Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

to minimalna kotła 55 ,a ja bym postawił na  min.  60  ,a 20 Ci w domu wystarcza ?
No właśnie nie...w salonie inaczej w łazienkach inaczej w sypialniach jeszcze inaczej musze miec zapas zeby osiągnąć 22 max

Wysłane z mojego Prime_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję...dzięki.

Wysłane z mojego Prime_2 przy użyciu Tapatalka

Nie da się wyłączyć ustawiłem co 180min przez 4sek mniej się nie da na moim v2.10

Wysłane z mojego Prime_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na grzejnikach termostaty gazowe Danfossa  RA 2994

Termostaty sprawują się świetnie i temperatury też mam różne, salon z kuchnią 23 st C, łazienki  ok. 24 do 25 st. C, gabinety 22 st C, sypialnia 18 st C poza salonem iłazienkami to reszta domowników sobie temperatury dopieszcza jak chce i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, orally napisał:

Nie da się wyłączyć ustawiłem co 180min przez 4sek mniej się nie da na moim v2.10

Wysłane z mojego Prime_2 przy użyciu Tapatalka
 

Da się wyłączyć czyszczenie 180 min na zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to nie wiedzialem ide wylaczyc 

.Dziekuje A te "spieki" to takie ,ze jak do popielnika spadaja to sie rozladuja na pyl to tylko tak wyglada na palniku

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czp01 napisał:

Też mam na grzejnikach termostaty gazowe Danfossa  RA 2994

Termostaty sprawują się świetnie i temperatury też mam różne, salon z kuchnią 23 st C, łazienki  ok. 24 do 25 st. C, gabinety 22 st C, sypialnia 18 st C poza salonem iłazienkami to reszta domowników sobie temperatury dopieszcza jak chce i jest ok.

Masz inny sterownik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster inny. No ale ten tu Wasz sterownik widzę, że ma duży potencjał i się rozwija a to jest najważniejsze.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniosem modulacje min do 2o pompa na I bieg i sie stabilizuje jakby :)

wczsniej mialem sp-18l podobny do tego IE ale to inna liga tera jestem w niebie...:)

Edytowane przez orally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze działa :) - u mnie chodzi elegancko - zwłaszcza algorytm - który można doprecyzować dokładnie pod swoje potrzeby.  Inne elementy stera , zwłaszcza jego strona internetowa niestety kuleją i producent zastopował i stera  jakoś w tej chwili nie rozwija :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orally - masz jakiś podgląd przez internet na ster ?

Ciekawe czy na I biegu Ci nagrzeje (jak nie to dasz na II bieg) i ile będzie pompa brała W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster może algorytm ma dobry ale nie ma już szans wejść na rynek teraz kolorowe wyświetlacze itd. i co najważniejsze wsparcie. Skzp ma najlepsze wsparcie. Aktualizacje można samemu zrobić nie trzeba nigdzie wysylac. I cały autor się udziela na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czp01 napisał:

orally - masz jakiś podgląd przez internet na ster ?

Ciekawe czy na I biegu Ci nagrzeje (jak nie to dasz na II bieg) i ile będzie pompa brała W. 

teraz bierze 11w  nie kupilem modulu internetowgo wiec nie mam podgladu na smartfonie ale jestem w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kijasr napisał:

Ster może algorytm ma dobry ale nie ma już szans wejść na rynek teraz kolorowe wyświetlacze itd. i co najważniejsze wsparcie. Skzp ma najlepsze wsparcie. Aktualizacje można samemu zrobić nie trzeba nigdzie wysylac. I cały autor się udziela na forum.

i pewnie z jakiegos powodu sie go nie rozwija jakby ludzie kupowali to czemu nie sprzedawac, rozwijac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czp01 napisał:

orally - masz jakiś podgląd przez internet na ster ?

Ciekawe czy na I biegu Ci nagrzeje (jak nie to dasz na II bieg) i ile będzie pompa brała W. 

bylem na poddaszu kaloryfer goracy to ostatni nawyzszy to nizej chyba nagrzeje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od średnic rur i kryzowania. Bywa tak, że góra grzeje a dół nie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aktualizacje (jak są)  robi się z laptopa tak, że ok. Wyświetlacz może być jak dla mnie nawet byle jaki  ale, żeby miał full wypas stronę internetową z wykresami, alarmami i powiadomieniami, oraz powinna być apka na androida - ale to chyba już wątpliwe. Może producent robi teraz sterowania do pomp ciepła itp. aby być na czasie, a paliwa stałe to powoli będą takie dinozaury. 

Jak ster padnie to się kupi jakiś inny - tylko tego algorytmu będzie mi szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gmaj22 napisał:

To już zależy od średnic rur i kryzowania. Bywa tak, że góra grzeje a dół nie chce :)

gora grzeje, srodek grzeje, dol grzeje czyli zkryzowalem dobrze pex tez mi wyszedl ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gmaj22 napisał:

To już zależy od średnic rur i kryzowania. Bywa tak, że góra grzeje a dół nie chce :)

Jak się bawiłem ustawieniami pompy aby wybrać jej właściwą funkcję to odkręciłem wszystkie grzejniki na full - włączyłem I bieg i posprawdzałem czy wszystkie grzeją. Grzały - czyli ok i tak zostało. Aha - jeden grzejnik ( w laubie) mam bez termostatu a tylko trochę popuszczony na zaworze aby zapewnić przepływ - chociaż to akurat powinien być grzejnik w łazience :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grzeją to ok - może Ci się kocioł ustabilizuje. Jak kocioł w miarę szybko osiąga Ci zadaną temperaturę to możesz spróbować zdjąć mu jedno oczko ( czy % co tam masz) z mocy maksymalnej to wtedy będzie dłużej dochodził i powinno być stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas oscyluje wokol zadanej taka jest idea PID z mocy mam zdjete 30%. jest ok

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem idea - jest ok - algorytm w moim sterze też tak kombinuje aby trzymać się w okolicy zadanej i się trzyma , no poza momentami, jak jest za ciepło czyli nie ma odbioru ciepła to się odstawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogramowanie v.2.10 z dynamiki lipa

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i

1 godzinę temu, czp01 napisał:

Jak się bawiłem ustawieniami pompy aby wybrać jej właściwą funkcję to odkręciłem wszystkie grzejniki na full - włączyłem I bieg i posprawdzałem czy wszystkie grzeją. Grzały - czyli ok i tak zostało. Aha - jeden grzejnik ( w laubie) mam bez termostatu a tylko trochę popuszczony na zaworze aby zapewnić przepływ - chociaż to akurat powinien być grzejnik w łazience :)

U mnie taką rolę spełnia grzejnik w garażu za ścianą kotłowni. Nie tyle sam grzejnik, bo jest skręcony na ok. 8-10C, ale mała modyfikacja jego podłączenia. Bajpas robi za dodatkową ochronę powrotu :)

IMG_20190204_135337.jpg.dab882db0efcada5aee045a828d75b3e.jpg

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.