Skocz do zawartości

damszn

Forumowicz
  • Postów

    30
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez damszn

  1. ZNO czyi zamienić - Z przewód zamykania z O - przewód otwierania?
  2. Witam grupo, mój sterownik SKZP-02 został wykorzystany w innym piecu, gdzie jest siłownik Wilo. Niestety jak widać SKZP-02 nawet po pozycjonowaniu otwieranie traktuje jak zamykanie mieszacza - widać 100% otwarty ale faktycznie zawór 3d jest zamknięty. Jak to można poprawić?
  3. Nie, nie mam nic na strychu, ja uzupełniam wody do instalacji (1 w sezonie) to mam do tego zawory. Mam jakieś małe naczynie nad CWU jeszcze ale to wygląda na połączone do zasobnika CWU i solarów. Widać na starym temacie:
  4. Jeżeli naczynie to to z lewej to jest podłączone do powrotu - 1. 2 - to powrót z CWU
  5. Zrobię później zdjęcia naczynia i dodam. Chodzi jak piszesz, podwyższenie temperatury powracającej do pieca z układu, obecnie to jest ok 24-36 stopni, zależy ile ustawie na zasilanie. O zaworze 4D myślałem czytając w necie, idealnie jakby jeszcze na tym samym siłowniku mógł pracować. Na pewno prosiłbym o rozrysowanie co gdzie jak połączyć bo instalator który mi to ogarnia musi mieć czarno na białym.
  6. Instalator i producent pieca był za większym piecem, ja nie musiałem się znać na każdym elemencie budowy domu więc szedłem za ich radą. Możemy skończyć już temat mocy? Szukam pomocy w innej kwesti o ile nie czytaliście innych elementów poza MOC-ą. dziękuję.
  7. Dom 98m2 ale + 40m piwnica gdzie mam duży kaloryfer więc tak mi wyliczyli piec, "lepiej za duży niż za mały". On też prawie się nie różnił od kotła 15kw(dopłata 300zł była). Tak czy inaczej piec ma już 6 lat i jego nie zmienie, raczej za parę lat będę szukał czegoś w stylu gazowego lub pompy ciepła to wtedy już poprawnie go dostosuje.
  8. Witam, w zeszłym roku zrobiłem modyfikacje w instalacji CO (Piec EcoGreen 20kw, Powierzchnia domu 98m2. Podłogówka ok 40m2 + grzejniki) został dodany skzp-02 + zawór 3D ze sterownikiem ustawiony na zasilanie jedną temperaturą całego układu czyli podłogi i kaloryferów, pompa CWU została włączona cały czas w celu kotłowania. Sprawdziło to się ale teraz chciałbym coś zmienić żeby: - ocieplić powrót ponieważ przy zasilaniu układu ok 30 stopni powrót jest podobny - zrezygnować ze stale włączonej pompy CWU jeżeli jest taka możliwość - nie wydawać miliony monet, pewnie najlepszym rozwiązaniem byłoby sprzęgło ale pytanie czy sterownik 4D by nie wystarczył, jeżeli tak to proszę o pomoc jak zmodyfikować układ, a może uda się użyć tego samego siłownika ESBE ARA661. oznaczenia na zdjęciach: 1- zawór 3D z siłownikiem ESBE ARA661 2- pompa CO na zasilanie domu za zaworem 3D 3- Ciepła woda od pieca 4-Zimny powrót wchodzący na zawór 3D 5-Woda wchodząca na ogrzewanie instalacji podłogówki i kaloryferów Z góry dziękuję za pomoc.
  9. Dzięki bercus :) Jeszcze nie robiłem updatu odkąd mam sterownik, czekałem za większymi zmianami w finalnej wersji.
  10. Mam wersje 2.26, czy: - żeby przejść na wersję 2.36 trzeba zrobić reset ustawień do domyślnych? Czy po dowolnej z tych czynności (update lub reset) traci się sumę spalonego węgla?
  11. Następne zmiany w instalacji dopiero na następny sezon więc ochronę powrotu mogę w tym zawrzeć, obecnie za to robi pracująca non stop pompa CWU.
  12. Tak jak pisałem, nie mam ochrony powrotu więc logiczne że temperatura powrotu jest niższa niż na zasilaniu. Pytanie o podstawowe ustawienia w stylu mocy i powietrza jaka powinna być, przynajmniej na początek do testowania.
  13. @lolo747 tak wiem że są różnice, tak dostałem zestaw od producenta i tutaj dodatkowo zapytałem wcześniej czy jest ok ale nie było jakiś informacji zwrotnych, z resztą już od którejś wcześniejszej wersji mogą się różnić wersje. czy jeszcze ktoś ma jakieś komentarze do mojego postu #17537?
  14. Witam wszystkich. Po 5 latach wprowadziłem poprawki w swojej instalacji, szukam porady na poprawne, startowe ustawienie sterownika: Dom: powierzchnia ogrzewania 98m2, ok 40m2 podłogówka, dom bardzo dobrze ocieplony Piec: Perski Eko-max green power 20kW (tak za duży więc zostawmy ten temat). Palnik: retorta obrotowa Pancerpol. Wtedy piece były od 15kw, dopłaciłem 300zł do 20kw więc myślę że ten palnik jest od 15kw, niestety *** nie potwierdził mi tego ale też taką moc 15kw ustrawiłem Dmuchawa: 70W (RV13AM) Sterownik: Dwustanowy Titanic wymieniony na SKZP-02 Węgiel: czeski ekogroszek od lokalnego dystrybutora, 19-21Mj Mieszacz: zamontowany na zasilaniu na dom, 1 temperatura na całą instalacje Ochrona powrotu: cały czas włączona pompa CWU Co na tą chwilę uzyskałem przez zmiany: Lepszy komfort w domu(wcześniej bywało po 25stopni w