Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, lukasz42 napisał:

Pokażcie foto tych tarcz. O co w nich chodzi ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Specjalnie dla Ciebie. :-) Chcemy żeby jak najwięcej części lotnych oraz gazów, dopalilo się już "na wejściu".

 

Edytowane przez Deafnezz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza zmienilem na garnek i pali sa liepiej.I mam w planach dwustepniowy,jak mocek w nowym kotle nazywač katalyzatorom,hehe :-)

 

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ciebie. :-) Chcemy żeby jak najwięcej części lotnych oraz gazów, dopalilo się już "na wejściu".
 
Jaka masz tam koronę wulkana

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TomekBrz napisał:

Ponieważ niektóre siłowniki gubią się przy krótkich impulsach sterujących a z kolei inni użytkownicy piszą, że właśnie na krótkich impulsach mieszacz chodzi precyzyjniej, to pogodzimy wszystkie warianty dodając pełną konfigurację parametrów. Dodatkowo doszły parametry : Min impuls, Max impuls, Proporcja, Histereza, Pozycjonowanie co określony czas. 

Zaczynam dojrzewać do kupna sterownika. Tylko po co ? Czy ktoś mi może wyjaśnić jak chłop krowie na granicy, w jakim celu stosujemy sterownik mieszacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

Jaka masz tam koronę wulkana

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

http://www.stalkot.pl/oferta,podajnik-wulkan,4,10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jasa napisał:

Jak na ten palnik to ładnie się pali  - na jakim  węglu?

No sam jestem zdziwiony. :-)

Skarbek Piekary >26MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Zaczynam dojrzewać do kupna sterownika. Tylko po co ? Czy ktoś mi może wyjaśnić jak chłop krowie na granicy, w jakim celu stosujemy sterownik mieszacza. 

Oldziu, mordeczko, co potrzebujesz?

Prozac?... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojtys888 napisał:

W kotle zrobiło się czarno. Przestawiłem na 6/24.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Może na razie zwiększaj tylko dolne i przy tej dmuchawie to myślę,że po jednym oczku.

Jak będziesz manipulował i górą i dołem to nie będziesz wiedział co pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oldek napisał:

Zaczynam dojrzewać do kupna sterownika. Tylko po co ? Czy ktoś mi może wyjaśnić jak chłop krowie na granicy, w jakim celu stosujemy sterownik mieszacza. 

Aby utrzymywał jednakową ustawioną przez ciebie temperaturę zasilania instalacji,albo sterował temp. pogodowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie korzystam z ustawień które daje pogodówka, a teraz mogę sobie ustawić temperaturę na CO za pomocą 4D (ręcznie) i temperatura na CO jest stabilna, to czy siłownik byłby dla mnie jakoś pomocny, czy byłby to tylko snobizmem z moje strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie zaworów 4d i tym samym sterowników im dedykowanych.

Oprócz popularnych tutaj Afriso,nad jaką marką warto się zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Oldek napisał:

Jeśli nie korzystam z ustawień które daje pogodówka, a teraz mogę sobie ustawić temperaturę na CO za pomocą 4D (ręcznie) i temperatura na CO jest stabilna, to czy siłownik byłby dla mnie jakoś pomocny, czy byłby to tylko snobizmem z moje strony?

Oldziu, no i mniej spalisz opału, bo siłownik otworzy zawór tyle,  ile domek będzie potrzebował ciepełka.(temp. pokojowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 09:07, YaroXylen napisał:

Witam.

Przy takich testach szczególnie temperatury to kobiety zamknęłyby mnie w kotłowni do wiosny a na wiosnę wymeldowały do spania na hali w biurze... :))

Yaro

Sory, że tak późno odpowiadam bo jeszcze nie umiem poruszać się po tym forum, i mam ograniczony dostęp do neta.

Temperatura jest ustawiona na 19"C bo grawitacja rządzi się swoimi prawami. jak kocioł odstawi się to temperatura rośnie przynajmniej o 2"C do góry, dodam że mam korektę w panelu pokojowym bo jeszcze trwa remont w pokoju, a panel jest w kuchni.                    Instalacja bez pomp, bez zaworów 3 - 4 drogowych a delta może być nastawiona poniżej 4"C.

Jak się nauczę obsługi kotła i sterownika i zakończę kapitalny remont to nastawy będą 22"C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.