Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to działa u mnie . podkreślam   nie poświęciłem ani chwili na dostrajanie powietrza . 

IMG_20221129_113139007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na swoim kotle. Przepalam drewnem jak mogę 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasypowca korzystniej miarkownik ciągu zamontować. Wszystkie te dmuchawy do niczego się nie nadają. Tylko ogień w kominie i straty.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym roku przeprowadziłem generalny remont domu. Instalacja C.O którą wcześniej miałem była zrobiona pół w miedzi (poddasze uzytkowe - 6 grzejnikow), a parter był w rurach stalowych - 7 grzejników. Na każdym grzejniku glowica z termostatem. Powierzchnia domu 180m2. Piec z podajnikiem slimakowym 25kw, sterownik Timel skzp 02. Spalanie w poprzednim sezonie było w zależności od pogody od 17 do 30kg na dobę.
Po zmianach w instalacji CO wyglada to tak ze instalacja z parteru zostala polaczona z poddaszem rurkami miedzianymi plus ogrzewanie podłogowego na całej powierzchni domu rura pex. (parter 10 obwodów, poddasze 8 obwodow). Układ zamknięty wcześniej było naczynie wyrównawcze. Instalacja wcześniej wyglądała tak że na wyjściu z pieca była tylko jedna pompa ktora ogrzewala CWU i dalej szło na grzejniki. Teraz przed boilerem jest zawor 3D z silownikiemi za nim pompa na ogrzewanie podlogowe. Podloga steruje  kolejny sterownik Euroster 11M. Temp zasilania podłogi ustawiona jest na 31. Kotłownie mam w budynku gospodarczym ok 10m od sterownika podłogowki. Chciałem wykorzystać sterownik Timel skzp 02 który już posiadam ale instalator powiedzial że odległość jest za duża i czujnik temp będzie działał niepoprawnie. Niby wszytko ładnie w domu CIEPŁO ale spalanie to ok 50kg na dobę. Nie wiem czy tak powinno być czy może coś z instalacja jest zrobione niepoprawnie. Temp zasilania jest ustawiona na 53 i jeśli obieg jest przez boiler (Boiler znajduje się w domu - piwnica z której wszystko jest dalej rozprowadzane na dom) to zasil utrzymuje się na poziomie 51 - 58 powrot 47 - 53 natomiast jeśli chciałbym puścić wodę tylko przez zawor 3D zamykając bojler to temp na powrocie spada do 34 a piec cały czas pracuje i ma problem żeby dobić do zadanej temp. Pompa przy piecu jest ustawiona na 1 biegu a ta przy podlogowce na 2. Do starownika Timel skzp02 posiadam komplet czujek i mam pytanie czy jest możliwość ich przedłużenia żeby sprawdzić czy na jednym sterowniku bedzie to dzialac lepiej. Jesli tak to jaki przewod bylby najlepszy do przedłużenia tych czujek. Za pomoc bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wydlužaniem czujnikow nie problemu.Jest korekta w menu diagnostyka do narownania.Przeplyw elektryczny w kablach czujnikow znikomny,wystarcza zwykly kabl 2x1,czy 0,75 do reproaparatury-ten jest z lepszej miedzi.Jesli bedzie pokazywac zle,potym možne prosto ustawic temperature plus minus zaklamywanie,czy užyc lepszych czujnikow po 10 Zl. Ja založylem taki do pogodowki,bo rozjezdzalo na 10° o 3. Brakuje ci ochrone powrotu kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje pomocy w podłączeniu modułu internetowego ETH-01 do SKZP-02.
Konfiguracja robione wg instrukcji, wygląda na banalną.
Przy zapisie na SKZP-02 w zakładce SERWER dostaję komunikat "Błąd konf. modułu"

Wszystko spięte prawidłowo tzn.
ETH-01 podpięte do rutera. Jednak ETH-01 nie dostaje adresu z DHCP mimo ustawionej 1  w konf. DHCP na SKZP-02. Laptop podpięty na tym samym kablu RJ45 dostaje adres bez problemu.
Ustawiając adres/maske itd z ręki w ETH-01 mam komunikację z ETH-01 od strony sieci LAN. Zapis wprowadzonego adresu odbywa się prawidłowo.
Jednak kiedy wpisuję w zakładkę SERWER ID, ustalam PIN, adres serwera jak w instrukcji, port 88 jak w instrukcji, próba zapisu kończy się błędem konf. modułu.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maldini napisał(a):

Chciałem wykorzystać sterownik Timel skzp 02 który już posiadam ale instalator powiedzial że odległość jest za duża i czujnik temp będzie działał niepoprawnie.

Powiedz instalatorowi, że u mnie czujnik pokojowy działa na ponad 60m skrętki utp cat 5e (na dwóch żyłach, reszta jest wolnych), a sama skrętka na długości ok 20m biegnie po ścianie wraz z instalacją elektryczną, poczym schodzi w ziemię (w rurce PE) wraz z dwiema innymi skrętkami, którymi poprowadzone są 4 czujniki oraz zasilania dwóch pomp oraz siłownika mieszacza. I wszystko działa perfekt. 😁

Czasami lepiej zrobić samemu niż pytać o radę jakichś fach-majstrów z bożej łaski. 