salonie), mniejsze, widoczne na sterowniku spalanie. Sterownik utrzymuje stabilnie zadaną 55 stopni, wcześniej Tytanic spadał o duuużo mniej przez co już kominiarz mówił że za niska temperatura spalin - miałem ustawione 55 stopni, ale przy osiągnięciu temp zadanej spadał do 50, mimo to często przy większych mrozach jeszcze spadało do 40tu paru. Dodatkowo mam sterowanie centralne ale zobaczymy po sezonie czy taka jedna temperatura będzie ok na kaloryferach. Cel: Zmniejszyć straty gdyż obecnie piec jest jednak trochę czarny, wymiennik i środek. Jeszcze nie potrafię ocenić jak płomień powinien wyglądać. Poprzednie zimy zawsze spalałem 4t takiego najtańszego eko ale Przyszłość: pewnie dalsze poprawianie instalacji ale już nie w tym sezonie
  15. Dzisiaj przyszedł do mnie skzp-02 z panelem pokojowym PS-43-01. Sterownik ma już wersję 2.26 natomiast panel 2.25. Wersji 2.25 nie widzę nawet na stronie, tam są wersje 2.24 i 2.26. Czy aktualizować do 2.26? W końcu zalecane jest posiadanie zgodnych wersji.
  16. Hej Loko00, nie odpisałeś na wiadomość prywatną, poproszę o ten kontakt.
  17. Rozumiem Oldek, dodałem nowy temat w odpowiednim dziale
  18. No dobrze, przepraszam za następny off top. Nie wspomniałem że instalator mówił o kompletnej grupie pompowej z mieszaczem. Napisałem że proszę o zawór 4D zamiast 3D jak mówił, dodałem tylko żeby sterowanie zaworem było przez sterownik, to odpisał: "Przy zastosowaniu grupy pompowej kompletnej do podłogówki nie trzeba zaworu 4D spokojnie wystarczy 3D zwykły ręczna nastawa którą robi sie raz. Proszę zmienić doradce lub poprosić wcześniejszego wyknawce o poprawienie tego co zrobił Ja na tą chwilę podziękuję" Czy ma rację? Jak nie to może ktoś zna jakiś fachowców - pod Poznaniem, okolice Kórnika. Szkoda bo umówiłem się z nim 2tyg temu na koniec sierpnia, byle przed sezonem grzewczym. Tylko mieliśmy dograć szczegóły.
  19. Dzięki panowie za pomoc, wiem już zdecydowanie więcej a o to mi chodzi, nie chcę drugi raz mieć problemy z instalacją gdzie fachowiec robił po swojemu a ja nie miałem tego świadomości. Jak będę miał jakieś pytania co do konfiguracji sterownika to na pewno się odezwę :)
  20. Rozumiem że skzp-02 obsłuży zawór 4D? Widzę że obsługuje sterownik mieszacza i czujnik powrotu, czyli steruje siłownikiem, czy to starcza? Piszecie jeszcze o pompie na powrocie. Przypuszczam że piec nie mam od smoły przez ten zbiornik na 20l który służy jako ochrona, czy da się to połączyć z zaworem 4D? Czy może lepiej zostawić sam zawór 4D.
  21. A to nie wiem, to pytanie do instalatora który mi przerobi instalacje. Obecnie mam dodatkowy zbiornik na wodę, możliwe że on chroni powrót? Nie jest duży, pewnie max 20l. Jakie są najlepsze sposoby ochrony powrotu?
  22. Zbyszko125 Wolę właśnie zawór 3D na siłownik od razu i zostawić wszystko na automatykę sterownika. Czujnik zewnętrzny też będzie. Natomiast pytanie czy mając mieszacz mogę później bez problemu zamontować inne zawory termostatyczne, np takie: https://allegro.pl/oferta/sterowanie-ogrzewaniem-podlogowym-podlogowka-7123554409 Nie chcę od razu wydawać nie wiem ile $ gdy może będę zadowolony manualem. Rozumiem że mając już dobrze ustawione rotometry regulując tylko zaworami termostatyczny na mieszaczu mogę już uzyskać zmiany temperatury w np. salonie? Czy do zmian temperatur i tak trzeba użyć rotometrów?
  23. Jak działa ustawianie z rotarmetrami? Bo ustawiamy nimi ale jeszcze są termostaty. Czy ustawienia termostatów mają wpływ wtedy? Bo jednak mając siłowniki na termostatach można zdalnie tylko nimi sterować a nie rotarmetrami. Czy mogę później zainstalować siłowniki i bezprzewodowe sterowanie termostatami? Może będę zadowolony działaniem manualnym a nie chcę wydawać $ i komplikować sobie wszystko. Ale też gdybym nie był zadowolony chciałbym mieć możliwość instalacji sterowanai bezprzewodowego bez wymiany mieszacza.
  24. Sterownik dopiero będę kupował w tym miesiąc a zmiana instalacji pod koniec przyszłego ale już staram się wyjaśnić parę kwestii. Czy wy swoimi zaworami 3D też sterujecie ze sterownika skzp-02? Macie ustawiona automatykę na to? Jakieś wymagania co do zaworu 3D żeby można nim tak sterować?
  25. Widzę że zawory 3D są różne, czy najlepsze rozwiązanie jest wybrać taki z siłownikiem którym będzie można sterować właśnie za pomocą skzp-02? Nie chcę chodzić do piwnicy żeby regulować to ręcznie a jak już moge ustawić automat to byłoby idealnie. Ponawiam jeszcze jedno pytanie, może ktoś zna odpowiedź: Obecnie czujnik temperatury CWU z zasobnika zaniża temperaturę o ok 7 stopni. Czy sterownik ma możliwość korekty temperatury na tym czujniku?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.