Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1)-Nie chcialbym czysczyc ten wymienik kondenzacyjny,bo tam czysta H2O isto nie kondenzuje.

2)-Temperatura kotla ma znaczenie w pomiaru do zaneczysczenia przy wszystkich kotlach spalujacych nie czystego opalu.Wieksza temperatura nie dotyka tylko wymiennika,latwiej osiagniemy czystego spalania na goracym kotlu.Kazde uzardzenie ma swoja idealna temperatura robocza.U mnia od 50° widac co 5° do gory polepszenie przy zachowanym ustawieniu procesu spalania.Mam 75 i nie narzekam.Co padnie na wyzsza temperature kotla,to zaosczedni czysty wymienik nawet z nadwyzka.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piecuch19 napisał:

( na grawitacji nie powinno). 

Tyle że grawitacja pcha wodę tak w miarę dopiero od 70,przy 80 już jest pięknie a prz90 to  tak pcha jak prawie na pompce na 1 biegu i im wyżej tym szybciej woda krąży takie samo zabezpieczenie przed zagotowaniem ,ja jeszcze nigdy nie zagotowałem wody a już kilka razy zapomniałem kotła zamknąć( drzwiczki) i doszło do 100 ale nie gotowało ,ciśnienie u mnie to 0,5 bara więc gotuje od 105,generalnie wg mnie jest tak że im wyższa temp kotła tym lepsze spalanie,szczególnie jak nie ma bufora,przy 90 jest taka moc odbioru że kocioł nie wchodzi w mizerne spalanie,przy 80 jest jeszcze ok ale już przy 70 zaczyna się kiszenie na drewnie,na węglu może być choć nie jesem wtedy zadowolony ze spalania, a oszczędności z niższej temp na kotle ja nie zauważyłem żadnych wręcz przeciwnie,nie wspomnę o trwałości kotła, u mnie po 5-ciu latach nie zauważyłem żadnej korozji nigdzie

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzisiaj w domu i moge trochę potestowac. Rozpalilem o 7, pompka na powrocie włączyła sie przy 73 ustawiona na pierwszy bieg, na instalacje poszło przy 55 na szczycie bufora, niedługo po rozpaleniu. No i spokojnie sie pali, temperatura 75-80. Jak podskoczy do 82 to miarkownik przymyka i pojawia sie dym z komina. Pale samą sosną, nierówne kawałki i troche kory z posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastaw miarkownik na 90 to nie będzie dymu i zdąży się bufor naładować, a miarkownik się nie przymknie

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 87 ale na szybkim naładowaniu bufora już mi nie zależy. Za szybko go wysysa instalacja. Lepiej jak się spokojnie pali, pompka na powrocie pierwszy bieg, bufor się powolutku ładuje, na grzejniki idzie 50-55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj do sosny miarkownika. Pal na stałej szczelinie ustawionej tak, aby paliło się dosyć intensywnie na wyższych temperaturach, wtedy nie będzie sytuacji z przydymianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem informacje że właściciel mpm zmarł w zeszłym tygodniu i wszystkie zamówienia w realizacji zostaną anulowane. Czy jest tu ktoś kto mógłby tą informacje potwierdzić/zaprzeczyć? dodam że infolinia mpm od tego czasu jest nieaktywna

Edytowane przez szymi2667
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem to brakło im stali i przez to były zamówienia wstrzymane,teraz już niby jest ale ceny ostro w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną informację ,zmarł tata pana Marcina -doradca techniczny,firma pracuje normalnie i można zamawiać kotły

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci co zmienili  to się chyba  z putlerem  zmówili :

https://alekotly.pl/product-pol-259-DREW-MET-Uni-DS-9-kW.html  

kupa  w sumie złomu  za kilkanaście tysięcy ?     Czy to fakty czy była denominacja powrotna po Balcerowiczu ?   Czy od razu z kotłownią  buforem pompami  itp. ? 

