Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

U mnia na dužym zladu wodnym szrapalo przy wiekszej hysterezy.Mam 0,2° i chodzi czesczej na malych poprawkach temperatury,ale bez szrapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykres t. CO i kotła są stabilne. Opał dobrze wypalony, w kotle czysto i ciepło nie ucieka przez komin, to pozostałe linie nie muszą być proste. Nie każdy ma idealną instalację z równymi przepływami. Liczy się komfort cieplny niezależnie od pogody oraz niskie spalanie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

3 godziny temu, alf napisał(a):

Nie twierdzę że jest źle, każda instalacja inna. Czas reakcji nie ma aż takiego wpływu ale histereza siłownika 0,1 st powoduje jego częstą pracę. Jak jest jeszcze ustawiona wysoka proporcja to wtedy będzie szarpać instalacją w efekcie kocioł będzie skakać z modulacją. 


Powiem tak:
jeśli moje nagrzewnice pracują to modulacja skacze po 4 razy na godzinę w rozpiętości 30 do 40%. W godzinach nocnych, gdy pracuje tylko obieg grzejnikowy i CWU w zależności od potrzeby, to wahania modulacji na ogół mieszczą się w 10%.
Owszem zdarzają się podskoki o 15%, ale tylko sporadycznie, tak więc nie jest źle. 😉 

DSC_7602.thumb.JPG.88f08d9b06217bb92f2fbde30367f6e8.JPG

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłby mi ktoś doradzić w odpowiedzi na pytanie co jest przyczyną zbierania się w kanale powietrznym (tam gdzie mocuje dmuchawę) ekogroszku? Od tygodnia średnio raz na 2 dni muszę wymontowywać dmuchawę o tam czyścić. Jak się zapcha powietrze nie dociera do palnika. Dodam że pięć użytkuje od 8 lat i nie było takich problemów. 

Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy palnik masz na pewno dobrze zmontowany i wszystkie nakrętki śrubki podokręcane? 

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dozy napisał(a):

A czy palnik masz na pewno dobrze zmontowany i wszystkie nakrętki śrubki podokręcane? 

Palnik nie był ruszany od nowości. Jednyne co brobilem to wymianialem ślimak i musiałem odkręcić rurę ślimaka ale tam są tylko 4 śruby z zewnątrz 

Choć faktycznie wymianę robiłem jakiś miesiąc temu. Ale czy przy tej wymianie mógł się coś stać? 

20 minut temu, Michaelkw napisał(a):

Palnik nie był ruszany od nowości. Jednyne co brobilem to wymianialem ślimak i musiałem odkręcić rurę ślimaka ale tam są tylko 4 śruby z zewnątrz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na montażu w fabryce kotłów też pracują ludzie. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne 😁

Ale wejście ślimaka to palnika i kanał napowietrzajacy chyba winne być odizolowane od siebie. Jakim cudem eko wpada w to miejsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem winne być, ale co szkodzi sprawdzić czy na pewno tamtędy ekologia nie wpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, chyba czeka mnie znów rozbiórka. Jednak jeśli wpada to znaczy że musiało coś się tam zadziac, bo kiedys tego nie było. Może blacha przegnila etc.. 

Może jednak ktoś miał poodbny problem to prośba o wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 18:08, Kijasr napisał(a):

Jak retorta to może być dziura w kolanie

A jesli to palnik do wymiany? Czy to się naprawia? 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michaelkw napisał(a):

A jesli to palnik do wymiany? Czy to się naprawia? 

Zaraz cały palnik chciałbyś wymieniać. U mnie są to części zamienne, które producent ma cały czas w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć kolano retorty (retortę) to trzeba u mnie zdjąć palnik. Inaczej się nie da jej wyciągnąć. Ale to może zależy od samej konstrukcji palnika. Najbardziej upierdliwe jest zdjęcie kosza. Ciężki nie jest, ale trudno samemu złapać bo duży jest. Potem trzeba zdjąć rurę ślimaka i dopiero jest dostęp do mocowania retorty.

Robię diagnostykę kotła co roku po sezonie i czyszczę retortę z nagaru. U mnie wygląda to tak https://www.e-sklep.zebiec.pl/retorta-nr-rys-czesci-25p-03-03,3,57398,23135

A tak wygląda w "naturze" procedura serwisowa.

Tylko trochę nam się temat omsknął w SKZP02.

 

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 16:28, Michaelkw napisał(a):

Witam

Czy mógłby mi ktoś doradzić w odpowiedzi na pytanie co jest przyczyną zbierania się w kanale powietrznym (tam gdzie mocuje dmuchawę) ekogroszku? Od tygodnia średnio raz na 2 dni muszę wymontowywać dmuchawę o tam czyścić. Jak się zapcha powietrze nie dociera do palnika. Dodam że pięć użytkuje od 8 lat i nie było takich problemów. 

Z góry dzięki 

Wytarte kolano retorty.

Palnik retortowy to tak opisowo 

W kotle najczęściej jest zewnętrzna stalowa puszka powietrzna, w jej środku siedzi żeliwne kolano. Kolano na około jest omywame powietrzem, wewnątrz kolana pracuje ślimak. 

Kolano łączy się z rurą na zewnątrz.  Aby Pył czy drobinki węgla wpadały do dmuchawy, czy jej komory - musi zostać przetarte albo kolano albo rura stalowa bliżej kolana, w której pracuje ślimak. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry forum. Jestem nowym użytkownikiem forum jak i Skzp. Sterownik zamontowany na początku roku. Wstępnie ustawiony. Popiół ok . Spalanie ok 15 kg przy 100 m2. I mam kilka pytań . Na wykresach modulacja pracuje jakby skokowo. Albo min albo max. Nie ma płynnej pracy. Po załączeniu pompy od CWU temperatura na kotle spada aż o ponad 10 stopni . Bojler wiszący 140 litrów. 

IMG20230122103823.jpg

IMG20230122103816.jpg

IMG20230122103807.jpg

16743805020035073080785890769488.jpg

Edytowane przez Eto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja C.O.? I ustawienie min.moc went. teraz nie wiem,czy dotyka sia szkali,czy powietrza,bo opisane went.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał raczej tak. Palnik ekoenergia 15-25 kw. Dmuchawa rms120 80 watów. Zakres może mały ale spieków nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kondensator 1uf do dmuchawy wpa07 . Wtedy będę się bawił w ustawienie  dokładne powietrza. Zostawmy na razie powietrze. Powiedz czemu po załączeniu cwu temperatura na kotle spada o ponad 10 stopni ? Czy to normalne zjawisko ? I czemu ta modulacja pracuje jakby dwu stanowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.