Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, dino49 napisał:

To co widzisz płomienie w kolażu, to z drewna odpadowego po budowie. Inne są płomienie z drewna z liściastego i nie są takie długie. Liściaste są kaloryczniejsze od pelletu.

info - kolaż.jpg

Fajnie to wygląda. Nagraj króciutki filmik, lepiej będzie widać płomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peperoni
Do ilu stopni jesteś w stanie załadować bufor na grawitacji i ile to trwa? Jaka pojemność bufora?

Sent from my H8324 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor o poj. ok.1700l ładuję na razie 30-letnim kotłem ds własnej (śp. mojego taty)roboty z późniejszymi przeróbkami inspirowanymi z tego forum, za co jestem niezmiernie wdzięczny ich użytkownikom. Nowy wood 18Kw czeka na posezonowy montaż. Obecnie palenie drewnem sezonowanym, buk ,brzoza i inne liściaste. Bufor ładuję na razie do max 90 C, czas zależny od wyładowania, ze względu na wężownicę CWU nie schodzę poniżej 40 C na zasilaniu i taką temp. mam ustawioną na instalację, jeśli będzie chłodniej to skoryguję na zaworze 3-drogowym. Ładowanie trwa kilka godzin ponieważ mam małą powierzchnie wymiennika i zmniejszoną komorę spalania, mam nadzieję że w mpm będzie szybciej.  

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić bo nie będzie szybciej,1700l to około 100kw od 40 do 90 a 100/17kw daje  6h ładowania=2 nie pełne wsady

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Przemq89 napisał:

Można gdzieś kupić taki palnik?

Płyta szamotowa na wymiar w Krakowie. tel. 536 595 095, 799 079 929.

Płyta zbrojona, najgrubsza 3 cm, grubszej nie wykona, najlepiej zamówić podwójną płytę

U mnie płyta 3 cm spoczywa na równoległej konstrukcji profilowej 20x30 mm

Można samemu wykonać kupując cement szamotowy i wykonać 5-6 cm grubość plus cieniutka siatka zbrojeniowa o minimalnych oczkach, a otwór? no właśnie...

2 godziny temu, maronka napisał:

Muszę cię zmartwić bo nie będzie szybciej,1700l to około 100kw od 40 do 90 a 100/17kw daje  6h ładowania=2 nie pełne wsady

Czekam w kolejce u instalatora na montowanie 400 l bufora, a jak za mała.. drugą 400 l jako system. Bufor o większej pojemności nie przejdzie przez szerokość drzwi. Do pierwszego bufora grzałka 6 kW zasilana  przez 4,5 kWh fotowoltaika /10 paneli na gruncie/

Jak się pali przemiennie opałem /pellet, drewno liściaste i prądem/ w buforze 400 l lub 800 l w systemie, wg mnie, wystarczająco... szybciej nagrzeje

Edytowane przez dino49
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 21:26, maracz napisał:

Fajnie to wygląda. Nagraj króciutki filmik, lepiej będzie widać płomień.

https://ud.interia.pl/html/getattach,mid,29225,mpid,5,uid,1eef1357ace1200b,min,0,/20211113_210432.mp4?f=20211113_210432.mp4

Po kliknięciu linka, trochę odczekajcie...

Spalanie drewna buk przy włączonym dmuchawie w trybie ruszta

 

 

Info tryb pracy.jpg

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dino49 napisał:

https://ud.interia.pl/html/getattach,mid,29225,mpid,5,uid,1eef1357ace1200b,min,0,/20211113_210432.mp4?f=20211113_210432.mp4

Po kliknięciu linka, trochę odczekajcie...

Spalanie drewna buk przy włączonym dmuchawie w trybie ruszta

 

 

Info tryb pracy.jpg

Niestety, u mnie filmik się nie wyświetla.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na drewno wrzucam dwie łopaty węgla i jest dużo lepiej. Zasyp wystarcza na 3-4 h. Oszczędny jest tylko wymaga trochę pracy, drewno najlepiej połupac na male kawałki a przynajmniej te co idą na na spód. Jak mi się wtoa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercusTo że kocioł jest do drewna nie oznacza że nie można trochę węgla spalić raz jako żar długo się palący i będący  swego rodzaju dopalaczem drewna a szczególnie gazów z drewna ,lub jak koledzy wyżej węgiel na drewno i wtedy jest takim przedłużeniem czasu spalania i rozpałką pod następny zasyp ,tak samo w kotłach na węgiel trzeba użyć trochę drewna by rozpalić węgiel lub go dopalić i rozpalić czysto następną porcję,nie przesadzajmy po prostu 

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ma podobny problem z nowym 1 -miesięcznym  kotłem MPM 18 wood - nie mogę osiągnąć temp. na kotle powyżej 55 st. Kocioł z wentylatorem i układem antykondensacyjnym, komin 7 m ,średnica 20 cm ocielony - do tego bufor 750 l. Nic nie pomaga - ciągła praca wentylatora, otwieranie drzwiczek czy dolotów powietrza . Szukam pomocy i znalazłem to forum - czy mam palenisko wyłożyć szamotem - bo żar mi wypada do popielnika .Palę drzewem 1 rok sezonowanym ,wszystko ocieka smołą. Dzwoniłem 4 x do serwisu i bez efektu .Może ktoś mi pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kin Post przeniosłem, tutaj bardziej pasuje. W komorze zasypowej na razie nic nie rób, to już zrobił producent, przed palnikiem zastąpił jeden segment rusztu szamotem i to powinno wystarczyć. Zmień tylko na początek temp. załączenia pompy bufora na wyższą 60-65°C, jeśli to nie pomoże będzie trzeba wymienić zawór, lub wkładkę,  na ochronie powrotu na taki o wyższej temp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.