Skocz do zawartości

skrzypekps

Forumowicz
  • Postów

    54
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez skrzypekps

  1. Heh... Nowe pompy 8 kw mają zasilanie na dole, a powrót na gorze.. po co tak ? Mam wrażenie że przy grawitacji z bufora 300 litrow zamarznięcie w tej sytuacji jest mniej prawdopodobne w przypadku braku napięcia...
  2. O jakiej misce piszesz ? Co do deflektora fakt teraz mogę go usunąć. Płomień będzie rozbijał się na rusztach i szamocie....
  3. To i ja odkopię... co zauważyłem teraz jesienią z tą mocą to obniżając ją, podajnik podaje mniej i mniej dmucha przez co mniej idzie w komin ( widać to po temp. Komina). Na 100% miałem temp. Dochodzące do 140 stopni C, po zmniejszeniu mocy piec nadal dogrzewa jednak max temp. Spalin to 90 stopni. Z tym, że trzeba pamiętać żeby zwiększyć moc, gdy będzie zimniej bo piec może mieć ciężko się dogrzać- Tak miałem zeszłej zimy.
  4. Co do rusztu właśnie dlatego (generator sadzy) chcę go wypełnić pośrodku szamotem (w bryle wchodzi 8 pełnych cegiełek) i wokół pomiędzy szamotem a ściankami pieca pozostaje ok 10 cm z każdej strony. Wypełni to wolną przestrzeń, spaliny szybko się nie wychłodzą i się dopalą, i tu pomysł drugi, aby je trochę wyhamować zaburzaczem na wyjściu do komina.
  5. Co myślicie o wypełnieniu rusztu awaryjnego szamotem (wchodzi ok 6 szt.) w celu wypełnienia pustki i lepszej wymiany ciepła w tej przestrzeni ? Do tego pomyślałem o umieszczeniu zawirowacza w "rurach" na samej górze - ostatnio takie modne w nowszych piecach ? Mam po prostu wrażenie, iż uzupełnienie wolnej przestrzeni na ruszcie awaryjnym jak i umieszczenie zawirowacza poprawi wydajność pieca, co Wy na to ?? A może macie jakieś inne pomysły i doświadczenia ?
  6. ok, dzięki jeszcze tylko jak ktoś wie jak to jest z hallotronem ślimaka. Tzn. czy można go dołożyć i w jaki sposób (jak on wygląda w oryginalnym ślimaku) ??
  7. Witam, zmieniam sterownik AG Lux zPID na K1Pv3 i mam następujące pytania: obecnie mam wentylator z Hallotronem obrotów wentylatora czy dobrze rozumiem, że od tego wentylatora odłączam ten Hallotorn i dokładam turbinkę (większą) i do niej podłączam Halotron nadmuchu (wg opisu na płycie) ?? sterowanie obrotami wentylatora odbywa się wyłącznie napięciem dostarczanym do wentylatora - ilość tego napięcia dozuje Hallotron turbinki ?? mam również motoreduktor bez hallotronu, zapewne odpowiada on tylko za wskaźnik napełnienia zasobnika (jeśli się mylę proszę sprostować), moglibyście zrobić mi fotkę jak on wygląda i gdzie się znajduje - chciałbym go dołożyć.
  8. Kolego pilnie zmnien przelew , nigdy w kanalize bo jak sie woda zagotuje i pojdzie para w rury pcv to wymianę kanalizacji masz na bank... wiem z doświadczenia ;)
  9. założyłem podkowę do pieca i lipa... nagrzać tym grzejniki jest strasznie ciężko, palenie węglem zupełnie odpada ponieważ do tej podkowy potrzeba dużo ognia i na razie testuje opał, czym tu palić żeby napalić.
  10. tu masz link tam jest norma w *.pdf norma
  11. w tym tygodniu wkładam podobną wężownicę (wkład) o pojemności wody 39 litrów do pieca kaflowego, z góry jeszcze mam dorzucone 3 rury grubościenne fi 6 cm... zobaczymy co z tego będzie...
  12. witam muszę puścić instalację nad drzwiami lub opuścić się w posadzkę przy progu drzwi i z powrotem wyjść nad poziom podłogi ogrzewanie mam na pompce także grawitacja nie potrzebna jakie są plusy i minusy jednej i drugiej opcji (zapowietrzanie, spuszczanie wody itp.) ??
  13. mam kostrzewę, palę wszystkim w tym drzewem i nie narzekam , jak na drzewo super zasyp...
  14. a szczerze ci powiem ze jest na tym forum gdzieś schemacik odnoszący się do polskich norm... poszukaj a znajdziesz (kiedyś potrzebowałem i właśnie tu znalazłem )
