Skocz do zawartości

Andrzej_M_

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1727
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  33

Ostatnia wygrana Andrzej_M_ w dniu 4 Sierpień

Użytkownicy przyznają Andrzej_M_ punkty reputacji!

Reputacja

86 Doskonały

O Andrzej_M_

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

12560 wyświetleń profilu
 1. Andrzej_M_

  Elektrowibrator

  Nie rozumiem pytania. ps. Gdybyś zasilił elektromagnes napięciem stałym niewygładzonym lub zmiennym, to taki cylindryczny podajnik wibracyjny tylko by delikatnie wibrował, ale nie przenosił elementów po równi pochyłej do góry.
 2. Andrzej_M_

  Elektrowibrator

  Wiem potrzebujesz podajnika liniowego, ale przyjrzyj się dokładnie temu pierwszemu filmowi i zwróć uwagę w jaki sposób zamocowane są "nogi" tego cylindrycznego podajnika wibracyjnego. Ten cylindryczny podajnik wibracyjny pobudzany jest przez elektromagnes, który zamocowany pod spodem okrągłej misy. Teraz najważniejsza rzecz, sterowanie elektromagnesem. Oczywiście musi być płynna regulacja napięcia podawanego na elektromagnes. Ale to nie wszystko, najważniejszą rzeczą jest w tym sterowaniu jest odcięcie połówki sinusoidy podawanego napięcia zasilającego elektromagnes. Realizujemy to za pomocą odpowiedniej diody prostowniczej.
 3. Andrzej_M_

  Elektrowibrator

  Czyli potrzebujesz podajnika wibracyjnego. Taki podajnik pod wpływem wibracji nie tylko przesuwa w dół (zsuwa) materiał po równi pochyłej, ale także może go przesuwać w górę. Więcej informacji jutro. ps. Dla zaciekawienia tematem proponuje dwa filmy z podajnikiem wibracyjnym cylindrycznym.
 4. Andrzej_M_

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  @AdamK13 nie wiem czy zauważyłeś, ale wzrosła Ci wartość energii elektrycznej zużytej przez podgrzewacz Ariston LYDOS HYBRID, do podgrzania 1 litra wody. Wzrost wartości o 5,8% może być wynikiem błędu pomiaru lub niższej temperatury w pomieszczeniu gdzie zainstalowano podgrzewacz. To przejdźmy do obliczeń. Podgrzewając grzałką elektryczną 214 litrów wody od temperatury 12*C do temperatury 45 *C zużyłbym 8,239 kWh energii elektrycznej. Podgrzewając grzałką elektryczną 214 litrów wody od temperatury 13*C do temperatury 45 *C zużyłbym 7,989 kWh energii elektrycznej. ps. Jedna bardzo ważna uwaga. W obliczeniach przyjąłem podgrzanie całych 214 litrów wody do temperatury 45*C. W rzeczywistości w żadnym podgrzewaczu woda w zbiorniku nie ma jednorodnej temperatury.
 5. Temat nieco przykurzony, więc odświeżam. Tym razem fragment z podręcznika, dział poświęcony zagadnieniom ciepła. Podręcznik powstał w roku 1905 Tom I i 1908 Tom II, dzięki staraniom niemieckiego Stowarzyszenia "Hütte", założonego w Berlinie w 1846 roku. Celem stowarzyszenia było promowanie nauki, edukacji i szkoleń studentów, w szczególności w dziedzinie inżynierii oraz pomocy dla studentów. Poniżej przetłumaczony Dział 3. Ciepło z Tomu I. źródło: http://delibra.bg.polsl.pl/dlibra/docmetadata?id=25558&from=publication ps. Pozycja znajduje się w zasobach Biblioteki Cyfrowej Politechniki Śląskiej.
 6. Andrzej_M_

  Klimosz-Viadrus LING 4 COMBI

  Moim zdaniem odpowiedziałem nowemu koledze @gandrzej873 "rzeczowo". Chciałem zaznaczyć także iż autor tematu zaznaczył, że aktualnie użytkuje kocioł w trybie "ręcznego podawania opału". Bez przesady, są to telefony oraz dane personalne osób pełniących w imieniu producenta kotłów konsultacje serwisowe.
 7. Andrzej_M_