Aa... De facto pompy są zasilane przez przekaźniki, więc w tej skrętce płynie jedynie napięcie sterujące 230V o prądzie max 25mA, ale dwie żyły skrętki z powodzeniem uciągnęły mojego grundfosa 25-60 na drugim biegu, ale dla spokojności ducha zrobiłem to przez przekaźniki. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzysztofcwik napisał(a):

Czemu podbija mi powietrze. Skala 24 ÷56 powietrze 10÷100.

Nie widzę nic niepokojącego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend paliłem sobie drewnem (i na modulacji rzecz jasna ) wczoraj na noc zresztą jak na każdą noc puściłem go na węglu . Rano wstaje coś mnie zimno po kościach . Za oknem nie widzę pani Moskwy więc to nie jej sprawka. Lecę do pieca a tam alarm brak płomienia . Na palniku kupa węgla . Dobra palimy dalej drewnem i go rozpalilem . Działał niemal do teraz . Ale ze czas iść spać no to pyk na węgiel . Podajnik aktywny , powietrze plus dwa. Lecimy . A on wariat 100  % modulacja . Podanie-podanie-podanie-podanie-podanie-podanie-podanie-podanie-podanie. Myślę co jest . Sprawdzam . Podajnik wartości ok . Opał też ok i tryb administrator a tam moc kotła 160KW . Wtf skąd on sobie wziął tą moc? 

Chyba mu drewienko nie służy 🤣

Jutro coś mu zagram bo widzę że sterowniki lubi łapać głupawki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiaja mi sie spieki (raczej zuzlowy)na początku palnika (od strony wentylatora) zmniejszylem powietrze z 30 na 25 ale nadal jest podobnie . jak sie ich pozbyc? palenisko ekoenergia uszczelnione na poczatku sezonu

SKZP Sterownik WYKRESY.pdf

Edytowane przez glibo
dodanie wykresu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia w batorym tež jest tak.Podezrejwam 2 otwory,ktore widzialem po demontažu podajnika.Sa w nadmuchowom kanali rowno w rure,gdzie slimak i chodzi wegiel okolo 10cm przed palnikom.Powiedzmy fi 14mm.Zrobilem dosuszanie zasobnika,czyli wyrownanie cisniena bedzie o.k. Przy nastepnym przesczelnianiu rozgrzebem ten podajnik i zaklejam te dziury,czy liepiej zmniejszam n.p. na 2x6mm

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁMiałem taką schizę z tym sterownikiem w poprzednim sezonie. U mnie stało się tak jak mu kaloryczność opału zmieniłem i zamiast kliknąć ten znaczek zapisu w rogu nacisnąłem przycisk od wyłączenia sterownika. Wyszedł na ekran główny i 100% modulacji i podanie 8sek jedno po drugim. Masakra. Po tym profilaktycznie jeszcze raz wgrałem soft i już się nie powtórzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wypalaczu to Ty coś robiłeś , ja nic nie ruszałem tam. Dość szybko załapałem bo moc kotła była dostępna dopiero z poziomu administratora 😁. Jakoś nie mogę się przemóc by w tym grzebać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej grafice pokazuje powietrze, które masz ustawione do 100%, nie skalę.
Ja rozumiem tylko dlaczego skoro powietrze mam 10÷100 to na modulacji 59 % powietrze mam 60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz 10 do 100 więc masz zakres 90 do wykorzystania . Co daje przy 1modulacji 10powietrze w rezultacie masz przy 59 powietrze 60 .a dalej już jak mu trzeba będzie to przy np 95 modulacji pociągnie 100 powietrze 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co ci przeszkadza że jest tak a nie inaczej 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze swoim kotłem podajnikiem na ekogroszek. Po dłuższym postoju pieca np. w nocy gdy temp zadana została osiągnięta piec przechodzi w stan czuwania. I kiedy temp się obniży i piec ma ruszyć na nowo to sterownik normalnie pracuje tzn. moduluje moc, podajnik podaje, a wentylator nie pracuje. Tzn. słychać jakis dźwięk nie jest to dźwięk normalnej pracy, może jakies stan zwarciowy. No i się nie obraca wentylator. Tworzy się kopiec i zar jest wyrzucany do popielnika.

W takiej sytuacji włączam funkcje rozpalanie i uruchamiam wentylator na 100% wtedy wentylator rusza i piec normalnie pracuje.

Jaka może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo padł kondensator w dmuchawie, albo źle ustawiłeś min. obroty dmuchawy. Np. dmuchawa startuje od 15% mocy a ty ustawiłeś mniej i po prostu niema siły ruszyć.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szybko zmieniaj bo zamiast opalu spalisz dmuchawku.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.