Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2019 o 14:57, matsuo11 napisał:

A jeśli chodzi o wyprostowanie kresek na wykresie to ja robię tak że patrzę jaka jest średnia modulacja z 24 godzin i wtedy minimalną modulację ustawiam kilka oczek mniej od średniej u mnie to się sprawdza.

Ciekawy pomysł zastosuję to u siebie, zobaczymy co wyjdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rotor122 napisał:

A ja mam zawór 4d otwarty na full i jest 60 stopni, a w pomieszczeniach do ustawienia temperatury są termostaty.

Ja tam nie lubię niczym kręcić.

Lubię "niezawodną" elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rotor122 napisał:

A ja mam zawór 4d otwarty na full i jest 60 stopni, a w pomieszczeniach do ustawienia temperatury są termostaty.

to po co Ci ten zawór 4D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deafnezz napisał:

Oldziu, no i mniej spalisz opału, bo siłownik otworzy zawór tyle,  ile domek będzie potrzebował ciepełka.(temp. pokojowa).

No niby same plusy dodatnie. Ale tak, kocioł z podajnikiem mam drugi sezon, kupiony ze sterownikiem titanic (dwustan). Zalogowałem się na forum i czytam w wątku skzp-02 o zaletach tego sterownika. Kupuję skzp i okazuje się że aby sterownik prowadził stabilnie kocioł musi być dobra ochrona powrotu. OK, mój 4D nie załatwia tej dobrej ochrony więc CWU włączam na stałe. Na kotle trzymam 70°C i prawie tyle ma ciepła woda. Wstawiam na wyjście z bojlera termostatyczny 3D. Ciepła woda już OK, ale okazuje się że w moim przypadku nie jest ekonomicznie aby pompa od CWU pracowała non stop. Następna decyzja to pompa kotłowa. Teraz kocioł pracuje stabilnie, ale żebym przez te wszystkie nakłady oszczędził chociaż z jeden worek grochu, nie wiem, chyba nie. Dlatego takie moje rozterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek, masz rację tak naprawdę piec na ekogroszek to utrapienie i brudna robota plus koszta, jak bym miał teraz wstawiać piec to już bym na eko nie robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie temperatury spalin. Po  zamontowaniu czujnika tydzień temu temperatura spalin była rzędu 200 stopni. Wyczyściłem piec i temperatura spadła do 70 a teraz utrzymuje się na poziomie 80. czy to jest norma i  taka powinna być???? Nadmieniam iż po spadku temperatury spalanie spadło mi do 18 kg na dobę (dom 160 metrów docieplony 15 cm styropianu). Czy to dobre spalanie????? Pytam ponieważ to mój pierwszy sezon i dopiero ok. miesiąc temu udało mi się opanować piec.

Odnośnie temperatury podajnika to wiem że za wysoka ale dopiero po sezonie zgłoszę Witkowskiemu z prośba o uszczelnienie podajnika z piecem. Wiele rzeczy próbowałem a temperatura podajnika taka sama!!!

20190131_205633.jpg

20190131_205624.jpg

20190131_205734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mineło prawie 24h od zmian i jest poprawa.na palniku wyglada to lepiej i teraz widze ze naprawde za mocno dmucham i najwazniejsze i spalanie spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalam o 1/5 mniej,niž w starym kotlu,w piwnicy jest czysto.I praca versus stary,to bajka.Koszt jest latwo wrocic.I kilka kosztuje grzanie gazem,elektro,lub niewiarygodne pompowanie ciepla,im chlodniej tym mniej wypompowač...........

Oldek,užyj czujnik zewnetrzny i silownik zaworu.Grzaniem dla zewnetrznej oszczedasz grochu.

Rotor rowniež nie dobro dziala nie užywaniem 4d,sami sebie powodujac straty.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Oldek napisał:

Teraz kocioł pracuje stabilnie, ale żebym przez te wszystkie nakłady oszczędził chociaż z jeden worek grochu, nie wiem, chyba nie. Dlatego takie moje rozterki.

Mordeczko, sprezentujesz sobie jeszcze tylko siłownik i będziesz zadowolony.Nie jeden przechodził przez to co Ty. Kupił jedno, trzeba kupić drugie. Oszczędności przyjdą, Oldziu ale nie od razu.

Nawet jeśli będziesz przechodził na gaz czy inne paliwo to wszystkie akcesoria ci się przydadzą. No chyba, że do bloków się przeprowadzisz. :-)

Ja tam polubiłem ekogroszek, a wielu wrogów mi doradzało inne paliwo.

