Skocz do zawartości

Andrzej_M_

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  2104
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  40

Ostatnia wygrana Andrzej_M_ w dniu 25 Sierpień

Użytkownicy przyznają Andrzej_M_ punkty reputacji!

Reputacja

128 Doskonały

O Andrzej_M_

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

13249 wyświetleń profilu
 1. By wdrożyć moje rozwiązanie, musisz być świadomy zagadnień o których wspomniałem w moim poprzednim poście. Do jutra lub pojutrza.
 2. To dobrze, zaproponuje inne rozwiązanie. Odezwę się jutro wieczorem, lub w niedzielę. Poszperaj w necie na temat "deflektora", oraz zjawiska zmieniania kierunku przepływu gazów, przepływu laminarnego, sposobów przekazywania ciepła.
 3. @Thomas12345 sam to posklejałeś ?.
 4. Witaj na forum kolego @Peubel. Może nie odpowiem konkretnie na Twoje pytanie, ale na podstawie tego co zaprezentowałeś w formie prezentacji wizualnej, to radzę nie dociekać jak wykonana jest instalacja elektryczna obiektu.
 5. To masz za tę kwotę ponad 10 kWh energii elektrycznej. Pytanie ile można nagrzać litrów wody tą ilością energii elektrycznej (deta 30*C) ?.
 6. Ruszt wodny. Moim zdaniem, to pierwsza przyczyna nieefektywnego procesu spalania biomasy. Podaj przekrój wymiennika ciepła kotła. ps. Po przejrzeniu jeszcze raz Twoich zdjęć, uważam (to jest moje prywatne zdanie), że wymiennik ciepła kotła nie jest przystosowany do efektywnego odbioru ciepła z palnika pelletowego.
 7. @lhanusz witaj na forum. Podaj dokładniejsze dane kotła (przekrój), do którego zamontowano palnik dedykowany do spalania pelletu. Zapewne koledzy odniosą się do przyczyn, miernej sprawności pozyskiwania ciepła z spalania biomasy.
 8. Teza pokrętna i nieprawdziwa. W wykropionej wodzie na ściankach wymiennika jest jeszcze sporo ciepła a proces odzysku ciepła przerywany jest w temperaturze 0*C. Ciepła z wody już nie odzyskujemy, tak samo jak z pary wodnej, która wydostanie się z wymiennika rekuperatora.
 9. Ma, bo gdyby nie miał funkcji odszraniania, to byłby to produkt "jednorazowego użytku". Jednostka zewnętrzna to przepływ powietrza ponad dziesięciokrotnie większy. U mnie jednostka o mocy grzewczej nominalnej 3,67 kW przepuszcza 2 200 m3/h. To mamy w przybliżeniu 50 % sprawności wymiany ciepła rekuperatora. Gdyby powietrze usuwane miało temperaturę około 0*C to wtenczas sprawność osiągnęła by prawie 100%, co jest niewykonalne. Błąd. Zanik wymiany ciepła nastąpi w chwili, gdy temperatura powietrza z czerpni będzie równa temperaturze powietrza w pomieszczeniach (budynku). ps. Z chwilą odszraniania wymiennika rekuperatora, ciepłe i wilgotne powietrze będzie bezpośrednio podawane na wymiennik zewnętrzny pompy ciepła. Spowoduje to w ujemnych temperaturach częściowe oszronienie wymiennika pompy ciepła i spadek sprawności pompy ciepła.
 10. Zajrzyj do danych katalogowych rekuperatora i jednostki zewnętrznej klimatyzatora. Konkretnie do przepływów powietrza (np. nominalnych) przez rekuperator i jednostkę zewnętrzną klimatyzatora. Pomiar na pewno był nie tyle niedokładny, co nierzetelny. Prawdopodobnie pomiaru temperatury dokonałeś w trakcie cyklu odszraniania wymiennika ciepła rekuperatora. Powietrze usuwane z rekuperatora o temperaturze 8*C w stosunku do temperatury powietrza -2*C w czerpni, świadczy o niskiej sprawności wymiany ciepła w rekuperatorze.
 11. Z tego co wiem, to nie można wentylacji mechanicznej samowolnie montować w budynkach wielorodzinnych.
 12. Oczywiście energia termiczna łuku elektrycznego może uszkodzić części ciała (najczęściej te nieosłonięte). Przy prawidłowo wykonanej i konserwowanej instalacji elektrycznej w mieszkaniu czy też domu jednorodzinnym, powstanie łuku elektrycznego przy zwarciu w urządzeniu elektrycznym jest praktycznie niemożliwe. Natomiast porażenie prądem elektrycznym (znaczny przepływ prądu przez organizm) jest możliwe.
 13. Mam rozumieć, że zaproponowałeś tzw. "wykluczenie społeczne".
 14. Sprzęt i osprzęt zainstalowany w strefie bezpieczeństwa "strefa 0" powinien mieć stopień ochrony nie mniejszy niż IPX7. ps. @raczek83 nie lepiej pomyśleć o prawidłowo działającej wentylacji 24h na dobę ?.
 15. To można łatwo sprawdzić. Dla rekuperatorów o mniejszych wydajnościach komplet filtrów typu CleanPad to koszt około 140 zł, natomiast dla kompletu filtrów typu CleanPad Pure to koszt około 190 zł. Teraz najważniejsza kwestia, jak często musimy wymieniać filtry ?.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.