Edytowane przez Gruner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nabijać postów

Ale stwierdzenie że to szaleństwo to chyba mało

I jeszcze musisz się nauczyć palić albo przerobic

 na własne wymagania 

To całe eko to coś tu nie tak 

Brak słów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci co zmienili  to się chyba  z putlerem  zmówili :
https://alekotly.pl/product-pol-259-DREW-MET-Uni-DS-9-kW.html  
kupa  w sumie złomu  za kilkanaście tysięcy ?     Czy to fakty czy była denominacja powrotna po Balcerowiczu ?   Czy od razu z kotłownią  buforem pompami  itp. ? 
U mnie widać, że kosztuje 5699. To kilka, a nie kilkanaście tysięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPM ma  wg kolegi Melwinek1 jeszcze nie zmienione ceny - natomiast ja piszę o tych co już zmienili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę a naprawę szyszki nam zostaną i kuchnia jak za dawnych lat

Smutne to wszystko Polak Polakowi dla kasy 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal serio mocno podrożała. I nie tylko stal. To się przekłada na cenę końcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miklo napisał:

Stal serio mocno podrożała. I nie tylko stal. To się przekłada na cenę końcową.

Jesli kocioł kosztował  6000  i zawierał już zysk producenta i sprzedawcy  to koszt zawartej w nim stali nie był pewno wiekszy niż 3k, więc   zostawiając zysk na poziomie 4 k o inflacja zostaje  nam na stal 12 k czyli podwyzka 400 proc . No raczej ktoś tu kogoś chce okraść lub zniechęcić ale na pewno coś  tu nie gra. 

 

cytat ze stockwatcz pl   :   

Największy wzrost zanotowały kształtowniki gięte na zimno, których cena z tygodnia na tydzień podskoczyła o 74 proc. O ponad 50 proc. więcej trzeba zapłacić za blachę HRC (+228 proc. r/r), o +40 proc. za pręty żebrowane (+195 proc. r/r) i o +32 proc. za profile (+211 proc. r/r). 

Najdroższa blacha  kosztuje  8k za tonę -  to jest na trzy kotły  i dopiero teraz  wychodzi ok 4k za materiał na kocioł - pozostałe 12 k z tych chorych cen to zwykłe złodziejstwo - minus złodziejstwo rządu który  od złodziejstwa   bierze podatek więc wg mnie złodziej złodzieja popiera.Ciekawe czy trafi sie  producent który przedstawi  na swoją obronę rzeczową kalkulację tych kilkunastu tysięcy za zwykłe pudło ze stali. 

Edytowane przez Gruner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gruner Zapomniałeś wspomnieć o wzroście cen przewiezienia stali, prądu, kosztach ogrzewania zakładu i jego utrzymania (narzędzia, serwis urządzeń). Rozumiem też, że pracownik ma zarabiać tyle samo, tylko kupić o połowę mniej opału na zimę, pół drogi iść pieszo do pracy i połowę mniej jeść.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bajek napisał:

kuchnia jak za dawnych lat

wybudowanie kuchni kaflowej : materiały plus robocizna { w tańszej wersji } kosztuje podobną cenę do kotła MPM (powiedzmy 10-14 kw),więc szanujmy takie urządzenia i zachowujmy je.

Edytowane przez Panstan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panstan Tak sobie myślę, czy taka kuchnia z podkową nie będzie lepszym zapasowym źródłem grzania w miejsce kotła. Ogrzeje piwnicę, naładuje bufor i obiad da się ugotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mac08 napisał:

Rozumiem też, że pracownik ma zarabiać tyle samo, tylko kupić o połowę mniej opału na zimę, pół drogi iść pieszo do pracy i połowę mniej jeść.

Jakos nie zauważyłem wzrostu pensji  od  początku pandemii a już na pewno nie o 400 proc . 

Po prostu sprzedawcy producenci i rząd swoje muszą wziąć a koszty muszą ponieść konsumenci. 

Trochę to samobojcza w tej chwili praktyka bo w końcu nikogo nie będzie interesował żaden towar poza kromką chleba. Tyle że rząd schudnie ostatni a pracodawcy wyjada do ciepłych krajów. 

Chciałbym zobaczyć składowe ceny pudła zasypowego za 16 k . Aż sie boje pomysleć ile może kosztować mały okręt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.