Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będziesz miał problemy ,wal śmiało na forum ,koledzy pomogą. Przeczytaj instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, medicrob napisał:

tak, pompa jest za mieszaczem niestety:( tak zamontował mi instalator (fachowiec) przez co mam problemy z ustawieniem mieszacza w trybie ochrony powrotu, dlatego pracuje jako sterowanie temperatury CO na powrocie mam 30* przy temp na CO 35-36* (wiem, że to za nisko ale tak jak napisałem ochrona powrotu niestety nie może działać  przy takim układzie gdy pompa jest za mieszaczem nie ma takiej opcji

Zamontowane prawidłowo czyli na regulację temp. zasilania.Zawór 3d może pracować  w dwóch konfiguracjach,regulacja temp. zasilania lub ochrona powrotu,nigdy jedno i drugie.Gdybyś chciał jedno i drugie to zawór 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, konopka napisał:

Zamontowane prawidłowo czyli na regulację temp. zasilania.Zawór 3d może pracować  w dwóch konfiguracjach,regulacja temp. zasilania lub ochrona powrotu,nigdy jedno i drugie.Gdybyś chciał jedno i drugie to zawór 4d

ale gdybym chciał żeby pracował jako ochrona powrotu to musiał bym chyba obrócić zawór o 180*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał problemy ,wal śmiało na forum ,koledzy pomogą. Przeczytaj instrukcję.
Witam wszystkich. Z tym czytaniem instrukcji to fakt trzeba przeczytać ale nie ma w niej opisu funkcji które doszły .Pan Tomasz mógłby ją zaktualizowac

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukasz42 napisał:

Spoko , dzisiaj dopiero zamowiony .. nim przyjdzie .. itd minie troche czasu

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Obyś się nie zdziwił  Pan Tomasz szybko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, konopka napisał:

Pompę w inne miejsce i będzie bez regulacji na instalację

Instalatorem nie jestem ale tak włąśnie po logicznym przeanalizowaniu instalacji sobie to wyobraziłem, że albo powinna być na powrocie przed piecem, albo przed zaworem i wtedy można by włączyć tryb ochrony powrotu, ale mój instalator twierdził, że jest wszystko prawidłowo i mieszacz może pracować jako ochrona powrotu. tylko że jak się zamknie to pompa pomiędzy mieszaczem a wirnikiem wytwarza podciśnienie a w kocioł nie pcha nic, więc powrót jak stał tak stoi albo robi się jeszcze zimniejszy

Edytowane przez medicrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, medicrob napisał:

powietrze minimalne mam na poziomie 7%  aha, kocioł 15KW a powierzchnia domu 110m2

A jaką masz dmuchawę i w jakim zakresie podaje powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, medicrob napisał:

Instalatorem nie jestem ale tak włąśnie po logicznym przeanalizowaniu instalacji sobie to wyobraziłem, że albo powinna być na powrocie przed piecem, albo przed zaworem i wtedy można by włączyć tryb ochrony powrotu, ale mój instalator twierdził, że jest wszystko prawidłowo i mieszacz może pracować jako ochrona powrotu

Do ochrony powrotu 3d powinien być na powrocie,ewentualnie tam gdzie jest tylko pompą przed zaworem,od strony kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, konopka napisał:

Do ochrony powrotu 3d powinien być na powrocie,ewentualnie tam gdzie jest tylko pompą przed zaworem,od strony kotła

