Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

To może Ci się silikon wylal na niego i dlatego ma taki odczyt. Jest to nie realne by spaliny były tak nisko. Jak sam mówiłeś że wcześniej było 200 stopni

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pokazuje mi 87 stopni, mogę czopuch dotknąć ręka co prawda czuje te 87 stopni ale bez problemu go trzymam, więc temperatura jest dobra a czujnik nie jest zalany. Zastanawiam się czy czyszczenie kompleksowe pieca to właśnie sprawiło????. I czy może być taka temperatura???

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osad na ścianach kotła to izolator i ciepło zamiast być przejmowane przez wymiennik w dużej części ucieka w komin. Im bardziej zanieczyszczony kocioł, tym większe straty ciepła. Sam widzisz na swoim przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Temat do Tomka . Takie spostrzeżenie co do awari podajnika -zawleczką. Motoreduktor zrywa zawleczkę  a co zatem idzie brak podawania opału na retorte temp. Spada . Sterownik dąży do zadanej ale nie podnosi się temp.licznik liczy pusy przebieg jest może jakieś rozwiązanie by zatrzymać liczenie czy nawet zatrzymać sterownik np.podczymanie bo po co ma kręcić .

Prosze o odpowiedz.

Pozrawiam Marek 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki patent masz na na myśli? Mówisz o palniku ekoenergi ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Nie mam na myśli ekopal Stalkotu ktoś pisał tu na forum że ma z nim problem. Co do ekoenergi również "fabrycznie" jest niedopracowany, z niektórymi węglami jest z nim problem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wcześniej pisałem, do palników prostokątnych, np Ekoenergia i kotłów  z wymiennikiem półkowym oraz z nisko osadzonym króćcem powrotu najlepiej egzamin zdają deflektory wklęsłe. 

Mam TAKI , który używałem zaledwie kilka dni, bo się nie sprawdził w moim kotle. Inna konstrukcja wymiennika.

Mogę odstąpic w rozsądnej cenie razem z wieszakiem ( wkręcany hak).  Zainteresowani na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, raxx napisał:


Mam propozycje co do regulatora pokojowego. chodzi dokładnie o histereza, żeby zrobić górna-dolna przydatna w okresach przejściowych. Podam przykład o co chodzi.

np. Temperatura ustawiona 22,5 histereza 0,5. W nocy jest na zewnątrz kolo 2*C a w dzień dochodzi do 12*C do tego słoneczko. Obieg co1 wyłącza się przy 23,0, a załączy dopiero 22,0. W tym momencie kocioł musi nadrabiać spadek temperatury w pomieszczeniu do 22,5 by uzyskać temperaturę komfortowa. jak by obieg co1 ruszył przy 22,4*C to temperatura w pomieszczeniu byłaby stabilniejsza. Czyli ustawiamy 22,5*C komfortowa histereza dolna 0,1 a górna 0,5

Co o tym użytkownicy skzp myślicie?

Te wszystkie zabiegi to laboratorium do 0,1 po przecinku nie wyczujesz zmian. , układy grzewcze jakie by nie były jak wyłączymy obieg pompowy zlad  stygnie , jak jest potrzeba uruchomienia się  ta całość wpada do piece i piec musi to podgrzać wiec walczy ze spadkiem , taka ide.

Dobrym rozwiązaniem jest zawór 3D pilnujący temp . Zew. I Wew. W Skzp ta funkcja jest możesz z niej skorzystać ale ponoć coś ster. Zaw.3 d jest niedopracowane tak koledzy piszą na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Zbyszko125 napisał:

Nie mam na myśli ekopal Stalkotu ktoś pisał tu na forum że ma z nim problem. Co do ekoenergi również "fabrycznie" jest niedopracowany, z niektórymi węglami jest z nim problem.

Jest pewien patent do którego doszedłem po kilku miesiącach, i się sprawdza.

Ty pochwalisz się jaki masz ten patent czy będziesz tylko  pisał, że go masz?

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu opisywałem, chodzi o zasilikonowanie części otworów od strony wentylatora. Tych dolnych i tych górnych. Doświadczalnie ustalone które dokładnie i ile. Mówimy o ekopalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych pomocą .KONDENSATOR SPRAWDZONY Z WENTYLATORA ZAMIAST 2uF okazało się ze ma 0,94uF , podmieniłem na nowy i sprawdzony ma 2uF. Założony i czekam na efekty zdjęcia do wglądu .

A18B0396-3D69-4C34-B0BA-B6787350FA7E.jpeg

47CB4734-AFC9-4EEF-95D1-C3B82194E844.jpeg

250CE4C4-2C6E-4E64-8593-FFDE099475D8.jpeg

E60AE1A7-76A2-4BA3-87F3-45BFC421B779.jpeg

B4C46019-6355-4B08-9E70-9000C2D503E2.jpeg

7C5B431C-4E37-41EE-94D9-AA3F7D3412CE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekd napisał:

Dobrym rozwiązaniem jest zawór 3D pilnujący temp . Zew. I Wew. W Skzp ta funkcja jest możesz z niej skorzystać ale ponoć coś ster. Zaw.3 d jest niedopracowane tak koledzy piszą na forum. 

Właśnie że posiadam sprzęgło i zawór 3D. Po przestoju kocioł nie jest zalewany zimną wodą tylko instalacja się powoli rozkręca do zadanej temperatury. Zadana roznica rzeczywistej + wzmocnienie. Poczytaj jak dziala regulator pogodowy, albo uruchom u siebie jak masz możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomi181 napisał:

Na najnowszej wersji testowej 2.19b mieszacz Afriso u mnie nie do opanowania zaczął przeklamywac 10% wzwyż, temp. zadana cały czas faluje. 

 

No nie, 2h. temu zamówiłem i zapłaciłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekMM napisał:

Ten wiatr u ciebie marek za duzy caly czas widac.

Tomek MM teraz nie zobaczę czy z komina się kopci bo jaj się kopci to piec zarasta sadza.Musze poczekać , powietrze jest 14/33 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Oldek napisał:

 

No nie, 2h. temu zamówiłem i zapłaciłem :(

Masz 14 dni na zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.