Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź ustawienia w czuwaniu . Tam mogą być długie czasy i częste podania a dmuchawa bardzo nisko ustawions 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz bragera lub masz zapalarkę warto. Jeśli sterownik obsługuje więcej niż 1 osoba warto (niektóre funkcje dostępne tylko z poziomu instalatora, mniejsze prawdopodobieństwo błędnego wprowadzenia niektórych parametrów). Jeśli kocioł pracuje poprawnie i niema problemów z obecnym softem, to nie widzę konieczności jego aktualizacji (jedyna różnica to - po przekroczeniu t. zadanej minimalnie szybciej zmniejsza moc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ten co masz. Ja miałem 2,43, i po czasie zmieniłem na 2,36 chyba, i mam wrażenie że było lepiej. Dopiero po montażu bragera musiałem wgrać ten najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ta wersja utkwiła w pamięci jako dobra 2,36 była chyba najbardziej stabilną wersją 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś wstępne nastawy dla SV200 9kw z małym wentylatorem 40W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudybwsbrager zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2022 o 11:43, Hitower napisał(a):

 (jedyna różnica to - po przekroczeniu t. zadanej minimalnie szybciej zmniejsza moc).

Ja aby przeciwdziałać przekroczeniu mocy na tym sofcie "zrobiłem" bufor z CWU - 3 przekaźniki za skzp i:

- pompa CWU pracuje do 40stC bojlera,

- wyjście co2 grzeje bojler gdy T kotła >55stC,

- pompa recyrkulacji wyłącza wyjście co2 gdy T bojlera > 50stC.

Dodatkowo obniżyłem moc pompy CWU kondensatorem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Szymek00 napisał(a):

taki popcorn

Też się tak mi robi/ło . Jak tylko szedł sam karlik to były też popcorny. Teraz  Ostatni worek mi idzie i jest mieszany z węglem z OBI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A raz bartex to teraz ten suszony . Biorę co taniej , chociaż bartex trzyma norme odnośnie wody 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palacz-sv200.

Po co tyle kombinacji? Wystarczy dobrze ustawić sterownik i kocioł nie będzie przekraczać temp. zadanej.

Po wietrzeniu mieszkania, gdy otworzę głowice, zimna woda zalewa kocioł, który się rozpędza. Gdy do temp. zadanej brakuje ok 2° zaczyna zwalniać. Jeszcze nigdy nie przekroczył jej więcej niż o 3-4°. W czasie normalnej pracy, większość czasu temp. kotła utrzymuje się minimalnie poniżej zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 200m, w środku 21-22°. Palę retopalem z Piasta kupionym w PGG (2x tyle popiołu co dawniej z opału kupionego w lokalnym składzie). Przy +2 do -2 na dworze, zużycie opału 17-19kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pozbyć się spieków z początku palnika?

oraz jak kopczyk przesunąć bardziej na środek paleniska? (ogień przed deflektorem) zdjęcie przy modulacji 45%

w piecyku również jest czarno

modulacja 30-80%

powietrze 15-75% went 5-28

czas podawania 6s

korekta paliwa +2

potencjał zmierzyłem i wychodzi 12.6kg i taki ustawiłem (chodz przy ostatnim bylo 17kg;/ )

IMG_20221213_173449_914.jpg

IMG_20221213_173510_923.jpg

IMG_20221213_173522_069.jpg

IMG_20221213_173526_520.jpg

IMG_20221213_173528_222.jpg

IMG_20221213_173549_064.jpg

IMG_20221213_173553_965.jpg

piec wykres 14-12-2022.jpg

Edytowane przez glibo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np też miałem żeliwny metalowy nie wiem... deflektor ... ale strasznie dużo sadzy mi się zbierało w piecu popiół szału też nie robił czasem niedopałki 

 

 Wyczytałem gdzieś że jak ma się ruszta wodne to wychładzają one teml w komorze spalania wywaliłem deflektor a podwiesilem płytki szamotowe... Może mi się wydaje ale lepeij się wypala i syfu mniej w piecu

W dniu 13.12.2022 o 19:57, Hitower napisał(a):

Dom 200m, w środku 21-22°. Palę retopalem z Piasta kupionym w PGG (2x tyle popiołu co dawniej z opału kupionego w lokalnym składzie). Przy +2 do -2 na dworze, zużycie opału 17-19kg.

 Już któryś raz słyszę że gorszy towar z Pgg w tym roku . Porównania nie mam bo wcześniej albo bartexu albo ukraiński i palił się świetnie no ale.....

  Dziś w nocy przy -15 ...18kg także zadowolony heh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, at123 napisał(a):

@glibo, Kolego a nie prościej i łatwiej przewiesić deflektor o jedną rurę na tym ruszcie wodnym?

bo patrząc na palenisko i popiół to jest całkiem nieźle

deflektor mam przykrecany do wspawanego mocowania;/ nie mam mozliwosci zmiany . ewentualnie musialbym dorobic jakis haczyk

jest duzo popcornu w popiole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kliku dni mam zamontowany SKZP-02 w kotle Termo-Tech Eco-duo 17kW. Stary sterownik ST-48 radził sobie całkiem dobrze ale postanowiłem zoptymalizować proces spalania na co ST-48 (wersja bez PID) nie pozwalał. 

Trochę czytałem przed zakupem tego sterownika i bardzo mnie zainteresowały jego możliwości. 

Dzisiaj chciałbym zapytać o możliwość zdalnego odczytu parametrów kotła - głównie zależy mi na temperaturach i alarmach. W starszych wersjach softu (mój ma 2.46) aktywna była komunikacja z wykorzystaniem konwertera RS->LAN jak to wygląda aktualnie ? Na razie nie potrzebuję zadawać zdalnie parametrów ale chciałbym odczytywać temperatury i wysyłać je do OpenHAB. Czy jest taka możliwość ? Widziałem też projekt odczytu danych z tego sterownika za pomocą ESP (mam kilka sztuk) ale nie wiem jak to się ma do aktualnej wersji softu?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.