  15. Mam domek letniskowy i robię centralne ogrzewanie z kominka z płaszczem wodnym, ponieważ domek czasami użyczam gościom zmuszony jestem dla większego bezpieczeństwa zrobić CO w układzie otwartym ze zbiorniczkiem wyrównawczym z syfonem (automatycznym dopuszczaniem wody) jednak teraz na zimę muszę zabezpieczyć jakoś instalację. Myślę nad wlaniem koncentratu do instalacji, ponieważ spuszczanie wody może okazać się uciążliwe i nie do końca ponieważ miejscami mam przejścia w posadzce (i tam woda na pewno zostanie) Czy dobrze myślę ?? Czy macie jakieś inne pomysły ?? Wiem, że będę musiał po okresach palenia sprawdzać stan płynu (stan jego odporności na mróz) ale chyba nie ma innej możliwości ?!
  16. dzis mialem podobnie przez całą zime nie czyscilem komina bo każdy mówił ze jak pale weglem to tak mi sie nie zasyfi... na fakt sprawdzalem któregoś razu na sciankach nie było tego dużo jednak przy rozpalaniu wkład osiąga sporą temperaturę i własnie wtedy doszlo do zapłony sadzy, rura strzelała ze nie wiedzialem co sie stalo jednak zamknąłem piec i po chwili sadzy zabrakło powietrza i rura (wkład) b.szybko ostygł... no i mój piekny stalowy kolor kwasówki zmienił sie w piekny brąz... jutro czas na kominiarza albo czas kupić sprzet do czyszczenia
  17. do dzis poszlo mi rowno 3 tony węgla na 110 m2 w domu palone przez pół dnia, z tym że poddasze niestety nie ocieplone wogóle (wełna leży i czeka na ocieplenie - aż jestem ciekaw jak to będzie za rok z ociepleniem)...
  18. a ja mam kostrzewę na 110 m2 14 kW i jestem z tego pieca bardzo zadwolony, jak moja zona rozpali i paili w tym piecu nie robiąc tego nigdy wczesniej to juz jest sukcessss... a co do wczesniejszych wypowiedzi ile idzie opału warto by podawać jaki mamy metraż do ogrzania i jaką mamy temp w pomieszczeniach...
  19. witam czy grupa bezpieczeństwa CWU na bojlerze jest niezbędna ?? tzn. mam obecnie wymiennik ciepła CWU z płaszczem, poziomy i miałem podobny problem jak kolega tzn nowy zawór zwrotny bezpieczeństwa 0,6 MPa i kapał, myślałem że ciśnienie z sieci miejskiej jest za wysokie, ale okazało się, że po prostu zawór był walnięty i puszczał już przy 0,2 MPa, wymiana w pełni pomogła. co do grupy bezpieczeństwa pytam bo widziałem takie rozwiązania jednak przecież wzrost ciśnienia pow. 0.6 MPa zredukuje zawór bezpieczeństwa no i np. nigdy nie widziałem takiej grupy w bojlerach elektrycznych. czy zastosowanie grupy ma za zadanie raczej tylko utrzymanie dla dużego komfortu równego ciśnienia w układzie ciepłej wody??
  20. witam również bym proponował rurę wzbiorczą którą masz wpiętą w powrót wyrzucić a dół zbiorniczka połączyć z rurą bezpieczeństwa tzn tą od zasilania podłączoną z górą zbiorniczka i problem będziesz miał z głowy i roboty także niewiele... a i kolego koniecznie odpowietrzenie zbiorniczka PILNIE np. wyciągając trochę nad zbiornik na rurę od przelewu (chyba, że masz jeszcze jedno miejsce w zbiorniczku na odpowietrzenie)
  21. piotrek111 napisał ci najlepsze i zgodne z przepisami rozwiązanie a co do kosztów to nie jest aż tak tragicznie ... no i każdy wykonawca bez problemu powinien ci to zrobić...
  22. w takiej sytuacji proponuję zwór elektromagnetyczny i do tego sterownik temperaturowy taki jak do pomp. Zasada prosta sterownik gdy temperatura nie osiągnie wymaganej wartości załączy elektrozawór (tzn otworzy go) a jak go osiągnie odłaczy go (zamknie go) cena sterownika 50-70 zł, cena elektrozaworu uzależniona od średnicy i producenta ok 250 zł
  23. piotrze automatyku moim zdaniem nie ma co się przejmować ponieważ ewidentnie wina leży po stronie użytkowników, którzy decydując się na instalację z wymiennikiem zdecydowali się na instalacje nie działającą grawitacyjnie tzn nie działającą bez dopływu prądu do pomp wymuszających obieg. Ewentualnie mogą oni szukać odszkodowania w ich zakładzie energetycznym ale to zależy od ich umowy z tym zakładem. z tego co napisałeś cały obieg na piecu ma ok 100 litrów wiec wierzę klientom że np. wrzucili węglarkę węgla i spokojnie taka ilość wygotuje szybko wodę i rozgrzeje piec do czerwoności. Na przyszłość zaproponuj im jakieś zabezpieczenie termiczne pieca najlepiej oczywiście mechaniczne np. zawór schładzający SYR 3065 lub dopuszczający do zbiorniczka wyrównawczego. Z tym pierwszym jest mniej zabawy, ale w piecu musi być miejsce na kapilarę (dość długą).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.