Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, maronka napisał:

http://sklep.brodatrans.pl/

będę od nich brał ale jeszcze ich nie sprawdziłem ,ktoś zamówił na innym forum i chwalił,i pakują w worki 10kg też

Mieszkam bardzo blisko tego składu. Brałem kilka rodzajów węgla różnego rodzaju, nigdy nie byłem zadowolony, jak pytałem o parametry techniczne nic nie pokażą, wszystko na gębę.Parę razy ciśnienie mi podniósł, kupiłem u niego wesołą albo wieczorek. To nigdy nie był ten węgiel, masa, masa popiołu, Wk... mnie to zrobiłem tam trochę porządku i zakończyłem współpracę. Sytuacja była o tyle kiepska że to były początki po zakupie mpm, tak że nie było wesoło bo trzeba było masę popiołu wynosić, kocioł stawał non stop odpopielać średnio co 3 godz. A kociołek mpm jest wymagający jeżeli chodzi o opał. Zmieniłem skład i węgiel i skończyły się wszystkie problemy . Teraz palę węglem piekary i to dla mnie jest najlepszy węgiel z testowanych,a próbowałem wszystkich. Nie posiada prawie popiołu 6%, tyle co wesoła kaloryczność trochę słabsza 27Mj, ale spiekalność 0, a wesoła 45,więc węgiel się nigdy nie zawiesza,jest idealny do tego kotła.Kociołek po zasypaniu do pełna i odpaleniu pracuje bez rusztowania do wypalenia mimo tego że posiadam automatycznie odpopielanie jak wiadomo.Odpopielam przed ponownym zasypaniem kociołka. Dlatego uważam ten węgiel za idealny do tego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWK Piekary to Weglokoks - czyt.  Pieklorz . - ps.  palisz orzechem czy ekogroszkiem ?  U mnie wystepuje tylko pieklorz drobnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mikkei napisał:

wysyłają ?

Tak ale wilu trochę ostudził mój zapał

tu znalazłem piekary ale cena kosmos

http://thmh.pl/produkt/orzech-workowany-klasa-1-piekary-1000kg/

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jak spalam tego węgla niewiele ,porcjami po5-10 kg mieszane z drewnem i podawaniem pp dwoma klapkami,to i tak spalę wszystko ,bardziej zależy mi na długim trzymaniu,i dlatego orzech 1 mocny ,a worki 10kg bo nie chce się dźwigać woreczków,ale coraz bardziej skłaniam się ku miejscowemu składowi luzem ,bo raczej pewniak jest ,ale dam szansę wesołej  z brodatrans, jak będzie lipa w przyszłym sezonie luzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maronka napisał:

jak sie wczytasz to faktycznie kosmos za Piasta a nie za Piekary.......  gdzie u mnie na składzie Piast orzech kosztuje 730zł a tu jest 500zł przebitki.......

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się za piasta,za tą cenę to musi ten piast wypieszczony,odpiaszczony być,jak nazwa

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kazdy niech sie pochwali ile spalil w zeszlym sezonie. Z moich znajomych z podajnikami wychodzila srednia 3-4 tony na 150/200m.

Byloby smiesznie jakby mpm mial lepsze wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Stalin napisał:

Moze kazdy niech sie pochwali ile spalil w zeszlym sezonie. Z moich znajomych z podajnikami wychodzila srednia 3-4 tony na 150/200m.

Robiliśmy  w tym temacie takie podsumowanie w marcu czy w kwietniu tego roku -  znajdź i sobie poczytaj - wyniki mogą cie przerazić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Stalin napisał:

Moze kazdy niech sie pochwali ile spalil w zeszlym sezonie. Z moich znajomych z podajnikami wychodzila srednia 3-4 tony na 150/200m.

Byloby smiesznie jakby mpm mial lepsze wyniki

sporo tego opału im poszło - chyba że rejonach, gdzie zima dłużej i mocniej trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mpmie spalisz wszystko  - węgiel i drewno.  W okresach przejściowych gdy na polu jest +10 to nie opłaca sie palic weglem bo  zwyczajnie robi sie sauna.

Przez to naprawdę bardzo dużo idzie zaoszczędzić jak masz własne drewno.   A węgiel to jest potrzebny naprawdę tylko jak przychodzą mrozy. 

Ogólnie już ludzie odchodzą od ekogroszku na rzecz peletu a potem przejdą na gaz i prąd a jak ceny pójdą w kosmos to wrocą do drewna....  np w USA tak jest na wsiach.

 

Kolego zamówiłeś ten piec czy dalej sie wachasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor padl na mpm 18 tylko jade ogladac roczny kociol 80km ode mnie a jak bedzie cos nie tak to po prostu zamowie nowy. 

No masz racje z tymi trendami. Chyba wszysyko dobrze jak zimy sa na ta chwile slabe. 

Takze niebawem zdam relacje z montazu i pierwszych rozruchow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mikkei napisał:

Oólnie już ludzie odchodzą od ekogroszku na rzecz peletu a potem przejdą na gaz i prąd a jak ceny pójdą w kosmos to wrocą do drewna....  np w USA tak jest na wsiach.

Uwolnienie cen gazu w 2023r. Najpierw muszą nałapać do wora klientów na gaz tak jak frankowiczów. Wszędzie ostro kopią i gazyfikują. 

@Stalin jaka cena tego rocznego kotła? Czy to już z certyfikatem na 5 klasę?

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.5 tys

Ale juz poszedl. Z 5 klasa. 

Ale w ciagu ostatnich kilku dni pojawil sie dystrybutor 15km ode mnie i ma kociolek na miescu. Nowy kociol 4400 brutto i jutro po niego jade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale jestem troche len. 

Ze wymiennik mniejszy i cos tam. Raczej z tego roku bo dopiero od miesiaca gosciu sprawadza te kotly i ludzie biora. Wczesniej sami spawali ale niestety badania na sztuke kotla 15 tys troche ich przeroslo. Na pewno zwroce uwage. Certyfikat klasa 5 to sie dostaje oryginal jakis do reki czy wystarczy ze po prostu jest badany? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat stwierdza że był badany i dostaje się wraz z kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo do pobrania ze strony - jak ktoś potrzebuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie nie ma żadnych problemów z dostosowaniem się do ustawy. Literki MPM przykleić na obojętnie jaki kocioł, certyfikat ze strony pobrać i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociolek kupiony. 

2019 rok. Dla ciekawosci oryginalny ceryfikat ma pieczatke zgodnosci kopii i podpis jest Pana Marcina. Ciesze sie jak male dziecko. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.