Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Odwrócić przewody. W instrukcji powinno być to zapisane

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, u ciebie ewidentnie zamiast zamykać otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEN FILM POKAZUJE JAK ROZPRAWIC SIĘ Z TYM MIESZACZEM W STEROWNIKU SKZP-02.

MIESZACZ TZN.PROGRAM OD TIMELA JEST ZABARDZO ZAGMATWANY CO DOPROWADZA CZŁOWIEKA DO SZŁU,😖

WIEC JEST JAKAŚ NADZIEJA W TYM FILMIE 🤓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tumanie jeden... Bo już chyba inaczej nie można cie nazwać, skoro kilka osób ci tłumaczy, a ty dalej swoje.

Miernik objaśnia jak skonfigurować mieszacz, a ty masz ten 3D podłączone w trybie rozdziału. To nie to samo.

Sterownik nie jest zagmatwany. Jest poprostu rozbudowany w różne opcje.

Skoro nie potrafisz go ogarnąć, to go sprzedaj i kup sobie jakieś proste badziewie, i przestań narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarkBlizzard nigdy, spróbuj sposobem informatyków - wyłącz na chwile z prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki masz nowego sterownika,potrzebne troche mocniej"cisknac"niž pozwoli folia ochronna wyciska sie. 5 sek. troche o nerwy z tym trzymaniem silowym.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś problem z wejściem w tryb instalatora na sterowniku przy piecu? Bo ja np przy piecu nie mogę włączyć trybu instalatora, a na panelu pokojowym wchodzi bez problemu
To zależy jaki soft 2,47 instalator jest włączany z automatu świeci na zielono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalna.

Z reguły, im więcej opału na palniku tym wyższa. Nie mówię o aktualnej mocy, tylko rodzaju samego palnika.

Raz z ciekawości mierzyłem temperaturę u wylotu komina. Chciałem sprawdzić temperaturę, poniżej której kondensuje para. 40° w suche dni i ok 60° w deszczowe. Czujnik w czopuchu pokazywał 20° więcej, komin 10,5m wysokości z wkładem ceramicznym, palnik sv200 średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś opisywał listę ustawień między innymi wentylatora różnej mocy. Były tam również inne ustawienia sterownika nie mogę już tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zaczne od tego, że ostatnio dwa razy mi wygasł kocioł. SKAMP-PV 13kW z SKZP-02. Kocioł chodził normalnie i zatrzymał się wentylator (przypadkiem zobaczyłem za drugim razem). Stał i buczał. Najpierw wymiana kondensatora. Ruszył ale później za jakieś kilka dni stanął tak samo.  Wentylator pracował jakoś tak głośniej ale co mi tam przeszkadzało. Po tych przypadkach wymieniłem wentylator na nowy, taki sam. RMS-120Al 80W. Ten pracuje oczywiście dużo ciszej. 

Na skali 8 -30 i powietrze 20-70 bardzo wolno kręci na dole. Poprzedni też i może to było przyczyna zatrzymywania tego już powiedzmy lekko zajechanego wentylatora? 
Instalator nie wyklucza uszkodzenia sterownika a nie wentylatora. Pewnie jest to możliwe ale aktualnie kocioł na nowym wenylu pracuje. 

Może ktoś podpowiedzieć jakaś efektywna skalę dla takiego wentylatora? No i jakie powietrze do tej skali dobrać? 

Z góry wielkie dzięki. 

Edytowane przez popo76
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szymek00 napisał(a):

No  u mnie na czujniku w czopuchu pokazuje od 60do 90 zależnie od modulacji.

U mnie podobnie. Kiedy ustawiałem powietrze dla nowego opału i kocioł pracował ok. 20 min. na 100% modulacji, to temp. spalin oscylowała między 110, a 120°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od duzo rzeczy. Gdzie czujnik, jak zamontowany, jaka moc palnika (predkosc spalin), efektywnosc spalania, temperatura wymiannika itd…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie czujnika szczególnie ma znaczenie. Nie ma jakiegoś standardu gdzie on ma być. U mnie może pokazywać np 100C ale rękę kilka centymetrów dalej mogę na rurze trzymać. Może komfortowo nie jest ale skóra na dłoni mi się nie smaży.

Wskazanie temperatury spalin mówi mi czy kocioł pracuje, czy podtrzymanie jest prawidłowe i czy kocioł nie wymaga czyszczenia. Na niskiej modulacji mam poniżej 80. Jak zaczyna dochodzić do 90 to znaczy że czas na kosmetykę.

Jest jeszcze jedna kwestia. Czujnik obrasta sadzą i wskazuje niższą temperaturę niż faktycznie jest.

3 godziny temu, popo76 napisał(a):

Witam serdecznie,

 Po tych przypadkach wymieniłem wentylator na nowy, taki sam. RMS-120Al 80W. Ten pracuje oczywiście dużo ciszej. 

Na skali 8 -30 i powietrze 20-70 bardzo wolno kręci na dole. Poprzedni też i może to było przyczyna zatrzymywania tego już powiedzmy lekko zajechanego wentylatora?

WPA120 83W zamieniłem na WPA117 34W i jestem zadowolony. Co prawda nie na takim palniku jak twój, ale nominalnie mój ma 25kW.

U mnie WPA120 pracowała na skali 16-30 a i tak czasami uważałem że 16 to za mało i podnosiłem do 18 a nawet 20. Niestety zakres użytecznej pracy był w niej za mały. Ktoś kiedyś pisał, że zamiast kondensatora 2uF można dać mniejszy co spowoduje zwiększenie użytecznego zakresu pracy. Ale ja zawsze wychodzę z założenia, że jak producent mówi 2 to mają być 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mkwapisz napisał(a):

zamiast kondensatora 2uF można dać mniejszy

u mnie fabrycznie jest 2,5 uF

Ustawione mam aktualnie 16-40. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.