Dobry sterownik, akcesoria i można oponami palić.

 

Edytowane przez Deafnezz
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ó.Mógłbym opowiedzieć o okropnej ścieżce do timela i niepotrzebnych wydatkoch po droge :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że jadę na tym palniku 4 sezon, i na początku przez kilka miesięcy miałem problem. Wcale nie jest tak tragicznie. Nawet lepiej jak na ekoenergi 15 kw w kotle Witkowski który grzeje u rodziców. Jest pewien patent do którego doszedłem po kilku miesiącach, i się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ktm6107 napisał:

 

Ciekawy pomysł zastosuję to u siebie, zobaczymy co wyjdzie!

 Z tymi prostymi kreskami to bez przesady mi wydaje się że lepiej jest jednak ja kociołek moduluje sobie w pobliżu zadanej a ile odjedzie  w dół reguluję minimalną modulacją ale u każdego może być inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, konopka napisał:

Tak jak pisze kol. Kijasr.U mnie jest tak,że SKZP steruje mieszaczem podłogówki,a na grzejniki stara pogodówka Sieger

Kolego Konopka mam pytanie co to za ster Sieger. Można takie coś jeszcze gdzieś kupić. Potrzebna mi jeszcze jedna pogodówka do podłogi w tej chwili mam 3d termostatyczny ale wkurza mnie to chodzenie do kotłowni i kręcenie zaworem. Szukam coś tańszego może być używka trzeba gdzieś urwać koszty bo muszę jeszcze dokupić zawór 3d i siłownik i w związku z tym mam pytanie do szanownych kolegów o zawór i siłownik firmy Herz. Jak on się sprawdza proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Matsuo kupuj smialo zawor i silownik herz. Solidna firma. Ja mam i dziala u mnie super  :)

Nie ma rozjazdu wartosci jak to u kolegow bywa z silownikiem Afriso  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam afriso i nie mam żadnych problemow z rozjeżdżaniem.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj po wymieniam kondensator w dmuchawkę ciekawe czy będzie miał mniejsza pojemność czy może 0 , zobaczymy po mierzeniu.

Dam znać zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz u mnie goshe i nie było problemu w żadnej wersji softu.to że drogi siłownik to nie znaczy że wszystko będzie ok

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia esbe ara 661,najtanszy esbe i dziala bezproblemowo.Poprzed timelom na titanike mialem na sterowanie wentyla techa st 431n i bylo ok.Tež dobry sterownik wentyla,z wyjatkom zadawania parametrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamawiacie nową, to moim zdaniem najlepiej "surową" i samemu ponawiercać.

PS: cytat mi gdzieś uciekł. To było do wpisu nr. nowej korony do Wulkana. 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że jadę na tym palniku 4 sezon, i na początku przez kilka miesięcy miałem problem. Wcale nie jest tak tragicznie. Nawet lepiej jak na ekoenergi 15 kw w kotle Witkowski który grzeje u rodziców. Jest pewien patent do którego doszedłem po kilku miesiącach, i się sprawdza.
Jaki patent masz na na myśli? Mówisz o palniku ekoenergi ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam propozycje co do regulatora pokojowego. chodzi dokładnie o histereza, żeby zrobić górna-dolna przydatna w okresach przejściowych. Podam przykład o co chodzi.

np. Temperatura ustawiona 22,5 histereza 0,5. W nocy jest na zewnątrz kolo 2*C a w dzień dochodzi do 12*C do tego słoneczko. Obieg co1 wyłącza się przy 23,0, a załączy dopiero 22,0. W tym momencie kocioł musi nadrabiać spadek temperatury w pomieszczeniu do 22,5 by uzyskać temperaturę komfortowa. jak by obieg co1 ruszył przy 22,4*C to temperatura w pomieszczeniu byłaby stabilniejsza. Czyli ustawiamy 22,5*C komfortowa histereza dolna 0,1 a górna 0,5

Co o tym użytkownicy skzp myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam.
Mam pytanie odnośnie temperatury spalin. Po  zamontowaniu czujnika tydzień temu temperatura spalin była rzędu 200 stopni. Wyczyściłem piec i temperatura spadła do 70 a teraz utrzymuje się na poziomie 80. czy to jest norma i  taka powinna być???


Sprawdź czy Ci się czujnik spalin nie wysunął z czopucha.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.