Skocz do zawartości

Andrzej_M_

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1687
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  33

Ostatnia wygrana Andrzej_M_ w dniu 4 Sierpień

Użytkownicy przyznają Andrzej_M_ punkty reputacji!

Reputacja

85 Doskonały

O Andrzej_M_

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

12482 wyświetleń profilu
 1. Andrzej_M_

  Prawidłowe pomiary temperatury na kotle

  Jak masz chęci, czas i "duszę pomiarowca", to proponuje przemalować te miejsca w których dokonywałeś punktowego pomiaru temperatury czarną matową farbą. Nie kręć już więcej tych filmików, przecież to wszystko co pokazałeś można było przekazać w formie pisanej. Na koniec sporządź tabelę porównawczą z wynikami pomiarów.
 2. Andrzej_M_

  Prawidłowe pomiary temperatury na kotle

  Ten biały papier także prowadza błąd pomiarowy, ponadto krzywizna rur wprowadza dodatkowy błąd pomiarowy. Przyrząd, którego użyłeś do pomiarów przeznaczony jest do pomiaru temperatury ludzkiego ciała, więc ma już w sobie skorelowany współczynnik emisyjności ludzkiego ciała.
 3. Andrzej_M_

  Prawidłowe pomiary temperatury na kotle

  Jak pomiarowiec "***", to takie pomiary wychodzą. Przy pomiarze temperatury miernikiem typu "Pirometr" powierzchni materiału, musimy ustalić współczynnik emisyjności materiału, którego temperaturę chcemy zmierzyć. Na filmie pierwszym jest to szczególnie widoczne 3 min 34 sek. Pozostałe przyrządy pomiarowe pokazane na filmie, mogą jak najbardziej być sprawne. Różnice wyników są raczej wynikiem sposobu pomiaru temperatury.
 4. Andrzej_M_

  Co sądzicie o palniczku?

  Raczej nie podejmę się takich przeliczeń, ponieważ jest to dla mnie zbyt trudne, aczkolwiek nie jest niemożliwe. Zaraz potem wpadnie tutaj następny kolega dajmy na to @BioBin_bis i zapyta o wpływ ilości przepływu ciepła, na skraju różnych stanów skupienia wody (ciecz, gaz, para) i będę musiał kolejne tygodnie się męczyć nad obliczeniami. Na koniec kolega @sambor wytknie mi popełnione podstawowe błędy.
 5. Andrzej_M_

  palnik na pellet Energooszczędny Palnik na Pellet

  By podgrzać 50 l wody od temp. 10*C do temp. 55*C grzałką elektryczną o mocy 0,5 kW (przyjmijmy sprawność 100%), potrzebujemy na to 5 h i 15 min czasu. Ciekaw jestem z jaką sprawnością i jak długo ten palnik na mocy minimalnej 0,5 kW podgrzeje taką samą ilość wody ?. ps. Zapomniałem dodać, że do obliczeń czasu nagrzewania wody wykorzystałem ten kalkulator źródło: https://padew.pl/pub/kalkulatormocy.php
 6. Andrzej_M_

  Co sądzicie o palniczku?

  Tak i Nie. Weź pod uwagę, że przenikanie ciepła z gazów spalinowych, poprzez wymiennik do wody o tak wysokiej temperaturze, będzie miało dużo mniejszą sprawność.
 7. Andrzej_M_

  Co sądzicie o palniczku?

  @Kacper23 by uzyskać 14 kWh mocy grzewczej (ciepła), musiałbyś dostarczyć co godzinę około 4 kg sezonowanego drewna.
 8. Andrzej_M_

  palnik na pellet Energooszczędny Palnik na Pellet

  Te zamieszczone zdjęcia przez nowego forumowicza @ABCPelletu, są wystarczającą informacją o jakości oferowanego produktu. - nie potrafili pospawać zbiornika na opał, to go poskręcali. - rura pierwszego podajnika o średnicy sporo mniejszej od konstrukcji mocującej, to zastosowali bardzo grubą, mięką uszczelkę pod silnik napędowy. - "elektryczna puszka przyłączeniowa" drugiego silnika przymocowana jedną opaską instalacyjną. - przewody zasilające drugi silnik pozbawione drugiej warstwy izolacji. - przewód zasilający wentylator opada na rurę podajnika i na pewno jego izolacja zewnętrzna nie jest izolacją silikonową. - linki przy złączach konektorowych praktycznie bez izolacji. Mona by jeszcze parę uwag wymienić, ale po co.
 9. Andrzej_M_

