Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie dobra wiadomość, tylko trochę nie dla mnie. Piec stoi w piwnicy, oddzielają mnie od niego dwa stropy betonowe. Żadnych szans na sygnał wifi. Trzeba by dostawiać AP, o ile te dwa adaptery potrafią nawiązać połączenie z AP, a nie pracują w trybie P2P.

Skoro sterownik ma moduł internetowy i może dane wysyłać w świat, to czy będzie mógł to robić także do panelu pokojowego? Albo może inaczej, czy ten adapter po stronie sterownika będzie mógł pełnić także rolę modułu internetowego? WIFI po stronie panelu ma sens, bo można go będzie zawiesić praktycznie wszędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dobrze. Jakby była wersja z ETH byłoby dla mnie jeszcze lepiej, bo w piwnicy mam sieć, którą zrobiłem do podłączenia sprzętu do PV od  Froniusa. No ale wszystkiego mieć nie można.

Konieczna jest jakaś dodatkowa konfiguracja, czy też urządzenia odnajdują się w jednej sieci automatycznie, np. przez rozgłoszenie? Bo chyba w sofcie sterownika musiało się coś zmienić, żeby to wspierać.

No i szkoda że adapter po stronie sterownika nie może robić jako moduł internetowy. Takie all-in-one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 19:48, Kijasr napisał:

Pierwsze testy przystawki do łączności bezprzewodowej ster-panel za nami, jeszcze drobne poprawki, obudowa i będzie można puścić w świat

Ja to czekam na przystawkę pozwalającą zdalnie uzupełnić paliwo w zasobniku opału?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juž dostepne,taki slimak z rurami ponad zasobnik,no ktos jescze musi odkryc,zakryc ten zasobnik.Ale wystarcza wyslac žonke,dzieci,babke i zdalnie od piwka uruchomiac slimaczka ? Juž dlugo pozwoli mysle ponad slimakom w rurze i na niego silnik,rurki,potym sciskac guzik i bye bye lopata.Wegiel sam sa sypie w piwnicu,jescze te 3-4 metry w kociol.Znajomy ma taky dužy zasobnik ponad kotlom,by jego cienka žonka nie nosila worki,nie ma miejsca pobliž kotlowni,tylko ponad.On bywa dlugo w Reichu.No problemom jest,že najpierw sam musi zapas wynosic do gory ? i kiedy cos sa zatrzyma i jego žonka nie ma sily,lub mlotku do zakrycia wystepu,wszystko ma ponownie na dole,ale žonka przy kotlu....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dom ? Jaki ekogroszek ? Jakie ustawienia ? Ilu domowników ? No patrząc na spalanie jeżeli to prawda co pokazuje sterownik to spore chyba ze domek z 350m2 lub wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek 00 co to za groszek masz dom masz ocieplony? jak na to wpadles zeby zalozyc 4d jak mozesz to narysoj skic inst.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy czy stary ,ocieplenie ok co masz grzejniki czy podlogowke ? groszek suchy czy mokry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm cza kupowac latem , mokry wegiel musi odparowac w piecu i sie spalic i dodatkowo niszczy piec - wilgoc.Masz go w workach jakiej mocy piec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia instalacji wokół kotła, ustawień i palnika jak się pali. Palnik uszczelniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgla bym nie obwiniał, bo KGM28 kalorycznie jest ok, natomiast pod względem popiołu to dno totalne. Zakładam, że masz dobrze ustawiony potencjał podajnika i że wskazanie sterownika zgadza się ze spalonym faktycznie opałem. Jak dla mnie, to bardzo wysoka temperatura spalin i bardzo niska podajnika, to by znaczyło że pompujesz w piec dużo za dużo powietrza. Mnóstwo energii ucieka ci kominem. Ale to by raczej nie tłumaczyło, dlaczego piec jedzie na 100% jakby nie potrafi utrzymać temperatury w domu. Może jest jakiś problem z czujnikiem temperatury wewnętrznej.

Jeżeli są takie problemy, to w pierwszej kolejności wyłączyłbym wszystkie dodatki: korekty, czujnik pogodowy i wewnętrzny oraz siłownik zaworu i obserwował co się dzieje. Wykres CO się dziwnie zachowuje, ale bez większej ilości danych, to równie dobrze z fusów można wróżyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw temp kotla na 55 i w domu zmienić x 23 na 21. Puszczenie wody na grzejniki  temp prawie 50 stopni wymaga trochę energii od pieca. Zanim zaczniesz kombinować zrób to co napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.