butelkomatu" w Krakowskim Urzędzie Miejskim okazała się niepowodzeniem. Pan prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych obwinił za zaistniałą sytuację bezdomnych. ,,,, stojący w urzędzie automat powodował również spory dyskomfort dla pracowników i petentów. Winni byli bezdomni, którzy często wrzucali kilkadziesiąt butelek naraz. "Niestety, opakowania przez nich przynoszone nie były odpowiednio przygotowane (zanieczyszczone, często nieopróżnione do końca oraz wydzielały nieprzyjemny zapach), co wprowadzało niekomfortową atmosferę nie tylko dla pracowników Urzędu Miasta, ale również dla mieszkańców załatwiających sprawy w urzędzie" ,,,, źródło:
 7. Instrukcja obsługi podgrzewacza z pompą ciepła PCWU-2,5kW - INSTALATOR. źródło: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwu-dla-cwu/pompa-ciepla-z-podgrzewaczem-wody-pcwu-300ek-23kw.html
 8. Dziwie się, że naiwność i łatwowierność, jako zjawisko nadal stanowi problem powszechny. Gdyby pan Stanisław Szczepaniak zaproponował 40 % oszczędności w spalaniu opału węglowego np. Polskiej Grupie Energetycznej to On jego rodzina natychmiast otrzymała by status milionerów. Był już u nas na forum onegdaj podobny temat ANLEN (w koszu są także ciekawe posty). ps. Dlaczego ten przekaz filmowy jest adresowany dla użytkownika indywidualnego ?. Dla jakich osób są tworzone materiały filmowe na kanale tagentv. źródło: https://www.youtube.com/user/tagentv/videos
 9. Wprowadzenie ważenia posegregowanych (lub nieposegregowanych) odpadów komunalnych, w czasie ich odbioru jest nieuchronne (zwiększy także koszty odbioru). Osobiście wolałbym aby to nastąpiło później, z prostej prozaicznej przyczyny. Mam przeczucie w tej kwestii, że jako społeczeństwo nie jesteśmy do tego mentalnie przygotowani. Może nagle się okazać, że powstaną tu i ówdzie powtórnie dzikie wysypiska śmieci (np. w lasach, nieużytkach, itp.). Wole płacić stały ryczałt "od łepka"za odpady komunalne, starając się jednocześnie minimalizować swoją "produkcje" odpadów komunalnych, niż oglądać skupiska śmieci w czasie swoich samotnych wypadów na łono natury.
 10. ,,,, Realizatorem projektu, który trwa od dwóch lat, a zakończy się w 2016 roku jest Konsorcjum naukowe: Polchar Sp. z o.o. i IChPW, a efektem tego projektu jest właśnie niskoemisyjne paliwo węglowe. ,,,, źródło: http://iati.pl/blekitny-wegiel-wywiad-z-dr-inz-aleksandrem-sobolewskim-dyrektorem-instytutu-chemicznej-przerobki-wegla-w-zabrzu/ itp. http://www.polchar.pl/files/ZapytanieOfertowe_03_2015_GEKON.pdf https://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-b6a5bc74-c2f5-4304-95d1-5d87e1001306 http://www.biuletyn.agh.edu.pl/biuletynypdf/2016_Biuletyn_PDF/099_03_2016.pdf http://energy-forum.eu/blekitny-wegiel-czy-zlota-zyla/
 11. Dochodzi jeszcze temat "twardości wody" i problemów z osadami wodorowęglanów i węglanów wapnia oraz magnezu.
 12. Produkcją "Błękitnego Węgla" zajmuje się firma Polchar Sp. z o.o. z Polic. Gdy przyjrzymy się dokładniej lokalizacji firmy Polchar, to okaże się, że są to tereny Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. . Polchar nie jest spółka Polską, chociaż nazwa firmy to sugeruje. źródło: http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Polchar,Police,Raport,gospodarczy,KRS,0000143459.html
 13. Można iść do normalnego sklepu i i zakupić nieco drożej (dopłata 232 zł + koszt wysyłki 16 zł). źródło: http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/9071-klimatyzator-scienny-kaisai-focus-kwf-18hrdi-kwf-18hrdo.html ps. @sambor w Onnshop są aktualnie dwie sztuki.
 14. Bez zastraszania i pobicia, kolega @sambor może potwierdzić tę informacje (indeks Onninen CGN390).
 15. Niezmiernie mi miło i dziękuje bardzo. Ja nie przepadam za polityką, za politykami i ich (czasami pustymi) wypowiedziami. Wolę lokalnych społeczników, którzy mają dar do tworzenia jakiś lokalnych inicjatyw nie koniecznie z własnych pieniędzy. Właśnie o takim lokalnym społeczniku z mojego miasta teraz wspomnę, młody człowiek absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, obecnie lekarz pediatra, pomysłodawca i organizator wielu akcji promujących zdrowy styl życia a także animator kultury Karol Kukowka. Właśnie w ostatnią sobotę odbyła się IV Edycja Kampanii “Twoje TAK ma ZNACZENIE!”. źródło: http://lubliniecki.pl/twoje-tak-ma-znaczenie-spektakularny-rekord-w-czwartej-edycji/ ps. To jest jeden z przykładów dzięki którym, następuje integracja różnych środowisk lokalnych, pogłębianie świadomości uczestników a także biernych obserwatorów tych wydarzeń.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.