Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, carlo napisał:

nie mieszacz tylko siłownik mieszacza

Jezu każdy wie o co chodzi, no może prawie :) wujek dobra rada się odezwał :) nie pierwszy post jest o tym bo kilku użytkowników już też miało problem z tym. A jeszcze jedno Carlo, a na czym jest zamontowany ten siłownik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, TomekMM napisał:

W piecu tez widac czy sie kopci  :)

Idę sprawdzic 

Na widok w kocioł nie widać dymu takiego żeby wzrok go zobaczył w szaroczarnym kotle  zakładam ze się na dworze nie widać nic dymu . Zmniejszyłem Powietrze z 14/32 na 13/31 zobaczę jak będzie jutro rano wyglądać w kotle i z komina . Już teraz widać ze jest więcej szarości w kotle.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

57 minut temu, Oldek napisał:

 

No nie, 2h. temu zamówiłem i zapłaciłem :(

Jeśli zamówiłeś AFRISO ProClick to masz to samo co ja. Nie bój się nic :-)

Też mi się rozjeżdżał mocno ale zwiększając czas stabilizacji do 140(niektórzy walili się w głowę, mówiąc, że za DUŻO!!-bzdura), uspokoiło się. Tzn. rozjeżdża się ale na 2 tygodnie mam spokój, a uwierz mi, zielona linia u mnie ma co robić.

W domu podłogówka 100% to mega bezwładność i zanim dobije z ekonom.20°C, do komfort.22°C, miną ze 4 godziny. Kiedyś miałem prostą zieloną, wtedy się rozjeżdżało niezauważalnie.

W nowym sofcie @TomekBrz, pogodzi nas wszystkich - post #14511 i mam nadzieję, że już nie będzie podziału Esbe, Herz, Afriso itd., który lepszy, bo się nie rozjeżdża.

Taka ciekawostka - u mnie już na starcie(pozycjonowanie), sterownik 10%, tarcza 4-5%. Później ster. 20%, tarcza 10-12%. Po 50-60 się równa i dalej prawie zgrane. Kiedy wraca - analogicznie.

Oldek w razie rozjeżdżania, będziesz miał z kim ponarzekać ;-)

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tomi181 napisał:

nie pierwszy post jest o tym

zacząłem czytać dopiero od Twojego postu, w którym piszesz że masz problem z mieszaczem...

1 godzinę temu, Tomi181 napisał:

Na najnowszej wersji testowej 2.19b mieszacz Afriso u mnie nie do opanowania

 

48 minut temu, Tomi181 napisał:

na czym jest zamontowany ten siłownik? 

na trzpieniu zaworu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Carlo nie pozjadał rozumów. On je połknął   :-O.  i nie może strawić. (zaraz będzie riposta :-)Wiadomo że każdy wie o co chodzi.

Kombinowałeś z czasem stabilizacji? Od razu po pozycjonowaniu patrzyłeś na tarczę czy się zgadza? "Trza" poczekać jeszcze parę dni na nowy soft, jest dla nas nadzieja. :-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2019 o 19:44, TomekBrz napisał:

 

Panie Tomku, czy po zakupie drugiego panela pokojowego, trzeba dokupić inny splitter, czy jak to się podłącza?

Druga sprawa - mam rozumieć, że "Użyj czujnika w panelu" działa w obecnie włączonym. 

A gdy włączę w obydwu?... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut. Szybki jest :-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spostrzegawczy brawo WY no było i 15 min starczy nalezy sie KRATA SPECJALA dla KOLEGÓW

51184379_416270955784747_2208830684523397120_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie piszę często w tym wątku bo jest on zbyt ogólny. Wypowiadam się raczej w wątku dotyczącym konwerterów. 

Druga rzecz to nie mam siłownika zaworu 3D/4D.

Przemyślałem wypowiedzi @TomekBrz i dochodzę do wniosku, że nowe rozwiązania dotyczące sterowania siłownika zaworu 3D/4D nie mają prawa działać prawidłowo.

W starszych wersjach czas impulsu 10ms nie był wybrany przypadkowo. To jest półokres sinusoidy 50Hz. Jeśli trzeba zmieniać sterowanie to trzeba sterować przerwami między impulsami a nie czasem impulsu. Czas impulsu musi być stały i ewentualnie być wielokrotnością 10ms. Czasy mniejsze niż 10ms będą powodowały przypadkowe przesunięcia siłownika.   

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku.

W starszych wersjach długość impulsu sterującego mieszaczem wynosiła 1000 ms a nie 10 ms.

W nadchodzącej czas impulsu 200 - 3000 ms.

Nie można sobie dowolnie zmieniać przerwy przy stałym impulsie. Przerwa (czas stabilizacji) zależy od parametrów fizycznych instalacji.

Jest to czas po którym  temperatura jest stabilna po zmianie pozycji mieszacza.

Czy ja gdzieś pisałem o czasach krótszych od 10 ms ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do problemów z afriso proklik moim zdaniem znaczenie ma również stabilność tego siłownika na zaworze (mocowanie). Każdy luz generuje po czasie błędy. U mnie poluzowal sie frez który wchodzi w silownik. Dokrecilem śrubkę i jest lepiej. Jeszcze jest mocowanie "proklik" które tez nie jest takie stabilne jak na śruby. Pozatym wg mnie siłownik jest OK.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na mocowaniu ma wielkie znaczenie ale i tak są wielkie rozbieżności także pozostaje nam czekać na poprawiony soft. Dajmy czas TomkowiBrz. Wyprodukował takie cudo to i z tym sobie poradzi tylko trzeba czasu to nie "PIEKARNIA"

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 12:14, sajmon55556 napisał:

Zmień kondensator już tyle osób Ci Marku o tym mówiło. Koszt około 15zl

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Witaj, kondensator zmieniony ten z wentylatora miał 0,94 uF , a miał mieć 2 uF , zmieniłem na nowy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BDG napisał:

Luz na mocowaniu ma wielkie znaczenie ale i tak są wielkie rozbieżności także pozostaje nam czekać na poprawiony soft. Dajmy czas TomkowiBrz. Wyprodukował takie cudo to i z tym sobie poradzi tylko trzeba czasu to nie "PIEKARNIA"

Wiem kolego. Dlatego ja caly czas czekam na oficjalną (poprawną) nowa wersje . Cały czas jade na sfcie 2.10. Nie wiem jak dlugo jeszcze  wytrzymam bo chciał bym juz miec te wszystkie nowe "bajery" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak czytam o tych problemach z zaworami i poniekąd szlag mnie trafia że producenci tych siłowników w dzisiejszych czasach nie dają kontroli położenia, albo na potku tak jak nakładki na belimo albo w ogóle 4-20, dla was Panowie programistów było by z głowy a dla nas też wygoda i dokładność, takie sterowanie zaworu jest ślepe, każdy zawór ma pewnie inne opory i idące za tym problemy. Szacun dla waszej roboty i za sterownik jest naprawdę dobry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana na kotle 55 , ster pracuje w automacie , czas przekroczenia temp 120. Co jest że zaraz po przekroczeniu 55 kocioł wchodzi w podtrzymanie ?

C541DB84-F0F4-4961-B778-0B0B65EB68BE.png

Edytowane przez mariusz0776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.