Skocz do zawartości

Vlad24

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  3328
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  48

Ostatnia wygrana Vlad24 w dniu 29 Grudzień 2017

Użytkownicy przyznają Vlad24 punkty reputacji!

Reputacja

89 Doskonały

O Vlad24

 • Tytuł

O sobie

 • Płeć
  Brak informacji

Ostatnie wizyty

13249 wyświetleń profilu
 1. To trochę różne rzeczy. Termostat pokojowy np nigdy się nie domyśli, że aktualne grzejesz CWU i nie ma potrzeby pompować wody w CO. Do tamtej pompy dołożone były osobno salus AT10F z kapilarą w buforze i nastawą (załącz) powyżej 30C i pokojowy Techa.
 2. Z praktycznej strony wydajność takiej pompy spadnie o ok 60%, za to kop odrobinę wzrośnie. Pomijając szczegóły techniczne, które nie w każdym przypadku dadzą możliwość podmiany.
 3. Nie kwestionuje decyzję, tylko zwracam uwagę byś posprawdzał wszystko co zostaje, a może mieć wpływ na pracę nowej pompy. Miałem przypadek, że regularnie co kilka lat ekipy jeździły wymieniać sprężarki MTZ80 i nigdy nikt nie sprawdził, że musiały one pracować z dyszą 03 w zaworze rozprężnym. Parowanie - 20C, przegrzanie 23K i nikogo to nie obchodziło, bo oni tylko wymieniali sprężarki.
 4. Jak uważasz, ale ja byłbym ostrożny. Może przepływy za małe, albo powierzchnia wężownicy zasobnika CWU. Może rura cieczowa gdzieś załamana i pracowała na ogromnym przegrzaniu Jak uważasz, ale ja byłbym ostrożny. Może przepływy za małe, albo powierzchnia wężownicy zasobnika CWU. Może rura cieczowa gdzieś załamana i pracowała na ogromnym przegrzaniu
 5. To najlepsza okazja by wdepnąć w czyjeś łajno. Ustal czemu prądy są duże, czy to problem ze skraplaniem, czy mechaniczny w samej sprężarce. Sprawdź przegrzanie i dochlodzenie, obejrzyj inst pod kątem transportu oleju. Ustal przyczynę, bo po wymianie klient zacznie ciebie....
 6. Nie zgodzę się, że defrost ją zabija, to nie mebel chłodniczy z odtajaniem gorącym gazem bez separatora. Tu jedno z 3, albo jak piszesz problem po stronie zasilania/sterowania, albo ilość czynnika, albo z obiegiem oleju. Sprawdź wszystko kilka razy byś nie miał za chwilę reklamacji na swoją robotę.
 7. Dokładnie W moim przypadku wzięli JZ od VRFa i dorobili do niej wewnętrzną bez rewersu, bez obiegówki, bez grzałek. Defrost tzw ciepłem sprężarki wew. W efekcie otrzymali to 20min defrostu przy +4C i kondensacja wody na rurociągu wewnątrz domu. Brak obsługi 2 pomp obiegowych, brak sterowania woda + powietrze, brak adaptacyjnych krzywych grzewczych. Nawet podglądu parametrów urządzenia z poziomu sterownika nie ma. Mocno surowy produkt, ale i nie wygląda na to by mieli zamiar go dopracować.
 8. W kaskadowej termie v ten styk ma taki sam algorytm pracy jak pompa główna. Czyli w zal od ustawienia pracuje albo w trybie ciągłym, albo wyłącza się gdy pompa nie grzeje. Idiotyczne, ale ten typ tak ma. Rozwiązaniem było dołożenie salusa z kapilarą w buforze. Bufor >30C pompa pracuje, <30C stop.
 9. :D ja jedną i podobne odczucia
 10. Która to taka mądra pompa co ma grzałki na polu i wspomaga odparowanie?
 11. Powietrze jest darmowe, więc mniej doświadczeni starają się nim palic
 12. Regulator!?Mało tego, on chciał piec, a kupił kocioł. I co on ma teraz z tym fantem zrobić?
 13. Ociepla się z zewnątrz pewnie dlatego, że łatwiej, lub sensowniej jak kto woli. Ocieplenie od wewnątrz ścian, to również ocieplenie od wewnątrz stropów, podciągów, ścian działowych, schodów i wszystkiego co bezpośrednio jest połączone ze ścianami zewnętrznymi. Cokolwiek, co zostanie "gołe" będzie mostkiem cieplnym i będzie wiecznie mokre od skondensowanej wilgoci.
 14. Dz za wsparcie :D Do mnie prawie Googlemobil dojechał W sumie masz rację
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.