Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Krawędź michy 10-12cm nad żarem. Tak, żeby ewentualne kalafiory się nie zaklinowały. Wklęsła micha lepiej łapie sadzę. Żeby nie było tak kolorowo, to micha podnosi też temperaturę paleniska. Jeśli opał ma wysoką spiekalność, to na wysokiej modulacji może topić się popiół. W takiej sytuacji micha pogorszy sytuację.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymek00 napisał(a):

Może pokombinuje z tą micha... Ale żeliwna czy nierdzewna ??? Lepiej

Ja założylem pseudo nierdzewkę, niby byla srebna 🫣😁, podejrzewam ze przez to mam wiecej zgorzeliny/szlaki

23 minuty temu, Hitower napisał(a):

Krawędź michy 10-12cm nad żarem. Tak, żeby ewentualne kalafiory się nie zaklinowały. Wklęsła micha lepiej łapie sadzę. 

Niestety, w piecu z rusztem wodnym micha jest max 5 cm nad paleniskiem...

Trzeba czesciej zrzucać szlakę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego czasu kolega Jockey udostępniał filmy z michą na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Szymek00 napisał(a):

Micha kupiona...jutro jak czas pozwoli będę testowal:))))  może.akurat

Na pewno dopalisz wszystko, ale zgorzele będą. Ja juz na to nie zwracam uwagi 😉

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czysczej z micha,ale musi byc tak akurat.Szeroka nie wspomaga,mala mala.Mam wraženie,že najliepiej bylo z garnkom emailowanym o srednicy palnika,wysokosci okolo 12-13 cm.I ten zainstalowalem z nudze,bo miche upalila sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20cm... W briko kupione na dziale z pierdolami do domu 😜 .

Całe 11.99

 Przy oryginalnym  było ok 100...120°  modulacja sięgała +- 60% . 

Na te chwilę bez zmiany ustawień przy modulacji ok 60%... 75°

12 cm jest od paleniska do krawędzi miski..nie zmierzyłem.jej głębokości tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mala srednica tej miski powinna byc co najmniej jak retorta by zbierac cale spaliny z paleniska jak kociol pociagnie moc to plomienie beda wystawac poza nia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem dzisiaj problem w sterowniku ,chciałem zblokować mieszacz na stała wartość 27% .  wiec w ustawieniach mieszacza  wbiłem otwarcie min 27% oraz otwarcie max tez 27%, po tym zostawiłem piec i poszedłem spać , w nocy obudziłem się na sterowniku pokazywało otwarcie 27%, a temperatura zasilania była 60'C ;/ i mieszacz otwarty w całości . i było słychać jak cały czas pracuje (otwiera, zamyka) , czyżby wina sterownika ? wcześniej nie kojarzę, by działy się takie anomalia;/

ustawienie mieszacza mam :

czas otwarcia :140s zawor womix

wzmocnienie : 4

otwarcie zamkniecie jak wyzej

min czas otwarcia 1,5s

max otwarcia 2,9s

histereza 0.5'C

 

Zrzut ekranu z 2024-01-14 10-52-49.png

Zrzut ekranu z 2024-01-14 10-53-30.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli otwarcie i zamknięcie mieszacza ustawisz na tą samą wartość to czasami nie potrafi znaleźć pozycji i ciągle pracuje tam, i z powrotem. W końcu się rozkalibruje. Dzieje się tak na niektórych wartościach. U mnie jest to samo. Zrób kalibrację, a w przyszłości zostaw 1% różnicy między min a max otwarciem, np. min 26 a max 27. Przekładnia w siłowniku może mieć pewien luz i dlatego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min czas otwarcia 1,5 s przy pracy 140 s-jak chcesz od sterownika,by sterowal na 1% kiedy min.krok ustawisz mu wiekszy,niž 1%?????

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bercus napisał(a):

Min czas otwarcia 1,5 s przy pracy 140 s-jak chcesz od sterownika,by sterowal na 1% kiedy min.krok ustawisz mu wiekszy,niž 1%?????

140s/100% = 1,4s +0,1s na kasowanie luzu  = 1,5s=1%

4 godziny temu, Hitower napisał(a):

Jeśli otwarcie i zamknięcie mieszacza ustawisz na tą samą wartość to czasami nie potrafi znaleźć pozycji i ciągle pracuje tam, i z powrotem. W końcu się rozkalibruje. Dzieje się tak na niektórych wartościach. U mnie jest to samo. Zrób kalibrację, a w przyszłości zostaw 1% różnicy między min a max otwarciem, np. min 26 a max 27. Przekładnia w siłowniku może mieć pewien luz i dlatego tak się dzieje.

a czyli to w miare normalne i nie ma sie czym przejmowac tylko pamietac by ustawic min 1% roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, glibo napisał(a):

140s/100% = 1,4s +0,1s na kasowanie luzu  = 1,5s=1%

Plus troche z wzmocnienia.1,5 jest minimalny krok i to jest dla minimum dužo,poki chcesz miec tak na wlos ustawienie.Ale poki jestes madrzejszym,to zapomnij o tym.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tež dolny nadmuch zwiekszaj,chodzi w dolnej polowe zakresu mocy.Z 22 zaraz 28 to troche dužy testowy skok.Dodal bym dwie oczka na min. i dwie,czy trzy na max.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bercus napisał(a):

Plus troche z wzmocnienia.1,5 jest minimalny krok i to jest dla minimum dužo,poki chcesz miec tak na wlos ustawienie.Ale poki jestes madrzejszym,to zapomnij o tym.

sugerujesz by ustawić mniej niż 1% na minimum? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.