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  To zacznijmy od cen. Elektryczny podgrzewacz pojemnościowy Ariston LYDOS HYBRID 80 - średnia cena 2 350 zł. Elektryczny podgrzewacz pojemnościowy Ariston LYDOS HYBRID 100 - średnia cena 2 650 zł.
 10. Andrzej_M_

  Termostaty elektroniczne

  Nic Ci nie polecę, ale mam spore wątpliwości, czy przyczyną tych "pisków" czy też szumów są zawory termostatyczne. Jakiego typu masz zamontowaną pompę obiegową CO ?.
 11. Andrzej_M_

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Poczekajmy jeszcze trochę, na kolejnych zadowolonych użytkowników tegoż podgrzewacza. Potem będziemy rozkładać na czynniki pierwsze, zapisy w DTR podgrzewacza.
 12. Andrzej_M_

  podgrzewacz Ariston , Lydos Hybrid

  Witaj @Kamil1994 na forum. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać, na Twoje kolejne wypowiedzi.
 13. U mnie w gminie w latach 2007-2010 (realizacja programu PONE) gwarancja za całość wynosiła 5 lat. Gwarantem była firma dokonująca instalacji. Spojrzałem w dokumenty i dopisze co musieliśmy przedłożyć w ramach programu PONE. - niezaleganie z opłatami na rzecz gminy - umowa o odprowadzanie ścieków + brak zaległości płatniczych - umowa o wywozie odpadów komunalnych + brak zaległości płatniczych - opinia zakładu kominiarskiego, wraz z planem kominów - plan działki z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej - tytuł prawny do nieruchomości, odpis z księgi wieczystej (tu były największe trudności, sprostowanie różnych błędów (ponad 6 miesięcy biegania)) - karta inwentaryzacji domu (to można było wykonać samemu) - uproszczony audyt energetyczny - kosztorys z firmy instalatorskiej
 14. Ciekawe co to są za absurdalne wymagania ?. Zapewne dana firma instalatorska nie może zalegać z płatnościami na rzecz gminy, Urzędu Skarbowego, czy też ZUS-u. Legalnie zatrudnia pracowników i opłaca w terminach wynagrodzenia pracowników oraz należne podatki. Pracownicy mają aktualne badania lekarskie. Przeważnie firma instalatorska w programach PONE musi zapewnić 5-letnią gwarancje za wykonaną pracę oraz zainstalowany sprzęt. ps. Jak wejdziesz na stronę stronę z programem PONE, to znajdziesz tam taką informację: Lista wykonawców Lista jest aktualizowana na bieżąco o nowe zgloszenia dokonywane przez Wykonawców. ps2. Możesz nakłonić znajomego instalatora by przystąpił do programu.
 15. Andrzej_M_

  Dakon Dakon FB

  Kolega @def wyjaśnił pochodzenie "tajemniczych wypustków". Ja wykorzystałem te wystające żeliwne fragmenty do stabilizacji i pozycjonowania dopalającej komory nawrotnej. Pomiędzy zewnętrzną stalową ścianą komory a ściankami wymiennika żeliwnego jest wąska przestrzeń, przez którą przepływają w szybszym tempie gazy spalinowe. To przyspieszenie na tym odcinku gazów spalinowych, powoduje zmniejszenie przyściennej warstwy laminarnej, a co za tym idzie zwiększenie wnikania ciepła do wymiennika żeliwnego. Dołączam poniżej zdjęcie poglądowe. Wymiennik żeliwny włoskiej firmy SIME. Kocioł z automatycznym podawanie opału.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.