Skocz do zawartości

Andrzej_M_

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  2087
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  39

Ostatnia wygrana Andrzej_M_ w dniu 16 Sierpień

Użytkownicy przyznają Andrzej_M_ punkty reputacji!

Reputacja

125 Doskonały

O Andrzej_M_

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

13136 wyświetleń profilu
 1. Powód jest raczej prozaiczny. Nie wszędzie gdzie mamy dostęp do taniej "energii słonecznej oraz wiatrowej", jednocześnie mamy do dyspozycji duże zasoby wodne.
 2. To co podlinkowałeś raczej, nie jest proste. To jest przede wszystkim myśl wyrafinowanego kunsztu inżynierskiego. Tanie także raczej nie będzie, bo Ci wyrafinowani inżynierowie, są podobno bardzo zachłanni.
 3. Andrzej_M_

  cześć i czołem

  Witaj @ttoffi. Pytanie do Ciebie, co powoduje tak nagły wzrost cen za różnorakie usługi ?.
 4. Tak na szybko. Moim zdaniem z kanałami wywiewnymi parteru i piętra nie będzie problemów, jeżeli będziesz miał możliwość "wyprostowania" ściany w kuchni na pierwszym pietrze. Tam umieścisz kanały PeFlex wywiewne i jeden nawiewny do pokoju na pietrze. Moim zdaniem pomysł dobry i prosty (mało inwazyjny). Kwestia odrębna, ile tych rur uda się zmieść w tych kanałach. Te anemostaty nawiewne niekoniecznie muszą być umieszczone najdalszych rogach pomieszczeń. Jeszcze jedna ważna sprawa, należy bardzo dokładnie "odseparować" piwnice, ponieważ masz tam kocioł i wentylacje grawitacyjną. ps. Będę prawdopodobnie dopiero za trzy dni.
 5. @barti witaj na forum. Narysuj rzuty poziome poszczególnych kondygnacji. Domyślam się, że budynek to tak zwana "Kostka Gierkowska", bardzo popularna w naszym rejonie. Jeżeli tak, to jest sporo możliwości na instalacje wentylacji mechanicznej.
 6. Materiał palny załóżmy, że był suchy. Pytanie czy osuszyłeś także utleniacz (powietrze)?. Dane metrologiczne dla Giżycka za ostatni miesiąc. źródło: https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/historyclimate/weatherarchive/giżycko_polska_772195 Brak cyrkulacji powietrza w kanale dymowym komina, może być przyczyną nadmiernej wilgoci w tymże kanale.
 7. Mogę się mylić, ale snuje domysły, że dał się we znaki mikroklimat Gorlic. PS -1 - letnia Ilość wilgoci zawarta w powietrzu, oraz temperatura pomieszczenia w której zainstalowany został kocioł. PS -2 - dwa lata temu byłem w Gorlicach służbowo (poprawki systemu instalacji SSP w dwupoziomowym markecie wielkopowierzchniowym). Piękny rynek, bo tylko to zauważyłem szukając apteki po godzinie 21:00. Wymarłe miasto po godzinie 21:00, to drugie moje spostrzeżenie.
 8. Drōgi Ujku wytuplikuj mi, jakŏ je inność pōmiyndzy puchōm a ambosym. ps. Tłumaczenie z Naszego na język Polski. Drogi Wujku wytłumacz mi, jaka jest inność pomiędzy młotem a kowadłem.
 9. @kolar7dp naszkicuj rzuty poziome poszczególnych kondygnacji, może coś doradzimy lub zaburzymy Twoją percepcje.
 10. To może jakiś kompromis, wysokość 53 mm kanał płaski SMART-FLEX FLAT. Karta techniczna produktu: źródło: http://smart-flex.com.pl/wp-content/uploads/2019/07/karta-techniczna-przewody-FLAT-SMART-FLEX.pdf
 11. Dlaczego ?. Ten wymiennik jest praktycznie niezniszczalny.
 12. To nie jest wymiennik Viadrusa. Kolega @maracz odizolował (moim zdaniem) około 70% powierzchni wymiennika. Radiatory w tym wymienniku, nie odbierają ciepła poprzez konwekcje.
 13. Nie rozumiem tytułu tematu. Wiem, że język polski to trudny język, ale takie kaleczenie języka ojczystego wywołuje w moim odczuciu oburzenie i zasługuje na potępienie. Jak wyżej. Energii chemicznej zawartej w opale nie da się przepalić, natomiast możemy rozważać szereg zjawisk, które powodują nie całkowite przetworzenie (wykorzystanie) energii chemicznej zawartej w opale.
 14. Odprowadzeniem nadmiernej ilości wilgoci z wnętrza budynku, zajmuje się wentylacja budynku a nie jakieś dziury w styropianie zaklejone z jednej strony tynkiem o nikłej przenikalności wilgoci.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.