Skocz do zawartości

Andrzej_M_

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1992
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  36

Ostatnia wygrana Andrzej_M_ w dniu 17 Kwiecień

Użytkownicy przyznają Andrzej_M_ punkty reputacji!

Reputacja

119 Doskonały

O Andrzej_M_

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

13005 wyświetleń profilu
 1. Ja to bym poszedł nawet krok dalej ŚLĄSKexit, czyli autonomia dla Śląska. Skończyła by się wreszcie grabież za bezcen dóbr Ziem Śląskich, przez inne nacje narodowe. ps 1. Nawet Forum Info-Ogrzewanie było by po NASZYMU. Bo przeca admin Marcin to Ślązok. ps 2. Ale idzie ku lepszymu. Na łostatni geburtag dostoł żem zoki "Fajrant" i koszulka "Majster" z gyszeftu GRYFNIE. źródło: https://gryfnie.com/sklep/
 2. Moje uznanie. Długo polowałeś na tę przemysłową perełkę ?. ps. Do sterowania wentylatorami EC stosujesz wyjścia Y1-M i Y2-M ?.
 3. Tych dwóch systemów się nie łączy. Zainstalowane w budynku (domu) mają całkowicie inne cele. System wentylacji mechanicznej nie miesza powietrza w pomieszczeniach ( domu), tylko usuwa "zużyte" oraz wilgotne powietrze z pomieszczeń "brudnych" i jednocześnie doprowadza powietrze zewnętrzne do pomieszczeń czystych. Rekuperator dodatkowo odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza "zużytego". Przyjmuje się, że na jedną osobę w systemie wentylacji (mechanicznej lub naturalnej) powinno przypadać od 20 m3 do 30 m3 wymiany powietrza.
 4. To może najpierw wypróbować te rozwiązania w tej sprawie.
 5. Raczej nikt w dyskusji nie nazwał produktu firmy Ariston "szmelcem". Ja proponuje rzetelnie zapoznać się z DTR hybrydowego podgrzewacza wody.
 6. Jeżeli zainstalujesz instalacje fotowoltaiczną sieciową typu "on-grid", to dla urządzeń elektrycznych w Twoim domu będzie ona obojętna .
 7. Czy ta instalacja fotowoltaiczna jest z falownikiem ?. Czy instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, czy jest to instalacja typu "wyspa" ?.
 8. Takie technologie istnieją już pare lat. Z tego co udało mi się przed chwilą ustalić, to opracowanie i wdrożenie w roku 2007 technologii produkcji cementu fotokatalicznego było dziełem włoskiej firmy Italcementi. W roku 2010, 45% akcji Italcementi zostało przejęte przez niemiecką firmę HeidelbergCemen. HeidelbergCemen jest także od 1993 roku właścicielem polskiej Grupy Górażdże. Więcej o technologii TioCem poniżej. źródło: http://www.tiocem.pl/ ps. Nieco więcej informacji o fotokatalicznych własnościach betonu zawierającego cement TioCem w wydaniu akademickim. źródło: (do pobrania plik pdf) https://www.gorazdze.pl/system/files_force/assets/document/fotokatalityczne_wlasciwosci_betonu_zawierajacego_cement_tiocem.pdf?download=1
 9. Żeby nie było, że znowu czepiam się słówek. Ciekawi mnie, gdzie te nie oddane ciepło się podziało.
 10. Krakowski kanonik Jan Długosz pisał o Kazimierzu Wielkim (panował w latach 1333 – 1370). ,,,,Taka wielka tkwiła w nim chęć uświetnienia i wzbogacenia Królestwa Polskiego, że podejmował bardzo trudne i znaczne wydatki na budowę murowanych kościołów, zamków, miast i dworów, dokładając wszelkich starań, by Polskę, którą zastał glinianą, drewnianą i brudną, zostawił murowaną i nadał jej wielki rozgłos, co mu się też i udało. On też obudził w Polsce u wszystkich zapał do wznoszenia murowanych budowli. ,,,, Parafrazując słowa kanonika Jana Długosza, mogę stwierdzić, że w XXI wieku nadal istnieją w obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stare budowle drewniane, użytkowane przez niezamożną część społeczeństwa. Wiedz zgadzam się z Tobą @PioBin, że odejście od spalania paliw stałych przeznaczonych do celów grzewczych w sektorze komunalno-bytowym, to raczej "termin pokoleniowy".