  Klimosz-Viadrus LING 4 COMBI

  Witaj na forum. Nie prościej skorzystać z porad u źródła: Porady techniczne poniedziałek - piątek: od 8:00 do 16:00 tel. +48 (32) 474 39 58 tel. +48 (32) 474 39 59 Porady techniczne / Serwisowe (KSFL) poniedziałek - piątek: od 8:00 do 20:00 sobota: od 8:00 do 15:00 niedziela: nieczynne Romuald Jasiński tel. +48 603 495 204 Stanisław Krzyżanowski tel. +48 603 495 210 Marek Sićko tel. +48 798 802 735 Marek Mazur tel. +48 603 495 209
 8. Opieram się na danych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. "Nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze". - Warunki dofinansowania ,,,, 3 - Dotacja i pożyczka mogą być wypłacane zarówno po zrealizowaniu etapu, jak i całości przedsięwzięcia. Środki mogą być przekazane na rachunek bankowy wykonawcy, a jeżeli dowody księgowe zostały przez Beneficjenta opłacone – na jego rachunek bankowy ,,,, Kwestia do rozstrzygnięcia, co oznacza w praktyce "etap zrealizowanego przedsięwzięcia". ps. Z pewnością bardziej "obrotne" firmy usługowe, będą brały ciężar finansowania programu na siebie. ps2. Niestety, jakieś priorytety Programu Czyste Powietrze muszą być. ,,,, "Koszty mikroinstalacji fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych mogą zostać dofinansowane w 100% wyłącznie w formie pożyczki" ,,,,
 9. Andrzej_M_

  Zetka Przez Okno- Czy To Zda Egzamin ?

  Tak dla uzupełnienia. Opory przepływu powietrza przy czterech rurach także się zwiększą (mogę się mylić, ale około 8-razy).
 10. Andrzej_M_

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  @Kamil1994 nie wiem czy zauważyłeś, ale tu na tym forum nikt nie kwestionuje tego, że produkt Grupy Ariston Thermo o nazwie handlowej Lydos Hybrid, zużywa mniej energii elektrycznej do podgrzania takiej samej ilości wody, niż jego "tradycyjny" elektryczny odpowiednik. Pewne wątpliwości budzi sposób przedstawiania rzeczywistości, przez bardzo nieliczną grupę użytkowników wyżej wymienionego podgrzewacza. Więc masz okazje, by subiektywnie ocenić jakie jest te "sporo mniejsze" zużycie energii elektrycznej. - 3 krotne - 4 krotne - 5 krotne
 11. Andrzej_M_

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Przecież taką "termiczną drabinkę" skraplacz, masz w każdej lodówce. Zamontowany na tylnej ściance lodówki. Wpisałem w Google ciepło właściwe mleka, i oto co znalazłem: "Koncepcja wykorzystania ciepła odpadowego ze schładzania mleka, jako alternatywnego źródła energii do ogrzewania budynku" źródło: http://www.wmae.pl/userfiles/file/Baza wiedzy/Publikacje/KONCEPCJA.pdf ps. Dla tych co nie będą mieli ochoty wczytywać się w ten dokument, podam: "Roczna ilość produkcji ciepła ze schładzania mleka od jednej krowy wynosi 221,5 kWh".
 12. Andrzej_M_

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Nie są to jakieś bardzo duże ilości energii, ponadto przez większą część roku ciepło odpadowe lodówki wykorzystywane do podgrzewania pomieszczeń. Na potrzeby dyskusji z kolegą @Marian2018 podłączyłem miernik zużycia energii do mojej lodówki. Klasa energetyczna A+, pojemność 342 l, wymiary (szer. x wys. x gł.): 59.5 x 189.5 x 64 cm Zużycie energii dobowe 0,79 kWh, 0,81 kWh, 0,82 kWh, 0,81 kWh, 0,73 kWh, średnia z pięciu dni 0,79 kWh. Jak ten wynik przemnożymy przez cop lodówki (nie wiem jaki jest), to ilość energii przynajmniej się podwoi. @SONY23 w linku, który zamieściłeś jest tabela "dostosowanie pojemności wymiennika do objętości schładzanego mleka". I tak zasobnik o pojemności 60 l dostosowany jest do 600 - 800 l schładzanego mleka. Należy także uwzględnić, ze świeże mleko schładzamy o około 30 *C, a produkty dostarczane do lodówki średnio o 15 *C.
 13. Andrzej_M_

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Żarliwie wczytujemy się w "Kreatywne" opinie użytkowników podgrzewacza Ariston Lydos Hybrid. Oczywiście, cieszą nas także liczne "Kreatywne" przykłady podawane, przez użytkowników podgrzewacza Ariston Lydos Hybrid. - najświeższy przykład poniżej.
 14. Andrzej_M_

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  To oszacujmy w przybliżeniu jaki jest Twój koszt podgrzewania wody CWU, podgrzewaczem Ariston Lydos Hybrid o pojemności 80 l. (koszt podgrzewania X zł) * (cop podgrzewacza 2,02) = (koszt podgrzewania X zł) + (40 zł) X zł * 2,02 = X zł + 40 zł 2,02 X zł = X zł + 40 zł 1,02 X zł = 40 zł X zł = 39,2 zł Czyli przybliżone Twoje koszty podgrzewania wody CWU wynoszą około 39 zł miesięcznie.
 15. Schemat "obrazkowy" wygląda poprawnie. Zamiast tego dodatkowego wskaźnika pracy pompy, można do obserwacji wykorzystać czerwoną diodę umieszczoną na przedniej ściance przekaźnika czasowego PCM 10. Wyłącznik nadmiarowo-prądowy do tego zestawu, to maksymalnie 1A. (mogą być trudności w zakupie)
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.