Skocz do zawartości

Zenek112

Nowy Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Zenek112

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Starter dyskusji
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jestem świeżo po instalacji Haiera 8kW + moduł ATW. Bufor dałem równolegle 100l - zalane wodą. Układ zamknięty 8 grzejników CO + boiler z wężownicą 140l. W układzie też wrzuciłem zawór trójdrogowy na powrocie z wężownicy. Pompę odpaliłem działa. Oczywiście pomyliłem się z podłączeniem rur- w dokumentacji i na filmikach w necie OUT było górze IN na dole - u mnie odwrotnie. Zastawiają mnie następujące kwestie : 1. Jak zawór trójdrożny przełączy się na grzanie wody ( tryb TANK) to pompa pracuje z małą ilością wody ( w małym obiegu) . ( bez bufora) - czy to jest ok ? 2. W trybie pracy HEAT - do modułu można podłączyć zewnętrzną pompę cyrkulacyjną , która z bufora pompuje wodę na grzejniki - działa w tym trybie. Natomiast jak przełączę w tryb HEAT/TANK - pompa nie działa. 3. Czy w trybie HEAT/TANK - co ma wyższy priorytet- woda CO czy grzejniki ? 4. Zastanawia mnie czy jak nie będzie mrozów mogę pompę włączać tylko w określonych porach dnia na krótki czas. Czy lepiej ustawić dzień np 43C a w nocy 30C ? Jak miałem piec na eko to w nocy nigdy nie pracował. Przy pompie może lepiej zapewnić pracę non stop niż wyłączać na noc ( jak nie będzie ujemnych temperatur) ? 5. Pompa wyłączona na panelu kontrolnym w trybie off - pompa cyrkulacyjna wody w pompie nie pracuje. Czy jest zabezpieczenie , że jak temp. wody spadnie ponieżej jakiegoś poziomu to pompa się włączy aby zabezpieczyć układ przed zamarznięciem ? Jakby ktoś chciał schemat i zdjęcia instalacji to chętnie udostępnię.
  2. Witam, kupiłem monobloka 8kW i myślę jak zrobić układ hybrydowy czyli stary piec na eko + pompa. Mam grzejniki przewymiarowane. typowa temp. na zasilaniu z reguły była na poziomie 50-52 C. Wpadłem na plan aby aby w układzie zamkniętym wpakować boiler z wężownicą na powrocie do pompy a do wężownicy podłączyć sam piec na ekogroszek. Piec ( pozostanie nadal w układzie otwartym) i będzie dogrzewał wodę w buforze przez wężownicę na powrocie do pompy. Czy to rozwiązanie ma sens ? Myślałem o również wpięciu pieca na eko przez wymiennik do układu z pompą. Zenon
  3. ok dzięki za opinie. zapomniałem napisać , że układ CO pozostaje otwarty a układ z PC jest zamknięty. mogę prosić o poprawki na rysunku ?
  4. Wymyśliłem taki prosty szkic instalacji. Prosze o uwagi czy to ma "ręce i nogi" Myślałem o zaworach zwrotnych aby PC nie pchała wody w nieużywany piec CO.
  5. Mam jeszcze 1 pytanie. Dzwoniłem do sklepu internetowego z zamiarem zakupu pompy. Oferują pompę 8kW Haier za 13500 zł. Mogę sobie to sam podłączyć ale gwarancję bedę miał jak dokonam odbioru przez serwisanta za 800zł. Czy tak faktycznie jest ? Co decyduje o odbiorze ? Jeśli nie dam np. bufora , zaworów antyodmrożeniowych ??? itd. Gdzie producent opisuje jak to podłączyć aby serwisant odebrał i podbił gwarancję ?
  6. Dzień Dobry. Jak pompa Haier 8kW sprawdzi się z grzejnikami ? palę eko-groszkiem dom 130m2 ocieplony. Typowe zużycie roczne do 3 ton ( grzanie+CWU). Teraz koszt groszku to prawie 7000zł/sezon . Zazwyczaj na piecu ustawiam temp. do 53C. Nie chcę całkowicie wywalać pieca na ekogroszek. Co radzicie ? Jakie doświadczenia i koszty użytkowania po zainstalowaniu ? Czy bufor jest potrzebny ? Ile litrów ? Układ będzie musiał być zamknięty ? Zenon
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.