 11. @Pabloklb moim zdaniem te "równanie" ścian płytami gipsowymi doprowadzi to pomieszczenie kuchni letniej do inkubatora grzybni. Za płytą gipsową będzie pustka nie wentylowana, charakter prac w tym pomieszczeniu wskazuje na sporą dawkę wytwarzanej pary wodnej. Ta wytworzona para wodna bez problemu w tę pustkę niewentylowaną sie przedostanie. Na zamieszczonym prze Ciebie zdjęciu widać gdzie wilgoć i kurz na chłodnej ścianie osiada.
 12. Proponuje by zrezygnować z obowiązku nauki i obowiązku szkolnego. Przede wszystkim będzie przejrzyście i tanio. Kto będzie chciał i kogo będzie stać, to wyśle swoje dzieciaki do szkoły prywatnej. To samo dotyczy ochrony zdrowia czy służb mundurowych.
 13. Nie byłem uczestnikiem tej konferencji. Zapewne odbyło się to zgodnie z planem , czyli: SESJA II – Źródła ciepła 11:30-11:50 „Nie ma dymu bez ognia”, ani dobrych kotłów bez sprawnych kominów Bronisław Gilewski, Mistrz Kominiarski 11:50-12:10 Węgiel kamienny z przeznaczeniem dla indywidualnych źródeł ciepła Łukasz Horbacz, Prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla 12:10-12:30 Projekt ZONE – założenia, plany i realizacja Jacek Żeliński, IChPW Andrzej Guła, Krakowski Alarm Smogowy 12:30-12:50 Drony w walce z „niską emisją” – co tak naprawdę potrafią Rafał Bigda, IChPW Zbigniew Gorol, Flytronic S.A. Odbyła się także część trzecia konferencji. SESJA III – Wracamy „NA ZIEMIĘ” 13:40-14:00 Wpływ termomodernizacji na zapotrzebowanie na ciepło Dariusz Koc, Dyrektor Zarządzający, Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. 14:00-14:15 Jak sobie radzą z „niską emisją” w innych krajach Starego Kontynentu – dobre praktyki i doświadczenia Jolanta Telenga-Kopyczyńska, IChPW 14:15-14:35 Elementy ceramiczne w kotłach c.o. – nowości w branży Katarzyna Stec, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych 14:35-14:55 Małopolska Lista Urządzeń Grzewczych – doświadczenia i nowości Piotr Łyczko, Kierownik Zespołu Ochrony Powietrza, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego 14:55-15:15 Certyfikacja wyrobu – fakty i mity Piotr Tarnawski, Ośrodek Badań Atestacji i Certyfikacji OBAC Sp. z o.o., Gliwice 15:15-15:30 Dyskusja, Podsumowanie konferencji, Konkurs z nagrodami*, Zakończenie S. Stelmach, K. Matuszek, IChPW Ps. Przypuszczam, że jak dyskusja w tym temacie będzie przebiegała merytorycznie, to być może sam autor tego tematu zabierze głos w wymianie poglądów.
 14. Zapomniałem wczoraj podlinkować relacji wideo, z pierwszej części XIV Konferencji Naukowo-Technicznej, organizowanej corocznie przez ICHPW w Zabrzu. Niedziela to chyba był odpowiedni czas, by obejrzeć 130 minut relacji z konferencji. Wszystkich za moje gapiostwo przepraszam i zapraszam do obejrzenia materiału. źródło: http://www.ichpw.pl/wp-content/uploads/2019/04/expo.mp4 ps. Pierwsza osoba występująca w materiale wideo to pan Sławomir Stelmach, Dyrektor Centrum Badań Technologicznych w ICHPW.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.