Ha.... dzięki, wreszcie ktoś nie widząc mojej instalacji potwierdził że jednak mam rację, że jeżeli pompa jest za mieszaczem to ten zawór nie ma prawa pracować w trybie ochrony powrotu, a instalator który to robił, nie ma pojęcia o tym co robi. Powiedział, że musi zamontować zawór 3 drogowy dla ochrony powrotu. Teść wkręcił go w tę robotę, teść zmarł a on paproszy wszystko i twierdzi, że jest fachowcem... jeszcze raz dzięki, a z kotłem i tym odstawianiem się spróbuję powalczyć jeszcze i zastosować się do sugestii przekazanych tu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Medicrop moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wstawić pompę kotłową. No chyba że pompę  cwu masz tak zamontowaną że może służyć dodatkowo jako pompa kotłowa tylko musi być wtedy włączona na stałe. Podobną sytuację miał kolega Olduś o ile dobrze pamiętam A jeśli chodzi o wyprostowanie kresek na wykresie to ja robię tak że patrzę jaka jest średnia modulacja z 24 godzin i wtedy minimalną modulację ustawiam kilka oczek mniej od średniej u mnie to się sprawdza.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d nigdy nie będzie spełniał dwóch funkcji na raz. Takie rzeczy tylko 4d ale też z odpowiednimi średnicami rur lub w połączeniu z pompą.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, matsuo11 napisał:

Kolego Medicrop moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wstawić pompę kotłową. No chyba że pompę  cwu masz tak zamontowaną że może służyć dodatkowo jako pompa kotłowa tylko musi być wtedy włączona na stałe. Podobną sytuację miał kolega Olduś o ile dobrze pamiętam A jeśli chodzi o wyprostowanie kresek na wykresie to ja robię tak że patrzę jaka jest średnia modulacja z 24 godzin i wtedy minimalną modulację ustawiam kilka oczek mniej od średniej u mnie to się sprawdza.

W tym przypadku pompa kotłowa nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich  Forumowiczów  ciężko testujących ten sterownik , szukam czegoś takiego ale żeby pracował z kotłem zasypowym górnego spalania , link do mojego tematu

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/28578-dobry-sterownik-do-kotła/

myślałem czy wyłączenie podajnika przystosowało by go do moich potrzeb , chyba że ktoś z SZACOWNYCH Państwa ma coś lepszego dla mnie .Z góry  dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link ale troche ubogi tylko 3 pompy obsłuży a instrukcja nic nie mówi o rozbudowie , no chyba że kolega wie coś jeszcze to z góry dziękuje

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, medicrob napisał:

powietrze minimalne mam na poziomie 7%

Jaka konkretnie dmuchawa? Typ, moc?

edit: (Juz doczytałem: 80 W) :)

3d w funkcji mieszania i obniżania temperatury na grzejniki nie ochroni powrotu. Jeśli założysz na grzejniki zawory z głowicami termostatycznymi, dasz pompę przed 3D i będziesz miał ochronę powrotu.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku pompa kotłowa nic nie da

3 godziny temu, konopka napisał:

W tym przypadku pompa kotłowa nic nie da

A niby czemu da i to dużo. Wiem co piszę bo sam na swojej skórze to przechodziłem. Pompa przed zaworem problem z utrzymaniem tem. na grzejnikach szczególnie z tymi najdalej od kotła, za zaworem problem z powrotem. Poszedłem w ślady Klaudiusza  sprzęgło pompa za zaworem pompa na powrocie między kotłem i sprzęgłem i bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz o swoim przypadku to ok ale nie w tamtym przypadku.Tu masz sprzęgło,tam tylko 3d na regulację temp. ogrzewania.Co da pompa na powrocie?Przypadek A na schemacie.

Gdyby wstawić 4d to wtedy miałoby to sens.

3dr_schemat.jpg

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku (rys. A) wystarczy przy wyjściu z kotła wstawić bajpas z pompą kotłową łączący zasilanie z powrotem oraz zawory zwrotne w odpowiednich miejscach i problem zimnego powrotu się skończy, a reszta tzn. 3D i pompa za zaworem może zostać jak jest.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Jockey napisał:

W tym wypadku (rys. A) wystarczy przy wyjściu z kotła wstawić bajpas z pompą kotłową łączący zasilanie z powrotem oraz zawory zwrotne w odpowiednich miejscach i problem zimnego powrotu się skończy, a reszta tzn. 3D i pompa za zaworem może zostać jak jest.

o czymś takim myślałem choć troszkę źle opisałem. No chyba że jeszcze zasilanie cwu jest przed zaworem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.